0 oy
872 göst.
Diğer kategorisinde (25 puan) tarafından
Hanımlar bir arkadaşım var

16 haftalık hamile ve sigara kullanıyor  bu kızı arayan herkes yok sen sigara iciyosun bebeğin eli kolu bacağı eksik olur ölür yarım doğar diyip kapatiyolar 

Bugün yanına gittim nasıl ağlıyor 

Günde 1 paket felan bitirirdi 5 e düşürmüş ama bırakamıyor

Ne diyebilirim nasıl teselli edebilirim durumu çok kötü bebek şuan çok iyi ama bişey olur diye üzülüyorum 

37 Cevaplar

+5 oy
tarafından

Bebek şuan cok iyi nasil bu kadar emin olabiliyosnz

Bebegini zehirliyo her duman bebeğe zehir saciyo 
Kendi nefsine sahip ciksn sigarayi biraksn 
Yengem iciyodu yiğenm bi gözü kayms sigradan dolayi
Ve tum hayatini malesf etkiliyo 

(25 puan) tarafından
Senin gücün bana yetiyor diğer arkadaş gibi cevap vermiyorum diye demi evet ben içiyorum iyi de yapıyorum
Sen ilk önce kendi anneligini bir sorgula ben nasıl anneyim diye
Cemile arkadaşım çok teşekkür ederim bunun hakkından bir sen geliyosun
tarafından
.....
3. Şahis muhatabim degil onun degil sizin postunuzu cevapliyrm farkindaysanz
Evt sigaranin zararli oldugunu bile bile iceceksenz o sizin sorunz
Bağimli olanlr icin zorludr eminm ama
Evladinizi duşunerk en azndn en aza indirn nikotinin en az olani icin
Akliniza geldkce sigara yerine kuruyemş vs ye surekli bi avuc yaninda bulundur hem bbege faydasi var hem sizi gecistirr
Sigara yi aramzsnz
(182 puan) tarafından
Ama onun sorusuna cevap vermiyorsun ki kendi kafandaki soruya cevap veriyorsun. O zaman benimde soruma cevap verebilirsin bence
(182 puan) tarafından
Rica ederim sadece burada o kadar çok insanlar başkalarının hayatlarını sorguluyprlar ki rahatsız oldum artık.
tarafından
Nehirderin benim bi arkadaşta hamileyken sigara icti çocuğunun gözünün üstünde kist çıktı büyüktü biraz ameliyat oldu çocuk şu an iyi ama Allah korusun gözünede gelebilirdi bunuda yazmadan geçemiycem valla
-Reklam-
+2 oy
(7,768 puan) tarafından
Teselli etme ağlarsa ağlasın bırakamıyor diye bişi yok ne analar var gebe iken olan ameliyat esnasında evladı için narkoz almıyor daha neler bi sigara ne ki ?
(25 puan) tarafından
Valla kusura bakma senin gibi vicdansız olamam
Nasıl ağlarsa ağlasın yaaa vicdanın yok mu senin
O da bir anne nasıl kıyarım
(7,768 puan) tarafından
Vicdansız mıyım kahkaha attım :D karnındakine vicdanın olsun pislik içene değil
(7,768 puan) tarafından
Ben arkadaşına pislik demedim pislik içen dedim azıcık eğitin kendinizi
(7,768 puan) tarafından
Uyarı veren şahıs hakaret nerede???
0 oy
tarafından
Ablam iki bebesindede icti bizde cok dedik icme bak sagligina zararli bebegin ama yok sakat olur soyle olur boyle olur demedik icmese daha iyi keşke bianda biraksa ikisi icinde iyi olurdu 
0 oy
(237 puan) tarafından
Bende hamileyken Bi paket içiyordum çok şükür bebeğim sağlıklı 
(2,841 puan) tarafından
Ayy bende içtim hamileyken
Elhamdülillah paşam sağlıklı
Tabi icmesek daha makbule geçer ama ben içmediğim zaman fena sinirli oluyordum
tarafından
Onun acisi cocuk 10 yaşlarina geldiginde nefes almada sorun yaşayarak cikar
(237 puan) tarafından
Çocuk 11 yaşında çok şükür hiç bişeyi de yok yani
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Canım tamam bebek için hamilelikte falan zararlı ama kimse karışamaz annenin kararı bende hamilelikten önce 1 buçuk paket sigara içerdim hamileligimi öğrendim bırakamadım yani azalttım mide bulantım olduğu hâlde yine içtim zararlı ama engel olamadım hamileliğim son zamanlarına kadar bırakmak için mücadele ettim ama sadece azaltabildim şimdi yine içiyorum 10 yıldır sigara içen biriyim hatta fazlası bile vardır yani açmasın o insanların telefonlarını boşver kendi iradesiyle yapmaya çalışsın o insanlar öyle diyerek sigradan uzaklaştırmiyor aksine içmesine sebeb oluyorlar 
0 oy
tarafından

Bende hamileyken içtim. Malesef ki bırakmaya çalıştım ama insan bırakmaya çalışırken bile stres olup içme diyenler olunca insan dahada çok içiyor ister istemez. Ben Winston içiyordum ve kent sigarasına başladım. Nikotini az dumanı bile fazla çıkmıyor. Kızımı dogurduktan sonra sigarayı bıraktım bir anda hastaneden çıktığımda bambaşka biri oldum 4 ay içmedim. Resmen kızıma adadım kendimi. Ama eşim ve kaynanamla sorunlarım vardı hiç bitmek bilmeyen. 4 ay sonra tekrrdan başladım. Halen Winston içemiyorum aşırı derecede başımı döndürüyor çok acı ve ağır geliyor. Eltim de kent içmişti. Daha hafif diye. İnsan birakmaya çalışıp ta birakamamasi çok zor kendimden biliyorum. 

