0 oy
766 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Aklımı oynatmak üzereyim. Kolu bu şekil yeni çektim. Sağlık ocağına götürdüm doktor yoktu keyfini bekledim gelsin diye koluna bakmadı bile hastaneye götür direk asi yaparlar dedi yüzüme bile bakmadan. Hıncımi aldım ondan . 

Sonra yandaki doktora girdim bide siz bakar mısınız ne yapmam lazım diye. Benim kendi çocuğum olsa götürmem asi da yaptırmam şahsen dedi neden dedim öyle işte asi yaptirmam kuduz dedi. Ama size kalmış sonradan kuduz olursa tedavisi yok dedi. Eczanelere sordum eve gelirken bişey olacağını sanmıyorum çizik çünkü dediler. Şuan uyuttum . Ne yapayım bilemedim ya son doktorun dediği aklımı kurcaladi yaptırmam falan filan . 

Çocuğu hiç kuduz aşısı olan varmı acaba 

image

32 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Aklını oynatacak birşey yok bunda. Bununla kuduz olmaz zaten. Kuduz salyayla geçer. Bi çiziğe kudur olunsaydı memlekette veteriner kalmazdı 
(421 puan) tarafından
Canım panikleme evlat olunca insan duramıyor ama evde 2 kedim var tam kedi hastasyim dışarda gördüğüm her kediyi severim ellerim çizik çizik benim çoktan kudurmam lazımdı yara bere içinde elim
tarafından
Ya zaten kuduzdan korkmuyorum yani şöyle korkmuyorum başka doktor burda kuduz salgını yok korkma dedi.enfeksiyon kapar kanına karışır diye endişe ediyorum neticede sokak kedisi
(421 puan) tarafından
Yok canım derin kesmiş olsa belki ama bu yüzeysel bi çizik enfeksiyona sebep olmaz en kotu pansuman yap oraya temiz tut iyileşene kdr tamam . Kapanmaya başlamış bile çizik fotodan öyle görünüyor
(15,212 puan) tarafından
Kedi köpek yarasa gibi hayvanlardan kuduz bulasabilir. Yıllardır kitaplarda yazar bu. Son zamanlarda kedilerden bulaşan bir kuduz vakası görülmemiş diye okudum. Ama ne olur ne olmaz her ihtimale karşi yaptırdık. Üstelik yaptırmak istiyormusunuz diye de sormadılar. Yapılması gerek dediler bize. Riske atmaya değmez.
tarafından
Yaptırmadık iğne gerek yoktu dedi doktorlar inşallah sorun olmaz
Evet canım derin değil çizik seklinde kan falanda akmadi Allah'a emanet ya
-Reklam-
+1 oy
(941 puan) tarafından
Korkma cnm insallah bisey olmaz
tarafından
İnşallah canım ya
0 oy
tarafından
Bende yaptırmam canım ama senin fikrin için rahat etmicekse git ama birşey olmaz
tarafından
Doğru dion canım öyle orası inşallah sorun olmaz
tarafından
Valla benimde birkez kedi baya tirmaladi ama hic umursamadim birseycikte olmadi bizim komsunun cocuklari köpekle yatip kalkiyorlar köpekte sokak köpegi elini köpege sürüp o ellle yiyecek yiyorlardi analarida ses etmiyordu hic birindede birsey yok masallahlari var
tarafından
Biz çok evhamliyiz galiba yA
tarafından
Annelik baci ufacik birsey bile olsa insanin eli ayagi karisiyor
tarafından
Gerçekten öyle onun için çok endişe ediyorum
0 oy
(7,736 puan) tarafından
