0 oy
290 göst.
Diğer kategorisinde (594 puan) tarafından
Kızlar slmlar. Bilmem ki beni anlarmısınız ama fikrinizi bi alayım dedim. Komşumun kızı var 4 yaşında benim ikizlerden 8 ay büyük bu 1 haftadır benim eve geliyor ama sorun ediyorum. ilk günlerde hiç sıkıntı etmedim ama artk gerçekten çok doldum. Bize gelmesini istemiyorum desem yalan olur kızlarımın da arkadaşla oynamaya ihtiyacı var. Ama gelse kaç saat kalırsa kalsın annesi ne arar ne sorar. Bazen sık sık eve gidip geliyor evler yakın pencereden bakıyorum gitmismi diye ama sorumluluk ta almak istemiyorum kız eve gider 5 dk ya yine gelir annesi ne arar geldimi ne sorar. Başına birşey gelse ruhu duymaz. Ayrıca benim kızlarla gecinemedigi oluyor sürekli başlarında olmam gerekiyor bı bulask yikasam sürekli şikayet geliyor. Artk cidden doldum taştm. Bugün diğer komşuya da anlattım sonra pişman oldum dedikodu oldu gibisinden yanlış anlaşılırım belki diye. stemiyorm havası oluşacak ama.. böyle de olmaz kızin annesi ne de söylesem eminim anlayışlı olmaz kadınlada uzaklaşmak istemiyorm sizce napabilirim kizlar..

10 Cevaplar

+1 oy
(4,651 puan) tarafından
Göndermem de almamda o kadsr sık ve hergün olmaz yani
-Reklam-
0 oy
(4,171 puan) tarafından
Öyle Bi devirde yaşıyoruz ki asla kabul etmemen lazım canım kadının umrunda değil diyosun ama senin evinde bir şey olsa veya evine giderken başına bir şey gelse bak gör nasıl kıymete biniyor çocugu geldi mi açma kapıyı sorarsa da çocukları yıkıyordum uyudular vs de evinde değil parkta vs beraber oynasınlar gelirse de haftada Bi falan kahveye annesiyle gelsin illa çocuklarımla oynasın dersen tek kabul etme 
(594 puan) tarafından
Offf cnm ya ben dikkat ediyorm inanki ama bana geleceğini ben nerden bileyim annesi geldimi diye aramıyor bile. Daraldım kuzum kizlarimla oynuyorlar istiyorlar birbirlerini ama anlaşamiyor lar napcagimi şaşırıyorum keşke annesiyle gelse yada günde 1 saat gelse yine idare ederim ama gunun tamamı bizde artk. Birde bende zaten ikiz var zor zaptediyorm 3 oldular oysaki ilk gelince çok mutlu olmuştum kızımın arkadaşı oldu diye
(4,171 puan) tarafından
Valla dediğim gibi yap canım devir çok kötü kapıyı açma Bi açma iki açma kadın anlar yollamas artık hem çocukların da iki tane onlar birbirine yeter insallah illa oynayacaklarsa ben. Bugün çocukları parka götürüyorum sende kızı al gel falan de kadına en doğrusu bu olur
0 oy
tarafından
Keske dıger komsuy anlatmasaydın o da baskasına soyler gıder kadının kulagına, ama ben annesını de anlayamadım devir cok kotu ınsan cocugunu bıryere gonderır saatlerce sormaz mı, bu cocugu kafasından atmak resmen, benım karsı komsum var daırelerımız arası 3 adım zıplasam benım evden onun eve duserım yanı gecen ılk defa yegenlerı gelmıs duru gelsın mı azıcık dedı benım de işim vardı guler abla ben gelemem ama dedım ee tamam ben varım hem oynarlar dedı gonulsuzdum ama kadına anne derım oyle guvenırım tamam dedım ınan 10 dk gectı duramadım düşer mi, aglar mı napar aldım elıme cıkolata cocuklara getıeıdm dedım gıttım oraya 
(594 puan) tarafından
Keşke herkes senin gibi olsa canm. İnan böyle olacağını bilsem ilk günden almazdm annesi baş edemiyorm gidecem diyip kaçıyor dedi. Ama bu böyle de olmaz ne zamana kadar böyle olacak bugün kızlarım uykuda 3 kez geldi uyuyolar diyorm 5 dk geçmiyor yine geliyor. Erken de kalkıyor.
