0 oy
490 göst.
Diğer kategorisinde (10,972 puan) tarafından
Kızlar kurban olam biri fikir versin. Artık son haftalar ve ben tıkandım. Ögretmenimiz dısarıdan alınma seyleri asla kabul etmiyor. Evde yapılacak. Direk yagda kızaran seyleri de kabul etmiyor. Yaprak sarması gibi seyleri de kabul etmiyor. Yani diger cocukların da canı isteyecek seyleri. Ben bu gune kadar tost ve envai cesit pogaca filan yapıp koydum cesit cesit ama cocuk cok sıkıldı tost ve pogca istemiyor farklı birsey yap diyor. Allahtan bu sabah anne arkadasım dun makarna getirmiş bana da makarna koysana dedi de bu gunu de atlattım. Bana fikir verin beynim durdu. Yarına ne koyacagımı bilemiyorum. Fikirlere acıgım hatta olabilir olacakları kagıda yazacağım 

36 Cevaplar

0 oy
(812 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

• Makarna sevdiğini söylediğin için salçalı makarna
  • Yumurtalı makarna
  • Süzme yoğurtlu makarna
  • Sebzeli makarna
  • Süzme yoğurtlu erişte deneyebilirsin
Patates
  • Patates püresinin yağda kızartma
  • Patates salatası
Mantı
  • Süzme yoğurtlu mantı 
  • Salçalı hafif kıymalı yoğurtlu mantı
Mantar
  • Fırında mantar
  • Tavada sebzeli mantar
  • Mantarlı pizza
  • Mantarı sade hafif yağda çevirip sandviçin arasına koyup ayranla koyabilirsin
  • Kaynamış yumurtayı nane ve tereyağında kızartma yapıp koyabilirsin kokmaz diyorsan
  • Poğaçalar
  • Peynirli poğaça 
  • Zeytinli poğaça
  • Kaşarlı poğaça
  • Patatesli poğaça
  • Simit yapabilirsin
  • Karnabahar
  • Karnabahar graten
  • Fırında karnabahar tarifi
  • Yoğurt soslu karnabahar tarifi
  • Sandviç istediği türden
  • Peynir salatalık domates üçlüsüne bayılıyordum Ben okuldayken yanında ayran  olur
  • Yeşil zeytinli ekmek sandviç
  • Çikolatalı ekmek
  • Börekler
  • Su böreği
  • Sigara böreği
  • Patatesli sigara böreği
  • Zeytinli sigara böreği
  • Sebzeli krep
  • Meyveli krep üstüne hafif çikolata sütle güzel olur
  • Salam sucuk yasak değilse normal karışık pizza yap
  • Sıkılmasın diye hamburger ekmeği ile farklı bir şeyler deneyebilirsin
  • Sebze kabak kavurması geldi aklıma
  • Yoğurtlu patates ama sulu değil süzme yoğurtla
  • Tost
  • Kaşarlı tost 
  • Sucuklu tost
  • Sebzeli tost
  • Değişik keklerden yiyebilirsin
  • Peynirli
  • Cevizli
  • Patatesli
  • En guzeli ıspanaklı
  • Sebze köftesi
  • Küçük Küçük doğranmış spagetti

• Arada öyle kahvaltılık hazırla peynir  3 5 tane zeytin 2 dilim kaşar peyniri biraz daha yeni helvası
  • Vegan vejeteryan tarifleri bakabilirsin
  • Pankekler
  • Sade pankek yanına ne koysan olur
  • Kakaolu pankek Meyveli pankek yanına süt
  • Yulaflı pankek
  • Sebzeli pankek
  • Büyük boy pankek yapıp istediğin şeyle dürüm yapabilirsin
  • Kırmızı yeşil sivri biberle (acı olmayan):) biberleri biraz yağda çevirip yanında Edirne peyniri ile sandviç yapıp ayran koyabilirsin
Patlıcan
Patlıcan kızartmasını süzme yoğurtla karıştırabilirsin
Patlıcan musakka
Közlenmiş patlıcan yoğurtla yoğurtla karıştır pul biber pek az kıymalı yağ gezdir üstüne

