+1 oy
714 göst.
Diğer kategorisinde (1,733 puan) tarafından

2012 yılında hazine avcılarının eline bir harita düşüyor bu harita Tarsus 82 evler mahallesinde kırmızı müstakil bir evin bulunduğu noktayı gösteriyor bu evi defineciler 5000 liraya kiralıyorlar ve evde kazı çalışmalarına başlıyorlar 150 metre karelik bir alanı gösteriyor harita bu ekinin içine gizlice polis memuru sızıyor .polis memurunun eşinin anlatımına göre son zamanlar da eşinin canının çok sıkkın olduğunu korku ve panik içinde olduğunu anlatıyor kazıda son aşamalara gelindiğinde Mithat Erdal olayı eşine anlatıyor canımız tehlikede bunlar beni yakacaklar falan diyor elindeki CD yi eşine gösterip bu benim teminatım Ankara gidip anlatacağım herşeyi diyor ilçe emniyet müdürünün sözlü olarak gayri resmî şekilde muhbir olarak ekinin içine sızdırıldığını anlatıyor ihbarımla baskın yapıldı ve 7 kişi tutuklandı ama tutanaklarda bununla alakalı hiçbir şey yok diyor. 

14 Cevaplar

+2 oy
(7,935 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Şimdi linçlenecem ama  bence  buradan bi hazine çıkarıldı ve birileri şahsi cebine indirdi.Hiç bir şekilde hiç bir açıklama yapılmamış.Oradaki şeyin uğruna cana kıyılmış
(1,733 puan) tarafından
Yok canım etraftakı ınsanların teknık ölçümleri de o yönde yanı kanıtlanmış bısey ve işin içinde ABD liler var falan ya ben bu olayı biliyordum önceden burdan bı arkadaş sordu bana ona vıdeo linki attım ama turkıyede yasaklanmış herşey bu olayla ilgili bende yazdım paylaşmak istedım
(7,935 puan) tarafından
ay ay ay kız bu çok basit görünsede çok mühim bi olay  .Her yerde dile getirme .Adamı ipe götürecek bi vaka ya kız bu abooo .
Kafamda deli sorular uçuşuyor , polisin eşine verdiği cd de ne vardı .Devletin polisini kim vurduya götürecek kadar önemli şey ne o evdeki.Bence polis ne olduğunu biliyordu o yüzden panikliydi .
(1,733 puan) tarafından
Polis CD yi eşine vermemiş ki CD yi Ankara’ya gönderecegını falan söylemiş ama adam ensesınden vurulu halde bulunmuş ama ıntıhar dıye düşmüş tutanaklara bır de dıger yanındakı defınecıler de kayıp kesin onlarda öldürüldü işin içinde MİT falan var derin mevzu aynen çok önemli bir olay o yüzden yazdım ülkede bılmedığımız neler dönüyor diye ama bazılarının yorumunu görünce dedim mal mısın değer mı paylaşmaya dalga gecıyorlar
(7,935 puan) tarafından
öyle düşünme bu tür derin mevzular açacak halkın gözünü
Youtube da bi araştırayım dedim .Burası sit alanı bile ilan edilmemiş .İkinci katında insanlar yaşamaya devam etmiş ;geçen sene bu evin ikinci katında yangın çıkmış.
Resmi bi kazı olsaydı bura sit alanı ilan edilir , insan yaşamasına izin vermezlerdi .Müthiş bir dümen dönüyor .Ama dediğin gibi bazı insanlar görmek istemiyor
(1,733 puan) tarafından
Bende ne dümen daha böyle o kadar çok olay var ki aklım hayalim almıyor
-Reklam-
+1 oy
(1,733 puan) tarafından

