0 oy
191 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (163 puan) tarafından
Oğlumun bir buçuk yaş aşısıni geç yaptırsam olur mu acaba bir kaç ay gecikmeli. hasta sonu olduğu için sağlık ocağını arayamiyorum 

10 Cevaplar

0 oy
(866 puan) tarafından
Bizde 1 ay sonra aşımız var hemşire hasta falan değilse gününde gelmemeli diyor bize hep, niye geç yaptırıyorsun ki
(163 puan) tarafından
Ya açıkçası korkuyorum bir kaç yerde okudum otizm yapıyormuş bu aşılar pek inanmadım ama ne olur ne olmaz diye bir kaç ay geç yaptırmak istiyorum zaten otizmden şüpheleniyorum doktor da riskli bebek dedi :/
-Reklam-
0 oy
tarafından
Zamanında yaptırman lazım bence canım bi hafta filan gecikmeli olabilirde bi kaç ay geç bence
(163 puan) tarafından
Ya açıkçası korkuyorum bir kaç yerde okudum otizm yapıyormuş bu aşılar pek inanmadım ama ne olur ne olmaz diye bir kaç ay geç yaptırmak istiyorum zaten otizmden şüpheleniyorum doktor da riskli bebek dedi :/
tarafından
Aşıların yapacağını sanmıyorum kuzum ya çünkü genel bebekler yaptırıyo ve ben bütün özel aşılarıyla beraber yaptırdım zamanını geçirirsen bu seferde ilk yaptırdığın aşının etkisi kalmaz yada ilk yaptıracaksan bünye kabul etmez belkide sen nereden anladın ki hemen aklına kötü şeyler getirme ama
(163 puan) tarafından
Doktora gittim canım son postlarima bak görürsün ya bende inanmıyorum ama ne olur ne olmaz diye yaptirmiyim diyorum
tarafından
Sen bilirsin kuzum bakıyım postlarına
tarafından
Hiçbir aşıyı yaptırmayan ben yazdıklarını++++ygurbet ama aklın biraz sonradan gelmiş başına...
0 oy
(6,201 puan) tarafından
Benim oğlum 1 buçuk yaş aşısında hasta olduğu için 2 hafta sonra fln yapmışlardı cnm sorun olmaz
(163 puan) tarafından
(6,201 puan) tarafından
Zannetmiyorum cnm ya aşılarını bunun için erteleme bence otizm sonradan olmuyo doğuştan geliyo
(163 puan) tarafından
Yarın sağlık ocağını da ariyim bı ama endişeleniyorum ister istemez :/
(6,201 puan) tarafından
Sen bilirsin cnm yinede
0 oy
tarafından
Zamanında yaptırmanı öneririm
(163 puan) tarafından
tarafından
Aklına böyle şeyler getirme kötüyü çağırma ALLAH en iyisini bilir ondan gelene razıyız sen görevini yap aşılarını olsun bebeğin
(163 puan) tarafından
Üzülüyorum endişeleniyorum ister istemez inşallah birşey demez doktor hafta içi doktora götürecem
tarafından
Canım otizm sonradan olmaz ki doğuştan olur zaten hamilelikte yapılan testlerden de çıkardı çok evham yapma
(163 puan) tarafından
Hamilelikte yapılan testlerde anlaşılan birşey değil canım otizm
0 oy
tarafından
Bir kaç ay çok değil mi? Bir iki gün anlarım ama
(163 puan) tarafından
tarafından
İyice araştırıp öyle yaptırın canım
0 oy
tarafından
Zamanında yapılmaz ise yeterince bağışıklık sağlanmaz 1 hafta hadi bilemedin 2 hafta geç olabilir ama fazlası olmamali
(163 puan) tarafından
tarafından
Canım öyle şey olur mu ya herkes konuşuyor işte aşı ile otizm ne alaka 1.5 yaş aşısı hepatit a çocuk felci ve karma aşı otizme zararı ne olacak ki zaten çocuk felci ve karma aşıyı daha önceki aylarda da oldu bi farklı hepatit a var o da böyle bir yan etki yapmaz
Otizm şüphesini kim teşhis etti canım ne sorun vardı ki
(163 puan) tarafından
Son postlarima bak canım ayrıntılı yazdım ya bende pek inanmadım ama ama şüphem olunca ne olur ne olmaz diye yaptirmiyim diyorum ama bilmiyorum
tarafından
Yavrum yazdığın şeyleri her çocuk yapıyor biz de çocuk doktoruna gittik bizi çocuk gelişim uzmanına gönderdi dediği şey ilgi ve oyuna ihtiyacı var kapat TV telefon ne varsa bak nasıl değişiyor
Benim oğlan 21 aylık elhamdülillah baya baya konuşuyor komutlara uyuyor vs vs sen bence bir doktor ile kalma başka bir doktora daha götür
(163 puan) tarafından
Hafta içi başka bir doktora götürecem zaten ama korkuyorum ya senin oğlan 28 aylıkken nasıldı ben çevremden gördüğüm kadarıyla maşallah herşeyi anlayıp konusuyorlar hemen kapiyorlar taklit ediyorlsr ama benimki öyle değil
0 oy
(7,768 puan) tarafından
En fazla 1 hafta atabilir neden yaptırmıyosun başka şehirdeysen misafir olarak yaptırabiliyorsunz
(163 puan) tarafından
(7,768 puan) tarafından
Bebeğin daha küçük otizm için erken canım evham yapma
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Ben tam gününde götürdüm bacaklar ve ağızdan verdi bidaha 2 yasinda goturcem
(163 puan) tarafından
(1,448 puan) tarafından
Kuzum böyle saçma sapan şeyler düşünme lütfen çocuk için önemli olmasa bizim zamanımızdada olmazdı bu aşılar.
(163 puan) tarafından
Ya bende inanmıyorum ama ne olur ne olmaz diye yaptirmiyim diyorum korkuyorum otizm şüphesi olduğu için
0 oy
(79 puan) tarafından
zamanında yaptırman lazım canım ihmal etme bence
(163 puan) tarafından
0 oy
tarafından

Bayram araya girdi grip oldugu icin 20 gun gec yaptk 

Ama vaktinde daha iyi 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 88 göst.
10 Ekim 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 129 göst.
5 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Eylmahmet (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 259 göst.
12 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mevah (1,485 puan) tarafından soruldu

380,239 soru

11,384,174 cevap

34,884 kullanıcı

...