0 oy
228 göst.
Diğer kategorisinde (14 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
.....

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla eşimin kuzeni ödüyor ben evlendigim den beri çıkıcak diyip duruyolar biz evleneli 4 yıl oldu hala bişey yok 5,5 senedir ödüyolarmış orta da ne ev var nede para kredi çekip otursalardı borç yarıyı gecmisti evin değeri 4 katı olmuştu bence hiç bulaşma derim bizim akrabamız 1 senede araba aldı ama ev alanı daha görmedim
(14 puan) tarafından
Teşekür edrim bunu bilmm iyi oldu
-Reklam-
0 oy
(267 puan) tarafından
Bildiğimi anlatayım yanlışım olursa düzeltsinler. Şimdi belli bir tutar belirliyorsun mesala 500binlik ev alcam diyorsun gune girer gibi  sıraya giriyorsun kura çekiliyor çıktığı zaman sana 500 bin veriyolar sen ev bulup alıyorsun. Ama kura ne zaman çıkar belli değil. Bide sen geçen sene yazdırsin 200 bin bu sene evler 500 bin e çıkıyor hiç bir işe yaramıyor. Belli bir süre kura çıkmazsa ödediğim parayı bi takım kesintiden sonra geri veriyorlarmış  dedigim gibi yanlışım olabikir ben öyle duydum cevremden
0 oy
tarafından
Çok karışık oralae yaa
0 oy
tarafından
Bir evim çok duymadim ama emin evimden abim ev aldılar  belli bir taksit ödeniyor bir miktar olunca kura çekiliyor  adınız çıkınca evi aliyorsun taksit odemeye davem ediyorsun 
0 oy
(6,248 puan) tarafından
Canım çok iyi bilirim. Faiz yok ama ne kadarlık ev alacaksan onun %10 u kadar komisyon veriyorsun ve vazgeçtin ayrıldın diyelim komisyonun yanıyor. Devam ettin diyelim ilk ay kurasinda da çıkabilirsin örnek veriyorum 4 yıl sonrada çıkabilirsin. Zaten en baştan diyorlar hiç çıkmasa bile 4 yılın sonunda garanti ev sahibi olacaksınız diye. Diyelim 600 bin tl lik eve yazıldın 2 yıl sonra kura sana çıktı ve 600 bine ev yok 700 e buldun ertelemiyorlar 700 veriyorlar yine gidip alıyorsun. 
0 oy
(684 puan) tarafından
Emin evimde hem dayım hemde komşum aldı 150 binlik evi aldı komşum 650 satı o gün bunlar kandilde falan mı doğuyor anlamıyorum ki ikiside çok razıydi hiç sıkmadılar diyorlar kira öder gibi evleri oldu zamlarda gelince evleri aşırı değerlendi 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 422 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 217 göst.
14 Haziran 2021 Aile kategorisinde Sare (470 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 190 göst.
0 oy
16 cevap 680 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu