0 oy
336 göst.
Diğer kategorisinde (30 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar ben nerdeyse 3 senelik evliyim evliligimizin 2.ayinda hamile oldugumu ogrendim 32+4 haftalikken kaybettim 3 4 ay korunduk sonra tekrar bebegimiz olsun istedik ama olmadi bi sure hastaneye felan gitmedim sonra gitmeye basladim hersey normal cikiyordu taki alttan muane edene kadar doktor alttan muane etti pcos oldugumu soyledi tedavi surecini baslatalim dedi baslattik ve nerdeyse 1 senede sadece rahim filmi cekilde coğu kes kan alındı ama hersey normal cikiyordu esimin testleride dahil sonra klomen kullandim bi ay ise yaramadi doktor bi ay yumurtaliklari dinlendirelim dedi bi sonraki adetinde gel dedi adetim gecikti nerdeyse 2 ay adet olmadim sonra ilac kullandim gittim doktorumun yerine hep farkli yardimcilar bakiyordu bu seferki yardimci sen cok gec kaldin bi daha testleri felan yapalim dedi bende artik o kadar yoruldum ki hastaneye gitmeyi bıraktim ama psikolojikmen hic iyi degilim napacagimi bilmiyorum disari cikmak istiyorum ama istemiyorum gibi ev işlerimi yapmak istiyorum ama istemiyorum gibi surekli bi yatma istegi var surekli bi yorgunluk var napacagimi sasirdim bana yardim edin lutfen!!!

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Psikolog değilim ama canım yaşadıkların çok yormuş seni bir süre ara versen dinlensen eşinle güzel bir tatil yapsan bir boşaltsan içini iyi gelir belki
(30 puan) tarafından
Keşke öyle bi imkan olsa ama insallah olur bi gün
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bir kere gebelik yaşamışsın, olumsuz olsa da gebe kalmana engel bir durum yok demektir polikistik over adına. Eğer kilo aldıysan zayıfla, spor yap, sağlıklı beslen. Bunun yanında hormon testi yaptırıp ilaçlarını kullan bir dengesizlik varsa. Hem sağlıklı yaşam şekli ve spor psikolojik anlamda da iyi gelecektir sana. 
(30 puan) tarafından
Kuzum hep kan veriyorum hersey normal cikiyor doktorda dedi kilo ver diye evet kilom var ama veremiyorum zyiflama cayi aldim ama oda birseye yaramadi 7/24 evdeyim saat 6 dan sonra yemege dikkat etmem lazim ama surekli evde oldugum icin surekli bi yeme istegi var olmuyor hicbir sekilde
tarafından
Sporla desteklemen lazım. Spor zaten açlık hissini de azaltan birşey. Pcosluların çoğunda kilo verimi biraz yavaş olur bir nevi direnç diyebiliriz buna.Bunu kırmak için spor şart. Ben de pcosluyum. Kilo sorunu hiç yaşamadım hamilelikten önce ama 3 5 kilo bile alsam etkiliyordu beni. Kilo baş düşman pcos için. Çayla zaten zayıflanmaz sağlıklı. Hamurişi ve abur cuburu kes spor yap bak nasıl hızlı veriyorsun. Verdikçe de hevesin azmin artar emin ol.
(30 puan) tarafından
Insallah yaa motive ediyorsunuz beni tesekkur ederim dediklerini yapmaya calisacam insallah guzel sonuclar alirim
tarafından
inşallah en kısa sürede güzel şeyler olur hayatında.
(30 puan) tarafından
Amin insallah ALLAH razi olsun kuzum
0 oy
(3,259 puan) tarafından

Hamile olma ihtimalin var mı bu süreçte. Ben hamile kaldığımda genelde elim ayağım tutmuyor zorla hareket ediyorum. 

