+1 oy
849 göst.
Aile kategorisinde (2,310 puan) tarafından
Kardeşim bir kaç ay sonra gelin olacak, annem bu gün diyor ben hiç bir şey yapmam. Gelir yaparsınız sürekli, bizde haftada 1 gelir dipli bucaklı yapar gideriz dedim. Haftada 1 çok dedi. Siz kaç günde gidiyorsunuz? Birde anneniz evde iş yapmaz mı ?

54 Cevaplar

0 oy
(3,859 puan) tarafından
Bnm annem kendi işini kendi yapar canım 
(2,310 puan) tarafından
Benim annem niye böyle acaba ya, ablam evlendigi zaman ortaokula gidiyordum. Eve gelip yemek bulaşık yapıyordum okul hayatım böyle bitti valla
-Reklam-
0 oy
(5,880 puan) tarafından
Anam dibimde yaşasada haftada bir gidip temizliğini yapmam açıkçası yaptırmaz ben sene içinde gittiğimde bulaşığı makineye zor dizdirir anne evinde tatil yapacaksın dinleneceksin diye.. 
(2,310 puan) tarafından
Biz yakın oturuyoruz, çocuğum var 9 aylık valla kendi evime yetişemiyorum. Oraya nasıl yetişecegim bilmiyorum
(5,880 puan) tarafından
Herhangi bir sağlık sorunu yoksa bence yapma.
0 oy
(6,827 puan) tarafından
benim annem calistigi icin ben yaparim canim ama ayda 1 gittigimde dip kose
(2,310 puan) tarafından
Benim ki bu gün mecbur yapmak zorundasınız ben yapamam dedi. Kendi evime yetişemiyorum valla oraya nasıl yetisecegim bilmiyorum
(6,827 puan) tarafından
alısmıs ıcanim sizin yapmaniza
0 oy
(875 puan) tarafından
Anneme gidipte hiç temizlik yapmadım 
(2,310 puan) tarafından
Annem gelip yapmak zorundasınız ben yapmam dedi. Annem ben okula giderken bile bir çamaşır atardı. Yemek bulaşık hep bendeydi. Okul formalarimi bile ben ütülerdim :))
(875 puan) tarafından
Niye yaşlı mı annen
(2,310 puan) tarafından
49 yaşında..
(875 puan) tarafından
Gençmiş canım kendi yapsın sen niye yapıyorsun
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Annem kendi yapar cnim 
(2,310 puan) tarafından
Bizim ki yapmaz bakalım kardeşim evlenip gidince ne yapacağız anca küser artık kendi evime yetişemiyorum valla
(3,950 puan) tarafından
Neden yapmaz ki canim eli qyagi tutuyorsa yapsın  sizi ev işi yapsin diye mi doğurmuş.  Sizinde kendi eviniz ocaginiz var sonuçta
(2,310 puan) tarafından
Anlamaz ki onu büyütüp bakmış mecbursunuz dedi bu gün. Halbuki geliriz dememe rağmen, mecbur geleceksiniz dedi bizim yaptığımız şeylere nankörlük mu yapacaksınız dedi
(3,950 puan) tarafından
Tamm bizler evlat olarak annelerimize bakmakla yükümlüyüz ama sağlıgi sihhati yerindeyse kendi de yapabilir. Tabi ki yardim ederiz ama illa yapcaksi  dememesi lazim
0 oy
tarafından
Ben annemle aynı binadayım annem iş yapmaz yapamaz kalbinden rahatsız süpürge falan açamaz anca çamaşırını falan halleder ortalığı toplar onun ev pek kullanılmıyor onun için sürekli kirlenmiyor en son bayramdan önce ablam yapmıştı temizliği dip köşe 15 günde 1 iner siler aüpürürüm o kadar 
(2,310 puan) tarafından
Benimkinin beli ağrıyor bi oda hic hareket etmediği için. Yemek yer geri otururur yerine
tarafından
Olsun kız git yapıver ne var 15 günde bir gidersin 2 saate halledersin
(2,310 puan) tarafından
15 günde gitsem iyi, küser ki. Her gün bekliyor
tarafından
Yok artık abartmasın
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Niye sen yapıyosun ilginç
(2,310 puan) tarafından
Ablam ve kardeşim de yapacak tabi ki ama günlük bekliyor galiba gelmemizi
(7,768 puan) tarafından
Evde kim yaşıyosa o yapacak annende sağlıklıysa sana düşmez annen bencil anlaşılan kaynanadan beter
(7,768 puan) tarafından
Senden özür dilerim söyleyeceklerim için yorumlarını okudumda o anne olamamış gitme yapma küserse kssün o evlat değil hizmetkar görmüş
(2,310 puan) tarafından
Annem ev işi yapmayı sevmez, torun bakmayı sevmez, bizim derdimizi dinlemeyi sevmez, imtihan işte benimde :)
0 oy
(119,371 puan) tarafından
yilda 1 kez gidem ben
(2,310 puan) tarafından
Ben ayda 1 kereyede razıyım da bakalım neler yaşayacağım
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Ben 13 senelik evdeyim hiç annemin evini gidip temizlemefim. Kıyamaz ki bana pamuğum..... Hep ben gitmeden temizler 15 günde kalsam hep kendi yapar. Bu arda annem 67 yaşında benim 
(2,310 puan) tarafından
Benim ki 49 yaşında içtiği bardağı kaldırmaz..
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Ne alaka ya öyle şey mi olur herkesin kendi evi kardesimmmmm 
(2,310 puan) tarafından
Her gün yemek bulaşık temizlik bekliyor demiyor ki kendi evi var yetişemiyor
(2,512 puan) tarafından
Aynı evin içinde olsanız neyse de artık evlisin ayrı evin var kız çocuğunu hizmet için mi doğurdum sanıyor bu kadın ayıp
(2,310 puan) tarafından
Böyle böyle alışır belki dakika başı gidip yapamam çünkü
(2,512 puan) tarafından
Tabi ki kuzum
0 oy
(1,274 puan) tarafından

