0 oy
128 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Kizlar oglumun biseye ogrenmeye niyeti yok soyluyorum ama sanki ona degilde bos konusuuormusum gibi beni hic takmiyor oyun oynayarak ogretmeye calisyium olmuyor şarki soyluyorum olmuyor  napicam artik  delirecem resmen konusma desen hic cabalamiyor ne anne diyor ne su isterken su diyor aciktiginda da hic bisey demiyor sadece dede baba pisi pisi  baskada biseyy yok napjcam  bana yol gosterecek olan varmi 1 aydir ugraşiyorum bi daka yerinde durmuyor zaten hep miz miz  biseyi yapma dedikce yapiyor isiklari kapatip aciyor buz dolapini acip kapatiyor  mutfak dolaplarini  ve cok hareketli   ve bu aralar bagirarak konusmasi basladi konusma dedigimde kendi kendine biseyler diyor ama anlamiyoruz

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Genelde erkek bebekler gec konuşur diyorlar
tarafından
Ya evet onu biliyorum da yani hic cabalamasida yok hani
-Reklam-
0 oy
(436 puan) tarafından
Anlattığın herşey çok normal. Bazı bebekler geç konusur bunun için onlara kizamayiz. Biraz sanki sen sabırsızsın gibi geldi bana. Bebeklere ne kadar rahat sakin davranirsak herşey o kadar yolunda gidiyo ama gergin sinirli olduğumuzda hemen hissediyorlar ve hal hareketlerine yansıyor. Anın tadını çıkar acele etme nasıl olsa konuşacak. Bide bence çok fazla kısıtlamak iyi değil. Bebeğin demek ki bu aralar açıp kapatmayı keşfetmiş ve hep yapmak istiyor bırak yapsın ne kadar engellersen o kadar ters teper ama herhangi bi tehlikesi olmadığı sürece engellemeyip bırakınca oda bi süre sonra hevesini alır ve vazgeçer 
tarafından
Cnm cevremdekiler konusmuyormu hala diyince endiseleniyorum
0 oy
(158 puan) tarafından
27 aylıktı oğlum kardeşi doğunca bir anda sanki aylardır konuşuyomuş gibi konşmaya başladı sadece mama baba ve ****** seslerini söylüyodu kardeşini kıskandığından mı nedir pat diye konuştu ama küçük oğlumada ben hiç birşey öğretemiyorum hemen sıkıp kaçıyo bıraktım bende sadece sürekli konuşuyorum sohbet eder gülerek gibi ozaman biraz dinliyo
0 oy
(183 puan) tarafından
Benim kardeşim erkek, 3 yaşında konuştu o sorun değil ama bir şey merak ettim. Çevresine tepki vermeye çalıştığı zamandan beri ona kitap okudunuz mu? Sohbet ettiniz mi? Bebekler için hışırtılı kumaş kitaplar var mesela ağzına alsa da sorun olmayan, onlardan ya da başka ilgisini çekecek, kitap niteliğinde, renki/ şekilli öğretici bir şey koydunuz mu önüne?

Bir de o zeka geliştirici oyuncakları oynarken bırakın, siz göstermeyin. Sadece yapamadığı ya da yardim isteyeceği noktada " istersen bir de bunu dene" gibi cümlelerle yapması gerektiği şeyi gösterin mesela. 

İçiniz de ferah olsun, bana bir anormallik varmış gibi gelmedi.
tarafından
Insallah cnm sagol kitap seviyor okuyirum ona

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 86 göst.
0 oy
5 cevap 115 göst.
19 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 96 göst.
30 Eylül 2022 Aile kategorisinde Sevda doruk Atalay (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Selin mom (785 puan) tarafından soruldu

379,095 soru

11,347,988 cevap

34,814 kullanıcı

...