(13,202 puan) tarafından
Özledim kız dün aklımdan geçtin nasılsın ❤️
tarafından
Ayy canım benim çok mutlu ettin benii. Çok teşekkür ederim. İyiyim çok şükür herşey yolunda. Sen nasılsın canını yerimm ❤️❤️☺️
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Kuzu bende içtim biliyorum yanlış ama eşim askere gidicekti bırakamadım. Bebeğim sağlıklı doğdu. Doktoruyla bi yol çizsinler doktorum bana günde sınırlama getirmemi söyledi. Stres bebeğe daha zararlı emin ol dedi ben içmeyince kafamda yaralar çıkıyodu egzamam coşuyodu kanıyodu. Ağlıyodum bende. Doğumdan sonra kendiliğinden günde 1e düşürdüm. Gün içinde aklıma geliyo öteliyorum. Sadece akşam yemeğinden sonra 1 tane içiyorum onuda bitiremiyorum. Bazen hiç içmiyorum. Böyle böyle bırakıcam inşallah. O kızın da stresi var belki o yüzden bırakamıyor. Bence doktoruna anlatsın bi yol çizsinler
0 oy
(731 puan) tarafından
Ben limon yiyorduö bana şey dediler bebek erir 

Dondurma yedim üşür dediler düşün 

Canm tabiki de sağlıklı olmaz doğum sırasında nefes darlığı vs olablr belki bi tanıdığım öyle olmuştu bebeğin nefes şeyi tıkanmştı
0 oy
tarafından
Çok zararlı ama gerçekten bırakması lazım hemen evet illaki sakat ölü olacak değil ama sonuçta o bebeğe zehir gidiyor
0 oy
tarafından
Keşke içmese ama yinede hamile kadını ağlatmak yazık yaaa
0 oy
(854 puan) tarafından
valla canim bende hamileyim bende iciyorum gunde en fazla 5 tane birakamiyorum benim cok agir sorunlarim da var esimden yana degil cok sukur ama kaldiramiyorum bazi seyleri istesemde birakamiyorum sadece rabbime xok sukrediyorum iki cocugumda sapa saglam dogdu rabbime sukurler olsun su an ucuncuye hamileyim kizim yanimda yok stresiden skintidan birakamiyorum 
(830 puan) tarafından
Nerede kızın cnm
(854 puan) tarafından
babasinda iki sene oldu sesini dahi duymadim
(830 puan) tarafından
Allah sabır versin ben asla duramazdim açıkçası
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Tanıdığım bissuru insan oldu ama cok sukur bebeklerinde bi sıkıntı olmadı goruntu de. Tabii dogduktan sonra sık hastalanma zayıflık bagısıklık dusuklugu gibi seylerle karsılastılar. Uzulmesin artık bırakması için fırsat ona. Ben de 16 yıl içtim. Hamile olduğumu ogrendikten sonra 1 ay kadar tek tuk içtim sonra baktım canım istemiyor bebeğime zarar hem de bıraktım gitti. 5 senedir mis gibiyim :)) Kocam karşımda içiyor benim için kalkıyor. 
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Ben hamileliğim önce içerdim hamile olunca bıraktım bebeğe giden damarlarım tıkandı ve bebeğim zayıf doğdu sağlıklıydi şükürler olsun ama 2 gece kuveze aldılar 
0 oy
(421 puan) tarafından
Sanki karşılarında çocuk var korkutma sekline ,bırakmasına yardim etme şekline bak bebeğin kolu olmaz yarim doğar nedir ya

Doktoruyla görüşsün bir yol çizsin yine baya azaltmış ama hala zararlı 

O telefonlarida açmasın bdaha
0 oy
(12,775 puan) tarafından
Telefonu kapatıp cekmeceye koysun densiz insanlarla hadsizlerle konuşmayı kessin .Onu diyenlere de Belli ki senin annende içmiş gerizekali olmuşsun desin 
0 oy
(386 puan) tarafından
Soyle solim yakin akrabamiz ictiyodu hamileyken bebegin kilosu dusuk dogdu halbuki 41 haftada dogmasina ragmen bi de nerdeyse sim siyah dogdu doktor sigaradan demis bebegi yasatmak icin neler neler yaptilar derisi enfeksiyon olmus kiyafetleri ocakta kaynatarak yikiyodu kayinvalidesi 
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Stres bebeğe daha çok zararlı. Sigara zarar vermez demiyorum ama anneyi üzmekte sigaradan daha çok zarar verir bende bırakamadım doktorum en fazla 5 tane iç bol bol portakal suyu da iç temziler demişti
0 oy
(1,859 puan) tarafından
Tabi ki içmese iyi canım ama anneye böyle şeyler söylemek de hiç hoş değil faydası yok anca annenin ağlamasına üzülmesine ve belki de daha çok sigara içmesine neden oluyordur. Bağımlılık zor bir şey inşalllah zamanla daha da azaltır bebeği de inşallah sağlıkla gelir dünyaya
0 oy
tarafından
Bende birakamadim nikotin oranı 0.1 mi ne olan bı sigara vardı ondan aldım günde 5 tane ondan iciyordum 
0 oy
tarafından
Keşke kullanmasa ben tiryakisiyim hamile olduğunu öğrendiğim an bıraktım doğuma 1 gün kala falan 1 tane içtim çok zor gerçekten bir den bırakmak ama çocuğunun sağlığını düşünüyorsa mutlaka bırakması lazım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 143 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Semastz (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 460 göst.
25 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Yalandunya34 (487 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 125 göst.
12 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Linkin (15,025 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 313 göst.
16 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,324 soru

11,323,719 cevap

34,775 kullanıcı

...