• Patlıcanı büyük dilimler halinde kesip yumurtaya bulayıp yağda kızartıp koyabilirsin
  • Sade veya yumurtalı menemen 
  • Seviyorsa havuç tarator
  • Patates rendeleyip yumurtaya karıştırıp tavada börek yapabilirsin
  • Milföy hamuru
  • Milföy hamurlu üçgen börek
  • Peynirli maydanozlu
  • Zeytinli
  • Kaşarlı
  • Sebzeli
  • Denemedim ama sucuklu olabilir
  • Milföy hamuru ile tariflere bakabilirsin tatlı da yapabilirsin
  • Benden bu kadar canım senin için uzun uzadıya düşünüp yazdım İnşallah işine yarar bir şeyler bulursun kolay gelsin ☺️❤️
(812 puan) tarafından
Rus salatasını ve kurabiyeleri unutmuşum elmalı turta harika diğer kurabiyeleri sen bilirsin canım
(10,972 puan) tarafından
Sagol yavrum allah razı olsun. Bir bitse hayırlısıyla
(812 puan) tarafından
Sende sağol abla biliyor musun sana gizli gizli dua ediyorum ben bu arada adını da lütfedersen ismen dua  ederim daha iyi olur  Allah senden de razı olsun ☺️❤️
(10,972 puan) tarafından
Sagol yavrum allah razı olsun. Özgecan ismim.
(812 puan) tarafından
Yaşın kaç ben senin acı çeken ama güçlü kalbini çok sevdim ne sıkıntın olursa söyle bana lütfen
-Reklam-
0 oy
tarafından
Börek falanda mı yasak canim 
tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah çok zor vallahi tuzlu kurabiye falandami kabul etmiyorlar
(10,972 puan) tarafından
Hazırı kabul etmiyor evde yapınca ediyor
tarafından
Evde yap sende canim yanına da meyve falan ya da meyve suyu
(10,972 puan) tarafından
Yapıyorum kuzum. Gecen cuma salcalı kurabiye yaptım
(2,194 puan) tarafından
İyide canım çalışan anne olur vs yani ogretmen niye bu kadar kasıyor dışardan alinmayacak kızarma tatlı yok mercimek köftesi niye yoksa o besleyici mesela, kadının evinde akşamdan kizartma olur sabah ekmege  koyar verir sanki evlerde hiç tatlı kızartma yenmiyor da bizim zamanimizda çikolatalı ekmek surerlerdi öyle yerdik okulda yada simit ayran koyarlardı hergun ne hazirlican o yok bu yok tabi canı çekmez çocuğun maden ortak liste versein hergun herkes aynı şeyi yesin bari arkadaşları yiyor diye yer belki çocukta
0 oy
tarafından
Meyve falan köy neden yasak ilkkez böyle bişi duydum ozaman kendi liste versin ona göre hazırlayın
(10,972 puan) tarafından
Calısan var diye kabul etmeyen veliler oldulisteyi.meyve her gun extradan koyuluyor zaten. Her gun iste birsey yapcan yanına meyve koyuyoruz zorunlu. Birde ya meyve suyu ya da ayran. Gerisi de yasak.
tarafından
Hayada ben öyle okula yollamazdim mecbur kalmasam valla zor
(10,972 puan) tarafından
Artık tıkandım. Aralıklarla her gun farklı cesit koysamda cocuk secenek cok az oldugu için sıkıldı.
0 oy
tarafından
Haşlanmış sebze ve yanına mevsim meyveleri koyabilirsiniz :) çok da sağlıklı olur. Çocuk çok karbonhidrata yüklenmiş :(
(10,972 puan) tarafından
Mecburiyetten vallahi canım ya. Ne koyacagımı sasırdım et ve etli seyler de yasak. Gecen gun patates hasladım sosladım agzına sürmeden geri getirdi
tarafından
Brokoli gibi her zaman yemediği sebzeleri deneyin. Patates de karbonhidrat neticede. Fırında mantar yapıp koyabilirsiniz. Protein deposudur. Çok güzel bir öğün.
(10,972 puan) tarafından
Fırında mantarı yazıyorum canım.
tarafından
Tam buğday ekmeğine, yumurta ve avokadodan sandviç yapabilirsin
Sonraaa hurmalı pankek yapıp yanına ceviz ve bal koyabilirsin ya da bal ve cevizi pakeklerin içine sarıp rulo yapabilirsin
Şekersiz fıstık ezmeli sandviç ve yanına çiğ sebzeler koyabilirsin. Bunalr aklıma gelen sağlıklı menüler :D
(10,972 puan) tarafından
Avakado diyince kıza aralıklarla verdim denedim bebekliginden beri her seferinde mi cıkarır ya. Her verdigimde istifra ediyor. Yazıyorum kuzum seninkileri de
0 oy
(48,703 puan) tarafından
ogretmene sor fikri canim herseyi yasaklamis krep falan denedin mi pankek hepsini yaptim demissin gerci pogaca borekren baska biseyde gelmiyo aklima
(10,972 puan) tarafından
Koyuyorum canım mesela bir gun börek ikinci gün tost üçğncü gün sigara boregi 4.gun pankek gibi. Cocuk hamur işine boguldu. Cocuk anne istemiyorum diye aglıyor. Hele ki tost lafını duyunca içi kalkıyor cocugun
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Sebzeli börek kuru yemişli kek yoğurt aklıma gelen bunlar 
(10,972 puan) tarafından
Çıldırcam bu meseleye artık vallahi
(1,386 puan) tarafından
Öğretmen bir liste çıkarsın o zaman
(10,972 puan) tarafından
Denildi ama bazı veliler kabul etmedi onu
0 oy
tarafından
Bizim öğretmen de aynı ben krep

