0 oy
578 göst.
Diğer kategorisinde (118 puan) tarafından
Kizlar iki ay sonra ise başlayacağım bebegim 7 aylik olmuş olacak bakıcı için iki seçeneğim var birisi arkadaşımın eşi çocuk gelişimi mezunu kreşte çalışmış evlenince bırakmış 2 yaşında oğlu var kendi evinde bakacak diğer secenek 50 yasinda bir abla yıllardır bizim mahallede çocuk bakmış herkesin tanıdığı güvenilir birisi evime gelip evde bakacak yani kafam karışıyor evde bakılması daha güzel annelerimiz gibi bir abla özveriyle bakacağını düşünüyorum diğer kişide bu işin okulunu okumuş çocuğu etkinlik vs anlamında daha mı iyi yetiştirir ama onunda çocuğu var ikisi birlikte problem olur gibi geliyor bizimki küçük onun çocuğu 2 yaşında kiskanabilir gibi geliyor annesinden kararsız kaldım sizin onerileriniz neler 

32 Cevaplar

0 oy
(19,964 puan) tarafından
Bencede 50 yaşındaki abla
(118 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(1,933 puan) tarafından
eve gelen 50 yaşındakini tercih edebilirdim canım ben diğerinin kendi çocuğu da varmış ya çocuklardan gözü ayırmamak gerekiyor bazen zor olabilir evde olması sadece senin bebeğinle ilgilenmesi daha iyi geldi bana 
(118 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bende ablayı tercih etmeyi düşünüyorum evimde bakar ilgilenir
0 oy
(7,793 puan) tarafından
Kendi çocuğuyla olmaz o iş hem çocuklar sesle birbirini uyandırır yaş o iş 50 yaşındaki dha iyi bide kamera kurarsın
(118 puan) tarafından
Evet en iyisi evde baktirip kamera kurmak olacak
0 oy
tarafından
Buyuk olan uyuya kalabilir yaşli insan sonuçta cocugunuz emekliyo yada yuruyosa teyze yorgun  duşebilir bunuda duşunun
(7,793 puan) tarafından
Yaşlı mı kız 50 ne yaşlısı ilahi sen :Ddd
tarafından
Kiz benim kaynanam 55 yasind anne bak bende calsym dedim ben uyuyakalirim dedi
(7,793 puan) tarafından
O işgüzarlık etmiş :D
tarafından
Valla diyo bebek bakmasi cok zor
(118 puan) tarafından
50 yaş bana normal geliyor canım annem yaşında
0 oy
tarafından
Yaşı büyük abla gelsin. Diğerinin 2 yaş çocuğu varmış zor bakar cnm
(118 puan) tarafından
Bende öyle dusunuyorum canım
0 oy
(2,574 puan) tarafından
Ben olsam 50 yaşındaki bakıcıyı tercih ederim bebeğin hem kendi evinde durucak hem herkesin tanıdığı güvenilir biriymiş şimdi diğer seçeneğin 2 yaşında bir bebeği var seninki de küçük zaten oyun sanar zarar verir bişey olur bence en güzeli kendi evinde dursun bebeğin 
(118 puan) tarafından
Evet yaa evde bakılması daha mantıklı diğerinin cocugunun olması büyük eksi
0 oy
tarafından
Tecrübe konusunu bilemiycem ama senin evinde bakılması daha iyi olur hatta kamera falan da taktirmani tavsiye ederim bu devirde kimseye guvenilmiuor malum
(118 puan) tarafından
Tabi canim kamera hazır evde kamera takılı bakacak öyle anlasacagim
0 oy
(3,059 puan) tarafından
İkisinin de artısı eksisi var. Kendi evin her zaman iyidir ne yediğini ne yaptığını bilirsin. Eğer bakicinin evine gönderirsen gelen giden olur mutlaka kadın ben calisoyorum gelmeyin diyemez. Ben bu yıl baktırdım komşum bakti 40 yaşlarında. Oglen kendi evine indirdi açıkçası kendi evine gidince aklim kalıyordu. Surekli başka bir eve bırakmak bana zor ve çocuk jcin yıpratıcı geliyor. Kendi konfor alanından çıkmış oluyor. Ama yaşının büyük olması da çocukla etkinlik vs. Yapmiyor tabi oynuyor ama nereye kadar. Benim bakici silah yapıp sen öldün diyordu mesela en sevmediğim şey. İkisinin de avantajı ve dezavantaji var yani ama ben senin yerinde olsam kendi evimi tercih ederdim
(118 puan) tarafından
Çok tesekkur ederim yorumunuz için sanırım en iyisi kendi evimde baktirmak olacak
0 oy
(7,509 puan) tarafından
50 yaşındakini tercih ederdim canım. 
(118 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
tarafından
Bende okulöncesi öğretmenliği okudum ama mesela başkasının çocuğuna bakamam. Okul okuması güzel bakacağı anlamına gelmez. Bence deneyimli olanı seç.

Birde 2 yaşında çocuğu varmış zaten. Ona mı bakacak seninkine mi bakacak
(118 puan) tarafından
Haklısınız cok tesekkur ederim cevabınız için
0 oy
(11,216 puan) tarafından
lesinlikle evinde o abla baksin. digerininde cocugu kucuk bide annesini tam kiskanicak yasta ben cocugumu bunu goze alarak birakmazdim oraya
(118 puan) tarafından
Evet canim bende öyle düşünüyorum evde bakılsın rahat rahat diğerinin cocugunun olması sorun
0 oy
(313 puan) tarafından
Çalışan bı anne olarak söylüyorum konumum gereği o kadar çok insan tanıyorum ki onların bakıcıları aileleri şunu soyliyeyim ne yap et çocuğunu 50 yaşındaki o teyzeye ver ben başta yabancı ve genç bir bakıcıya evine götürdüm hooop hamile kaldı şimdiki bakıcım 50 yaşında çiçek gibi bakıyor tam anadolu kadını her sabah o çocuğu evinden çıkarmak ne büyük eziyet hem sana hem ona 
(118 puan) tarafından
Ayy teşekkür ederim çalışan annelerin cevabı çok kıymetli benim için doğru soyluyorsun annelerimiz gibi bakar zaten bu abla gibi bir seçeneğim olmasa evimde yine genc bir bakiciya baktirmazdim

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 577 göst.
28 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Defnedamla (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 107 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde bebek2020 (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 201 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde duygu0404 (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 398 göst.