Ben uzaktayz yazları gidiyorz annem kendi isini kendi yapar ben dinlerm:) bekarken bana geldiginde de her isi yapardi ben de istem gelir dinlenirdim:) eger cam silme hali silkeleme va gibi buyuk is varsa yardm ister ama diger turlu halleder hepsini kendi

(2,310 puan) tarafından
Biz başta ayda 1 kere her yeri temizleriz sonra baya yeter dedik küstü. Her gün gelip temizlik yemek bulaşık bekliyor yaşlı da değil 49 yaşında
(1,274 puan) tarafından
Benim annemden genc benim annem 54 yasinda. Beklentiler onemli iste kimi kadin kızım gelinim her isimi yapsin der
0 oy
(830 puan) tarafından
Annem kendi yapıyorda ben 2 haftada bir gidince kendim yaparım annem yorulmasın ev temiz kalsın rahat etsin diye yapıyorum 
(2,310 puan) tarafından
Bizim ki günlük bekliyor herhalde
0 oy
tarafından
Kendi işini kendi yapıyo 2 yıl oldu evneleli hiç gitmedim uzak konuşmuyoruz da gidemiyorum da:(
(2,310 puan) tarafından
Çok üzüldüm neden konuşmuyorsun :(
tarafından
Abim olacak odun yüzünden canım eşiyle boşanıyo diye babam da benim evimi karıştırmaya çalıştı sinirimden benim ne suçum varsa zaten konuşmuyorum abimlerle o.r bu çoöuğu bilmem ne diye küfür etti ben de bir daha beni aramayın dedim konuşmuyoruz anneninde teli yok konuşamıyoruz
(2,310 puan) tarafından
Çok üzüldüm Rabbım o abiye vicdan merhamet versin
tarafından
Amin canım
0 oy
(2,593 puan) tarafından
yapmama sebebi ney peki? ben evlendiğimde annem ayağından ameliyat olalı 4 ay olmuştu platin takılmıştı farklı bir şehire geldiğim için o haliyle tek başına yapmaya çalışıyordu sonra yaşadığım şehire geldi ama hala daha kendi yapar temizliğini ben zaten kendi evime bile yapamıyorum o ayrı konuda. 
(2,593 puan) tarafından
ilginçmiş gerçekten söyleyecek pek bir şey bulamadım sen hem kendi evine hem annenin evine nasıl yetişeceksin
(2,310 puan) tarafından
Onu bende bilmiyorum valla
(2,593 puan) tarafından
peki sizler küçükken nasıldı
(2,310 puan) tarafından
Annem temiz bir kadın değildi ablam büyüdü o yapmaya başlayınca ev tertemiz oldu. Ablam çok temiz bir kadın ondan sonra ben yapmaya başladım kardeşim büyüdü bana yardım etti ben evlendim kardeşime kaldı
(2,593 puan) tarafından
şimdi kardeşin de evlenecek siz dönüşümlü gidip yapacaksınız yani ama bence çok yanlış elbette ki gidip yardım edersin ya da Allah korusun bir hastalığı olur bir şey olur anne yapılır bu durum çok farklı
0 oy
(1,455 puan) tarafından

