0 oy
215 göst.
Diğer kategorisinde (1,946 puan) tarafından
Kizlar bugün sağlık ocağına gittim oğlum fazla konusmuyor baba Dede şu bu gel git bay bay felan söylüyor ama 2 li cümle kuramıyor doktorda ole sordu 2 li cümle kuruyor mu diye daha sonra başka sorular felan sordu il sağlık müdürlüğüne yazdi eğer ki sorun görürlerse onlar size ulaşır dedi sizinkileri dil gelişimi nasıl biraz korktum Allah korusun

17 Cevaplar

0 oy
(1,145 puan) tarafından
Bizde öyle bir şey sormadı 20 aylık kızım yeni yeni kuruyor
(1,946 puan) tarafından
2 li cümle mi canim
(1,145 puan) tarafından
İkili üçlü baba mama al
Anne nerde baba nerde mama bitti gibi
-Reklam-
0 oy
(3,950 puan) tarafından
2 oglumda  2 yasina girince cümle kurmaya basladi. Daha normal bence.  Bebegine yarimci ol ogret canım  kisa surede baslar konusmaya 
(1,946 puan) tarafından
Mesela cicek dediğim zaten tekrar etmeye çalışıyor ama tam net cikmiyor
(3,950 puan) tarafından
Tamm canim bak deniyormus sonucta. bigun bi anda konusmaya baslayiverir
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Kızım 1.5 yaşında iken ebe sordu bana da tekli kelime var cümle yok dedim e yeter daha küçük demişti hiç takma kafana sen bir sorun görmüyorsan eğer zamanla konuşur zaten 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
1 buçuk ve 2 arasında o kadar fark oluyor ki konuşma konusunda. 1 buçuk yaşındayken tek tek kelime söylerdi kizim her şeyi de söylemezdi. Şimdi iki yaşında bugün mesele annecim hava çok güzel parka gidelim dedi 
0 oy
(2,897 puan) tarafından
Benim oğlum iki yaşında henüz konuşmuyor,sadece tek kelimeleri var cümlesi yok,sağlık ocağı sordu ama olumsuz bişey demedi bana 
0 oy
tarafından
Kizim 22. Aya kadar tek kelime söyledi çoğunlukla. 2 aydır 2li hatta 3 lu cümle kurabiliyor. Anne nenne vurdu (kardeşine nenne diyor) gibi . 1 ay bile fark ediyor 
(1,946 puan) tarafından
Oglum şuan 1 buçuk 2 yas arasında ya o yüzden ole yazdım ama doğru söylüyor 1 ayda bile neler neler ogreniyorlar
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Bizde 23 aylıyız yeni 3 kelimeli cümlelere başladık anne süt aldı gibii
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Kızım 16 aylık bazen çok nadir baba gitti v.s der
0 oy
(183 puan) tarafından
Canım benim kızım 33 aylık yani 2 buçuk yaşında daha bizimle sohbet etmiyor kendini ifade edemiyor ihtiyaçlarını bazen dile getiriyor o da anne süt anne bak yagmur yagiyor anne açıktım bunlar gibi şeyler öyle çoklu haznesi yok ve anlaşılır biçimde söylemiyor tabi bazen babildiyir bile dışarda hiç kimse anlamıyor neredeyse çocuklu kişiler Rh bazıları anlıyor ben kizimle yaşıtları gördüm bı kesim muhtesem akıcı konuşuyor ne yapıyorsun diyorum bisiklet sürüyorum ben diyor 3 4 cümle bile kuruyor ve çok akıcı bı sekilde anlaşılır biçimde yani kizima biri adını sorsa söyleyemiyor biz ne kadar ogretsek konussakta yok yani geç olacak gibi 
(996 puan) tarafından
Kızım 30 aylık aynı anlattığınız gibi çok takıyorum kafama kendini ifade ediyor çoğunlukla ben anlıyorum ama Bi tek ben anlıyorum bazen babası bile anlamıyor
0 oy
(2,452 puan) tarafından
Maşallah kızım 1buçuk yaşında konuşmaya başladı
(2,452 puan) tarafından
Canım şuan 2 yaşına girdi herşeyide konuşuyor hemen hemen benim senin gibi konuşuyor
tarafından
1 buçuk yaşında neler soyluyordu
(2,452 puan) tarafından
Anne,baba,dede,nene, abla süt, biberon ,gel git , gidelim
tarafından
E onları 1 yaşındaki çocukta söylüyor.
1.5 yaşında konuşmaya başladı yazmışsınız da. Sanki normal konuşmaya başlamış gibi
(2,452 puan) tarafından
Evet 1 buçuk yaşında normal konuşmaya başladı örnek olarak onları saydım sadece
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Oglum dan bir kere duyudum daha 2 li cümle. 16aylık. Anne ver dedi. Bence normal oglum da anne hav hav ver dede abla filan diyor o kadar
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Oğlum 2 yaşında 2 3 kelimelik basit cümleler kuruyor istediği şeyleri anlatabiliyor soru sorunca cevap veriyor 
0 oy
(7,740 puan) tarafından
2 bucuk yasinda benim konusamadigim kadar konusuyor akilli zeki masallah 
0 oy
(201 puan) tarafından
Oğlum iki yaşında artık herşeyi konuşuyo benle ama tabi bir haftadır falan sende stres yapma canım konuşur Rabb'im in izniyle
(1,946 puan) tarafından
Ayy canim inşallah ya
0 oy
(581 puan) tarafından
Bence daha çok erken canım ya en azından 2 yaşında olmalı ikili cümle için
0 oy
(5,134 puan) tarafından
1 ay sonra 2 yaşına girecek cümleyi bırak 15 kelimesi bile yok bir ay sonra doktora götürmeyi düşünüyorum
0 oy
tarafından
Normal bugün kuzenimin çocuğu geldi 2 yaşında sadece anne baba diyordu

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 111 göst.
1 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 182 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Frtnzn (217 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 25 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Frtnzn (217 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 313 göst.
18 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu

380,369 soru

11,388,836 cevap

34,894 kullanıcı

...