0 oy
235 göst.
Aile kategorisinde (618 puan) tarafından
Bir hafta kafası önde gelişiminde önde ya bana çatin dar derse. Özele gidyrm ozeldemi Dr beni dinler mi yok ben normal istyrm desem. Ama bu sefer normal dersem o kadar acı çekip sezeryana da gitmek istemyrm çünkü epidrul parası bin TL vercek bide sezeryan alinirsam Extra bin 7.500 bulacak ne yapcam bilmyrm. 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından

:DOfff beeee bacı sende bir doguraydin :angel:

tarafından
Evet canım istanbuldayim
(618 puan) tarafından
Siz nerde otrysnz
tarafından
Sancaktepe sen
(618 puan) tarafından
Himm bilyrm :)
tarafından
Sen nerdesn
-Reklam-
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Stres yapma önce bir sakin kalmaya çalış canm 

Dr bakar eğer doğurabilirsin normal derse kafası iriliği önemli değil benim kızımın da iriydi 2 hafta önden gidiyordu bende catim dar der gezerdim ama sonuç gayet güzel doğumum gerçekleşti sende yaparsın kendine güven yeterki
0 oy
(129 puan) tarafından

Çatı muayenesinin çoğu hikaye arkadaşım çatının genişlemesi sancılar da belli oluyor stres yapma akışına bırak

(bel fıtığın var çatın dar dediler 2 tane doğurdum peşpeşe :))

Dr un normal doğumdan yana değilse rahatına düşkünse müsait olan çatın müsait olmaz zaten
(328 puan) tarafından
Valla ne doğru dedin
0 oy
(628 puan) tarafından
İyi de nedir bu sezaryen karşıtlığı. Ben kendi isteğim ile sezaryen doğum yaptım. Güle oynaya 15 dkda doğurdum. 3. Gün dimdik yürüyüp 6. gün banyo yıkadım temizledim. Kızıma da baktım işimi de yaptım. 8 ay oldu şükür en ufak bir sıkıntım olmadı. Ne başım ağrıdı ne belim... İstemeyebilirsiniz ama oldu ki sezaryen gerekti dünyanın sonu gibi triplere girmeyin bebeğinize sağ salim kavuşmanız önemli olan doğum şekli değil. 
tarafından
Yazacagım seylerı yazmıssın hıc anlamıyorum bende bunu
(628 puan) tarafından
Evet Ben de sizin gibi hiç anlamıyorum cidden tuhaf geliyor.
(618 puan) tarafından
Normal doğum olsa bile güle oynya gircem epidrul Alcam Allahn izniyle. Ben sezeryan karıştı değilim. Ama normal doğum varken sezeryanda olmak istemem tabi Dr Dr değişiyor genelde. Bu yüzden düşünüyorum. Herkesin görüşü farkli
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Sezeryan doğum degilmi bende onu anlamıyorum 
(2,974 puan) tarafından
Evet keyif için sezeryan oldum çok da iyi yapmışım görümcem de normal doğurdu 2 ay kalkamadı üstelik kilolri kaldı çok şükür 3 günde toplandim kilolarımi da çok kolay verdim.. düzelen vücut dediğiniz üstten kesik yerine alttan kesik atmaları ve o işlem sonu çoğu kadının cerrahi rahim işlemi yaptırdığı durum. İnsanları sezeryan olmuş veya olmak istiyor diye öcü görmüş gibi on yargi ile yaklaşmayın
(129 puan) tarafından
Görümceniz normal doğumda nasıl istisna ise sizde öyle istisnasınız sezeryanda
Kendinizi kandırıyorsunuz hiçbir cerrahi işlem mükemmel olamaz benim 1 tane dikişim oldu bebeklerim kucağımda çıktım doğumhaneden
Evet keyfi cerrahi işlem öcü olmalı bebeklerini düşünen anneler için  olmadığı kesin canı tatlı olanların çıkış yolu
Doğal doğum candır der susarım :)
(2,974 puan) tarafından
Hiç te kendimi kandırmiyorum aksine kendimi düşündüğüm için yine olsa yine sezeryan olurum evet canım tatlı keyfime düşkünüm vallahi parasını verdiğiniz her işlem mükemmel oluyor sizde kendinizi tatmin etmek istiyorsunuz galiba ama ben tatmin olmadım konuştuklarınızdan evet bencede siz susun zvvshe
(129 puan) tarafından
Yazık sadece kendi düşünen anne! Zavallısınız
Acıbadem de doğum yaptım en kralından mevzu paraysa :)
Neyse seviyenize inmim siz aşağılarda takılın byee
(2,974 puan) tarafından
Ayy zavallli diyene bak sen götüm..  kim zavallı çok belli
0 oy
(8,326 puan) tarafından
Çatı muayenesi gereksiz birsey aslında.O bebegınoraya koyan yaradan bı sekılde onu dunyaya getırtecektır.Dogumuna sahıp cık sancı bıle ceksen bebegın için faydalı.insallah kolay bır dogumla atlatırsın.
(618 puan) tarafından
İnsaAllah canm amin Allah razı olsn..evet öyle gerçekten.
0 oy
(563 puan) tarafından
Ben özele gidiyordum doktorum çatın dar dedi. Sonra 2 ebeye gittim onlar da dar dedi yani sezeryandan okadar korkuyordum ki. Sonra riske atmak istemedim sancım başlayınca sezeryan oldum iyiki de olmuşum hemen kalktım bebegim le ilgilendim sütüm geldi yani toparlanıyosun. Asıl o normal dogum sancısı cok beter bişeydi 
(618 puan) tarafından
Doğum olursa epidural olcm o yüzden çok korkmyrm. Ama mecbur kalırsam tabiki . Ağrınız anal peki
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Devlette ol canım, devlet de öcü değil. Hatta yaşadığın yerde şehir hastanesi varsa özel kadar iyi diyolar. Özele şart mı 
(618 puan) tarafından
Ah kekee yanmda devlet olsa gitsem. 2 saat uzaklıkta bide ist yaşıyorum  arabamız yok 37+2 oldm markete bile zor gidyrm. Mibus otobüsle iki vesiat inan yer veren vs de olmuyor baylcak gibi olyrm bugün bile fenaydm evde olmama rağmen yoksa devlete giderdim kesn
(5,492 puan) tarafından
Amannn dert etme sen normal istiyorum de doktora. Valla o hepsi geçici, 1.5 yıl oldu evleneli
0 oy
tarafından
Hayirli dogum şeklini iste. En dogrusu senin icin en iyisini Allah'a birak. 
0 oy
(852 puan) tarafından
E desin ..sağlık sorunun elvermiyorsa sezeryan olacaksın canm illada normal dersin bebeğin tehlikeye girer Allah korusun .benim catim dardı suyumda geldiği gibi bitti acilmam bile yoktu bebeğin göbek çevresi geniş dedi doktor sezeryana aldı ustelikt3 devlette yaptim doğumu. Devlet kolay kolay sezeryana almiyo4 biliyosun

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 151 göst.
23 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 295 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde OYolyol (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 299 göst.
17 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 387 göst.