0 oy
402 göst.
Diğer kategorisinde (421 puan) tarafından
Kızlar dün eşimle mağazaya gittik öyle dolaşmak zaman geçirmek icin . Yemin ederim tüm keyfim kaçtı. Normalde internetten alışveriş yapıyorum mağaza fiyatlarını görünce şok oldum . Ev eşyaları kıyafet vs hic bsey el sürülmez olmuş   . Korktumda açıkçası dünyaya bir insan getiriyorum geleceğini biz saglicaz . Eve giren para iyi ama hic bsey alamaz olduk en ufak sey bile lüks oldu . Maaşın 10 bin olsa nolur herşey o kdr pahalı ki değeri kalmadi paranın.  Allah sonumuzu hayıretsin 

18 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Sus kiz kimse ac değilmiş neye göre kime gore
(421 puan) tarafından
Esek gibi calisip karın tokluğuna yaşamamız gerekiyorsa okey :/
-Reklam-
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Olurmu canım ne pahalısı millet asgari ücretle çok rahat geciniyormus ne diyelim Allah sorsun
(421 puan) tarafından
Tayinciyiz bu sene birimizin maaşını kiraya verecezde güya kiracı olacaz olaya bak. Asgari ücret 4 kusur ev kiraları 6 bine dayanmış farklı yerde yaşıyor onu diyenler heralde
(2,886 puan) tarafından
Farklı şehirde de yaşasa imkansız rahat gecinmeleri canım savunmak için ne diyceklerini bilmyirlr
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Bende eşimde ve kızıma 3 müze kıyafet alcaz ama korkuyoruz bi tane gömlek gördüm kendim icin 220 tl 
(421 puan) tarafından
Oyle canım bizde baktık kiyafetlere hanı ekstra bseyleride yok normal tsort gömlek fiyatı öyle olmus. Ailecek gidip giyinsen bastan aşağı gitti maaşın yarısı
(1,752 puan) tarafından
Valla eşim aylığı alınca gideriz dedi ama mağazalar aşırı pahalı cidden begendigin birşey oluyor öylece bakıp kalıyoruz
0 oy
tarafından
Aynen öyle canım. Valla bende indirimleri takip ediyorum. Eşim memur ona rağmen her ay sonu kredi kartına borclaniyoruz. Ha aldığımız biside yok inanki. Hep temel ihtiyaclar birde 1 yaşında kızım var onun ihtiyaçlarını alıyoruz 

