0 oy
681 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (194 puan) tarafından
Buyuk boy pizza siparis ediyordum mazemelerin icirisinden jambon diye birsey gordum sosis falan cikartilsin dedim daha sonra merak ettim neymis jambon diye domuz eti cikti dogru mu ya

23 Cevaplar

+2 oy
(2,374 puan) tarafından
Dana jambon da var ama yine siz bilirsiniz 
(2,366 puan) tarafından
Evet türkiye de domuz ureticekleirni sanmıyorum benim bildiğim de türkiye de ki hali dana jambon
(2,374 puan) tarafından
Bence de o dana jambondur
(762 puan) tarafından
Malesef türkiye de domuz uretimi yapılıyor
-Reklam-
0 oy
(73 puan) tarafından
Domuzdan yapılmış pastirma
(194 puan) tarafından
Ayy inanmiyorumm lac kere yedik biz bunu gunahlari boyunlarina
(73 puan) tarafından
Yani malesef dana olsa dana pastırma diye belirtiler di diye düşünüyorum.siz bi sorun bakalım neymiş bizede yazın nerde yaşıyorsunuz İstanbul'dami
0 oy
(7,950 puan) tarafından
Jambon salam gibi bişey değil mi
0 oy
(119,334 puan) tarafından
danada olur domuzda 
0 oy
tarafından

Genel olarak domuz etinin but kısmının nitrat, baharatlar, tuz ve şeker ile bir süre bekletilmesi ile üretilen jambon, hindi, tavuk ya da dana eti kullanılarak da hazırlanabilir. Fırında ya da tavada kızartılarak sıcak olarak tüketilebilen jambon soğuk bir şekilde de servis edilebilir. 

Bu şekilde çıktı yani hindi veya danada olabilirmis

(194 puan) tarafından
Anladim canim cok sasirdim domuz yazisini gorunce. Asla ekletmem almim.hatta  istahim ka ti
0 oy
(7,612 puan) tarafından
Dana jambondur o canım müslüman ülkede domuz eti satmazlar herhalde.
(4,152 puan) tarafından
cok masum dusunuyosun canm . coguuu yerde domut eti kullaniliyo
(194 puan) tarafından
İns arayip soracam o kadra tiksindim yaa
(7,250 puan) tarafından
Müsluman ulkede neyi yapmadilar ki onu yapmasinlar canim
(4,152 puan) tarafından
aynnn oyle gavurlardan farki cok covu insann ya. disarda yemek yiyemicez yakinda bu domut eti yuzunden her yerde cikiyooo
0 oy
(7,683 puan) tarafından
Dana etinden de oluyor pilicten de
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Büyük avmlerde satılıyor ... danadan da yapılıyor jambon
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Sadece domuzdan değil. Hindi tavuk ve dana etinden de yapılıyor. Sanmıyorum pizzacılarin domuz eti kullanacağını. Tavuk jambondur o.
(194 puan) tarafından
Anladim canim simdi arar sorarim
(3,141 puan) tarafından
Domuz eti dana etinden bile pahalı bizim ülkemizin insanları nerede ucuz o malzemeyi kullanır hiç canını sıkma o jambonun domuz jambon olmasinin ihtimali yüzde birden bile az :D
0 oy
tarafından
Pizzayı domitostan mi söyledin canım benim kardeşim dominosta pizza ustasiydi jambon hindi etinden veya tavuk eti tüm ürünleri genelde Banvit zaten
(194 puan) tarafından
Yok oragano diye bir yer hep ordan soylerdim ama aradim hindi dediler ama vacgectim baska yerden alacam tiksindim bi kere :))
tarafından
Domiston soylemeni tercih ederim gayet temiz ve ürünleri taze oluyor günü geçmiş jambon tavuğu bile atıyorlar yani
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Geneli ewet o domuzdan ama normal dana eti kullanılanında var senınkı acaba hangisş
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Hayır canım herseyı in jambonlusu var olur mu öyle şey tavuk hındı sığır domuz dana
0 oy
tarafından
janbon turkiye de dana kullaniliyor..mesela burgerlar falan etleri domuz eti oluyor yurtdisinda ama burdq oyle dil
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Canım domuz etinden de yapılır ama Türkiye de genellikle tavuk hindi yada dana dan satılıyor. Müşteri domuz etli diye sipariş vermedikçe hiç kimseye domuz etli. Yollamazlar. Ayrıca domuz eti ile üretimi heryer yapmaz. Türkiye de tercih eden insanlara karşı bazı mekanlar var. 
0 oy
tarafından
Geçen bı post okudum belirli pizaa firmaları zaten domuz eti katıyormus polenez marka Türkiye'nin en çok sakatat yani salam sosis ûreten firmasıyms adam yazmış Türkiye'de besicilik bilmem kaçken bunlar nasıl bu kadar sosis salam üretiyor diye doğru değilmi bir sürü domuz çiftliği var ülkemizde
0 oy
tarafından
Dana jambon aldık niz bir kaç kere
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Hayır canım hindiden, danadan da yapılıyor. Tabi domuzdanda yapılıyordur.
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Salamın büyük olanı diye tarif edeyim sana ama bizde tavuk dana ve hindisi var
0 oy
tarafından
Jambon sadece domuz etinden olmaz ki 
tarafından
İşletmenin helal sertifikası var mı ona bakın
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Canım muhtemelen sipariş verdigin yer büyük bir firmadir. Ve domuzun haram olduğu bir ülkede hiç firma göze alarak domuz jambon satmaz. Muhtemelen dana jambondur için rahat olsun. Dilersen firmayı ara
(194 puan) tarafından
Aradim danaymis canim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 682 göst.
15 Nisan 2021 Aile kategorisinde Turka1993 (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 276 göst.
3 Mart 2021 Diğer kategorisinde Turka1993 (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 363 göst.
2 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Özlemm ❤ (902 puan) tarafından soruldu