0 oy
321 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar selam oglumun atesi iniyo ckiyo koyden geldik hic bisiyi yoktu bugun saglik ocagina goturdum dolven icir dedi koydeyken icirdim tekrar iciriyimmi esimi uyandirdim ustunu cikart dedi oyle yaptim ama cocuk yaniyo bana sarildi sutunu icti uyuycak simdi lavaboya uyandm ama cocugu gorunce sok oldm ne yapmam lazm dusmesi icin esim de sabah ise gidicek tekrarmi uyandiriyim kizlar napiyim agliycam ya cok sorumsuz bir baba oldu 2-3 gundur hastaneye gidelim diyorum gecer siz saglik ocagina gidin dedi bugun gittik ilaclarini aldi esimde hemen icirdik ;(( cok kotu hisediyorum kendimi 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Duş aldır ilij su ile kafasına dökme sadece vücuduna tekrar dolven ver yaşı 7 den küçük ise kaldır eşini doktora götür .havale geçirebilir Allah korusun
tarafından
Devamlı koltuk altına dizlerine ıslak havlu koy düşürmeye calis ateşi biirde Arkadaş ta yazmış calpol filan varsa ver
tarafından
Cnmm calpol verdim dolven verdim ikisinide bugun bir daha verirsem agir gelir diye korkuyorumm islak suyuda hemen yapiyorumm
tarafından
Böyle çok atesli iken 4saatte bir dönüşümlü veriliyor
tarafından
Cnm dusa soktum biraz daha iyi cok sukur
tarafından
İyi geçmiş olsun
-Reklam-
0 oy
(78 puan) tarafından
Pedifen veya calpol yok mu birde ateşi yükselmeye devam ederse sıkıntı ilaçtan yarım saat sonra düşmesi lazım ayrıca emiyor ise sürekli emzir anne sütü onun için ilaçtır hatta çok iyi bir ağrı kesoco ve ateş düşürücü ama geçmiyor daha da yükseliyor ise muhakkak götürün birde başına koltuk altlarına ıslak bez koyabilir misin ve kesinlikle ateşi düşse de ince biseyler giydir çok çok geçmiş olsun
tarafından
Cnmmm var grip baslangici dedi doktor birde mide duzenleyici verdi midedi bozulmus dedi diside ckiyor galina arkadakiler agzinin suyu akiyo agzi kasiniyo sirke koymadm cnmm simdi vucudunu siliyorum oyle oglumda cok sinir oldu ayaklarini kendine cekip geriniyo ;)) kimildiyo suyu deydirdikce ben bu arada tkrr baktm 37.4 olduu cok saolun
(78 puan) tarafından
Yavaş yavaş ıslak bezi birazcık elinde tutup vur çocuk usuuyor irkiliyor ondan düşer hiç merak etme antibiyotik vermemiş sanırım hem 37.4 gayet iyi yükselmesinde insaAllah ama çocuğun rahatlayıp uyudugunda onunla uyu dinlen gerekirse alarm kur ama uyu çünkü bı iki gün seninde dinç olman çok önemli hem çocuk seni bitkin görmesin çocuklar anlar hasta psikolojisi ne girmeyin insaAllah hemencecik geçer yine sormak istediğim olursa hemen mesaj atabilirsin
tarafından
Cnmm birden tkrr yukseldi 3.7 oldu tkrr hemen suyu yapmayi birakinca hemen ilik suyla duşa soktum dolven icirdim banyodan cikarttim diye atletle alt giydirdim hemen yusekldi yine atesi yine altini cikarttm bekliyorum cnm ;((((
(78 puan) tarafından
Şimdi sen sakin ol çok telaş yapmamaya çalış ki seni anlıyorum elimde değil diyebilirsin bez ıslatıp koy ama üstü çıplak ise de ince bı örtü ört ki çocuk titremesin emzir emiyorsa dolven değilde calpol yada pedifen ver 4 ml ver hatta
tarafından
Cnm 2., Ye hamile oldugum icin sutum bozuldu rengi sari gelmeye basladi 20-25 gun once emzirmeyi biraktm
0 oy
(34 puan) tarafından
Canım Rabbim korusun inşallah şifa versin korkma dua et başında. Pamuk islat koltuk altlarına koy başına beyaz ıslak tülbent koy sık sık ıslatıp köy derece ile ölç sürekli belki soğuk bişey yemiş icmistir Allah'ın izniyle korkma sakın 
tarafından