Bisey olmax ya benim kızım küçükken kedi tırmalamıştı hiç bisey yapmadık bisey de olmadı 
tarafından
Ya ben kedileri Allah günah yazmasın sevmiyorum durduk yere çocuğu tirmaladi inşallah bişey olmaz tedavisi de yok deyince çok korkuyorum . Ne doktorlarda ilgi ne alaka var
(7,736 puan) tarafından
Korkma ya bişey olmaz bende kedi sevmem uzaktan severim
tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun inşallah birşey olmaz çok araştırmadım ama arkadaşım ebe ogluna tek 1 asi dahi yaptırmadı ne özel asi ne devlet aşısı
tarafından
Anladım canım. Ben her aşısını yaptırdım da bu kuduzu emin olamıyorum daha doğrusu bilmiyorum nasıl bir aşı. Doktor yaptırmam ben olsam dedi öbürü bakmadan acile git dedi. Yani tedavisi de yokmuş çok korkuyorum
tarafından
Bende yaptirmadim
tarafından
İnşallah birşey olmaz eğer yakınsa bir götür acile baksın en azından kuzum
Biliyorum Esma konuşmuştuk
tarafından
Öyle kizceler ♥️ Hanife boşuna stres yapıyorsun canım biraz sakinles
tarafından
İnşallah canım Allah'ıma emanet
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Kız kedi tırmığından bişi olmaz. Kuduz aşısı yaptırmak için kuduz köpek saldırısına uğramak lazım. Ohoo benim kızları kaç kedi köpek tırmaladı.. Hepsi de sokak hayvanı yani. 
tarafından
İnşallah bişey olmaz canım ya :/
(3,551 puan) tarafından
Bişe olmaz merak etme canım. Özellikle kediler çok temiz hayvanlardır. Tükürklerinde amtimikrobiyal salgılar vardır.. Birde şimdi belediyeler köpekleri aşılıyor kuduz için özellikle kedilere de zaten köpekten bulaşır oda çok zor. Geçen sene benim büyük kız sen köpeği sevmeye çalış köpekte korkmuş ısırmış elini. Baya dişleri çizmiş kanatmış yani. Hiç aklıma bile gelmedi kuduz aşısı yaptırmak. Kuduz köpek yada kedi her halinden belli olur. Merak etme.
tarafından
Ay inşallah kuzum geçmiş olsun size de. İnşallah enfeksiyon falan da kapmaz
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Canım kedi isirmanis ki tırmalamis ne kuduzu hiç kedi köpek tirmigindan kuduz olan duymadım oksijenli suyla bisile temizle yeter
tarafından
Sabun kolonya batikon hepsini kullanıyorum inşallah bişey olmaz. Derin değil kanamadı ama korktum bir süre daha korkmaya devam ederim sanırım
(4,430 puan) tarafından
Birşey olmaz Allah'ın izniyle canım takma o kadar
tarafından
İnşallah canım sağolasın
(4,430 puan) tarafından
Sende sağol canim
0 oy
(267 puan) tarafından
Biz eve sokak kedisi almıştık bi ara oğlum kolu haritaya dönmüştü kediyi sıkıştırdığı için hep çizmişti hiç bis3y yaptırmadik. Yani küçükken bizi de kesi tırmalardı asi olmadık hiç korkma bisey olmaz 
tarafından
Doktor dedi zaten kuduz vakası yok burda korkma ben olsam yaptırmam diye de işte tedavisi yok ama kuduzun dedi ondan korkuyorum
0 oy
tarafından
Canım benim.gecmis olsun ben daha önce kendim yaptırdım kuduz aşısı çalıştığım bölgede kuduz vakası olunca aşırı ağır bir aşı idi kafamı kaldıramadım her defasında