Yine yetmiyor yine yetmiyor. Allah sonumuzu hayır etsin ama gidişat hiç iyi degil
(421 puan) tarafından
Elimizi sıka sıka bi hal olduk oda yetmez oldu Allah yardımcımız olsun
0 oy
tarafından
Rabbim bunlara sebep olanlardan hesap soracak elbette canım
(421 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
(10,357 puan) tarafından
Kimse aç değil lütfen. Çünkü sadece doymak amacımız. Otuz biz. Su verseler yetıyor. Donsuz da gezeriz 
(421 puan) tarafından
Oo zenginsiniz kızlar:D
(10,357 puan) tarafından
Alamadım kız eski aldıklarım onlar bi yıldır don da almıyom :)))
tarafından
Valla nagisim bende aldım pentiden gözüm gibi bakıyorum :D
(421 puan) tarafından
Evlendiğim sene girmiştim en son pentiye  balayı icin bi mayo bi bikini almıştım kârdayım :D şimdi hamileyim sığmam onlara salvarla girerim denize :d oda gidersek
(10,357 puan) tarafından
Kız nolcak efil efil hem bikiniyi herkes giyer şalvar6bşr kültürdür :)
Helena bebeğim üst baş da bakamıyorum artık 3 hafta kaldı geçen yılki tişört pantolonlar ile devamke
0 oy
tarafından
Benim oturma odamda tv var ama salonda yok oraya alalım dedik en ucuz tv 10 bin liradan başlıyor iyi birşey almak istersen 20 25 bini gözden çıkarmak lazım 
(421 puan) tarafından
Evdeki eşyalar değerlendi önceden alınanlar altın değerinde onlara bsey olmasa bari bebek gbi bakıyorum artik:D
0 oy
(5,326 puan) tarafından
Marketlerden ev eşyasına kıyafete ayakkabıya sıra gelmiyor inan bende çok bunaldım canım çok şey yapmak istiyo ama fiyatlar berbat
(421 puan) tarafından
Pazara gidiyorum 100 tl evlenmeden once annemle giderdik 25 tl Ye pazar arabası dolardı.  Bende saftirik bozuk paraları pazara ayırıyorum sanki bsey alabilecem  :d
0 oy
tarafından
Ben hala bir bluzun 100 TL olmasını kabullenemiyorum. O yüzden hep indirimleri kovalıyorum geçen kendime tşört aldım tanesi 40 tlden öyle olunca da iki üç tane alıyorum 100 TL bitaneye vereceğime düşüncesi ile. 
(421 puan) tarafından
Bencede öyle sonu temizlik bezi oluyor neticede.
tarafından
Kesinlikle :)
0 oy
tarafından
Kimse aç degilki aaa bu ülkede asgari ücret ile gayet rahat geçiniyor insanlar çünkü karnımız doysa şükür diyen zihniyet var 
(421 puan) tarafından
Ye iç evde otur bunun icin okuduysak ve bu mantıklı geliyorsa ne desek bos sanki
tarafından
Bir arkadaşım var ve gerçekten artık çileden çıkarıyor beni ne bir aktivite var ne sosyallik çocuğunu bile bir tiyatro yada oyun alanı vs yerlere götürmüyor ama karnımız doyuyor bundan iyisi gelmez diyor hala
(421 puan) tarafından
Çok renkli bi insanmış kendisi :))) bravo
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Millet akıllanmaz canim.Eski kafalı insanlar oldugu sürece fiyatlar ne kadar artarsa artsın karnımız doyuyor mu doyuyor derler ve kenara çekilirler
0 oy
(7,602 puan) tarafından
Aynen canım inan yazlık adına daha cöp alamadım faturalar ve gıdaya gidiyor eve giren para 
(421 puan) tarafından
Sen birde önümüzdeki kışın kışlık kıyafet fiyatlarını düşün hadi yazlıklar bir tık daha uygun gezerken o geldi aklıma
(7,602 puan) tarafından
Valla herşey lüks oldu bu ne artık yaa:(
0 oy
(1,092 puan) tarafından

Fiyatlarda hiç bir sıkıntı yok herşey güllük gülüstanlık aksini söyleyen vatan hainidir.  

:P

(421 puan) tarafından
Fetocude olabilir  ajdmskzksk
(1,092 puan) tarafından
Kesin fetöcü snsbsvsv
0 oy
tarafından
Kız daha dün arkadasima misafirliğe gittim ev hediyesi götürdüm dur bı içecek alayım dedim meyve suyu 15 TL olmuş şok oldum 
(421 puan) tarafından
Bizde tatli alalım demiştik kilosu 200 tale olmus :,)
tarafından
Vay be otur petito ye :,D
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Allah hayir etsin 
(421 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Ayy birde diyorlar ikinci bebe ne zaman gelicek 

Tövbe estağfurullah 

Sanki onlar bakar ha 

Kolaymi ve 

Eve o kadar para girer ama gel gör ki

Yaşamak zor 

Artık pazara gitmek lüks oldu 

Eskiden pazar diyince burun kıvıran olurdu

Markete  girerken kalbim sıkışıyor 

Mecbur bez için giderim 

En basitinden söylim 

Çaya zam geldi diye 

Sabah kahvaltıda demlediğim çayı akşama kadar ısıtır içerim 

Ha misafir gelirse tabiki yenilerim

Zor ya hayat 
(421 puan) tarafından
Pazarla market arası dağlar olunca market manava vs girilmez oldu. Ha pazar karli mi karli ama kotunun iyisi
0 oy
(997 puan) tarafından
Süt 18 TL olmuş kıyafeti ayakkabıyı ev eşyasını Birak sut ya süt 18 TL nedir
(421 puan) tarafından
Aynen öyle gıdaya gidiyor hep ben ev yoğurdu alıyordum 20 tl Ye 22 tl oldu diye başka yerden almaya başlamıştım şimdi 55 tl
0 oy
(6,336 puan) tarafından
Bu enflasyondan dert yananlar umarım malûm kişiye tekrar oy vermezler.......

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 106 göst.
16 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 385 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Es25 (3,767 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 557 göst.
19 Ocak 2020 Diğer kategorisinde ⚜️Flowerrrssss⚜️ (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,397 göst.