0 oy
436 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,769 puan) tarafından

Kızlar derin dondurucuya neler koyucaksiniz? 

Ve yaprak alicam bu hafta bido 'na mi basayim dondurucuya mi koyayım. 

Geçen sene kayinvalidem tuza basmış olarak bidonda verdi ama yaprak dağılıyordu hep. Çoğu çöpe gitti. Nasıl muhafaza edeyim alacağım yaprağı. 

Ve lahana da basmak işitiyorum nasıl yapicam 

23 Cevaplar

0 oy
(6,364 puan) tarafından
Bidona da basıyo kaynanam buzluga da atıyo ama buzlugun daha güzel bana göre
(2,769 puan) tarafından
Buzluğa nasıl koyuyorsunuz direk alıpmi yoksa bir işlemden geciyormu
(6,364 puan) tarafından
Taze yapraksa kart değilse kaynar suya katıyotum biraz bekletiyorum ters düz edip sonra poşete katıyorum düzgün kat ama burusturmadan düz açık sekilde
(2,769 puan) tarafından
Tamam insaAllah öyle yapayim Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(2,811 puan) tarafından
Biz parayla bastırıyoruz  geçen sene 80 di bu sene kaç lira bilmiyorum  şimdilik bezelye koydum  bakalm 
(2,811 puan) tarafından
Bizde 10 tlye aldık 8e de vardı biraz küçükdü oda
(618 puan) tarafından
10 tlmisnburda
(2,358 puan) tarafından
Anladım canım eşimin tanidigiudi 10 vermiştir sanırım.
(2,769 puan) tarafından
Kızlar dolmalık biber yeşil fasulye şimdi koymalı mıyım yoksa biraz daha bekleyeyim mi fiyatları ne kadar orada
(2,358 puan) tarafından
Bebekten çıkamıyorum ben bilmiyorum canım yaa
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Bizim asma ağacı var kapıda kaynanam bidona basiyo cokda güzel oluyo buzlukta nasıl olur bilmem. Kışlık tarhana yaparız birde erişte keseriz menemen yapmıştım geçen yıl ama bu yıl yapar mıyım bilmiyorum
(2,769 puan) tarafından
Sadece tuzla mi basıyor
(9,007 puan) tarafından
Evet salamura tuzu kaynar su
(2,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Menemen yapyorum şişlerle

Patlican biber kurutuyorum 
(2,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(11,295 puan) tarafından
Annem kavanozlara basıyor susuz ben buzluğa sadece kizartmalik biber yemeklik biber dolmalık biber bamya yesil fasulye bide taze fasulyenin tanesini atıyorum onun dışında her şeyi mevsiminde tüketmeye calisiyoruz
(2,769 puan) tarafından
Yemeklik biberle kızartmalık biber nasıl oluyor
(11,295 puan) tarafından
Kızartma yapar gibi çekirdeklerini ayıklayıp atıyorum yemekligi de dogruyorum güzel oluyor kizartirken tabi yag sicriyor ama tadında sıkıntı yok hatta salçalık biberler daha lezzetli geliyor bana
(2,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Kızartıp koysam olurmu
(11,295 puan) tarafından
Kızartıp denemedim canim ama deneyebilirsin bi sofralık kizart bi kac zaman sonra çıkar dene ona göre yol izlersin
(2,769 puan) tarafından
Tamam canm çok sagol
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Bezelye, barbunya, dolmalık biber atıyorum,reçel yapıyorum yaz meyvelerinden.
(2,769 puan) tarafından
Şuan tam zamanı mi bunları yapmanın peki
(7,618 puan) tarafından
Bezelye çıktı,biberde var ama barbunya için biraz beklemek lazım ucuzladığı bir dönem oluyor onu yakalayıp beş kilo alıyorum dört paketlik atsam yetiyor bana zaten.
(2,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim bilginiz için
(7,618 puan) tarafından
Rica ederim canım.
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Bizim bahçe var vişne kiraz koyacam reçel yaptıktan sonra kalanı kışın kompostosu güzel oluyor yeşil fasulye koycm kabak çiçeği koyacağım yaprak sarar koyarım biber doğrar koyarım domates koyarım melemen koyarım bazlama katmer yapar koyarım pişirmeden karnıyarıklik patlıcan kizartr koyarm közlenmiş patlıcan koyarm patlıcan kabak kizartr koyarım 
(2,769 puan) tarafından
Yeşil biberi nasıl degerlendiryorsunuz geçen sene koydum. Aşırı dolap kokuyordu
(1,944 puan) tarafından
Kuzum ben yemeklik dogruyorm dolapta hiç koku sinmedi her sene koyarım yada ikiye üçe boler koyarm güzelce durur dolma biber koyarım içini temzleyp
(2,769 puan) tarafından
Tamam  çok sagol
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Közlenmiş biber patlıcan atarız karnıyarıklik musakkalik kızartılmis patlıcan atıyoruz menemenlik yapıyoruz şişe reçel falan yapıyoruz çilek vişne kayısı şeftali falan buzluğa yeşil fasulye guveclik atıyoruz öyle yani Aklıma bunlar geldi ha bide doğranmış taze domates ile biber atıyoruz kışın almıyoruz bide çiğden biber atıyoruz dolmalık kışın içini dolduruyoruz yaprak ben iki türlü de yapıyom direk buzluğa da atıyorum kayinvalidemler bidona da basıyor bide onlar kısa girişte bir tencere kavurma yapıp verirler kış için bizim kış hazırlıkları böyle kışın bir patates soğan alıyorum
(2,769 puan) tarafından
MasaAllah çok güzel şeyler hazirliyormussnuz. Bende not alayım hepsini teşekkür ederim bilginiz için
0 oy
tarafından
Kola şişesi veya 1 bucukluk su sisesinede basıyorum salamurada yapıyorum 
(2,769 puan) tarafından
Ilk defa duydum.
tarafından
Kola sisesinin içi kuru olacak hiç bir işlem görmeden  yaprakları ince rulo yapıp şişeye dolduruyorum arada bir yere vurup silkeliyorum iyice yerlessin diye. Ağzını sıkı kapatıyorum kendi kendine sarariyor hiçbir birşey olmuyor
tarafından
Foto atıyorum bak
tarafından
Hicbisey olmaz mı denemeli bari ne kadar süre duruyor bu şekilde
tarafından
Ağzını acmadigin süre istediğin kadar durabiliyor evet benim babaannemler bu şekilde sakliyorlardi yaprağı
0 oy
tarafından

