0 oy
139 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hemsire öyle dedi bugün çıplak güneşe çıkar dedi sapka takmadan oyle basina gunes gecmez mi yani ben tam anlamadim. Basina gelen var mi ne yapmam lazım

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kaç aylık canım biizmki 9 aylık var bıngıldağı güneş mi kapstıyomuş bıngıldağı şaşırdım 
tarafından
Bizde tam 9ayligiz canm bana öyle dedi ya
tarafından
Bir yaşına kadar kapanır canım dert etme sağlıklı olduğu anlamına gelir erken kapanmasında zaten sıkıntı olur
(507 puan) tarafından
Güneşten d vitamini alıyor ya canım o yüzden demiştir.
tarafından
Tabi canım bende şapka takmıyorum ama fazlasıda zarar canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim oğlumun da açık hala doktor da öyle söyledi bana güneşli olduğu zaman güneşe çıkar dedi bu ayın 12'sinde 14 aylık olacak 
tarafından
Ay kötü bişey mi ki gec kapanmasi
tarafından
Bilmiyorum canım 2 yaşına kadar süresi var diye biliyorum ondan sonra detaylı araştırılıyor galiba sebebi
0 oy
(3,143 puan) tarafından
Ben çocuğumu kel yaptım tras ettim yani. Şapka taktirmiyor arada kandırıp takarsam az bişey duruyor farkedince tekrar çıkarıyor. Kel kel dolanıyor geçmedi güneş ama ben güneşin tepede olduğu zmaan çıkarmıyorum akşam 6 da falan çıkarıyorum güneş gene oluyor ama öğlen güneşi gibi olmuyor
(3,143 puan) tarafından
Bu arada güneş en iyi D vitamini kaynağı dir. D vitamini kemikleri geliştirir gucelendirir o yüzden de kapanır. Ama benimki ,11 aylık daha kapanmadi
0 oy
(3,122 puan) tarafından
D vitamini alsın demek istemiştir canım benim ki de 3 yaşında yeni kapandı 
0 oy
(4,292 puan) tarafından
Kızımın 2 yasinda kapandi bi sorun olmadi
0 oy
(3,259 puan) tarafından

Hiç bisey fayda etmiyor. Oğlum 29 aylık halen tırnak ucu kadar bir açıklık var. doktora gittiğimde endokrine yönlendirdi gittik. Ultrasonla bakıldı.  Sorun yok 2 yaşına kadar kapanir dedi. Ultrasonla bakan doktor da dedi bunun için niye gönderdiler sizi ki benim çocuklarımın hep 2 yaşında kapandı dedi. 

2 yaş kontrolü için götürdüm en son o zamanda acikti aradan 6 ay geçmişti tekrar endokrine gidin dedi gitmedim artık kapanıyor işte. Geç erken bi şekil kapanıyor ben bu konuda kime sorduysam Bi yanıt alamadım doğru düzgün. Hani geç kapanmasının sakıncası nedir diye sorduğumda. Sadece hiç kapanmayanlar varmış onlara şaft denilen bisey mi ne takiliyormus tam bilmiyorum araştırmadım ama öyle bisey de varmış 

Sana güneşe çık demesinin sebebi d vitamini. D vitamini de kullan düzenli 
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Kaç aylık çocugun 18 aya kadar kapanmaması normal zaten 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 123 göst.
15 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zenan. (459 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Busraseren (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 15 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Busraseren (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 105 göst.
25 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya_masal (58 puan) tarafından soruldu

384,819 soru

11,510,766 cevap

35,171 kullanıcı

...