0 oy
187 göst.
Diğer kategorisinde (1,371 puan) tarafından
Kızlar 32 haftalık oldum az kaldı doğuma. İlk çocuğumda çok tecrübesizdim hiçbir şey umrumda olmadı yeterki uyusun benimle temas halinde olsun çok istedim yanlış mı yaptım doğru mu bilmiyorum ama şimdi ikinci çocuğumu çok fazla kendimden mahrum bırakmamakla birlikte kendi kendine uyumayı öğrenmesini istiyorum bunun için önerileriniz var mı ne yapmam gerekiyor hani uyanikken evet oynarım kucağımda gezdiririm ama uyku vakti geldiğinde yatiriyim uyusun istiyorum ve baştan alıştırmak istiyorum buna hiç vakit kaybetmeden

11 Cevaplar

0 oy
(7,032 puan) tarafından
O zor gibi canım en azından ben öyle düşünüyorum. 
(1,371 puan) tarafından
Benim ablam oğlu 8 aylıkken diğer bebeğine hamile olduğunu öğrendi yani iki tane çocuk aynı anda büyüttü akşam 8 dedin mi yatiyorlar hiç geçirmez ve hep kendi kendilerine uyuyorlar çok imreniyorum o da ben bişey yapmadım çocuklar uykuyu seviyor diyo
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kolikse yapcak bişe yok sallıcaksn canm , bnm kıxım kolikti 6.5 ay sabahlara kafar salladm 
(1,371 puan) tarafından
Ay inşallah kolik olmaz bende ilk bebeğimde çok zor zamanlar geçirdim
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Ne yaparsam yapayım alışmadı 7 aylık ilki kucağımda uyurdu nefes bile almazdım ama tam 2 yaş var aralarında küçüğü mecbur yatırmam lazım ki büyüğe bakayım evde iş yapayım ama nafile ilk günden beri beceremedik yanından kalksam uyanıyor 
(1,371 puan) tarafından
Besigine bırakınca ağlıyor mu
(1,154 puan) tarafından
Bırak beşiği emeklesin diye yere koyuyorum tuvalete gidicem bir tuvalet  yapmak ne kadar sürebilir? Mosmor ediyor kendini ağlamaktan kaldı ki beşikte duracak sen düşün gerisini
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Kendi kendine uyuyun bir bebek keşkeee ama nerdeee.. çok zor canım kendiminken pay biciyorum
(2,974 puan) tarafından
Kaç aylık
(1,371 puan) tarafından
Doğduğundan beri aynilar şuan biri 4 biri 5 yaşında
(2,974 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ben hiç çevremde 3 4 yaşından önce kendiliginden uyuyan bebek görmedim malesef
(8 puan) tarafından
Bnim kızımda doğduğundan beri kendi kendine uyuyor başta alistirmamak lazım:) hatta kayınvalidemle bile tartismistim bikere sallama alışır diye :d
(1,371 puan) tarafından
Evet ablmda öyle yapmış :) sallamaya izin vermemiş kaynanasina kayinbabasina
0 oy
(175 puan) tarafından
Gündüz uyutma parka çıkar cak kimsevafsa oynatsın biraz parkta akşam yorulunca erkenden uyuyo zaten kndi halının üzerine yatıpduş aldıysa tamam zaten 
0 oy
(765 puan) tarafından
Hiçbir şekilde alistiramazsin canım 

Zaten öyle bişey ki gazını çıkarma ayağına bebek kucağa alışıyor daha uysal olsun istiyorsan doğar doğmaz emzik ver alışsın 
0 oy
(507 puan) tarafından
Ben kuran dinleterek yatırıyorum. 
0 oy
tarafından
Benimki emzirip gazini çıkarıp altını değiştirip yatağına koyardım canım hiç sallamadim çok şükür sakin bir çocuğum var şimdi 13 aylik maşallah yine kendi uyuyor yanına uzanıyorum hemen uykuya dalıyor 
(1,371 puan) tarafından
Bende böyle yapmak istiyorum inşallah
tarafından
Sağlıkla sağ salim kucağına alırsın inşallah
0 oy
(119,343 puan) tarafından
dogurunca yazisalim senle
(1,371 puan) tarafından
Niye öyle dedin kız :)
0 oy
tarafından
Umut olmaya geldim yettim kız .... Benim ikinci bebeğim uyuyor kendi kendine sallamadan hemdeeeeee soruları sor bana anlatayım kız 
tarafından
Yok kız yatırdım emzige alistirdim odada yalnız bıraktım emzirdim gazını bezini hallettim yatırdım bir müddet uzaktan severek konuşarak oynadım emzik verdim çıktım odadan ağlayınca geldim almadım kucağıma baktım moraracak aldım susunca tekrar yatırdım ... Aglamadigi zamanlarda sarıldım öptüm kokladım koynunda biraz uyuttum ... Bunlardan asla mahrum etmiyorum öyle doyur bezle at köşeye değil ... Ağlayınca kolumda sallamadim bağırma basıp  bebeğim bebeğim dedim ayakta sallanmadimda sabit şekilde sonra yatırdım ağladıkça emzik verdim ... Şimdi iki aylık balım ... Emziriyorum bezliyoeum öyle uyuyor   ... Uyanık kaldığı sürede konuşuyorum masaj yapıyorum tam uykusu gelince kendi haline barakiyorum ... İnşallah anlatabildim kız
(1,371 puan) tarafından
Ben ilk çocuğuma emzik vermedim ama ikinciye vercem galiba ilk cocugum beni kullanıyordu emzik yerine :) anladım canım bu yazdıklarını lazım oldukça okucam inşallah
tarafından
Emzik kurtarıcı bazen migdesi bulandırıyor şekere batırıp yavaş yavaş veriruorum ağzına tuttu sonra ... Kız inşallah huysuz olmaz inşallah ... Hemen uyumadı diye sallama ayağında bırak uyusun kendiliğinden ❤️ gaddarca geliyor kız ama ben seviyorum alışınca kucaklıyorum yavrumu :)
tarafından
Allah'tan morarmadan almayı düşünmüşsünüz.
tarafından
Morarma dediğim bir yalan ağlama var birde gerçek ağlama öyle anlatmak istedim orayı yazılımla  farklı ama sonrasında istediğin kadar kucakta durabilir uyuduğu zmaan yerine koyuyorsun
0 oy
(687 puan) tarafından
İlk çocuğum alt degiştirmeyı bile bilmezdim ama doktolara tecrübeli annelere kulak verdim doğduktan sonra asla sallamadım eşim bir kaç kere bişey olmaz bi kerelikten desede kesin kararımdı saat 7 olduğunda evdeki ışıkları kapatım uyumasını kolaylaştırdım gece zaten ağlardı doyurur yatırırdım 3 aylıktan sonrada gece beslenmesini bıraktı kilosuda çok güzel ilerledi çünkü uyku daha geliştirir doktorumuz acıkırsa kesinlikle kalkar ama kalmazsa 3 aylıktan sonda uyandırma demiştı su an 7 aylık olduk sabit 7 de Uyur gece sıkıntısı olmasa uyanmaz  sallanmaya alışık olmadığı için ailemin benden habersiz sallamasına uyumaz köşeye bırakılıp kendi basına uyumayı tercih ediyor ileride ne olur bilemem ama ben okumaya araştırmaya çocuk için en iyisini yapmak için çabalamaya devam edicem 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 50 göst.
24 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 139 göst.
0 oy
1 cevap 71 göst.
13 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Citipiti (2,522 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 141 göst.

380,198 soru