0 oy
120 göst.
Diğer kategorisinde (1,170 puan) tarafından
kafayi yiycem ve sinirlerime de hakim olamiyorum o kadar yemek corba yapiyorum ama yemiyor bu cocuk bn kafayi yiycem sadece emmek istiyor yemiyor bise bide tabagi falan yere döktü bian bagirdim psikolojim bozuldu gece sabahliyoruz gunduz boyle artik psikolojim bozulmus onu farkettim o agladi sonra oturdum bn agladim kndimden utandim o kadar kendime engel olmaya calisiyorum sıkiyorum kendimi ama birikti sanirim bn boyle degildim cok uzgunum ne yapagimi sasirdim

15 Cevaplar

0 oy
(191 puan) tarafından
Benim çocuğum 4 yaşında bu yanlış hareketlerden dolayı hala nir şey yemiyor. Yemesin bırakın emsin yavaş yavaş ister yaşı ilerledikçe daha da inatlaşıyor. 
(191 puan) tarafından
Aynı durum da bütün anneler. Benim ikici bebeğim en korktuğum dönem ek gıda. Şimdi den düşünmeye başladım nasıl yicek diye
(1,170 puan) tarafından
ya eskiler 4 5 aylikken biseyelr yediriyor aceba biz mi hata yapiyoruz ya aman saglikli olsun tuzsuz sekersiz yesin 6 aydan once baslanmasin derken boyle oluyor sonra bnce
(191 puan) tarafından
Bende anlayamıyorum gerçekten. Oğluma börek açsam öğürüyor. Bu senede devam ederse seneye pedagog yada beslenme uzmanına götürmek istiyorum
(1,170 puan) tarafından
bncede gec kalma gotur ama kilosu yerindeyse sknti yapma bnimki cok zayif ilerledigi icin onunda stresi boyle yapiyor sanirim bni
(191 puan) tarafından
Sende sıkma kendini çocuğa yapıyoruz kendimize yapıyoruz çocukta sende yıpranıyorsun. Her öğün eziyet oluyor sonra
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bu aralar çocuklarda hep aynı sorun ya 
(1,170 puan) tarafından
mesela 1 gunde ne kadar yiyor sizinki
0 oy
tarafından
Benim oğlan da yemiyor hele bu ara iyice yemiyor sebze yemeği asla yemez anca ver et adana tavuk onları yer sinir oluyorum . Kabızliktan geberiyor doktor sebze yedir dedi demin özenle taze fasulye yaptim yemeyecegini bile bile ama gene yemedi ağzına dahi almadı çünkü tadını bile bilmiyor önyargılı hep :D nasıl sinir oldu isem yardirmisim buraya . 
(1,170 puan) tarafından
ya cok zayif persentilin altinda gidiyor ustune bide boyle yediremiyorum ya bnim yaptigimj cogu anne yapmiyordur resmen cesit cesit corba o ozel yemekler ya yapmadigim kalmadi yediremiyorum ve artik sabrim kalmamis kndimden utaniyorum ne yaptim daha once bn diye psikolojim bozulmuş sanirim artik gucum kalmamis hissediyorum gece uyumaz sabaha kadar ayaktayiz sabir gunduz yemez sabir yanimdan ayrilmaz diger odaya gitsem aglar kucagimdan inmek istemez yurumesine ragmen gunduz az da olsa uyusa o zman kostur kostur corba yemek yaparim uyaninca yesin diye yemeyince de bunlarin ustune bagirinca kndimden utandim bn ya
0 oy
tarafından
Sakin ol canim benimde öyle yameyince yemiyor 
(1,170 puan) tarafından
ya 1 gunde ne yiyor mesela seninki tatli kasigi hesaplasan mesela neler yiyor emiyor mu bide
tarafından
Kız geçende sordun o kadar uzun yazdım cevap vermedin emiyor benimde
(1,170 puan) tarafından
ay valla kuzum kusura bakma simdi hatirladim öldürecek bu cocuk bni
tarafından