Allah razi olsun cnm daha bugun saglik ocagina goturdum atesi icin 2 gundur surekli banyoya sokuyorum bu yuzden grip baslangici oldugunu soyledi doktor disi ckiyo galiba birde cnm arkadakiler agzi kaşınıyo suyu akiyo agzinin suyu sademi sirkeylemi koyiyim cnm hemen simdi yapicam cok kotu oldum oyle gorunce yanaklarida kipkirmizi olmuş
0 oy
tarafından
Tamamen soyundur vücuduna ıslak bez köy koltuk altlarına ensesine alnına sirke için bi kaşık biseyi kaaz inşallah rabbim korusun yavrucagi 
tarafından
Allah razi olsun cnm simdi havluyu islattim her yerine koyuyorum
tarafından
Rabbim şifa versin
0 oy
(393 puan) tarafından
Benim kızımında ateşi 2 gün düşmedi naptıysam ilaçlar duşlar insede tekrar tekrar çıktı doktora götürdüm enfeksiyon çıktı doktor ilerlemiş erken getirseydin keşke dedi ama senin bebeğin küçükmüş dişten kaynaklı da olsa bi götür hastaneye derim 
(393 puan) tarafından
Nasıl oldu bebeğin şimdi iyimi düştümü ateşi canım
tarafından
Cnm biraz daha iyi ama yine azda olsa sicak dun dusa soktum islak havluyla vucudunu sildim dolven verdim bugunde esime hastaneye gidelim gelince dedim bakariz dedi tersledi beni
(393 puan) tarafından
İnşallah düşer bi daha çıkmaz ateşi Rabbim şifasını gönderdin keşke eşinde azcık hassas olsa çocuğu konusunda diycek bişey bulamadım valla
tarafından
;( cnm normalde hassastir ama niye boyle yaptigini anlayamadim valla
(393 puan) tarafından
Belki ciddi bişey olarak görmüyodur ondan öyle davranmıştır bilemedim
0 oy
(7,605 puan) tarafından
Yani canım çok kötü değil ateşi. Bu kadar telaş yapma, kendini de yıpratma. Her bebek hastalanır, bu senin hatan değil. Onun haricinde ılık duş aldır. Kıyafetleri ince olsun. Bir de ilacını düzenli ver. Bu kadar. Ateş çok korkulacak bir durum değil çok yüksek değil çünkü
tarafından
Allah razi olsun cnm duş yaptirdim havluyla kompreks mi ne ondanda yaptmm ilacini icirdim ayagimda salliyorum cnm
(7,605 puan) tarafından
Rabbim şifa ve rahmetini üzerinden eksik etmesin ❣️
0 oy
(677 puan) tarafından
Ateşi aşırı yükselmedikce ılık su ile duş fln aldırma daha çok hasta olur evin derecesi sıcak olsun çocuğun üstünde atlet bide incecik tayt olsun elinle yüzünü yıka ve boyun yerlerinede elini değdir limon çok az bir şeyde sirkeyi suya dök bez yardımı ile bacak diz altlarına koltuk altlarına topuk kısmına uygula ates düşürücüde içir bir güzel yedir biraz dinlenmesi için uyut incecik bir bezlede tam örtülmeyecek şekilde üstüne ört uyuduktan sonra anlına bez koy ateşi çok yükselirse ılık duş aldır duş aldırırken ılık olduğu için başına su dökmemeye özen göster çünkü bunu yaptiktan sonra baştan soğuk alıp daha çok hastalanan cocuklar çok 
tarafından
Cok saol cnmm atesi gecti biraz daha iyi Allah razi olsun hepinizden dun gece cok korkmustum dusa falan soktum ilacini icirdim gecti cok sukur
0 oy
tarafından
Kaç saat oldu ilaç vereli
tarafından
Kız o nekadar eczane de cnm biliyon mu
tarafından
Hyr cnmm  hic bilmiyorum valla ama intden bakabilirsin
tarafından
Tam. Kuzum dolven en iyisi bizde doktor oğlum ateşlendi götürmüştüm vermisti
tarafından
Cok gecmis olsun bir tanem sizede cok zor cocuklarin hasta olmasi;((
tarafından
Saol cnm bizimki iyi smdi çok şükür kuzum szede çok gcmis olsn ♥️♥️

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 171 göst.
0 oy
4 cevap 203 göst.
0 oy
2 cevap 50 göst.
16 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 76 göst.
31 Temmuz 2021 Aile kategorisinde furkankaanannesi (215 puan) tarafından soruldu

376,977 soru

11,282,217 cevap

34,684 kullanıcı

...