0 oy
55 göst.
Diğer kategorisinde (626 puan) tarafından
kızlar ben bağkurluyum ama bağkur borcunu yatırmıyorum hemde uzun zamandır doğum yapalı 12 gün oldu doğum parası falan alabiliyor muyum yada yardım nerelere başvurmam gerekiyo

3 Cevaplar

0 oy
(3,198 puan) tarafından
Ilk doğum 300 tl alırsın ptt den ama 200 lira gibi bisey daha var onu alamazsin borçtan dolayi
(626 puan) tarafından
300 için bi yere başvurmam gerekiyor mu
-Reklam-
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Benim devlete borcum var ona rağmen aldım canım ;)) Alırsın merak etme
(626 puan) tarafından
bi yere başvurmam falan gerekiyor mu birde siz ne kadar almıştınız
(1,964 puan) tarafından
300 TL adım doğum parası. Doğum raporuyla sosyal hizmetlere gidiyorsun oradan başvuru oluyor canım.  1-2 ay sonra hesabına yatmış oluyor. Bir de süt parası var onuda eşin eğer sigortalı ise otomatik onun adına yatiyor
(626 puan) tarafından
yok eşim sigortalı değil sağol canım ilk iş sosyal hizmetlere gideyim ben
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Alamıyorsun canım hatta şuan analık sigortadan yaralabıyısun 25 gün sonra normsl sigortsnla hastsnede muayne olabilirsin borcun oluncs özellde de özel ücretle bakılıyosun devlette bakılabilirisn sadece
(626 puan) tarafından
doğurduktan sonra ücretli muayebe ettiler canım devlette de
(1,849 puan) tarafından
Yok devlette ücretsiz, niye para aldı ki devlet? 25 gün de analık sigortssından faydalanabilirsin
(626 puan) tarafından
cuma doğum yaptım salı kontrole çağırdılar henüz bebeğimin kimliği gelmediği için benim üzerimden giriş yaptılar muayene ücretini vezneye gidip yatırın dediler eşim gitti yatırdı geldi çocuklarda hiç almıyolar 18ine kadar aslında almamaları gerek daha önce de 5 aylık hamileyken acile gittim diye 150 lira fatura çıkartmışlardı

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 149 göst.
17 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Kubiiisss (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 357 göst.
0 oy
2 cevap 85 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 8 göst.
3 dk önce Diğer kategorisinde Esma& (6,183 puan) tarafından soruldu