Emniyet müdürüne gidip itiraz ediyor ama meğerse emnıyet müdürü falan da bu şebekenin içindeymiş Ankara’ya şikayet edeceğini söylüyor eşine bu sürede polisin beylik silahına el koyuyorlar . Mithat Erdal yani polis memuru çocuklarını camlardan uzak tutuyor hep temkinli davranıyor.beylik silahının kendısıne iade edilmesinden sonra izne bi yerde ensesinden vurularak ölmüş halde bulunuyor.ama kayıtlara silahını temizlerken vurulduğu düşülüyor ve dosya kapatılıyor 15 temmuzdan sonra Tarsus ekibindeki kişilerin fetöcü olduğu ortaya çıkıyor emnıyet müdürü Yaşar Aksoy’da dahil hepsi tutuklanıyor.ölen polisin eşi bunun üzerine cumhurbaşkanına mektup yazarak olayın tekrar ıncelenmesini yazıyor ve olan biteni anlatıyor.soruşturma yenıden başlatılıyor ve 82 evler mahallesindeki bitmeyen kazı da tekrar başlatılıyor.yetkililer bu kazıyla alakalı hiçbir açıklama yapmıyor gizli tutuyor.TBMM Mersin CHP millet vekili   Aytuğ atıcı 5 kez kazı yerıne gıdıyor ama içeri alınmıyor. Aytuğ atıcı TBMM de konuşma yapıyor halktan ne gizleniyor roma donemıne ait dakyanus hazinesi mi diyor bunun yurt dışına gızlıce kaçırıldığı doğru mu dıyor yada Tarsus’ları Aziz paul ün kayıp incilimi dıyor Mersin müze müdürüne soruyor izin var mı diye o kültür bakanlığı izin verdi dıyor ne arıyorsunuz diyor cevap bilmiyorum oluyor . Ne buldunuz diyor bişey bulamadık diyorlar.kaymakamı arıyor cevap aynı valiyi arıyor cevap aynı dönemin kültür bakanını arıyor ya öyle bır kazımı var ben araştırayım sana döneyim diyor gidiş o gidiş. Tekrar kazı alanına gıdıyor milletvekili kazı alanı büyük çadırlarla kapatılmış özel harekat polıslerı be keskin nişancılarla korunuyor . Adamın yanına istihbarattan biri geliyor diyor ki bu kazı tayyıp Erdoğan tarafından takıp ediliyor ve 10 gün içinde açıklama yapacak dıyor bu meselenin mılli ve uluslararası mesele olduğunu ve basınla paylaşılmamalı gerektıgını söylüyor ama 10 ay geçmesine rağmen açıklama yapılmadığı bu işin Vatikan’a dayandığını söylüyor ama etraftaki söylentilere göre dakyanus hazinesinde olabilme ihtimali çok yüksek dakyanus kralının altına düşkün olduğu ve sarayının sütünlarına kadar altın olduğu bılınen bir gerçek söylentilerin bir diğeri de oranın roma dönemine ait önemli bir yeraltı şehrinin girişi yönünde medyada bununla ılgılı bu kazıyla ılgılı bır çok haber yapılıyor ve orada bulunan çevre sakınlerının de bu alana görmesi kesinlikle yasaklanıyor ve öldürülen polis memuru dışındaki diğer definecilerden de bir haber alınamıyor adamlar hala kayıp . Kayışla alakalı modern cihazlar kullanılıyor ve 20 kişilik bir özel ekip bulunuyor bu kişilerin dışarı ile bağlantısı kesiliyor tüm ıhtıyaclarını kazı alanında karşılıyorlar orda yatıp orda yıyorlar falan bölgede de guvenlık önlemleri hep üst düzeyde kazı çalışmaları sırasında çevredeki evlere keskin nişancılar yerleştırılıyor ve sokağın gırıs ve çıkışında tam donanımlı özel harekat polıslerı bulunuyor. Bu durum bölge halkının tepkı vermesine sebep bile oluyor kazı yapılan bölgede bazı evlerin yanlarına kulübe kuruluyor ve özelharekat polıslerı burda 24 saat nöbet tutuyor çevre sakınlerının söylemlerine göre etrafta yabancı bölüm adamları görülüyor sureklı . Bu bastı bır arkeolojık kazıysa burda yabancı bölüm adamlarının işi ne ve bu kişilerin özel kıyafetlerle kazı alanına girdiği görülüyor bu kıyafetler radyasyon onleyıcı kıyafetler ..bölge de foto ve vıdeo çekmek yasak olduğu gıbı Google Earth den de evın bulunduğu yer bulurlanmış durumda kazılar sonucunda bazı yollarda çökme ve bahçe duvarlarında yıkılma oluyor kazı yapılan kapının önünde sureklı bır araç beklıyor ve gunesın battığı saatlerde bu araca sureklı yükleme oluyor ve başka araç geliyor kazıdan sonra bölge çok yüksek mıktarda elektro manyetık alan gözlenıyor kazı bolgesıne günün belli saatlerinde büyük yük kamyonları ve çimento kamyonları giriyor gun içinde bır kaç seferi buluyor bu kamyonların giriş çıkışı çıkan kumu nereye doktuklerı de bı muamma çünkü kamyonların ızlenmesı dahi yasak kamyonların ıçınden metro falan yerlerı kazmak için kullanılan solucan parçaları da çıkıyor bu parçalar yer altında tünel kazmaya yarıyor bu tünel sonucunda bazı evlerde çökmeler ve çatlaklar oluşuyor bu yeraltı tunelının bır defıne ıcın yapılmadığı muhakkak cınku toprağı o bölgeye dökmemek ıcın çabalıyorlar ve neyı düzgün bır sekılde cıkarabılmek ıcın tünel yapıyorlar kazı alanında ıkı guvenlık noktasından gectıkten sonra bütün elektronık cıhazlara el konuluyor bu alana asansör kuruluyor özel jeneratörler getırılıyor tünel için bunu getırenlerde amerıkalılar diyelim ki yeraltı şehri bulundu bunca gızlılık koruma neden hatta kazı bıttıkten sonra ziyarete açılabılırdı çünkü bu kültürel bir miras çevrede neden yoğun mıktarda radyasyon bulunuyor bu da muamma . Bu kazı nerdeyse 1 yıl sürüyor .son teori de uzaylılara süt antık nesneler ve uzay aracı mı bulundu .bu kadar gızlılık elektro manyetik durumlar .radyoaktıf koruma gıysılı bölüm adamları uzman ve askerlerde de bu tür kıyafetlerin bulunması rapor ediliyor 2017 yılında her yerde kazının sona erdıgı duyuruluyor pekı bu kazı da ne bulundu o hala muamma 