Evet canm komşuya söyledim ama buraya yazdıklarını ama o başta dedi alıştı senden çıkmıyor Leyla da umrunda değil dedi hiç demiyor kızım napıyor bile diye dokuldum artk başına birşey gelse sorumluluk bende diye faln
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Bir kac geldiginde geri gönder başka zaman gel yarın gel gibisinden sürekli cocugu çevirince anlar heralde yani milletteki rahatligada masallah bisey olur diye hic mi aklina gelmiyor
(594 puan) tarafından
Denedim dinlemiyor cnm durup 5 dk ya başlıyor kapıyı açın diye bağırmaya. Geçen ben süpürge tutarken gelmiş duymadım diğer komşum almış eve onun da kızı onun yaşında. Mahallede yaşıtları arkadaşlar ı çok ama bı bize gelir.
(7,273 puan) tarafından
Annesine acik acik söyle ortalik kötü bana gelirken cocugu tek görüp biri alsa bana gonderdigin icin ben suçlu olurum voyle zırt pırt gönderme şu devirde haftada bir iki ben size gelirim sen bebeni alip gelirsin oynarlar tek gönderme ben sorumluluk almak istemiyorum de
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Bizim burda ki hiç kimse çocuğunu yollamaz 
(594 puan) tarafından
En iyisi canm yani ara sıra olsa neyse biz uykudayken 3 kez geldi bugün
(1,446 puan) tarafından
Valla bizim burda kimse kabul etmiyor geçen bi kız dedi size gelim dedim annenden izin aldın mı annesi dedi hayır gel çabuk yani anca dışarda oynuyorlar zaman kötü çünkü
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Nasıl güvenipte yalnız yolluyor benim kızım 3 yaşında bir yıl sonra düşünüyorum karşı komsuya bile yollamam nasıl bir çare bulunur bilmem ama benim nacizane fikrim bu kadar rahat bırakılması iyi değil Rabbim tüm kötülüklerden korusun o yavruyu başına bir şey gelse ilk senin kapın çalınır senin başın ağırır annesinin numarası varsa gelip gittiğini söyle eve geldi bizde VS 
(594 puan) tarafından
E kuzum arada ariyorm anlasn en azından aranılacagini merak etme bende diyorm. Ama daraldım kuzum sürekli bende eve gidiyor 5 dk da bir git gel git gel. Saatlerce durduğu da oluyor tabi
0 oy
(113 puan) tarafından
O sorun bende de var aynı senin dediğin gibi saatlerce bende kalır annesi arayıp sormaz ne oldu açmı tokmu haberi olmaz her gün her gün olması sıkıntı haftada 1 gün olması gerekiyor diye düşünüyorum
(113 puan) tarafından
Allah'tan kaynanamla aynı binadayiz ona çıkıyorum bahane oluyor gelmemesi için yoksa yakaladı mi hemen bende çocuklar
(594 puan) tarafından
İnsanın kendi evinde huzur vermiyorlar. Keşke biraz anlayışlı olup empati kursalar
(113 puan) tarafından
Ben oğlumu göndersem en fazla 1 saat sonra hemen geri çağırıyorum huzursuz oluyorum yanımda olmayınca kendi rahatlari için gönderiyorlar başka izahı yok canım ya tasinacaksin yada anneme gidiyorum oraya gidiyorum buraya gidiyorum diye oyalayacaksin
(594 puan) tarafından
Kimim kimsem yokki canm gurbetteyim . Bende gonderebilirm ama çok eminim ki benim yaptığımı onun annesi yapmaz. 1 saat bile bakmaz birde ben evde bakiyorm onlar sürekli kapı önünde ler
(113 puan) tarafından
Canım o zaman başka bir yere gidiyormuş gibi yap yada hastayım de çocuğuna bulaşır de bahaneler üret ben öyle yapıyorum biraz önünü kesiyor