Kedi nasıl bir kediydi 

Hani şimdi yaptır yaptırma demek doğru olmaz ama bı acile gosterseydin
tarafından
Aynen şehir Hastanesine gönderiyorlar kardeşimi de köpek ısırdı dikiş felan atıldı kuduz aşısı için şehir hastanesine gönderdiler
tarafından
Valla gitmedik . Birkaç doktora daha sordum önemsiz dedi . Sağlık ocağındaki doktorda yaptırma dedi. Sadece kendi aile hekimimiz yüzümüze bile bakmadan azarladı acile götür diye
tarafından
Sinir oluyorum gerçekten havası tavan yapıp insan yerine koymayanlardan lafını ver çek git bi daha da gitme ona ya
tarafından
İşte hincimi aldım dedim ya hep öyle bizim aile hekimi yaşlı bir kadın birde ödül aldı ya . Ama asla yüzümüze bakmaz çocukla ilgilenmez öksürüyor diye götürdüm dinlemedi bile sırtını. Bu hafta başka yere aldiricaz kaydımizi nasipse
tarafından
İyi yaparsın boşver ya doktor mu yok
Ben de dayanamıyorum kim olursa olsun cevabı cakiyorum
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım inşallah bir şey olmaz allahin izniyle 
tarafından
Amin canım benim ya
0 oy
(15,695 puan) tarafından
Oğlumun elini bu şekil çizgi asi yapmsdim kız bişey olmaz
tarafından
İnşallah canım Kuduzun tedavisi yok dedi korkuyorum ondan
(15,695 puan) tarafından
Tetenz oluyor ya bebeler olmaz derin değil hem bizim biraz  de sokak kedisiydi kaynanam da oldu hatta seveym derkn kedi tırnakladi
tarafından
Evet değil Allah'tan kanamadı bile hatta kolonya sürdüm bakalım yakacak mi diye yakmadi galiba ki suratini bile eksitmedi
(15,695 puan) tarafından
Bizim bı tık daha derindi  hatta bişey olmaz Allah in izniyle
tarafından
İnşallah canım
0 oy
(917 puan) tarafından
Benide geçen hafta kedi cirmaladi ufacık doktora gittim birşey olmaz o kadardan daha kediden kuduz olmuş insan yok dedi asi yapmadım he zaten kedi tirmalamasindan 2 gün sonra gitmiştim zaten asi yapilamazdi isteseydim de çünkü kedi tırmığından en fazla 12 saat içinde aşı olunurmus eğer 12 saati geçerse asi olmuyormus
tarafından
Yaa. Bilmiyordum bunu canım geçmiş olsun sana da inşallah bize de olmaz bisey
(917 puan) tarafından
Evet öyle canım sağol ama bence sen acile götür asi olup olmayacağına acil doktoru karar versin
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Kolonya dök çok derin bı çizik değil ama kedi asisizsa mikrop kapar bir ihtimal. kuduz köpekten geçer diye biliyorum. Yine de geçmiş olsun 
tarafından
İki doktorda kuduz aşısı dan bahsettti bilmiyorum neyden geçiyor ama kolonya batılın sabunlu su kullanıyorum teşekkür ederim
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ben daha önce aşı oldum ama kedinin dişi parmağımda kalmıştı onun dışında kollarım jiletli gibi kedi tırmığı doluydu kedileri çok severim oynarım onlarda oynuorum diye yırtar ama bebişin kolu aşılık değil bence
tarafından
Kız Allah seni içim kaldı. Evet çok boseyi yok çizik ama aile hekimi hemen götür acile soyle böyle dedi evham ettim
(7,768 puan) tarafından
Sen istersn götür ama bence derin değil derin olsa evet ama zaten ilk doktor bakmamış bile içim rahat etsin dersen götür aşınında zararı yok
tarafından
Aslında öbür doktor içimi rahatlattı kuduz vakası yok ben olsam yaptırmam dedi de ne bileyim oda bana bıraktı asiyi
(7,768 puan) tarafından
Kedi kuduz olsa belli olur canım saldırgan olur salyası akar falan
tarafından
Enfeksiyon kapmaz insallah
0 oy
(119,322 puan) tarafından
kuduz olcak bi cırmalama yok ufak bi cizik
tarafından
Evet ufak çizik ama iki doktorda kuduz aşısı dan bahsetti. Birisi acile götür direk hemen vakit kaybetme dedi hatta. Öbür de ben olsam yaptırmam dedi beni paniğe sokan o
0 oy
tarafından
Kız bu çizik korkma. Beni hergün tırmalıyorlar :)
tarafından
Aslında korkmuyordum ama aile hekimi durma hemen acile git vakit kaybetme kuduz aşısı olması lazım dedi beni paniğe sürükledi kadın ya
tarafından
Bazı doktorlar öyle bazıları da fresh o yüzden korkma canım. Diğer doktor demiş zaten
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bisiycik olmaz asko geçen benim kizi da yüzünden tirpaladi bisi olmadi 
tarafından
Böyle miydi canım çizik
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bunun için çıldıracaksan çıldır bacı bizim her yerimiz öyle biz asalım o zaman kendimizi. Lütfen abartmayın bu kadar hiçbir şey olmaz 
tarafından
Aslı ben neyi abarttım ? Çıldıracak olduğum konuyu bak yazdım altına . Doktor yüzüme bakmadı elinde kalem kağıt acile git durman hata kuduz aşısı olmalı çocuk biz ne yapabiliriz dedi ona çıldırdım. Kedinin tirmalasina değil yani
(13,202 puan) tarafından
Bebem birşey yok doktor da ondan önemsememiştir. Doğru söylemiş sağlık ocağında o aşılar bulunmaz stresinden fazla alınmışsın. Sıkıntı yapma kendine boşu boşuna gülüm benim.
0 oy
tarafından
Bilemedim canm ya geçmiş olsn 
tarafından
Sağolasın kuzum
0 oy
(224 puan) tarafından
Çizik mi kan mi o fotoğraftan tam anlayamadım.gecen yıl bahçede oğlumun elimin tirmaladi kedi.bir kaç saat goturmedim ama netten çok araştırdım Allah etmesin kuduz olsa sonra vicdan azabı çekerim diye hastaneye götürdüm .doktorda iyiki getirdin dedi.kan varsa asi olması lazm demişti.kan akmamsti.cizik olan yerde kan vardı .4 doz aşı yaptırdım onun iyiliği için.10 yıl koruyuculuğu var
tarafından
Kan yok canım çizik kirmizilasti sadece. Olmadı götürürüm kalkınca birisi götür dedi birisi götürme ben olsam yaptırmam onda bişey yok dedi bilemedim ya
(224 puan) tarafından
Çizik birşey olmaz da yinede sen bizlere bakma cnm acile götür bı baksnlar için rahat eder
tarafından
Tamam canım sagolasin

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 44 göst.
3 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 188 göst.
31 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sevlev (992 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 95 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Meryemmozer (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.
17 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sunehriiii (1,766 puan) tarafından soruldu

379,873 soru

11,371,639 cevap

34,854 kullanıcı

...