0 oy
740 göst.
Diğer kategorisinde (310 puan) tarafından
Aşk evliliğiğ mi yoksa mantık evliliğiğ mi? 

25 Cevaplar

0 oy
(310 puan) tarafından

En İyi Cevap

Bence aşk evliliğiği <3<3

-Reklam-
+1 oy
tarafından
Gorucu usulu evlilik oldu bizim ki
(310 puan) tarafından
Yani cnm mantıkla evlendin sonucta sen gördün ve evlendin yani mantık evliği yapmısın cnm
0 oy
tarafından
Ask+mantik ikiside tek olsa sikinti
0 oy
(346 puan) tarafından

Mantık evliligi sonra ask gelir ztn:)

(310 puan) tarafından
Aynen bizdede öyle oldu önce görücü sonra aşk
(346 puan) tarafından
Bizde oyleyiz gorucu usulu evlendik sonra ask geliyo ztn :)
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Mantık evliliği kesinlikle 
(310 puan) tarafından
Aynen katılıyorum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Şimdi aşk evliliği yapıp pişman olanlar mantık evliliği dicek, mantık evliliği yapanlar aşk evliliği dicek :D aşk evliliği yaptım ve aşk evliliği diyorum. Sonradan iş ciddiye binince insan mantıklı bir insansa mantıgınıda katıyor zaten :) 
0 oy
tarafından
Mantik evliligi yaptim bem 3 ay icinde tanisip evlendik 10 senelikte evliyim 
(310 puan) tarafından
Maşallah cnm rabbim daim etsin inşallah
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Mantık evliliği bence. Aşk evliliği yaptıkta noldu 
0 oy
(747 puan) tarafından

Ikisinin de olması şart .! :)

0 oy
tarafından
Bence ikiside önemli ama şöyle düşünürsek aynı kapıya çıkıyoruz aşk evliliği zaten mantığa dayalı önce aşık olup sonra mantığında buna eşlik ediyor ve evleniyorsun daha doğmadan kaderiniz belli zamanı geldiğinde siz istemesenizde o sizi buluyor evlilikte aşkta olsa mantıkta olsa eşlerin huyları ve kararları birbirine uymazsa hepsi boş önemli olan kafa yapısı uysun 
0 oy
(213 puan) tarafından
20 li yaşlarda aşk evliliği.  30 dan sonra mantık evliliği... Çünkü düşüncelerin oturaklasiyo ne istediğine dair... seviyorum asigimla  gecmiyo ömür.. öyle evlilik leri görüyoruz işte..huyunu hareket lerini beğendiğin birini seversin zaten.. ama aşkta kötü huyları ni görmüyorsun.   Sonra çek babam ceeekkk
0 oy
tarafından
Kesinlikle mantık evliliği canım 
0 oy
(659 puan) tarafından
Ask evlılıgı bence  3 yıl cıktık cok zorluklar atlattık ama yılmadık evlendık  27 yasında esım ben 38 sevgımızı ıspatlamak zor oldu ama oldu
0 oy
tarafından
Ben mantık evliliği yaptım görücü usulü aşk oldu
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Aşk evliliği  (çünkü erkek milleti aşık değilsen çekilecek dert değil :D )
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Aşk evliliği yaptım. Çokta iyi yapmışım. Mantık evliliği teklifleri de geldi. Ama gönlüme sinmediği için kabul etmedim. Mesela yakın ilçemizde bir genç varmış kaza sonucu sakatmış. Evleri dükkanları büyük birikimleri varmış. Ailesi gence eş arıyormuş. Dükkanların bir kısmını evlerin Bi kısmını evlenen kızın üstüne yapacaklarmış. Yüklü miktarda nakit vereceklermiş. Belki kendiliğinden tesadüfen bir ortamda tanışıp gence aşık olabilirdim sakatlığın aşağılamıyorum. Ama böyle bakıcı arar gibi çocuklarının evliliğini satın alır gibi Bi yaklaşımları olduğu için genci bile görmeden benim medeni durumum satılık değil diyerek Red ettim
0 oy
(902 puan) tarafından
Mantık. Benimki görücü usulü oldu iyiki de öyle oldu insan mantigiyla karar verince daha mutlu oluyor.sevgi aşk zamanla oluyor zaten.gerci ben ilk tanışmada dış görünüşünüde beğenmiştim 
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Ask evliligi tabiki sevdigin icin bazi seyleri gormezden gelmen kaldirabilmen daha kolay oluo ama mantik evliligi bi zamn sonra boka sario kuzenim yasadi cok zor mantik evliligi mantiksiz bsy oldu suan
0 oy
tarafından

Aşk evliliği yaptım çokta mutluyum <3 2. Evlilik bu arada

0 oy
tarafından
Ben aşk evliliği yaptım ve hayatımın en büyük hatasinida bu evliliği yaparak yaptim , bence mantik evliliği, 

Şimdi o kadar mutsuzum ki anlatamam , dayak yerim şiddete uğrarım , gözümden göz yaşı hiç eksik olmaz uyuyupta hiç uyanmak istemiyorum artık...

Bazen azrail kapıyı calsada bana gel desede koşarak ölüme gide bilsem diye dua ediyorum...
(119,286 puan) tarafından
Vardır bundada bi hayır ne biliyim kader alın yazisi  nasi boyle oldu severek evlenince senin ozelin tabikide rabbim yardimcin olsun
tarafından
Melek gibi insan bir anda canavara döndü , güya annesi ona eslerinizin üzerine fazla düşmeyin , fazla sevginizi beli etmeyin siz öyle yapsaniz karinz basinza çıkacak diye tembih ediyor sürekli , oda bu laf çok dogruymus gibi kalkıp bana böyle yapıyor, şimdi boktan bir evlilik yaşıyorm , karı koca hayatımız bile bitmiş durumda ...
Erkekler evlenince Anna kuzusu kesiliyor ,
(119,286 puan) tarafından
Erkeklerin analari neddnss evlenince bi dusuyolar ustlerine aman oglum soyle yap aman oglum boyle yap bende 3 sene sevgiliydim 2 sene nisanli esim asla bi kadina siddet gostercek biri degil kaynanayla yasiyoz benim duymadigimi sandigi anlar hep doldurmaya calisir esimi senin karin soyle boyle bi agzina carpamiyon diyo surekli ama benim esim dinlemiyo anasini bosnuna dememis atalarimiz en iyi kaynana ölü kaynana diye erkek analari olamasa cogu evlilik boyel bitik duruma gelmez yazik degilmi bizlere bizde bi ananin evladiyiz madem doldurup durcan hic evlendirme elin kizininda basini yakma rabbim tez vakitte misliyle alsin ahını mazlumun ahı yerde kalmazmis inş sana ben ettiydim buldum der kaynanan
tarafından
Amin amin amin inşallah ,
Vicdani olmayan insanlardan merhamet beklemek boşa , ne can yakıcı , madem ogullarinizi o kadar çok seviyordunjz evlendirmeseydniz , vallah bunlar yaktı bizi diri diri hayat böyle geçmez , böyle insanlar ile bir Ömür nasıl geçecek

İlgili bir soru bulunamadı

379,541 soru

11,361,949 cevap

34,839 kullanıcı

...