0 oy
1,859 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Geçen sene temmuzda biz evlendik kızlar kayinbabamin 2 evi vardi birinde kendi oturuyo birini bize verdi 30 senelik bina baya oturma odasına salondan giriliyo ayak altı değil ama salon kapısı 1 metre içeri alınsa oturma odası ayrı sayılır k.babam evi biz evlenirken yaptırdı bi de kaynım var eşimden 1 yaş küçük o evlenince de oturduğumuz evi yaptırır veririz ona diyorlardı bana bu zamana kadar yapılanlar 4 tane 15 grdan bilezik bi tane kelepçe kolye küpe falan bu tanede 10 grlik kaynım taktı bunların dışında evi yaptırdılar çok kötü durumdaydı mutfak balkonu içeri katıldı tavanlar duvarlar boyandı parke yoktu döşendi banyo tuvalet yapıldı tüm fayanslar değiştirilip yenilendi klozete varana kadar değiştirdiler mutfak dolapları değişti vestiyer yapıldı hepsi toplam 70 binlira tuttu geçen sene bi de eşyalar alındı takilara zaten hiç karismadim şunu istiyorum demedim ev yapılırken beni bi yere götürdüler ordan biseyler seçtim mesela boya rengini parkeleri fayanslari bu kadar geri kalanı bana sormadılar mesela salon kapısını o zaman söyledim yaptirmadilar koridor mutfak parke olsun fayans soğuk olur dedim yaptirmadilar mobilyalarda gezdik gezdik en son k.babam bizi bi magazaya soktu orda lansman fiyatına uygun bi set vardı bence bunu alın dedi o öyle deyince bende tamam bu olsun dedim hiç ikiletmedim başka bi yerde beğendiğim vardı onu istemedim şimdi bu senede kaynım evleniyo kaynim lise okumamış çalışmış eşim lise okumuş 4 sene erken çalıştı diye kaynima bilezikleri 20ser grdan almışlar bu de eltimi götürüp sectirmisler bana sectirmemislerdi eşim çok bozuldu buna ama hakkıdır çocuk çalışmış hem kardeşimiz o bizim varsın olsun ben altını inciyi napcam olanlar öyle duruyo bi düğün bayram olcaksa takcam dedim Allah var gerçekten öyle dusunuyodum eltim oturcaklari evi beğenmedi bütün evi o da yaptırmak istedi hakkıdır tamam yaptırsın bize yapıldı kayınbabam biz burayı onlara vercez biz nerde oturcaz dedi en iyisi bu ev alalım biz oturalım dedi 2+1 ev bakıyorlardı bugün k.babam ev aldım dedi 3+1 lux daire almış ev kocaman tavanlara kadar LED'li 2 balkonlu cam balkon hemde evi görünce hayran kaldım sensörlü ışıklı falan ve ev 1 trilyonmus 950 bine anlaşmış ve o evi kaynima vercekmis Düzce'de biraz haksızlık olmadı mı bize karşı benim evim 30 senelik hiç bi yeri istediğim gibi değil bu balkonu bile yok sayılır incecik açık balkon karşı binalar dip dibe çıkıp balkona oturulmuyo bile kaynima vercekleri evin balkonu bile kocaman ya şöyle anlatmakla olmuyo benim evim o evin yanında ahir gibi kaliyo dusunuyorum 950 bin lira para 1 senede birikir mi imkansız e önce bu imkanları vardı da benim evimi niye şöyle keyfime göre 4 4luk yapitiramadim bi küçücük balkonumu bile kapattiramadim kimseye bişey belli etmedim hatta 3 5 birikimimiz vardı bizim birazda dugundeki takılar vardı baba borcun varsa verelim dedim çokta ısrar ettim ama almadılar hiskanclik yapmış gibi olmak istemedim bilmiyorum siz ne diyorsunuz ben mi abartiyorum

31 Cevaplar

0 oy
(5,134 puan) tarafından
30 senelik daireye gelin geldim eşime almışlar burayi biz evlenene kadar da oturmuşlar tuvalet banyo berbart durumda düşün 30 senelik fayanslar kapkara olmuş tuvalet taşı igrenc.evlenmeden yaptırın dedim Şimdi dügün zamanı borç çok dediler.kaynımında evi var bakar şuan hepsi orda oturuyor geçenlerde temiz kırıgı dökügü olmayan mutfak dolabını değiştirdiler.neymiş benimki büyük muş gelen kız mızmızlanırmış.maalesef hep bir ayırımcılık oluyor.
tarafından
Yaa dimi bak beni en iyi sen anlamissin sizin imkanlarımızla da size haksızlık yapılmış madem öyle senin dolapları da yaptirsinlar ayrımcılık olmasın
-Reklam-
0 oy
(872 puan) tarafından
Kafana takma canım. Eşin sağlıklı olsun da kendiniz kazanırsınız istediğiniz gibi herşeyi yapacaksınız. Siz daha yeni yeni başlıyorsunuz. Evet biraz ayrımcılık gibi geldi ama boşver. En önemlisi huzur ve mutluluk.
tarafından
Aynen aynen yok eşime bile bişey deyip moralini bozma zaten en ufak şeyde mahcup oluyo ailesi özellikle babası yüzünden benim evim dünyanın en güzel köşesi eşim var oğlum var yeter de artar
0 oy
(48,963 puan) tarafından
ben olsam bende sen gibi düşünürdüm 
tarafından
Ne bilim ben böyle bişey ilerde yapmayım diye ikinci çocuğa cesaret edemiyorum
(48,963 puan) tarafından
herkes ev vermis sesini cikarma demiste esit versin o zaman
tarafından
Aynen öyle diyenlerde var ama geneli haksızlık goruyo ya ben hiç bişey istemedim ki baba burdan kira aliyosun çıkarma kiracini biz kiraya çıkalım bile dedim ben gözüm olsa der miyim ama yapiyosa da eşit yapsaydı hani tamam kaynım biraz fazla çalışmış o nada bi bilezik fazla yapsalardi madem ya da şu kadar da para bizden size hediye emeğin çok deselerdi bana eski daireyi toparlayıp veriyolar onlara lux daire aman aç değiliz açık değiliz en azından kira odemiyoruz eşimde kazaniyo şükür yetiyo artiyo kimsenin malında mülkünde gözüm yok
(48,963 puan) tarafından
göz olmasi yada kiskanclik degil haksizlik bu
tarafından
Bende kıskanç biri değilim diye düşünüyorum banada haksızlık gibi geliyo
0 oy
(485 puan) tarafından
Valla işin özüne inerseniz kimse size ev vermek zorunda değil. İki yetişkin insansınız, evlenmişsiniz, çalışıp alacaksınız. Adam kendi malından hediye ediyo, istediği kişiye istediği gibi verir. Hiçbirinize mecburiyeti yok.

Ha kayinpeder ölür gider, miras paylaşılacak olur... İşte o zaman eşit paylaşım şarttır. Ama şu anda eşit davranmak zorunda değil. 

Siz de buldunuz bunamayin bence. 
tarafından
İşte sorun orda mirasını bolusturuyo bize oturduğumuz evi veriyo kaynima yeni alınan evi veriyo kendi oturdukları eski daireyi de bolusursunuz diyo bundan bahsediyorum ayrıca ben olsam bu evladina ne yaptıysam ikinciyede onu yaparım ne eksik ne fazla sırf bu yüzden ikinci çocuğu yapmaya çekiniyorum
0 oy
(3,490 puan) tarafından
Allah başka dert vermesin bacım. Bizimkiler rahmetli, eşiminkiler gariban, oturdukları evi biz aldık bütün birikimimizle, kendimiz kiradayız, helâl olsun ahir ömürlerinde rahat etsinler, başımızda olsunlar. Sen kalk iki rekat şükür namazı kıl sabahın ardından. 
0 oy
(1,723 puan) tarafından
Aynı gibi durumumuz bizde de ev değil de düğünümüz bir sene arayla oldu onun her istediğini yaptılar benim eşim ilk çocuk olmasına rağmen düğünümüz kıytırık şeylerle köyde oldu eltim de bir sene arayla evlendi ona hem altını çok yaptılar hem de düğününü salonda yaptılar her istediği oldu sayılır bende onlara takilmadim ama insanın zoruna gidiyor keriz gibi görüyorlar herhalde

Neyse ben ev aldim para cikismadi diye bileziklerimi verdim iki çift satmışlar iki çifti de saklamislar şimdi eltimin elinde onda da dört tane var ben dedim niye aynı benimkinden yaptırdınız ses etmediler gidip aynısından işlemişler ne bileyim illa haksızlık oluyor biz safligimizla kalıyoruz :(
tarafından
Hıh bak durum aynı sen anliyosun beni ben Nisan yaptırmadım ellerindeki imkani bilmiyodum nisana gerek yok söz yapalım evde dedim eltim hem evde söz yaptırdı hem salon tuttu Nisan yaptırdı söz günü açık alan bu parka gittik kardeşim fotoğraflarimizi çekti eltim özel sutudyo tuttu fotoğrafçı tuttu başka şehirden getirtti nişana kameraman tuttu benim Nisan'da kardeslerimin çektiği videolar var kaynanam anlatiyodu basta sürekli biseyler istiyo kavga ediyolar diyodu sorun değil iyi gecinsinlerde boşver giden para olsun anne yetisemiyosniz biz buradayız diyodum bu ev olayı biraz fazla oldu gibi geldi bana ne biliyim
0 oy
(2,341 puan) tarafından
Eşimin babası 22 yıl önce terk edip gitmiş. Kaynanam tek başına büyütmüş 3 çocuğu. Abisi evlenene kadar ona borç buna borç yapmış, tarafından cezalarına kadar eşim ödemiş. Kaynanam 3 oğluna 4 tane bilezik yapmış, bizimki onu abisinin düğününe harcamış. Abisinin düğününe arabayı satmışlar hak almamış. Düğün olsun diye, düğünden sonra borçlarına yardımcı olmuş birlikte bitirmişler. Biz düğün yaptık, tek başına. Ailesi hala kıymetli, üstüne düğünü yaptık diye geziyor. Diğer eltim, yedi içti gezdi ben düğün borcu ile uğraşmaktan 1 ekmeğe muhtaç kaldım. O taraftan kimsede sormadı. Çok berbat aileler var anlayacağın. Elinden geleni yapmışlar, Allah razı olsun de takma. Mutlu ol, gerisi boş inan..
tarafından
Yok ben hep şükrettim her zaman dile getirdim bu zamanda kiracilik kolay mı Allah razı olsun babamdan hakkını odetemeyiz dedim kaynım nişanlandı eltim sürekli biseyler istedi istediği olmayınca kusuyodu kavga ediyorlardı kaynanam anlatiyodu bana aman anne sevdiler istediler halada seviyorlar paran rezil olsun yap belki ilerde abone yaptılar bize yapmadılar diye lafını eder diyodum bu zamana kadar yapilanlarda hiç gözüme gelmedi Allah için de bu ev olayı biraz şaşırttı beni ben mi kötü düşünüyorum diye sizlere danışmak istedim sadece
0 oy
(120,054 puan) tarafından
haklisin ama iyi yani kira odemiyosun bosver
tarafından
Tabi canım ben halimden memnunum Allah razı olsun bu kadar da olsa yapıldı keşke ayrımcılık olmasaydı ama olmuş kocamın canı sağolsun
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Valla sonuna kadar haklısın cnm. Ben de bozulurdum ve belli ederdim de bu şekilde ayrımcılık olmaz birbirinizden ne farkınız var ki . Ayrıca burda yorum yapan kadınları da anlamıyorum. Hepsi eltisiyle kaynanasıyla kavgalidir sorsan. Başlarına böyle bir şey gelse kıyameti koparirlar. Ama yorumlarda maşallah burunlarını yere düşürmeyip yok şükret yok istediğini yaparlar yok kendin al diyorlar çok saçma tabi ki haklısın kim olsa da sorun eder....
tarafından
Çünkü yorum yapanlar beni diğer insanlarla kiyasliyo evet biliyorum bu çok insandan şanslıyım binlerce kiracı insan varken çok şükür kira odemiyorum ben bunun zaten farkındayım ki bana bu imkanlar sağlanırken de bu kadarına gerek yok gerçekten zor durumda kalmayın dedim hep ama ellerinde daha büyük imkanlar varmış da bana yapılmamış beni başkalarıyla kiyasliyolar ben iki kardeş arasında ki ayrımcılıktan bahsediyorum hiç sesimi çıkarmıyorum kocamın canı sağolsun kazancı bize yeter hak geciyoda da rabbim bize de veriri zaten babanemler yıllarca amcami desteklediler amcam hala kirada oturuyo babam daha babanemlerle baktığı onlara para gönderdiği halde orta halli bi ev aldı biraz da birikimi var aynısini şuan ben yasiyo gibiyim bakalım sonumuz nolcak
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Ben 12 senelik evliyim kaynım 3 senedir. Şuan böyle bisey yapılsa bende bozulurdum bozulmakla da kalmazdım. Bence haklısın yani 
tarafından
Bilmiyorum bencede yanlış ben eşimle olnar yüzünden çok kavga ettik eşim vardiyalı calisiyo geceye gittiğinde beni evde yanlız bırakmak istemedi kimse benim ailemde dahil 2 gün kendi evimdeyken 2 gün kaynanamlarda kaldım dışardan bakınca mükemmel insanlar onlara kalsa biz ne yapıyor ki derler ama çok laflarını duydum çok ezildim onlarda bu yandan hamileyim aşırı baskı yaptılar bana hiç bir yere çıkamadım annemlere bile 2 ay 3 ay gitmedigm oldu sesimi çıkarmadım coronayi bahane ettiler gondermediler annanemi kaybettim cenazesine bile gidemedim ve eşim bunlarin farkında değil aşırı derecede ailesine düşkün napiyolarsa iyiliğin için yapiyolar diyo en ufak bişey desem hemen savunuyo ailesini biraz en basitinden kaynanamlara gideceğimiz gün uyanır uyanmaz ne zaman gitcez demeye basliyo bi gidiyoruz geceye kadar oturuyo her geçen gün daha fazla kaliyo bende sürekli oraya gitmekten bi çok şey yaşamış olmaktan içinden gelmiyo bişey yapmak biraz geç gidelim desem sen benimkilere gitmek istemiyor bende seninkilere gitmiyorum diyo zaten ayda yılda bi gidiyoruz çoğunlukla kendisi bu kahve içip beni birakiyo gidiyo böyle ailesine düşkün olduğunu heleki babasına aşırı aşırı düşkün böyle olduğunu bilsem evlenmedim valla beni herkese herşeye karşı kariyuo kolluyo hiç biseyini eksik etmiyo ilgisi sevgisi çok güzel ama ailesine düşkünlüğü beni bitirdi babası onun gözünde bambaşka bi yerde her yaptığı doğru hiç yanlış yapmiyo gibi goruyo
(3,259 puan) tarafından
İnşallah açılır gözü bacım ne diyeyim başka bilemedim. Bizde de ufak tefek şeyler oldu ben eşim onları hep göz ardı ediyor sanıyordum ama öyle değilmiş. 12 senelik evliyim bende(anasına çok düşkündür benim eşimde). Anasına bana laf ettirmez ama ben söylerim ama hiç bi zaman yanımda olmaz. Sen ne zaman zaten yanımdan oldun ki dediğimde de neden güçlünün yanında olayım diye saçmalar. Bunun yanı sıra annesi mesela bisey dese eşime sana onu bunu yaptım dese eşim asla susmaz ne yaptın det aldığın Bi buzdolabı onun mu ağzını yapıyorsun diye de söyler. Ne bileyim seninde eşin inşallah zamanla tamamen sana döner. Babasının ettiğini de gorüp
tarafından
Hiç sanmıyorum bilmiyorum böyle olduğunu bilseydim evlenirmiydim diyorum cevap veremiyorum ne biliyim tamam anası babası anlıyorum ama ben kimim neyim yani
(3,259 puan) tarafından
Benim annem babam öyle değil ama hep etrafta bakıyorum genelde kadınlar evlenince hep Bi zaman dışlamışlar öyleleri var ki 20 senelik evli halen adam sen aile işine karışma diyebilen var. Erkekleri aile olma konusunda eğitmek gerek. Kadın nedir anne nedir karı koca olmak nedir. Kaynanalar bencil ve cahil çocuklarına ne öğretsinler işte bu kadar oluyor. Gelecekten umudum inşallah daha bilinçli gençler olsunlar aile konusunda
tarafından
İnşallah canım inşallah oğluma ilk nasihatim bu olcak benim
0 oy
tarafından
Allah'a şükür bir evin var ha sorun edermiydim evet ederdim senin gibi ama kendi yuvana bak boşver
tarafından
Aynen öyle yapıyorum ve buna takıldığını eşime bile belli etmiyorum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 160 göst.
7 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Anne5 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 616 göst.
30 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 348 göst.
18 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Evlataskacelyamhyt (671 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 516 göst.
7 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Nevbahar21 (569 puan) tarafından soruldu

384,908 soru

11,512,689 cevap

35,173 kullanıcı

...