(1,733 puan) tarafından
İncil değil bence
(449 puan) tarafından
Cok merak ettim ne olabilir acaba altin ve hazine olsa soylenirdi bununla gurur bile duyulurdu ama adam korku ve panik icerisindeymis o yuzden bilinmeyen birsey
(1,733 puan) tarafından
Belki de cokkk büyük bır hazine çalındı olamaz mı o yüzden söylenmedi belki de
(7,935 puan) tarafından
bende çok büyük bi hazine olduğunu düşünüyorum
(1,733 puan) tarafından
Olabılır canısım
+1 oy
(1,785 puan) tarafından
Ay şimdi öğrendik diye başımıza bir iş gelmesin
(1,733 puan) tarafından
Geçti artık alıp kaçırmazlar korkma
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Hiçbişi anlamadım
(7,768 puan) tarafından
Ay devamı vrmış çok uzun özetle canım
0 oy
(6,226 puan) tarafından
Eee yani biz de yardım falan mı edelim 
(1,733 puan) tarafından
Aynen :)
(657 puan) tarafından
Biz bize yeteriz : )
0 oy
(2,452 puan) tarafından
Başta iyi gidiyor du baktım sayfanın sonu yok pes ettim
(1,733 puan) tarafından
Ne güzel:₺))
0 oy
(2,475 puan) tarafından
Bu olayı duymuştum çok gizemli hala açıklanmadı o polis memuruna ne oldu ordan ne cikti
tarafından
Kayıp uçak evet biliyorum onu ama bunun kadar ilgimi çekmedi açıkçası :/
(1,733 puan) tarafından
Bunlar bızım ülkede ya ondandır fırsat buldukça bildiklerımı paylaşırım senınle
tarafından
Teşekkürler, ben eskiden belgesel fln çok izlerdim de şimdi bebisten fırsat kalmıyor. Ruhi cenetin eski videolarını flnda çok izlerdim.
(1,733 puan) tarafından
Ay bayılırım o adama bende sen gibiyim . Hayır ruhi çenetın çocuğu varmış şok olduydum
tarafından
Bende geçende rastgele gördüm :D
0 oy
tarafından
Uzaylılar çok yakında aramizda
(1,733 puan) tarafından
Bılmem belkı de hep aramızda
tarafından
Görebilecek feraset gerek
(1,733 puan) tarafından
Rüyalar sayılır mı kız hep görürüm :))))
tarafından
Onu anlamaya benim ilmim yetmez canm :)
(1,733 puan) tarafından
Doğru bir rüya yorumcusu bulmak dılegıyle :))
0 oy
tarafından
Cok arastırmıstım bunu yazık olan polise oldu
(1,733 puan) tarafından
Öyle canım bende çok üzülmüştüm
0 oy
tarafından

