0 oy
513 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Merhabalar, yeniyim ben ama sevdim burayı ve sizi. Bebegim 9 aylık  sabah kahvaltısında ben Bebe bisküvisi  harnup pekmezi ceviz zeytinyagı peynir yumurta sarısı veriyorum pekmez demir için ceviz beyin gelişimi için zeytinyag ise sindirimi ve sağlıklı olması için severek yiyor peki sizler neler veriyorsunuz?  Farklı bir fikir alabilirim.     .) 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Menü zengin mis bende yarın gelebilirim.bebeisle kahvaltiya :D
tarafından
Tabiki buyurun :D
-Reklam-
0 oy
(101 puan) tarafından
Benim kızım da 9 aylık canım :) ben 1 yumurta sarısı, ince 1 dilim tuzsuz beyaz peynir, 1 tane tuzu alınmış zeytin, 1 kaşık ev yapımı lor veya labne, 1 ceviz, 1 kuru incir, 2 badem veriyorum. Bazen coşuyorum pankek veya omlet vs. yapıyorum :)
(101 puan) tarafından
Benim kızım hiç biberon kullanmadı canım, o yüzden pipetle veriyorum hem oyun gibi geliyor :))
(101 puan) tarafından
Karıştıranlar da var ama ben hiçbir zaman karıştırmadım canım, biz nasıl yiyorsak öyle. Tabağına ayrı ayrı koyuyorum. Peyniri zeytini filan kendi yiyor zaten, geri kalanını ben yediriyorum.
(162 puan) tarafından
Tsk ederim fikir olsun bana da ek gidayla ilgili hiç bi fikrim yok denebilir
tarafından
Bi denerim canım teşekkür ederim bilgi için :)
(101 puan) tarafından
Rica ederim kızlar ❤
0 oy
(3 puan) tarafından
Bu arada afiyet bal şeker olsun bebegine

Canım bebe bisküvisini nasıl veriyorsun peki pekmez ve zeytin yağı demişsin onları nasıl veriyorsun ben daha ek gıdaya geçmedim ama banada fikir olsun:))

tarafından
4 tane bebe bisküvisini süt yada su ile ıslatıyorum  bir tane ceviz eziyorum bir tam yumurta sarısı yarım çay kaşığı zeytinyag  bir çay kaşığı pekmez canım sen 7 8 aydan sonra cevizi ve yumurtayı tam kullan başta yumurta az az veriliyor sonra çoğaltılıyor
(97 puan) tarafından
Sağol canım benim
tarafından
Sende sağol ki :)
0 oy
(214 puan) tarafından
Kizim 7.5 aylik ceviz yumurtanin sarisinin yarisi zeytin yagi pekmez kendim yaptigim bebe Buskivüsü ve ilik suyla karistirip veriyorum guzelce yiyior kizim ara ögünde emziriyorum...Kendim yaptigim lor peynirde katiyorum icine gecen kreps yaptim afiyetle yedi  sabah kahvaltisina bazen degisiklik yapiyorum cüngü hergün ayni seyi vermiyorum kizima
tarafından
Kendin yapman ne kadar güzel bisküviyi krep tarifini yazabilir misin? Birde lor peynir tarifini tembelim ben ah beni beni :/
(214 puan) tarafından
Canim taze sütü güzelce kaynat ardindan evinde yogurt varsa bir yemek kasigi yogutla  sütü kestir sonra birak kaynasin zaten suyu dipe coküyor lir peynir uzerine cikiyor sonrada al sügecle süz suyu aksin altina tabak koy.. internette yaz bebekler icin kreps tarifi diye cikiyor ben  siyah un kullaniyorum organig undan yaptim severek yedi
tarafından
Ellerine sağlık deneyeceğim inşallah tabi artık farklı şeyler vermek lazım çook teşekkür ederim canım :)
(214 puan) tarafından
Rica ederim bebekler icin kurabiye tarifi yaz cikiyor ben kizim dogali 6 ay sadece anne sütü verdim 6 aydan sonra ek gidaya gectik ve hic disardan hazir gidalar alip vermedim kizima hep devamli ben kendim yapiyorum herseyini kahvaltisindan tut yemegine kadar esim bile hellal olsun diyor  hergün degisik yemekler yapiyorsun kizimiza diyor
0 oy
tarafından
Afiyet olsun benim kız hiç bir şey yemez kendi elinden yemek ister yiyeceği varsa da onu da alır şöyle bir kurcalar inceler anlamaya çalışır sanırsın dünyayı kurtaracak sonra parmaklarıyla parçalayıp atar  pankek seviyor ama onu da avucunda saklıyor disiyle değil dudagiyla ısırıyor Allahım onu da yiyemez sonunda parçalayıp atar benim elimden yemez ağzını kitler kendi yemek isteyince de böyle yapıyor :(
tarafından
Hiç üzülme ben bazen emzirdikten sonra aç bırakıyorum benim yediğim yemeklere saldırıyor zamanla alışacaktır tarhana çorbasına yüzünü eşkitiyor ama verdikçe yiyor değişik şeyler ver mesela ben diş çıkarırken kapya biber verdim onunla diş çıkardı :D
tarafından
Kız yemiyor 14 aylık benim kız dün kandırarak corba verdim  yarım saat gecmedi aglaya aglaya kustu
0 oy
(851 puan) tarafından
Benim kızım da bir yaşında biziml3 birlikte kahvaltı yapiyo ben önüne  ne koyarsam oda kendisi afiyetle yiyo biraz obur dur da☺
tarafından
Oy yerim yemekte seçmiyor benim kız seçerde seçer 8 yaşında hanımefendi küçükkende öyleydi mızmız :D
(851 puan) tarafından
Benim buyuk kizimda cok yemek secer üç buçuk yaşında hanımefendi ama etmediğini bırakmıyor ama küçük kizim maşallahı var ne verirsem yer eli hiç boş kalmaz
0 oy
(1,353 puan) tarafından
8 bucuk aylik oğlum bu sabah omlet salatalik peynir tuzsuz zeytin ve yarim muz yedi 