Estağfurullah canım sorun değil ama sakin ol inanki az önce sırf yesin diye kalkıp makarna köfte yaptım yanına da yoğurt sadece 2 kaşık makarna ve 1 tane köfte yedi yarım kase de yoğurt o da sabah kahvaltısından beri yeni yiyor istemiyor bende zorlamiyorum artık çünkü doktora söyledim zorlama dedi daha çok inat eder yemez sen her zaman teklif et yemek istemezse bırak dedi bende kendi haline bıraktım artık ilk zamanlar çok ağladım sinirden ama alıştım artik
(1,170 puan) tarafından
hangi makarnadan yaptin bn genelde fiyonk yapiyorum onu eline alip yiyor makarnayi cok seviyor ama hergun de makarna yenmez ki daha kofte hic yapmadin tarifin var mi kuzum bide onu deneyim belki eline alirsa yer
0 oy
(382 puan) tarafından
sakin olmalısın çocuğu çok etkiler böyle davranışlar psikolojisinide yıpratırsın zamana bırak çözülür herşey
(1,170 puan) tarafından
ya biliyorum boyle olacagini ama ne yapacagim ya cok yipranmis psikolojim onu farkettim
0 oy
(875 puan) tarafından
Benimde 13 aylık bazen sinirleniyorum tamam yemezsen yeme deyip yedirmiyorum ya bir de bakışını elleriyle itiyor hepsi dökülüyor ya da elleriyle ağzını kapatıyor ama mecbur bir iki kaşıkta olsa yesin diye çabalıyoruz sesimi yükseltmiyorum asla ama sinirleniyorum tabi ki
(1,170 puan) tarafından
ya sabrim bazen kalmiyor cok birirkiyor herseyiyle bn ilgileniyorum esim pek destek olmaz dogdugundan beri yeme sorunu uyku sorunu bide ustune koca destegi olmayinca cok yiprandim demek ki cok birrikmis herhlde kndime hakim olamiyorum ve yaptigimdan utandim oturdum agladim bn boyle yapmak istemiyorum kndime de engel olamiyorum :((
(875 puan) tarafından
Seni de anlıyorum ama sende bebeğini anla bende tek başıma bakıyorum eşim geç gelir her şeyiyle ben ilgileniyorum ama emin ol sen bağırdıkça o korkacak yemiyor mu yemesin bir saat sonra yedirmeyi dene ama o sırada emzirme ben sabah uyandığında ne kadar ağlarsa da emzirmem ilk kahvaltı sonra emziririm öğünlerden 1 saat önce emzirmeyi bırakırım ne zaman acıksa o zaman yediririm sende öyle dene ama sakin ol illa yiyecek öyle ya da böyle
(1,170 puan) tarafından
sabahlari bnde oyle yapiyorum canim ona ragmen yok yani cocuk 3 4 saatlik ac olsa bile 2 tatli kasigini gecmez yedigi
0 oy
(2,593 puan) tarafından
23 aylık oğlum hala yemiyor 5,5 ayında da memeyi bırakmıştı 2 ayda 200 gram aldığı için raporlu mamaya başladık bir dönem yer gibi oldu gene bıraktı senin gene anne sütü alıyor benim oğlum gündüz mamayı ağzına sürmezdi sağlık açısından bir sıkıntısı yoksa zorlanamanın da bir anlamı yok zorlasan da olmuyor çünkü sen sakin olmalısın senin bütün enerjini hissediyor 
(1,170 puan) tarafından
haklisin kuzum hersey tabiki saglik bnimki 13 aylik daha 8 kilo malesef cok geri gidiyor dogru duzgun kilo alamiyor boyle yemeyince de iyice sinirlerim tepeme cikiyor
(2,593 puan) tarafından
doktorunuz ne diyor canım
(1,170 puan) tarafından
araştırılıyor her yerine bakiyorlar daha bisey diyemiyor onlar da
(2,593 puan) tarafından
Ek vitamin balık yağı vs önermedi mi hiç
(1,170 puan) tarafından
hayir ek bise onermedi henuz bakalm bu sefer gittigimizde bise der mi bilmiyorum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
2 yaşında oğlum allahtan kahvaltı ediyor diye ona güveniyorum. Sonrada biraz simit ve çilek yedi bu saat oldu onla duruyo. Stresten ellerim titriyo şuan ama ona belli etmiyorum etkilenmesin diye. Kaç çeşit yemek getirdim önüne yemedi. Bıraktım. Şimdi bulgur pilavı pişiyo hatim indircem yesin diye:D 