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Aa kuzum ben aynı durumu büyük eltimin kızıyla yaşadım nerdeyse tıpatıp aynı 4 buçuk yaşında oda. Benim ikizlerle birlesince evin altı üstüne geliyordu ve dediğin gibi gel git şikayet ediyodu. Ramazan da iftara 2 saat gönderirlerdi o yemeği nasıl hazırlardım o gürültüyle anlatamam inan akşam 9da gına gelirdi sinirlenirdim eşime derdim al götür yada onları ara alacakları yok anlayış sıfır. Ama benim kızlar gitse inan doğru düzgün oyuncak çıkarmazlar saatleri dolmadan hoopp durmuyolar diye getirirlerdi. Iyice bi sinirlenirdim onlar 4 büyük evde uğraşmazlardı ben tek başıma üçüyle koştururdum ordan oraya. Biraz tavır koydum binadakilerde bana hak verdiler. Artık yollamiyolar şu aralar.  Ki normalde sabırlıym ama kızlar Çok hareketli yoruluyorum karşı taraftanda anlayış sıfır olunca çekilmiyor o yüzden sende tepkini koy gelince gönder annesine de çocukları uytacagini işinin olduğunu söyle sürekli gel git gel git o ne ya
(594 puan) tarafından
Evet kuzum aynı anlattıgın gibi. Abur cubur da verdim heralde ondan da alıştı sürekli tatlı yemk v.s istiyor. Sürekli oyuncak kavgası 2 dk da bir gel git ler saatlerce kalıp ailenin aramamasi. Bende çocuk severim ama ikiz koşuşturması ni en çok sen bilirsin kızlarıma bile zor yetiniyor Ken 3 üne birden 1 haftadır bakiyorm işler aksıyor zaten. Annesinin 1.5 yaşında 1 oğlu var onunla ilgileniyor onun birde eli ayağı olan 10 yaşında kızı daha var enazindan yardm falan ediyor ben bı başıma 3 tane oldu çıldıracam artk. Kızlarım da istiyorlar gelmesini ama anlaşmıyorlar annesi de arada gönder se yine kabulum bugün biz uykuda iken 3 kez geldi. Sabah geliyor akşama gidiyor. Kızlarımın huyu suyu değişti kaç günde paylaşımcı değil onların oyuncaklarını onlarla paylaşmaz. Üfff kuzum ya annesi ne de ayıp etmek istemiyorm kadın onun dışında yan komşum trip atar istemiyorm bilmiyorm napsam evim hemen giriş kati tüm mahalleyi ayağa kaldırıyor
0 oy
tarafından
Ah ahhhh bende eltimin 8 yaşındaki oglundan çekiyorum yemin ederim başıma belime ağrılar giriyor onu uyarmaktan ve zorla eve girmeye çalışırken çekiştirmekten tek tesellim bir aya kadar taşınacak olmaları 
(594 puan) tarafından
Gözün aydın olsn canm. Çocuktan çok aile önemli aile sahip çıkmalı ben gurbette bı başıma büyüttüm asla ne birinden yardım istedim nede bı yere yolldm iyi kötü kendi derdimi kendim çektim
tarafından
Aile çok önemli ama bazı çocuklar gerçekten aşırı inat ve dedigim dedik oluyor eltim evinin anahtarını nerde saklasa o çocuk bulup çıkıyor bugün eve almadım diye kapıya kac defalan çamurlu ayakkabı fırlattı
0 oy
(854 puan) tarafından
benim kaynanada ayni sabah aksam 4 yasindaki gorumcem bizde git siyom gitmiyoda ogum 17 ayllik 32 haftalik hamileyim ev talan oluyo toplamakta cok zorlaniyorum oglumla da anlasamiyolar surekli kavga ediyolar yukari ciksalar bes dkk sonra yine benim icerdeler ben bas gelemiyom artik kaynanada dedim anne ortaligi toplamakta zorlaniyom aarada gonder diye yok anlamiyo kadin durmuyo diyo kiz sabah sekizde basliyo kapiya vurmaya yenge ac kapiyi die benim oglanda uyaniyo tabi kapi sesine mecbur aciyom hayirlisi nasi bi cozum bulursam bende bilmiyom seninki yine komsu cocugu benimki gorumce ne halt yicem sasdim kaldim
(594 puan) tarafından
Canm komşu cocugu diyip de geçmemek lazm yüz yüze bakıyoruz sürekli öyle çocuklar için darlmasini istemem ayrıca çocukları severim herkes farklı dusunecek. Çocuklar yüzünden tripliler diye en sevmediğim şey ama bütün komşular görüyor zaten bıktım valla

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 99 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde AdaSu (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 252 göst.
14 Mart 2024 Diğer kategorisinde bebek2020 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 121 göst.
18 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Meleksss (4,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.