Ne buldular acaba çok merak ettim kız :D

(1,733 puan) tarafından
Valla bı dolu şey var ama bence UFO gemısı
tarafından
Valla merak ettim devamını :)
(1,733 puan) tarafından
Devamı yok sırra kadem bastı olay bu olayı anlatan çoğu vıdeo yasaklandı turkıye de
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Bence UFO değil araştırmalarım neticesjnde uzaylıların küçük mikro organizmalar olduğunu dusunuyorum şahsen insan tarzı varlıklar olsalar coktaaaann gelirlerdi bence bu durumda uzay gemisi sansida düşüyor . Ama İncil yada yer altı şehri olabilir 
(1,733 puan) tarafından
Yok kız o basıt bı hastalık bu hıntlılerde bı tuhaf ota boka inanıyorlar bı degısıkler alt komşum hındıstanlı :)))))kız o piri reısın haritası çok ilginç bı fırsat bulsam ferşltahına kadar araştırcam
tarafından
Sanki o da eksikti tamamı var mı haritanın
(1,733 puan) tarafından
Ben tam dıye biliyorum canım
(1,733 puan) tarafından
geminin etrafında sürü halinde iki adam boyunda aşağısı balığa yukarısıysa insana benzeyen elleri kolları başı olsa da tam bir insanı andırmayan varlıklar belirir. Bir süre geminin etrafında çığlık benzeri garip sesler çıkartarak dönerler tayfaların ok atışları neticesinde de ürkerek gemiden uzaklaşırlar. Reis’in tasvir ettiği bu canlılar hemen her denizcinin bahsettiği deniz kızlarını andırmaktadır. Piri teıs seyır defteri notlarından bi alıntı
(449 puan) tarafından
Ne bilgiler var ama ben cok severim maceraları :)
0 oy
(381 puan) tarafından
Anam merak ettim ya kiz 
(1,733 puan) tarafından
Tüm detayı yazdım canım daha fazlası yok
(449 puan) tarafından
Youtubeden bayagi video izliyorum şuan ama kimse bilmiyor sadece yorum yapılıyor
(1,733 puan) tarafından
Aynen canım öyle
0 oy
(265 puan) tarafından
Ben tarsusluyum evet böyle bişey duyulmustu.ama zaten Tarsus dünyanın en eski şehirlerinden biri.romalilar yaşıyormuş.defineciler çok var.tarlalardan hep böyle eski paralar taşlar çıkıyor.bizim bı tarlamiz öyleydi.gece gelip aramalar yapanlar mi dersiniz hep bı köşesini kaziyorlardi.yani çok var böyle.ama tabi yazdiginiz durum bambaşka.
(1,733 puan) tarafından
Aynen canım bu durum sıradan bi define olayı değil çok farklı durumlar
0 oy
(3,137 puan) tarafından
Geçen sene istagramda lost diye bir sayfa vardı o hep Tarsus Tarsus deyip duruyordu bende birşey anlamamıştım demek ki olay buydu çok şaşırdım yaa Allah bilir daha neler neler varda bizim haberimiz yok
(1,733 puan) tarafından
Bilmiyorum o sayfayı ama olabılır evet daha çok deşelenecek olaylar var ama bunlar tehlıkelı mevzular bıraz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 490 göst.
26 Aralık 2022 Diğer kategorisinde ryaaygt (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 133 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Kralice177 (482 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 359 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 579 göst.