0 oy
184 göst.
Aile kategorisinde (1,377 puan) tarafından
Eşim sırf 40 günü dolmadı diye en yakın arkadaşımın bebeğini görmeye arkadaşımı ziyarete götürmek istemiyor. Neden diyorum iyi olmaz falan diyor. %100 batıl inanç bence ama siz ne düşünüyorsunuz merak ettim.

13 Cevaplar

0 oy
(1,368 puan) tarafından
Ilk kızımda 5. Gün avm ye gittim gezmeye. Iki doğumum da sezeryandi toparlaninca çıktım dışarı evde tek de kaldım bence batıl inançtan başka birşey değil.
(87 puan) tarafından
Aynen, bende Bi hafta sonra avmye gittim 20 günlükte sonra eşim işe başladı evde tek kaldım
(1,368 puan) tarafından
Eşim gece de çalışıyo bazen gece bile kaldım. Yok şöyle olur yok böyle olur hiçbirşey de olmadi
(87 puan) tarafından
Aynen canım
(1,377 puan) tarafından
Bende aynen öyle yaptım 30 günlükken AVM gittim arkadaşımın bebeği olunca ikna ettim eşimi gittik şükür bizde ziyaret e
-Reklam-
0 oy
(4,401 puan) tarafından
Hastaneye kontrole gitmediniz mi
(1,377 puan) tarafından
Kız benim bebeğim değil arkadaşımın bebeği için yazdım da aslında anlaşılır olmadı sanırım
(4,401 puan) tarafından
Ayy neremle okuduysam :D uykusuzluktan algilayamamisim, ayy olur mu oyle sey,herseyi gectin annesi babasi kayinvalidesi yani yakin akrabalari ziyarete gitmisti, sizde gidin tabi, hemde cok iyi gelir bunalmistir simdi
0 oy
tarafından
İyi olmaz nedir ne olacak ki bende kırkı dolmadan kaç kere dışarı çıktım 
(1,377 puan) tarafından
Bende öyle çıkmıştım zamanında.
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Benimkide görümcemin düğününe bile yollanıyor salı günü düğün biz 1 aylık oluyoruz ama gidemiyorum birde ağır laf etti kimse zorluyamıyor beyefendiyi 
(1,377 puan) tarafından
Ya ben arkadşımın bebeğini görmeye gitmek için demiştim de eşim sonradan fikir değişti
(1,663 puan) tarafından
Alttaki yorumları okuyunca anladım olayı ☺️☺️ gidilir yaa bir ihtiyacı var mı diye bakılır
0 oy
tarafından
Kuzu siz bebegi hiç hastaneye götürmediniz mi yada götürmeyecek misiniz.

Lohusa tek durmaz lohusa dışarıya çıkmaz lohusa şunu yapmaz bunu yapmaz artık şu lohusalari bi salsalar... Eşine şöyle hangi ayette hangi hadiste var öyle bir şey delil göstersin sonra seni bırakmasın bir yere.
tarafından
Kadın lohusa değilmiş kız yanlış anlamışsın arkadaşının bebeği olmuş eşi 40 çıkmadan ziyaret edilmez demiş
tarafından
Ahahaha cidden yanlış anlamışım :))).
tarafından
Bi sen değil herkes yanlış anlamış :)
tarafından
Lohusalık ta nasıl bir baskı olduysa artık hepimiz öyle okumusuz :)))
(1,377 puan) tarafından
Aynen öyle . Arkadaşım için dedim kız eşim karşı çıktı başta sonra tamam dedi gittik bekletemedim ben 40 a kadar
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Bebeği bu 40 gün içinde doktora goturmedimiz mi yada gitmeyecek mi sende onunla gidince çıkmış olacaksın batıl inanç tabi ben hastaneden ciktik ertesi gün evden çıktım 4 günlük kontrolü vardı 1 aylık kontrolü aşısı oooo saçmalamasin eşin 
(1,377 puan) tarafından
Kız benim bebeğim için değil arkadaşın bebeği için dedim
0 oy
(5,942 puan) tarafından
Oğlum 20 günlüktü çıktık gezmeye üstelik kış günü :D
(1,377 puan) tarafından
Bende çıkarırım 40 ı bekleyemem
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Bence lohusalari böyle düşünen insanlardan uzak tutmalı...
(1,377 puan) tarafından
Yani batıl inançlar dan nefret ederim
0 oy
(2,207 puan) tarafından
Herkes senin 40 lı olduğunu düşünüyo şuan :D benim eşimde aynısını yaptı bana valla hatta kendi en yakın arkadaşına da yaptı bunu 5. Gün onlar bize gelmişti bebeği topuk kanına götürmüşler sağlık ocağı dönüşü çok şaşırmıştım onlar bize gelince 40 beklemeden bizde hediyemizi alıp gitmiştik onlara
(1,377 puan) tarafından
He ya herkes beni anlamış yazdım da halbuki ☺️☺️
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Enfeksiyon kapmasından korkaçtu belki bende 40 gün kimseyi kabul etmedım
0 oy
(177 puan) tarafından
Benim cevremde gelirler 40 çıkmadan ama eşimin arkadaş çevresi 40 çıkınca geliyor genelde sebebide anne kendini toparlamış olsun diye sanırım 
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Doğum sonrasi 7. Gün eski halime gelmiştim gezdim valla tamamen batıl inanç :) hep dalga geçiyorum diye çok kizarlardi bana hahahaha 
0 oy
(8,140 puan) tarafından
Sacma sapan 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 235 göst.
1 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deryaengiin (388 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 638 göst.
13 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Mercimekinannesi (421 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 493 göst.
0 oy
22 cevap 415 göst.
9 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Pppppp (942 puan) tarafından soruldu

385,894 soru

11,537,048 cevap

35,209 kullanıcı

...