0 oy
266 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (87 puan) tarafından
Kızlar yazın ne yemek ler yapıyorsunuz kışın biraz daha kolay corba yapıyoruz vs sebze çeşiti çok ama yazın aklıma bisey gelmiyor hadi bizde dometes yemeği içindeki sebze değişir patetes patlıcan kabak bide kızartma ama eşim bunları pek sevmiyor ona pilav makarna olsun 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

mücver fırında yada kızartma 

fasulye

menemen

kabak yemegi

patates yemeği 

tavuk yemekleri 

sebzelu hamur isi 

elti hamur isi 

bakliyat :)

(87 puan) tarafından
Teşekküler cevap için
tarafından
ne demek rica ederim :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından

En güzeli karpuz peynir:D

(87 puan) tarafından
Dün karpuz aldım aslında:) yemek yapmasıda dert mutfak alev gibi oluyor
tarafından
Kız karpuzu kes yanına kahvaltılık mis valla birde taze taze çıtır ekmek al. Karpuz ne için var sanıyorsun :D
(87 puan) tarafından
Benim karnım yemeksiz doymuyor sorun o meyve yedim mi yarim saat sonra acıkıyorum:) eşimde sıcak diye yemek yemek istemiyor pek sevdiği şeyler olunca yer
0 oy
tarafından
Şuan akşama mehir çorbası yapacağım aklımda tek olan bu .. 
tarafından
Yoğurt çorbası kuzu :)) dovme,yarma bugdayla yapılan var ya serin serin misss
(87 puan) tarafından
Hım güzeldir o zaman yoğurt çorbalarının hepsini çok severim
tarafından
Soğuk bir corbami. Bende soğuk çorba hiç sevmem. İlla sipsicak olacak
tarafından
Evet soğuk çorba bende sıcak severim ama bunu sevecegine adım kadar eminim :)
tarafından
İnternetten bakayim bari tarife.
0 oy
tarafından
Yazin meze çok güzel oluyor salata cacık yazin pek corba yapmam 
(87 puan) tarafından
Evet güzel olur aslindada eşim herşeyi yemiyor aslında yazın pek bisey yemek sıcak diye ama isten gelecek yemeksizde olmaz
0 oy
(421 puan) tarafından
Yazın zeytinyaglidan başka bsey yenmiyor ya ağır geliyor.  Bende ocağa şimdi koydum yeşil fasulye pilav bide ayran yaparim soğuk yeter. Suyum cikti dusa giricem şimdide:))))
(87 puan) tarafından
Geçen gün aynı menüyü yaptım eşim öğlende bunu yedim ben dedi bende dolapta hazır döner vardı onu yaptım ablamı çağırdım onunla yedik bi güzel sıhhatler olsun şimdiden
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bende ağır seyler sevmiyom yazın ya benimkide sevmez hafif pratik seyler yiyoz genelde
0 oy
(2,289 puan) tarafından

Bu gün patlıcan pilav yapacağım musakka şeklinde patlıcan, yarın tavuk sote pilav ondan sonra kanat patates vs. Gibi 1 haftalık plan yaptım. Eşim her şeyi yiyor benim bende kafama göre takılıyorum yapıyorum. Haftalık plan yaparsan zorlanmazsın bence. Ben öyle yapalı zorlanmıyorum artık. Mesela bu hafta böyle atayım 

image

(87 puan) tarafından
Güzelmiş sizde bizim gibi pilavci sınız deneyeyim bari
(2,289 puan) tarafından
Eşim çok sever yemeklerin yanında pilav genelde yaparım:))
(87 puan) tarafından
Bende sulu yemek severim ekmek banmali:)
0 oy
(792 puan) tarafından
Muhtemelen etli taze güveç yaparım yanına da cacık karpuz :) oh ne nihayet yazın aparatif menülerine başladık 
(87 puan) tarafından
Biz et yemiyiruz pek canım pek kurbanida bağış yapıyoruz sadece pide falan yiyoruz köfte gibi sebzede pek eşim yemiyor
(792 puan) tarafından
Canım valla bizim yemek kültürümüz biraz ağır et olmazsa olmaz. Yani tavuk et kıyma kullanmadığım gün yok. Bende bu durumdan acizim çünkü sürekli ağır yemek düşünüyorum hafif kabul edilmiyor. Hele kışın anam ağlıyor ama yazın biraz daha iyi hani kışın etli kuru yanında pilav yoğurt salata olur ama yazın bir etli güveç ve cacikla kapatabiliyorum günü :) o yüzden yazı daha çok seviyorum kışın hep sıcak yemekler hep ağır yemekler yazın daha aparatif oluyor. Siz neden çeşit yemiyorsunuz sadece köfte pide falan ?
(87 puan) tarafından
Ben denizlide köyde yaşadım orda pek et yemezdik bayramdan bayrama diğer gibi sebze falan yazın daha çok kızartma eşim zaten sebze yemiyor arpa sehriye çorbasına soğan koydum diye yemedi bile yemek çok seçiyor ama niye yemek sen demez hiç tost yap yerim der ama bende sulu yemek seviyorum ekmekle banacağım yemek kültürümüz farklı yani ben tek çeşit yemekle büyüdüm ne yesem olur bana
0 oy
(8,323 puan) tarafından
Taze fasulye patlıcan kabak baklıyat et tavuk bunları donusumlu yapıyorum yiyoruz.
(87 puan) tarafından
Eşim sebze sevse keşke nakliyattansa bi kuru fasulye yer bende onu pek sevmem ama yerim
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Karışık kızartma yapicam bu akşam 
0 oy
tarafından
Her yemeğin yanında karpuz kavun koyuyorum çok güzel oluyor
(87 puan) tarafından
Şimdi doğradım 1 2 dilim attı eşim benim problem galiba eşimde
0 oy
(4,229 puan) tarafından
Aaa yaz da bana kolay gelir sanki daha cok sebze cesiti varmis gibi, fasulye,bamya,bezelye,enginar,dolmalik biber,kabak,patlican,barbunya, bunlari yaparim genelde ,bazdn kizartma bazen zeytinyagli seklinde, kiymalida yaparim, menemen olur, sebzeli makarna cacik, koz patlican biber, arada nohut kuru fasulye, yaprak sarma, bizim boyle gecer yaz ,karpuz peynir simit,corba,ayran asi corbasi ,ayda yilda bi kisir mercimekli kofte borek kek makarna salatasi, yogurtlu makarna, 
(87 puan) tarafından
Teşekkürler yazdiklariniz dediginiz çeşit bol aslında ama benim eşim sebze yemediginden oluyor sanirim
(4,229 puan) tarafından
Aman benimki de yemiyo yemek secen koca zor, ama ben alistirdim bi sekilde :) et yaptim hamur isi yaptim ama soframizda bi sebze yemegide oldu :) hatta kurbam bayraminda etten sıkılıp bamya yemegi istemisti, evlenmeden once hic yememis , sizde bu sekil alistirabilisiniz belki

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 127 göst.
8 Haziran 2023 Aile kategorisinde Minikii (489 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 391 göst.
19 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Muhammed (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 111 göst.
2 Şubat 2024 Aile kategorisinde Havin06 (2,087 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 109 göst.