Pankek. ci börek. çikolatasiz donat. Gül böreği. Sucuksuz salamsiz pizza. Sandicic. Hazırlıyorum. Ama yarın ne yapcam bende bilmiyorum 
(10,972 puan) tarafından
Bende pazartsi soguk sandviç yaptım. Salı gunu   vegan hamburger. Bu gun de makarna kendi istedi. Yarın bende de yok.
tarafından
Ay of yaa valla fikir bitti bende
(10,972 puan) tarafından
Bende oyleyim ve hadi bu gunde hazır alıp sunu koyayım luxumde yok
tarafından
Ben yine krep yaptım :D yok gelmiyor aklıma bsi artık
0 oy
(162 puan) tarafından
Ay hersey yasak ne yiyecek bu cocuk. Kendi liste versin o zaman. Ay valla bilemedim sebze haslayabilirsin farkli omletler yapabilirsin sebzeli felan soguk sandivic olabilir krep olabilir. Cocuk hep karbonhidrat agirlikli beslenmis yani. Bi yandan diger cocuklarin cani cekmesin diye iyi birsey yaparken bir yandandan da cocuklarin beslenmesini kisitlamasi cok kotu olmus. Cocuk hakli valla ben bile 3 gun ayni seyi yesem afakanlar basar. Allah kolaylik versin kuzum. Baska bu durumdan sikayetci olan veli yok mu toplanip konussaniz farkli bir yol izlenmeli bence
(10,972 puan) tarafından
Herkes sikayetci ama diyebilen yok. Evde de boyle olunca hep et yada sebze pisiyor.
0 oy
(2,896 puan) tarafından
Taze fasulye, ıspanak kavurması geldi aklima dökülmeden rahat yiyeceği,bide salata domates salatalık havuç felan 
(10,972 puan) tarafından
Aha ıspanak yemegi olabilir kuzum. Yarın yapamam da onu haftaya pazartesi yaparım. Pazara gidince alayım hemen
0 oy
tarafından
bize liste verildi 1.sınıfız..bizde de hep börek poğaça kahvaltılık tost vs var..günlere uymuyorum karışık yapıyorum..zaten öğlenci evde yiyip gidiyor 2 saat sonra beslenme yapıyorlar ona göre az koyarım.inan ben de şaşırdım hep aynı tarz yiyor meyve kuruyemiş de koyarız..salam sucuk kokacak şeyler yasak sadece
(10,972 puan) tarafından
Bizde de aynen cogu sey yasak. Etli koyamıyoruz hem kokuyor hem de alamayan cocuk vardır diye yasak. Kpkabilen hersey yasak
tarafından
sabahçı öğlenci durumu var mı cnm? yoksa tam gün mü? ona göre koyarsın menü yemeği gibi mi olacak yoksa atıştırmalık tarzı mı? evden yiyip gittiği için ağır şeyler koymuyorum börek bile 3 tane falan anca koyarım
(10,972 puan) tarafından
Oglenci canım. 1.10 da giriyor 6.10 da cıkıyor.
tarafından
gitmeden evden de yedir cnm beslenmesine de atıştırmalık tarzı koy..bizim okul öğlenci saati farklı 2de ders başlıyor 6.20de çıkıyor daha az saatleri ondan herhalde çok acıkmıyor
(10,972 puan) tarafından
Olabilri canım. Zatwn obekle koymuyorum benşm kız mıy mıy az yiyor
0 oy
(4,182 puan) tarafından
Ben börek kek pankek sandvıc kurabiye ne varsa koyuyorum mesala yarın tost ekmegı uzerıne sucuk bıber peynir koyup tost makinesinde yapıcam 2 dk oluyor zaten pizza gıbı onu cok seviyor.. Sarma da koyuyorum. Cıkolata li ekmek evde ne varsa.. Bızde liste yok hersey serbest ekmek arası domates salatalık bıber marul seviyorsa peynir boyle guzel bı sandvıc hazırlayabılırsn kızım bayılıyor.. Patates salatası da olabılır
(10,972 puan) tarafından
Sizin ne güzel bizde cumlesi yasak
0 oy
(3,163 puan) tarafından
O zamn peynir zeytin salatlik koysan yanına ekmekle birlikte kaşar falan koyabilirsin kuruyemiş ile birlikte 
(10,972 puan) tarafından
En son onu koyacagım. Su okul bir bitse
0 oy
tarafından
Sebze köftesi yap kuzum değişik değişik 
(10,972 puan) tarafından
Mucver mi yani kuzum
tarafından
Aynen kuzum mücver gibi
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Bacım yorumları falan okudum düşündüm ama bulamadım yani çok kısıtlı öğretmenden liste gibi bişey isyeseniz daha mantıklı olur bence
(10,972 puan) tarafından
Canım aslında biz istedik. Bir liste verseniz diye. Ama bazı veliler karaı cıktı listeye.
0 oy
(1,119 puan) tarafından
Sebzeli yada sade krep

