0 oy
280 göst.
Diğer kategorisinde (11,320 puan) tarafından
Hey gidi günler hey keşke çocuklarımız da bunları yaşayabilselerdi

https://vt.tiktok.com/ZSdVmfp5e/?k=1

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eskiler hep güzeldi. Yaa hele salcali ekmekkk immm:(((
(11,320 puan) tarafından
Bu teknoloji her şeyi bitirdi herkes modernleşme derdinde :(
tarafından
Aynn vla
-Reklam-
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Bizim çocukluğumuz gerçekten güzeldi kiremittleri ezip tükürerek aklımızca kına yapardık. Hahaha
(11,320 puan) tarafından
Eskileri veremem çocuğuma ama köylüyüz bazı şeylere imkani var çocuğumun inşallah toprakla da oynasın kedi köpekle de kirlenecek cocuk dediğin saçından kum ayiklican
(1,964 puan) tarafından
Sen şanslısin canım İstanbul'dayız biz heryer insan dolu. Çocuğun oynayacak alanı bile yok.
Olan yerlerde de mülteci istilasi çocuğu parka arabayla 20 dk mesafeye götüruyorum şaka gibi ama gerçek
(11,320 puan) tarafından
Gercekten büyük şehir yaşanacak değil kuzum benim ablam da darıca da duruyor evlenmeden giderdim yanına İstanbula çıkardık of of hiç bana göre değil
(1,964 puan) tarafından
İşte iş burada olmasa bende sakın biryere yerleşmek istiyorum. İnşallah atamam güzel bir yere çıkarda gideriz. Biz idare ediyorduk ama çocuk olunca onun için zor gerçekten
(11,320 puan) tarafından
İnşallah canım rabbim gonlunuzce versin
0 oy
(1,437 puan) tarafından

Gozumde canlandi koskoca mazi. Ay ne güzeldi ya gerçekten hala annem yatak odasında o perdelerden kullanılaniyor sabah bir çıkardık dışarı ezan okunana kadar sokaktaydik ortalık com bozuldu coook simdi çocuğunu iki dk gözünün önünden ayiramiyorsun:'(

(11,320 puan) tarafından
Sorma kuzum ya insan korkuyor artık biz gece 12 1 e kadar oynardık şimdi gündüz bile salamicak insan
0 oy
(44,718 puan) tarafından
Keşke gidebilsek geri o günlere keskee☹️
(11,320 puan) tarafından
Keşke canım keşke :(
0 oy
(4,983 puan) tarafından

Gül toplar suya koyardık icine birazda seker karistirir gül suyu diye içerdik 

Kiremiti ezer ıslatır kina diye surerdik ellerimize 

Salçalı ekmek ahh ne güzel gunlerdi :(

(1,437 puan) tarafından
Birde yapraklardan sarma sarardik :))
(11,320 puan) tarafından
Koyde dereye iner suyla çamurla oynardık hatila girerdik :/
(4,983 puan) tarafından
Evet yaaa her yaprak olurdu bizim icin ☺️☺️☺️
(4,983 puan) tarafından
Yaprak hatila dedik harık mı???
(11,320 puan) tarafından
Biz hatıl diyoruz canım kimi yalak der hayvanların su içtiği küçük havuz gibi yer
0 oy
tarafından
Her şey o kadar güzeldi ki şimdi çocuklar bir saat yoksa biri mi kaçırdı diye fena oluyoruz
(11,320 puan) tarafından
Cocuklar eşek kadar oluyor da gene de okula biz götürüyoruz bizim zamanımızda mahalledeki çocuklar toplanır gider gelirdi
0 oy
(119,365 puan) tarafından

yaaa 9 tas :( cok oynardim

(11,320 puan) tarafından
Daha neler neler oynardık ya sinek ilacinin arkasından kosardik sokakları ilaclayan araçların beyaz duman olurdu
(119,365 puan) tarafından
hakkaten o ilacin kokusunu icimize cekerdik bide ikili ip atlardim
(11,320 puan) tarafından
Uçan hamam böceği var ya fatmacik derler onları yaristirirdik biz kimindi hızlı gidecek diye motor böceği derdik  :)
0 oy
tarafından
Bunların çoğu çevremde var 
(11,320 puan) tarafından
Ne güzel bisi bizim kalmadı artık köyümüz var bazı şeyleri görebilir ama doya doya oynamasını çok isterim
0 oy
tarafından
Film şeridi gibi geçti çocukluğum:(((
(11,320 puan) tarafından
Ustumuz mu kirli kimin evinde ne var hiç bilmezdik fesatligimiz yoktu simdi çocuklar bunları öğreniyor  :(
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Yaa izleyince hepsini yaşamışım hemde yaşım çok büyükde değil ama bn istemezdim eskiden yokluk vardı biz bunları hep yokluktan gördük kışın soğukta gugumle yıkanmak sobanın yanına geçmek eğer evde baban varsa o sogukda içeri gitmek içerde uyumk hep hasta olmak ama kestane olayını çok seviyorum hala da seviyorum eski günleri yaşatmak elimizde bundan 40-50 sene sonra bu zamnlar mazi olcak olcak zaten o yüzden bence her günümüzün kıymetini bilmeliyiz :)
(1,392 puan) tarafından
Evet canım haklısın bu konuda bunlar aslında birazda kıyamet alametleri işte ama iki zamanında artı ve eksileri var mesela teknoloji gelişiyor bunu iyiye kullansak çok iyi imkanlar daha iyi ama işte iş bizde bitiyor örneğin eskiden insanlar ne kadar yoruluyordu tarlalrda şimdi ilerledik makinelerde yorulmadan yapılıyor bir sürü örnek ama surda haklisin eskisi gibi güven yok bak bn gurbetteyim komşum bile yok çünkü kimseye güvenmiyorum keşke böyle olmasa ama bu dünyayı bu hale getiren gene insanlar gene bizleriz keşke bazı şeyleri doğru kullansak bu sorunlar olmayacak
(11,320 puan) tarafından
Maalesef insanlar işine geldiğini çekip alıyor keşke harmanlayabilsek eskiyle yeniyi
(1,392 puan) tarafından
Öyle gerçekten hastane yol gidiş geliş çok güzel eskiden çok zordu herşey ama eskiden 500 tlyle geciniyorduk babamın emeklisiyle geciniyorduk şimdi 10 milyar açlık sınırının altında herşey çok pahalandi o yüzden haklısınız keşke eskiyle yeniyi harmanlayabilsek ama gittikçe tuhaf bir hal alıyoruz
(11,320 puan) tarafından
Evet canım eskiden ürün yokmuş insanlar ondan alamiyormus şimdi ürün çok ama insanlar para bulamıyor Allah herkesin yardımcısı olsun
(1,392 puan) tarafından
Aminn canım hakkimkzda hayırlısı olsun
0 oy
tarafından
Teknoloji çağındayız şuan hiçbirşeyin tadı kalmadı.  Kendimiz dışarı çıkarken korkak olduk ortalıktan 
(11,320 puan) tarafından
Cok doğru söylüyorsun Allah korusun bi qnlik dalgınlık her şeye mâl olabilir

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 602 göst.
6 Nisan 2020 Diğer kategorisinde ❤Semos❤ (2,423 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 784 göst.
0 oy
43 cevap 525 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Selin1903 (362 puan) tarafından soruldu
+2 oy