Anneme temizlik için gitmem zaten evimiz yakın sık sık giderim ama temizlik yaptırmaz kendide sağolsun çocuğa bakar ben yatarım :D bana gelincede hiç oturmaz en kötü siler süpürür bende yapmasını hiç istemiyorum ama kadın durmuyo

(2,310 puan) tarafından
Evlenelim 2 yıl oldu, ablam evlenelim 15 sene oldu. Ben kendimi bildim bileli temizlik yemek yaparım okuldan gelip :(
(1,455 puan) tarafından
Herkesin karakteri yapısı farklı canım senin annene de yapmıyo diye kızamayız ki oda böyle bi insan
0 oy
tarafından
Ayda 1 hafta gidip kaliyorum temizlik yaptırmayı bırak bulaşık dahi elletmez kardeşimin nişanı var yardima gelirim dedim hepsini yaptım buzluğa attım dedi yemek vs olarak 
(2,310 puan) tarafından
Bizim ki her şeyi bize yaptırır sizi o kadar büyüttüm mecbursunuz dedi bu gün. Bende dedim haftada 1 gelip yaparım. Memnun olmadi
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Canım yanlış anlama ama annen neden ev işini yapmıyor yine yardım edilir tabi ama sürekli oraya mi gitceksiniz temizliğe 
(2,310 puan) tarafından
Sürekli bekliyor, yaparsa yemeği yapar bi onuda çoğu zaman yardım bekliyor. Bulaşık evin temizliğini yapmaz valla kendi evime yetişemiyorum 9 aylık bebeğimle oraya nasıl yetiscem bilmiyorum
(3,127 puan) tarafından
Yapma canım kocaa kadın yapsın Allah Allah bu bazı anneler de ne değişik gelip yardım edicegine temizlik bekliyor
(2,310 puan) tarafından
Yardım etmez ki, bu gün geldi çocuğun karnını doyurdum. Üstünü başını Altını değiştirip önüne oyuncak koydum. Kuaföre gideyim sen başında dur dedim zorla geldi mırın kırın etti giderken çabuk gel diyor acele acele gidip geldim
(3,127 puan) tarafından
Ay Allahım ben olsam küserim ya kız benim kaynanam senin annenden iyi valla hep isim olduğunda bakar lafta söylemez doğum yaptım diye geldi elinden geldiğince temizlik yemek yaptı ilk çocuğuma da bakmıştı ben çalışıyodum
0 oy
(315 puan) tarafından
Benim annem kendi yapar bizden böyle birşey istemez istenmezde ha içinden gelir gider yaparsın o ayrı
(2,310 puan) tarafından
Oda zaten benim soylememe gerek yok biliyorsunuz beni zaten mecbur gelip yapacaksınız dedi bu gün
(315 puan) tarafından
Anne bile olunca mecbur olunca insanın içinden gelmiyor
0 oy
(328 puan) tarafından

Annem işini kendi yapar

Yetişemediğim yerde gelir yardım eder 
(2,310 puan) tarafından
Hiç benim evimde 1 bardak kaldırdığını görmedim çok şanslısınız
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Annem asla işine karisilmasini istemez gelinde çok şanslı oyuzden ayda yılda Bi sorsun nasılsın iyi misin yeter diyo asla karşımdasın bana diyo ben bıseyler yaptığımda da kızar bana yada ses etmez gider gitmez eski haline cevirir
(2,310 puan) tarafından
Biz orda olunca zaten yapmasın ama her gün gidip, işini yapamam ama bunu anlamıyor maalesef

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 322 göst.
21 Nisan 2021 Diğer kategorisinde sevda1234 (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
49 cevap 574 göst.
26 Eylül 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 401 göst.
25 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Vesile hakan (844 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 197 göst.