0 oy
398 göst.
Diğer kategorisinde (72 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Oğlum 20 aylık. İlk gün iyi sanmıştım toplam 3 kez falan çiş kaçırmıştı. . Şimdi anamı ağlatıyor her yer çiş.. Bide az az yapıyor. Bugün 4. Gün ve hiç ilerleme kaydedemedik sanki çok yoruldum. İşiyor sonra 10 dk sonra yine işiyor. Kafayı yicem. O da strese girdi. Sürekli söylüyorum çişini tuvalete yapacaksın diye . Tamam diyor. Anlıyor beni ama sonra işemeye başlıyor bana bakıyor. Acaba kasları gelişmediği için şimdi öğrenemez mi yoksa beni çok iyi anlıyor. Büyük tuvaletini yapıyor lazımlığa ama çişi tutturmak çok zor. Napıcam. Bu arada gece bezi çiş dolu uyanır o yüzden şimdilik gece bağlamaya devam ediyorum. Dün bi bağlamayım demiştim. Gece uyandığımda üstü başı sırılsıklamdı değiştirdim bezini bağlayıp yatırdım tekrar. Siz nasıl yapıyorsunuz?

21 Cevaplar

0 oy
(72 puan) tarafından

En İyi Cevap
Erteleyim mi sizce? :/
(9,623 puan) tarafından
Ne derdin vardı erkenden başladın
-Reklam-
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
20 ay bana göre erken bu kadar acele etmek anlamsız. Sürekli çişin var mı gelince tuvalete yap falan demek çocuk için çok sıkıcı. O tamam der ama oyunu bırakıp kalkıp tuvalete gitmesi için 20 ay çok erken. 2 bucuk yaşından öncesi bana göre yanlış ve uzun sürebiliyor. 
0 oy
(1,294 puan) tarafından
Bende 22  aylık başladım 2 ay pert oldum ama şükür öğrendi 
(72 puan) tarafından
Ya seninki de böyle günde 10 kez işiyor muydu? Bir de ne yaptın da öğrendi lütfen anlat bana da
(1,294 puan) tarafından
Evet kuzum  gerçekten mahvoldum  valla yalan yok kızmaya başladım ki bıraktı bide  çiş yapınca oxx iiiiyyy falan dedim oda kötü bisey olduğunu anladi
(262 puan) tarafından
Pis kötü ıy demenin yanlış olduğu söyleniyor bazı doktorların yazılarında
(1,294 puan) tarafından
Valla bende işe yaradı bilemem artık  kuzum
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Bence erken çocukları zorlarsanız üzerine giderseniz sürekli çiş sorup sıkarsanız o çocuk hep işer korkar akışına bırak kapat istediği zmn çıkar baktın istemiyor artık zorla yaparsın sende kzıım la baya uğraştım açtım kapattım açtım kapattım en sonunda o da pes etti kendi isteği ile açtım 
(72 puan) tarafından
Bezi mi istediği zaman çıkarayım? Evet çok fazla soruyorum sürekli hatırlatıyorum. Ne yapayım sence yerlere işeye işeye tuvalete hiç alışmaz diye endişe ediyorum yoksa heryer çiş zaten.
(2,701 puan) tarafından
Benimkide öyleydi 2 yaşinda açtım baktım olmuyor kapattım arada söyledim istersen tuvalete yapalım yok dedi bende 3 yaşina girecek işte açtım kendi isteyerek gidip geliyor zorlanıyorum tuvalet orda git gel kendi işi karişmadım hiç aslında ben bütün işlerini ona bırakıyorum yemek olsun oyuncakları olsun elbisesi herşeyini kendi yapar böyle alıştırdım çünkü seninki nasıl bilmiyorum eğet zorlanıyorsan kapat,  kendisini tam ifade ettiği zaman aç hiç bağlama gece gündüz direk.
Gece çişine göre aç benim kızım gece hiç yapmaz baktın gece ne zmn kesti ozmn aç
0 oy
(3,391 puan) tarafından
Benimde aynı daha sabah çekyata yapmş ardından kaka kaçırdı yaptıktan sonra çiş çiş dio kızımda 25  26 aylıkken başlamştm heralde erken ama başladık bikere
(72 puan) tarafından
Sen nasıl yapıyorsun peki sürekli başında bekliyor musun. Yoksa işini gücünü yapıyorsun da ara sıra mı hatırlatıyorsun ben işi gücü bıraktım ona odaklandım çünkü bu acaba iyice strese mi sokuyor onu
(3,391 puan) tarafından
İş yapamıyrmki yemek yapabilirsem sevncm genelde balkonda oynatıyrm yaparsa ortalık batmasın salon halımıda kaldırdım mecbur takip ediyrm edemediğim zamanlarda koyverio gece su içmeye kalkıo o arada tuvalete götürürm bağlamıorm altını gecede çarşafın altına naylon serdim artk Allaha emanet napim
(72 puan) tarafından
Gece foşur foşur işiyor benimki ya yatmadan çok su içer. Bezliyorum mecbur of
(3,391 puan) tarafından
Allah yardım etsin bizlere:)
(72 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Bende 20 aylıkken başladım yavaş yavaş şuan 22 aylık ve pes edicem çünkü kafayı yemek üzereyim.beninkide bezsiz geziyor bez baglamiyorum çişi geldiğinde çiş diyor tuvalete götürüyor beni giriyoruz hemen kaçıyor salona yapıyor.yarim saat tuvalette durdugumu biliyorum ama yapmıyor tuvalete lazimlik aldım ilk 2 3 damla çişini yaptı kaçtı hemen gerçekten cokcana sabır gerekiyor.galiba benimkide hazır değil 
(72 puan) tarafından
Çişi gelince çiş diyormuş olsun öğrenmek üzeredir inşallah benimki demiyor yaparken bakıyor öyle
(852 puan) tarafından
Canm lazimliklq gezicen o zman nerdeyse oraya koyacaksın çişi geldiğinde gidip yapacak yapacak bsiey yok nereye gidiyorsa oraya götüreceksin e bilmiyo tuvaktee gidene kadar tabiki kaçırır
0 oy
(1,195 puan) tarafından
Valla ben kizimda hic zorlamadim da zorlanmadim da  yaptigim sey size yanlis gelebilir belki ama ben bu yontemle 4 gun surdu ogrenmesi  kakası yapinca aliyodum degistriyodum ama cisini yapinca hemen degistirmiyodum bunu sadece 1 gun yaptim ciş rahatsiz edince iyice doluyor ya anne aciyor dedi bende gel bugun tuvalete yapmayi deneyelm belki tuvalet acitmaz dedim :) o gun surekli ama surekli 5 dk da bi 10 dkkada bi wc ye goturdum oyun la karisik 4 5 dk gecirttim tuvalette ilk gunden de bezi gece cikardim daha da takmadim gece hic kacirmadi altina  gunduz  2 3 kez kacirdi altina sonra 4 gun icinde de alisti iyice 
(3,391 puan) tarafından
Ne kadarlık tı canım
(1,195 puan) tarafından
2 -2.5 arasi tam hatirlamiyorum
0 oy
tarafından
Erken başlamışsın canım oglum 3 yasinda 1 ay olcak yeni başladı tuvalet eğitime tamam bizde geç kaldık ama 2 yaşındayken denedim okadar aslaa öğrenmedi. Ağladı uyumadı yemek yemedi çiş öğrenecek diye hazır değildi şimdi maşallah hemen öğrendi 3 günde bitti gece gündüz hiç altina yapmiyo maşallah erken sizinde bence yaz sonunda.deneyin yine zorlamayın 
0 oy
(8,329 puan) tarafından
24 aydan sonra denesen daha iyi olur ama 10 gunu tamamlat cocuguna baktın olmuyo 10 gun sonra beze dönebilir sin 
0 oy
(1,942 puan) tarafından
Çok erken başlamışsınız. 2.5 yasında başlarsanız daha sıkıntısız ve rahat atlatırsınız. Ayrıca tuvalet eğitimin e başlamadan önce bebeğin gece çişini yapmıyor olması laızm. Bu şekilde hem size hem bebise eziyer
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Çişini uzun süre tutmuyorsa kasları gelişmemiştir mesela gece beze siyiyor mu
(72 puan) tarafından
Evet gece dolu dolu kalkıyor.
0 oy
tarafından
Kızımda 20 aylık başladım cok zordu ama 2 haftada öğrendi şükür.oglum da ise 29 aylik oldu hala başlamadım bile bir iki denedik hazır değil oğlum acelesi yok 2 ay daha kalsın bezi canı sağolsun da varsın bez masrafı fazla olsun
(72 puan) tarafından
Hazır olmadığına nasıl karar verdin?
tarafından
Ağladi lazimlikta oturmak bile istemedi klozete de aynı şekilde psikolog yakınım var ona sordum ertele dedi.hazir olan çocuk 2 günde kavrar wcyi
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Devamkeeeeeeeeeeeeee
0 oy
(10,531 puan) tarafından
Vazgeçme cnm benim kızda öyle öyle öğrendi 
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Zamanı değil kızımda aynı öyle oldu ara verdim üç dört ay sonra denedim ve iki gün içinde hem gece hem gündüz alıştı çok şükür.