Sebzeli krep

Bebek keki

Bebek kumpiri

Sabah muhallebisi

Yumurtali ekmek gibi seylerde yapiyorum
tarafından
Çok güzel ama bizimki salatalıgı ısırıp atıyor sadece bende artık daha fazla seçenek yapmalıyım kahvaltıda teşekkür ederim becerikli anne ‍♂️
(1,353 puan) tarafından
Ben tesekkur ederim iç kismini vermeyi denedinmi ortadaki yumuşak yerini biz oyle basladik yeni yeni yiyor onuda küçük parcalar halinde veriyorum
tarafından
Soyup veriyorum ama bizimki işine geldiğini yutuyor yinede bir deneyim bakalım çok seviyorum başını omzuma koyup yatması çok mutlu ediyor beni ablası bunu niye yazdım bilmiyorum ama :D
(1,353 puan) tarafından
Evlat sevgisi öyle bisey canim ya en ufak seyinden mutlu oluyoruz:)
0 oy
(9,651 puan) tarafından
En güzelini yapiyosun tüm faydalı şeyleri bi kerette yiyo :) bende kızıma öyle yapiyodum ama oğlum sevemedi onu genelde sabahları tarhana çorbası pirinç unlu mama muzlu mama yapıyorum bizimle sofradan kahvaltiliklardan tartışıyorum peynir pek yemiyor :/ ben senin yaptığını bazen ihlamurla islatiyodum ve içine zeytinde eziyodum onu da deniyebilirsin
tarafından
Güzel fikir ben kızımda çok cahildim bu konuda kaynanam hiç yönlendirmedi beni neyseki oglumda yaşıyorum herşeyi tarhana çorbası da içiriyorum köfte çorbasıda içiyor kahvaltıyı Genişletmem lazım biraz teşekkür ederim ıhlamur çok faydalı bir besin :)
(9,651 puan) tarafından
Benim oğlum bir yaşında oldu patatesli yumurta da menemen de krepte bize ne yaparsan veriyorum diyebilirim :) bu ara özellikle krep çok sevdi elinde kendi yemeyi.. krep dediysem içine peynir pekmez falan da koyuyorum:)
0 oy
tarafından
Yumurta sarısıni ayrı yiyo oğlum peyniri de 

Bazen tavada soğanlı kıymalı yumurta yapıyorm

Bazen ekmek ceviz cicibebe keçi boynuzu pekmezi ve tereyağ bulamaç haline getirip veriyirm

Yanında ıhlamur 

Vixne reçeli ekmeğe batırıp veriyirm 

Labne yiyo 

Her şeyi ayrı veriyorm bn
tarafından
Vay başıma gelenler :D
tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️ her şeyden veriyorm tabi abur cubur vs vermem de
tarafından
Eşim çikolata veriyor kızıyorum tartışıyoruz :D
tarafından
Arada bnde ikram veriyirm canım hepten kısıtlama yapmamak lazm kararında tok karnına veririm arada zaten tok olduğu için yemez merakı gidiyo işte
Bizim bile günümüzde elimizde tlfn cocukdan nasıl uzak tutcz baskı kural daha çok iter onu
tarafından
Aynen canımda kızımın dişleri ondan çürüdü o yüzden bunu yapmak zorundayım çok verebiliyor bazen
0 oy
(98 puan) tarafından
Cevizi inciri nasıl veriyorsunuz. Ben korkuyorum öyle şeyler vermeye 
tarafından
Canım ben ezdin minnak parçalar haline getirdim hiçbirşey olmuyor
(98 puan) tarafından
Tam ezilmeyen şeyler vermeye korkuyorum. Parça halinde veremiyorum yani. Daha diş de çıkmadı
tarafından
Bizimkinin iki dişi var sarımsak dövecinde iyice ez bişey olmaz 9 aylık benimki tabi
(98 puan) tarafından
Benim de 8.5
tarafından
Ver canım korkma ben bisküvi meyveler salatalık çok şey verdim korkarsan hiç yemez vallahi dişini tatlı kırmızı biber varya onla çıkarttı kapya sanırım ee diş eti aşındıkça geldi diş tabi  şükürler olsun
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Benim oğlumda 28nde 8 aylık olacak rabbimin izniyle

Yumurta sarısı lor peyniri yada tuzsuz peynir pekmez ceviz avokado muz eşliğinde kahvaltı yapıyoruz bazende yumurta sarisi kabak yada patates kiymaya geçtik  yeni kıymalı omlet yapıyorum 
tarafından
Maşallah bizde köfte çorbası içtik köftesine bayıldı erkek milleti et seviyor bebekte olsa anne vejetaryen ama ah ah :)
(3,149 puan) tarafından
Evet bu konuda katılıyorum sana bende sebzeli eristeli köfte çorbası yaptım şimdi içti

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 315 göst.
4 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde clk38 (1,367 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 321 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (814 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 46 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eda34 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 134 göst.
16 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sedadz (569 puan) tarafından soruldu

379,212 soru

11,351,608 cevap

34,822 kullanıcı

...