0 oy
266 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (306 puan) tarafından
astigmat  var bende , uzakta problem yaşıyorum gözlük takmam lazım ama , yakına bakıncada bulanık graip görüyorum , sanki daha iyi sanki daha kötü bulanık gibi , buna çözüm yok mu

11 Cevaplar

0 oy
(1,206 puan) tarafından
İlk defa gözlük kullanıyorsan normal bir kaç güne alışırsın ama baktın düzelme yok tekrar doktora gidip anlat belkide gozluk ile alakalı bir problemde olabilri 
-Reklam-
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Astigmat hem uzak hem yakını bulanık görmek oluyor ztn.. Sana teşhisi koyan doktorun gözlüğüde ona göre vermesi gerekirdi.. Bende de vardı 12 yıl öncesine kadar çok çektim astigmattan ikisi de 2.5 du derecesi.. tam 12 yıl önce yetti gayrı dedim excimer lazer oldum o zmn 1200-1400 arası bişeydi ücreti.. Şuan çok memnunum şuan ki derecem 0.25 ikisi de..  bundan kurtulmanın en güzel yolu lazer.. geçmiş olsun..
0 oy
(3,019 puan) tarafından
Yeni aldıysan nırmal zamanla alışırsın bende de var ama yakını daha iyi görüyorum
0 oy
tarafından
Doktora gitmedin mi? İkisini de birlikte kullanabileceğin gözlükler var. Doktor reçete ediyor 
(306 puan) tarafından
gittim iki göz numaram farklı ona göre çıkarttım ya gözlük yeni ya ondan herhalde alışma süreci
tarafından
Farketmez. Annemin de babamın da hem yakını hem uzağı göremiyor gözleri, hem de iki gözleri de birbirinden farklı. Çift odaklı tek gözlük yaptırdılar. Bulanık görme falan olmuyor
0 oy
tarafından
Canım şuan bende gözlük kullanıyorum agsitmand var gözlerin bozuk iki bir arada cam var onu kullanıyorum muane ol anlat ona göre verir
0 oy
tarafından
Bende miyop ve astigmat var bu aralar gözlüğü kullanmayı ihmal ettiğim için çok ilerledi galiba yakınıda görmemeye başladım 
0 oy
(7,678 puan) tarafından
Yakin gozlugu de al bi onu tak bi onu tak
0 oy
tarafından
Kullandıkça alışırsın 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Benimde öyleydi 3 bucuk numara astigmat ve hipermetropum zor alıştım numaram birden büyüdüğü için ama şimdi gözlüksüz asla duramıyorum zamanla düzeliyo o durum 
0 oy
(5 puan) tarafından
Astigmat gözlüğüne alışmak biraz zor oluyor bir hafta felan basın bile dönebilir uzun süreli kullanımda . Özellikle numaran da 1 üzeriyse ondan gözlerini yorar ilk hafta . Belki yakını da ondan bulanık goruyosun . Ama bir hafta bekledin baktın düzelmiyor o zaman yakın için de tekrar doktora git. Onun gözlüğü farklıdır . Hatta yeni nesil gözlükler var hem yakın hem uzak hem astigmat hepsinin camını birlesik yapıyorlar
0 oy
(119,342 puan) tarafından
alisma evresidir duzelir 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 108 göst.
28 Nisan 2021 Aile kategorisinde Queen (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 150 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 213 göst.