0 oy
(14,033 puan) tarafından
25 aylık oğlumla 16 günlük denemeden sonra dün tekrar bez takmaya başladım. Ufak tefek ilerlemeler yoksa eğer hiç yorma boşa kendini. Bence biraz daha dene baktın olmuyor bağla napalim. Bende kısa girmeden tekrar denicem
0 oy
(7,959 puan) tarafından
Bende 6 gün oldu alıştırmaya çalışiyorum benimki seninkinden 10 ay büyük 2 yıl 7 aylık geçen yazda tuvalet eğitimi verdim sonra havalar soğudu bıraktık tuvalet eğitimini ama o zmn kakayi öğrendi diyordu şimdi 6 gündür çiş için tuvalete alistiryorum yemin 3.5 dakika bir efe tuvalet efe çiş geliyo mu diye yok damla damla yapıyo ya deli oluyorum annem dün dedi seninki şarkı gibi olmuş günde bin kez çiş geliyo mu tuvalete gidelim diyorsun gülüyordu kardeşimde abla oğlun klima hortumu gibi damlıyor:)) asla ilerme yok şimdilik ama gerekirse sonbahara kadar alıştırmaya çalışacam kolay pes etmem geceleri bağlamıyorum kaç kez tuvalete götürüyorum yer yatağı yaptım naylonla döşeği kapladım üstüne çarşaf günde 15 kez şort yıkayıp asıyorum
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Yoo gayet normal devam et sen
0 oy
(119,355 puan) tarafından
baby boyum 22 ayda 13.gunde ogrendi suan bebegin hazir olmaya bikir
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Daha erken 20ay için bence 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 101 göst.