0 oy
605 göst.
Aile kategorisinde (220 puan) tarafından

Merhaba kızlar kızıma 1 yaş doğumgünü yaptım çok özendim misafirlerime güzel şeyler hazırladım ama kendimce çok kırıldım yıllar önce kuzenlerimin çocuklarına çok güzel hediyeler götürdüm özendim değer verdim ama.baktim ki komşularım çok güzel şeyler getirmiş ama kuzenlerim eski modası geçmiş şeyler getirmiş 

Tabii onlar gittikten sonra baktım çok kırıldım yeri gelse durumumuz çok iyi gösterişler yaparlar iyide gerçekten nasıl layık gördüler ben olsam utanirdim almaya bide beni biliyorlar çok eli açık hep çocuğuma özenli şeyler alırım bu davranışları nasıl belli edebilirim onlara hala düşünüyorum derdim hediye değil ama insan verdiği değeri yabancılardan görünce kendimce ***** gibi hissediyorum ne yapabilirim 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
İşte bu yüzden doğum günü partilerine karşıyım.. Allah nasip ederse çocuğuma öyle şeyler yapmayacağım evde aramızda bir pasta keseriz yeter ❤️
(2,692 puan) tarafından
Aynı kafadayım :) pasta yeriz hep o kadar
(673 puan) tarafından
Küçükken anlamazda büyüyünce arkadaşlarından gördükçe kendisi istiyor canım maalesef
tarafından
Canım tabi ki her çocuk ister ama ilk başta nasıl başlarsa öyle gider. Çevremde var birisi her sene iki çocuğuna da yapar. İki gün hazırlık yapar uğraşır insanlar hediye almak zorunda kalır altını cizeyim hediye almak zorunda kalıyor insanlar. Herkesin durumu bir değil herkesin düşüncesi bir değil. Onun için aile içinde öyle mutlu olmalı ki dışarıya heves etmemeli çocuk.
Ne bileyim yine de yaşanmadan bilinmez tabi.
-Reklam-
0 oy
(119,287 puan) tarafından
ne geldi ki merak ettim
(220 puan) tarafından
Eski modası geçmiş bir takım sadece mesela on sene öncesi
0 oy
tarafından
Hediye çok mu önemli ? 

Önemli olan gelip bu güzel gününüzde beraber olmaları 
(220 puan) tarafından
Ya peki yaptığım onca şeye bı güler yüz ve güzel olmuş bile denmemesi ya kıskançlıkla bakan gözler mod düşürme halleri
tarafından
Hediye konusunda düşüncem aynı ama bu konuda tabiki haklısın
(3,136 puan) tarafından
Aynı benim eltilerim bende aynısını yaptım herşeyi özenerek yaptım onların morali bozuldu gidip çocuklarının eskilerini getirdiler seni çok iyi anlıyorum aynı şeyleri yaşadım çünkü sende onlara öyle davran kısasa kısas
0 oy
(7,728 puan) tarafından
Merak ettim ne geldiğini 

Hersey pahalı belki durumları yoktur 
(220 puan) tarafından
Durumları gayet iyi öyle havalı tipler on sene önceki takımlardan eski tip
0 oy
(2,281 puan) tarafından
İnsan bekliyor doğru diyorsun. Sizde bir daha çağırırlarsa aynısını yaparsınız. 
(220 puan) tarafından
İşte ben yapamam kendime yakışmaz ama onlar anlamaz
0 oy
tarafından
Sen karsilik için mi yaptın böyle dysn
(220 puan) tarafından
Herşey karşılık değil ama en azından biraz daha düşünceli olabilirler
tarafından
Daha o varmış onu getrmisler daaha hediye sonucda hediyenin iyisi kötüsü olmaz
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Böyle söyleyince sanki aç gözlü gibi gözüküyor insan yani hediye hediyedir gibi düşünülebilir bende sizin gibi düşünüyorum insan karşısındakini taşıyorsa zevkini ihtiyacını biraz olsun göz ardı etmemeli. Kendine alıyormuş gibi almalı. Bende genel olarak bir manyaklık vardır mesela evime alamadığım şeyi hediye olarak başkasına alırım:)) param bol olsa herkese hediye alsam diye düşünürüm hep. Istanbulda yaşıyorum memlekete giderken çoğunlukla eli boş gitmemeye çalışırım özellikle yeğenlerime karşı. Çünkü zamanında bizimde vardı babamın kardeşleri bizde yatar kalkar çöreklenirlerdi ama bişey görmezdik 
(220 puan) tarafından
Evet aslında başta bakınca yanlış anlaşılan bir konu ama.demek istediğim illa hediye getimeleri değil
0 oy
tarafından
E yani insanoğlu aynı özeni kendisinede gösterilsin ister gayet normal ama boşver 
0 oy
tarafından
Hayatimda hic dogum gunum kutlanilmadi sevmyorum da bna cok ozenyi gelyir herkez birbirine ozenyor oglumun d9gum gununde esimle dsarda oglumu gezdirdik dolastik yemek yedik pastamizi alip eve getirdik oyle adet yerini bulsun diye bence aylecek vakit gecirmk daha guzel gerek yok baskalarini davet etmeye filan tabi bu benim dusuncem baskasinin dusuncesine saygi duyarim
0 oy
(7,192 puan) tarafından
Onlara gelen giydirmedikleri eski hediyeleri getirmiş olmasınlar?
0 oy
tarafından
Bence önemli olan senin davetini kabul etmeleri böyle dusundugunu bilseler çok uzulurler herşey para eşya hediye değil beğendiğin şeyleri kendin al çocuğuna neden başkasından bekliyorsun ki 
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Kendilerine gelen begenmediklerini getirmiş olabilirler. Yada ozenmeden almışlardır. Ben benim çocuğuma değer vermeyene de çocuğuna da değer vermem. Herkesin evladı kendine değerli. Yeri zamanı gelir çağırırlarsa sende onların hediyesi gibi götür. Ne eksik ne fazla. İyi götürürsen, aa bak güzel getirmiş der. Hiç utanmaz bile emin ol ben kötü götürmüştüm diye. Hatta sonra seni iyice*****k yerine koyarlar 
0 oy
tarafından
Beklentiler insanı üzer. 
0 oy
(415 puan) tarafından
Bu akrabalar neden boyleler benim de eltim benim yanda hamileyken basklarina güzel wlbiseler alıyordu  benim kızıma almış bir tulum öyle indirimden belli yani durumu yok desem hava atmakta üstüne yok lazım değil almasaymis keske
0 oy
(548 puan) tarafından
Çok haklısın inan bende hep bı haber geldiğinde avmye gider bütçemi bile zorlar en güzel hediyeler alırız ama bide gelenleri görünce salakmi sanıyorlar diyorum moralim bozuluyor gerçi ben almasam bile eşim alır ama bende almamazlik yapamam kotuyude koyamam sen onlarla beraber bir yere gideceğiniz de böyle abaratarak bir hediye alacağını şöyle annen ordan kızım pahalaii seni zorlaması felan desin sende herkes kendine yakışanı yapar de anlarlar zaten sinir oluyorm bu tip insanlara
0 oy
tarafından
şahsen hediyenin  bi onemi yok gelmeleri bile yeter 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 311 göst.
7 Mart 2023 Diğer kategorisinde Hwuain90 (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 281 göst.
16 Mart 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mesude (2,537 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 129 göst.
0 oy
14 cevap 185 göst.
3 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Allizzwell11 (510 puan) tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı

...