(1,170 puan) tarafından
o kadar iyi anliyorum ki seni bazen yapasim geliyor aman ne de olsa yemiyecek diye cok seyi yapmaktan bile vazgectim yapsam da yemiyor en iyisi kndimi yormayim diyorum bazen de 10 cesit yapiyorum yok arkadas yok yani bi yedigi makarna muz yogurt eee bunlarda surekli yenecek veya karnini doyuracak seyler degil ki
0 oy
(791 puan) tarafından
Aynı biz sadce emzryom ya yemk asla yemes
(1,170 puan) tarafından
eee doktora gitt8n mi canim normal mi boyle emmesi artik memeti cok vermemeye calisiyoruz ya sirf yemek yesin diye
0 oy
(119,458 puan) tarafından
28 aylik benimkide yemiyo
(1,170 puan) tarafından
seninki biraz buyukmus canim o aciktigini falan bilir söyler konusuyorsa eger ama bu memeye aldaniyor bnce ac kalmiyor ki ne kadar emzirmemeye calissam da
0 oy
tarafından
Sıcakdan dolayı bnimkide yemiyor ya
(1,170 puan) tarafından
1 gunde neler yiyor peki
tarafından
Ne yaparsam onu yiyo cnm
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Valla benim bi görümcemin oğlu var inanır mısın çocuk taştan yumuşak her şeyi yıyor böyle bir şey olamaz ya bence tamamen yapıyla alakalı baştan başladıysa yemesi gerisi geliyo inan
(1,170 puan) tarafından
onu bnde dusunuyorum oyle cocuklardan nasip etsin rabbim yemeyen cocuk cok zor ya soyle kasigi verince agzini kocaman acan cocuklar olsa keske
(3,156 puan) tarafından
Ah ah keşke olur inşallah bir gün...
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ya şu çocuğun yemiyor psikolojisinden Bir çıkın artık Allah aşkına açlıktan ölecek değil ya ne  yemek istiyorsa onu yesin 

Zorlayınca yiyor mu sanki anca sinir oluyorsun
(1,170 puan) tarafından
bu cocuk emen bir cocuk olmasa h8cte zorlamam acikinca mecbur yiyecek derim ama emen bir cocuk acikmiyor ki dogru duzgun buna yemek yemeyi nasil ogreteceksin peki surekli emzirsen yer mi sence keyfimizden o psikolojiye girmiyoruz
0 oy
tarafından
Bende zorla yediriyorum benimki 17 aylık 
(1,170 puan) tarafından
off niye boyleler bunlar ya zorla da olsa yiyor mu peki bnimki agzini acmiyor aglamaya basliyor hemen agzina versem de direk cikariyor geri agzindan
tarafından
Benimki karpuz aşığı karpuz gösterip yemek veriyorum yemekten sonra da karpuzla ödüllendiriyor im hoşuna gidiyor sizde sevdiği biseyle yapabilirsiniz
(1,170 puan) tarafından
kanmiyor ki canim ya yapiyorum oyun falan da yapiyorum telwfon televizyon da aciyorum hic umursamiyor agzina zorla soksam geri cikariyor
tarafından
Çok zor bacım Allah yardımcın olsun
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bizimde 18 aylık yemiyor ah bu dişler 
(1,170 puan) tarafından
yemiyordan kastin ne mesela canim birgun boyunca neler veriyoraun ne kadar yiyor
(7,376 puan) tarafından
Valla canım çorba yapıyorum ağzını açmıyor kahvaltı etmiyor çok az bir kuru ekmek yiyor 1 parça başka bir şey yok akşama kadar öyle
(1,170 puan) tarafından
off cok skldim bu yemek olayindan valla bnimki de 2 tatli kasigi yese nasil seviniyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 41 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 27 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 72 göst.
10 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,261 göst.