Bu pcosla senelerdir çekiyorum. 9 sene çocuk olmadı 3 tüp bebek denedik kendiliğinden oldu sonra. 
(30 puan) tarafından
Ee nasil yaptin peki
(3,259 puan) tarafından
Sabahları 2 yumurta beyaz peynir domates salatalık yiyordum çayı şekersiz içmediğim için çayı bıraktım sonra ekmeği de Bi zaman kepekli yedim ama kepekli ekmek sevmediğimden ekmeği de bıraktım. Aralarda bir meyve yağsız doyurucu şeyler yemeye başladım özellikle ayranı eksik etmedim hiç bir öğünden biraz sulu da olursa daha iyi oldu. Akşamları da 6 gibi yemeyi tamamen kestim.
(30 puan) tarafından
Ya ben zayiflama cayi aldim inanan biri degildim ama aldim iste kadinda diyor 6 dan sonra yemene dikkat et ama surekli evde oldugum icin bi yere kadar agzima birsey atmadan durabiliyorum sonrasi
(3,259 puan) tarafından
Bende sürekli evdeyim :(  canim tatlı isterse kahve. Ama sadece açlık hissediyorsam soda içerim
(30 puan) tarafından
Bende oyle yapayim insallah ise yarar
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Biraz akışına bırak canim yaşın çok ileri değil ise ben pkos um 6 yıl hiç korunmadik oldu bebemiz yeni kilon varsa ver onu pkosun tek düşmanı kilo 
(30 puan) tarafından
Malesef oyle bende de kilo var ama surekli evde oldugum icin veremiyorum zayiflama cayi aldim ama surekli evde oldugum icin surekli bi yeme ihtiyaci hissediyorum
(2,512 puan) tarafından
Zayıflama cayini bırak koş diyetisyene ver kilonu gebe kalırsin kuzum
(30 puan) tarafından
Diyetisyende para demek kiz valla
0 oy
tarafından
Bende üst üste çok ağır şeyler yaşadım canım düşük yaptım sonra eşimin cok sevdiğim babanesini yüksekten düşme sonucu kaybettik hemde 10 cm kistle uğraşıyordum ameliyat oldum bir tüpüm tikaliymis hala hastanelerden çıkamıyorum çok yoruldum sana tavsiyem zorla kendini dışarı çık öyle iyi geliyorki rabbimden umudunu kesme ben kesmiyorum tedavilerine bak 
(30 puan) tarafından
Kuzum burda gidecek kimsem yok arkadasim yok kendimi yanliz hissediyorum o yuzden yoksa bende cok isterim disari cikmayi yurumeyi en azindan kilo verirdim ama olmuyor ne yapacagimi sasirdim bende
tarafından
Canım ailenin yanına gitsen biraz kardeşin yokmu valla benimde arkadaşım yoktu eşimin arkadaşlarının hanimlariyla arkadaş olduk bu dönemde çok destek oldular Allah razı olsun onlardan ama kız kardeşim de çok destek oluyo ailenin yanında kal biraz
(30 puan) tarafından
Ben tek cocugum
tarafından
Anladım canım keşke yakın olsak arkadaş olurdum sana
(30 puan) tarafından
Keskee valla bi arkadasa ihtiyacim var
0 oy
(66 puan) tarafından
Arkadaşım Allah'a tevekkül et Rabb'im vermiş yine verir ilgini dağıt ara ver sağlıklı beslen kilo varsa biraz kilo ver ben seni çok iyi anlıyorum bende 15 yıldır uğraşıyorum kismetimizde varsa Rabb'im verecektir bir sınavdan geçiyoruz inşallah kazananlardan olalım elbette mükafatı büyük inşallah
(30 puan) tarafından
Rabbim duysun sesini insallah dualarimiz kabul olur
(66 puan) tarafından
Aminn
0 oy
(791 puan) tarafından
Bikere düşük olmuş ikincisi Allah'ın izniyle olur doktorum hep derdi kafana bile takarsan olmaz bnmde ,2 yıl olmadi ama gerçekten takmynca olur çok stresli olmak bile etkielr
(30 puan) tarafından
Iste kendime cok stes yapiyorum elimde olmayan birsey
(791 puan) tarafından
Bu elinde cnm kendine bir farklı ortam yap
(30 puan) tarafından
Nasil yapayim kuzum yasadigim yerde hic tanidigim arkadasim yok bu yuzden disarida cikmak istemiyorum
(791 puan) tarafından
Cabm senin ailen yokmu uzaksa yanlarına git gez
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum bende 39 da kaybettim sonra çok uğraştım olmadı bende saldım işe girdim çalışmaya başladım paramı kazandım hatta o kadar ki çocuk istememeye başladım ben istemeyince oluverdi valla hiç beklemezdim
(30 puan) tarafından
Ahh ne guzel rabbim banada nasip eder insallah

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 411 göst.
0 oy
0 cevap 50 göst.
9 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umudayolculukkk (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 62 göst.
12 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Alya23 (4,167 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 378 göst.
23 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,835 soru

11,370,118 cevap

34,853 kullanıcı

...