0 oy
261 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Ilkini normal yapıp ikinciyi sezeryan yapan var mı?

14 Cevaplar

0 oy
(2,716 puan) tarafından
Özelde olursa yaparlar. 
tarafından
Kararsızım yaaa normal doğum kolay da sezeryan hakkında hiç bilgim yok
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzenim yaptı ama mecburiydi bebek gelmedi günü doldu 
tarafından
Benimkinin günü dolmadı daha ama aşırı korkuyorum ve hiç sancım falan olmuyor kilosuda biraz geride
tarafından
Onun için günü dolana kadar en sağlıklı yer anne karnı bence normal doğumu bekleyin eğer olmazsa yönelin sezeryana
tarafından
Pekâlâ teşekkür ederim
0 oy
(687 puan) tarafından
Sezeryan normalden iyi degil ki normal hersey daha sağlıklı daha iyi sezeryandan sonra alt karnımı his etmiyorum soğuk suya girince dikişlerimi canlı canlı açıyorlar gibi his ediyorum hele o narkoz gittikten sonra ki sancıyı düşmanım yaşamasın dikiş yeri kötü duruyor 
(1,030 puan) tarafından
Bende sezeryan oldum çatı darlığından dolayı bünyeden kaynaklanıyor bazı şeyler  tabi de 7. Gün eski halime geldim yarım olamadım yani ben hala aynıyım :) bazı insanlar ölüm gibi vs diyor öyle şeyler yaşamış canı yanmış olabilir ama ben kolay atlattım şükürler olsun sadece dikiş izi var o kadar
(687 puan) tarafından
Mkr 7 ay önce sezeryan oldum yukarıda okursan herkesin Farklı diyorum benim ve yengem olsun bir çok kişi aynı düşüncedeyiz iyi acısız hemen ayakladım laflarını burda duydum ilaki vardır ama kendi adıma çok çok kötüydü dikiş altım iltihap kaptı yumurtadan büyük enfeksiyon oluştu dikiş açıldı acılardan çocuğun yüzüne bakamadım bana bakan eltim iki normal doğum yaptım sezeryanı kolay bilirdim ama senden sonra normale şükür ettim dedi 1 haftada 85 ten 65 düştüm ağlamaktan ağzıma suyu bile değdirmedim
(687 puan) tarafından
Merveruzgar benimkide 34 haftalıkta sancıdan Çatı erken yapıldı 3500 üstünü doguramazsın ona göre kilo al dedi 38+5 te 4 kilo mümkün değil denildi sabahı acil sezeryana alındım herkes kendi acısını bilir şayet ben çok fazla cektim yeni doğum yapan biri ellerini açıp ölmek için dua ederse az çok acısını tahmin edersin
(1,030 puan) tarafından
Yazdıklarını okudum canım evet çok zor şeyler yaşamışsın  çok geçmiş olsun  dikişlerin açılması felan çok riskli şeyler  ben korse taktiğim için dikişin acısını bile hissetmedim canım
tarafından
Ben de hissetmedim çok şükür
0 oy
(11,217 puan) tarafından
ozelde yapicaksan . para konusur parayi ver yeter : D
tarafından
Bizim buradaki devlet hastanesi berbat geçen acile gittim benden sonra gelen bi kadin hemen içeri girdi kanamam var galiba düşük yapiyorum dedi. Doktor da aynen şu cümleyi kurdu; düşük yapiyorsan yap! Ne yapayim çık dışarı sirani bekle :(  o an ben sıramı ona veriyorum siz onu muayene edin diyecektim ama dedim benide tersler sesimi çikarmadim
(11,217 puan) tarafından
yok devlet hastanesinde ki doktorlar kndilerini son padisah sultan suluman sanio :)
(191 puan) tarafından
Ayy vicdansız pslk. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın gerçekten.
tarafından
Ahahah çohhh uzak ben gelene kadar çocuk doğar zaten :))(
tarafından
Maalesef o yüzden Allah iyilerle karşilaştirsin
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Yaparlar ama normal doğum olanlar ikinciyi daha kolay doğum yapıyor canim
tarafından
Hiç doğum belirtim yok bir de kilosu biraz geriden geliyor açikçasi korkuyorum doğarsa toparlanir diyorum
(2,525 puan) tarafından
2 kilo doğdu oğlum toparlanıyor zamanla canı yerinde olsun yeter canim
tarafından
İnşallah her şey normal bur şekilde ilerler
0 oy
tarafından
İsteğe bağlı sezeryan olma derim çok zor.  Keşke normal olsaydım diyorum 
tarafından
Yaaa evet ilkim normaldi çok rahat ama kararsizim yaaa
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Özelde yaparlar canım benim 3 .doğum olacak ikinci bebeğimi kaybettim ölü doğum yaptım doktora yalvarıyorum resmen 2hafta var doğumuma ne olur sezaryen yapın diye olmaz diyo iki normal doğumun var ben korkuyorum her hafta ısrar etmeme rağmen yok diyo ben ikna edemiyorum inan keşke yapsa 
(1,068 puan) tarafından
Ben ilk kızımı 42de suni sancıyla doğurdum canım  o kadar bekletebilirler senide bende şeker var 38de alacak doğuma aslında gelişim geriliği olan bebekleri erken doğurtuyorlar sizin haftanız ne
tarafından
37 haftalığım ama 2 hafta geriden geliyor diyorlar ve doğuma falanda almiyorlar ben de o yüzden kendim teklif edeyim dedim. Devlet hastanesini bilirsin belki çocuk ölsede umurlarinda olmaz ama diyorum ki durumu özeldekilere anlatip orada doğum yapayim