Simit 

Ton balıklı omlet fln yapabilirsin canım
(10,972 puan) tarafından
Krep cok yapıyorım mecbur canım
0 oy
tarafından
Krep 

Çikolata ekmek 

Kek 

Patates haşlama 

Sandviç ne seviyorsa 

Böyle bir okul sistemi olamaz ne kadar saçma 

Ben koydukları mı yazayım 

Poğaça 

Simit 

Açma 

Çikolata ekmek 

Patates kızartması 

Patates haşlaması 

Sigara böreği 

Sandviç 

İçecek meyve suyu yada ayran bazende meyveli süt koyuyorum 
(10,972 puan) tarafından
Ah gecen biri patates kızartması koymuşta cümle veliler duyduk ogretmenin cok kızdogını
0 oy
tarafından
Muz tok tutar  .sut koy yanina .sonra salatalik domates peynir sandivic olur ayranla .cokomel ekmek olabilir
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Patates püresi köfte olabilir. 

Mercimek köftesi yanına yeşillik 

Kısır

Yoğurtlu makarna mantı sarımsaksız

Benim oğlan çok seçici hep bu tarz hazırlıyorum. 
0 oy
tarafından
Niye herşey yasak ki çok saçma benim kardeşim de gidiyor sadece sıvı şeyler yasak demişti öğretmeni
0 oy
(44,718 puan) tarafından
Liste verilmedimi biz listeye göre koyuyoruz hep bugün cuma mesela serbest ne istersek ben poğaça meyve suyu koycam dünde mesela sandviç günüydü 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 142 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Emine S (16,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 133 göst.
18 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Beyzanurw (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde Alyakus (2,370 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 72 göst.