(1,068 puan) tarafından
Maddi durumun kaldırıyorsa git canım başka görüş al hemde sezaryen durumunu konuş bende 36+4deyim bir an önce olsa diye bekliyorum
(1,068 puan) tarafından
Vitamin falan kullandınmı
tarafından
Evet balık yağı kullaniyorum kan habı aliyorum demir falan hepsini tam kullaniyorum 14 haftaliğa kadarda folik asit kullandim
0 oy
tarafından
Normal olabiliyorsa normal ol bence sezeryan olanların genelinde kalıcı sıkıntılar var 
tarafından
Doktor ne diyor canım
tarafından
Doktor her şey normal diyor ve ben sinir oluyorum o yüzden özele gidip sezeryan isteyeyim dedim
tarafından
Hayır sen illa gitmek istiyorsan özele git tekrar bir muayene ol
tarafından
Evet evet muayene için gidicem onlarda ayni şeyi söylerse sezeryan istiyorum diyecem
tarafından
Aynen canım öyle yap sen bı iyi bir doktora git
0 oy
(210 puan) tarafından
Canim normal doğum yap benim de doğumuma az kaldı 37 gün kaldı doğuma ilkini de normal doğurdum korkmama rağmen yine de normal dogurcam ben o daha sağlıklı mecbur kalmadıkça sezwryan olma derim
(210 puan) tarafından
Bilemiyorum cnm kaç haftaliksin. Şimdi
(210 puan) tarafından
Kaç kilosu bebeğinin
tarafından
37 haftalik 2 kilo
(210 puan) tarafından
Fazla az değil kilosu cnm bende 34 haftaligim 2 kiloydu bebeğim kafana takma cnm kilosu az değil bebek toparlar merak etme benim kızım 2.980 gram doğdu çok minik doğdu toparladı şükür üzülme normal geliyorsa normal doğur
tarafından
Bakalım inşallah sağlikla doğar
0 oy
(1,684 puan) tarafından
Canım eğer ki herşey normalse doktor sezeryanlik bişey görmüyorsa normal doğum yap bide ikinci yani kolay olabilir ama eğer ki sezeryan olacaksan sakın korkma. Sana şunu diyim 41. Haftaya kadar sancım vs. Hiç biseyin yoktu bianda direk 5 dk bir sancım gelmeye başladı sonra doktora gittim sürekli alttan baktılar catim dardı yinede normal doğumu deniyelim dediler 8 cm açıklığım vardı bebek normal doğumu kaldırmıyor denilip acil sezeryana alindim sondayi uyusturmadan taktılar vallahi hicbisey hiseetmedim. 3 kere belden uyusturmayi denediler uyusmadim komple uyusturdular. Uyandığımda narkozun etkisi geçtiğinde hicbi sikintim ağrım vs hicbisey olmadı o kadar güzel yapıştırma yapmis ki doktorum çok memnun kaldım bide ilk ayağa kalkarken alt tarafın çok az acıyabiliyor oda yürüdükçe geçiyor sürekli yürümen lazım ben çok çok kolay geçirdim sezeryani darısı tüm annelerin başına.
tarafından
Maşallah ne güzel anlatmişsin inşallah benim de sıkıntım olmaz da tez vakitte doğururum
(1,684 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah.
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Kız normal doğum kolay demişsin delismisin sezeryan olucan Sakın eğer herhangi bi sorun yoksa herşey normalse sakin sezeryan olma
tarafından
Bebeğim 2 hafta geriden geliyor yaaa devlette de doktorlar her şey normal diyor son ana kadar bekletiyorlar ben de korkuyorum sonradan keşke demek istemiyorum
(3,599 puan) tarafından
Develt kolay kolay sezeryana almaz ama özel gidip istersen yaparlar  şuan kaç haftalikti
tarafından
37 ama 2 hafta geriden geliyor
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Özel hastanede yaparlar devlet keyfi yapmıyor 
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Ya bence allttan bir kere yapmışssın orası eskisi gibi olmaz bir daha o yüzden karın şeklini de bozma derim 

Bende ilki normal yaptım

2. Olursa tekrar normal düşünüyorum bari iki yerden darbeli olmayayım:))
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Benimde ilk normal ikinci sezaryen istedim isteğe bağlı sezaryen oldum ama o kadar pişmanım ki gerçekten normal doğum ne ki öyle hiçte kolay değil bana da dediler yok kolay yok hemen ayaklandik filan yok arkadaş ben normal doğumda hastanede bile yatmadım doğru düzgün ama bu sezaryen ayağa zor kalkiyor insan otururken kalkarken sürekli dikiş yeri sızlıyor ben daha tövbe yani. Hatta bu normal doğurmak için cabalayanlara kızıyordum ama varmış bir bildikleri gercekteb

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 100 göst.
0 oy
1 cevap 33 göst.
26 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Citipiti (2,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 152 göst.
23 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 214 göst.
15 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Kaderdurak (55 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,862 kullanıcı

...