image

bak bu şekilde işte kola şişesinede olur su şişesinede 
(2,769 puan) tarafından
Çok mantıklı. Guzel duruyor
tarafından
Ağzını acmadigin sürece hicbirsey olmuyor kendi kendine sarariyor
(2,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
Daha kisliklara başlamadım bezelye attım sadece 
(2,769 puan) tarafından
Bende yeni basliycam
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Bezelye bamya taze fasulye dolmalık biber kızartmalık biber vişne suyu yapicam inşallah bir de 5 aylık hamileyim bolca sigara böreği doğranmış ıspanak elimin altında hazır olacak herşeyi atıcam inşallah doğumdan sonra kolaylık olsun diye 
(2,769 puan) tarafından
Ispanak ta giriyor mu? Ve sigara böreğini hazır yufkayla  mi yapicaksiniz
(2,537 puan) tarafından
Evet hazır yufkadan yapıcam ıspanakta giriyor tabiki alıp yıkıyorum güzelce doğruyorum posetliyorum çok pratik oluyor
(2,769 puan) tarafından
Ayy çok teşekkür ederim
(2,537 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(633 puan) tarafından
Annem kavanoza basıyor canım birşey olmuyor. 
(2,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Görümcem üzüm yaprağı getirmişti bana ben de onu kavanoza bastım kış için kenara koydum. Bak ben 4 5 tane yaprağın sap kısmını kestim sarma sarar gibi.sardım kavanoza öyle bastım su tuz falan eklemedim. Kışın açtığımda ise yaprağı biraz haşlayacam ve sarıp pişirecem. Öyle çok güzel oluyor tavsiye ederim 
(1,610 puan) tarafından
Seyhan derin dondurucuya da görümcem sarıp poşetliyor öyle dolduruyor. Kışında çıkarıp pişiriyor güzel oluyor yine
(2,769 puan) tarafından
Bilgileriniz için çok teşekkür ederim kızlar
(1,610 puan) tarafından
Rica ederim
tarafından
Kavanoz kapağının hava almamasını nasıl sagliyirsun normalde vakumlaniyor ya böyle hava almaz mi
(1,610 puan) tarafından
Yok normal sıkıca kapatıyorum etrafını da folyo ile sarıyorum
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Ben de mevsiminde tuketmeyi seviyorum herşeyi. Sadece bezelye yemeğini kısın yemeyi sevdiğimden onu ve vişne yi buzluğa atıyorum. 
(2,769 puan) tarafından
Vişneyi ne için kullanicaksniz
(1,343 puan) tarafından
Komposto yada vişne suyu olarak tuketiyoruz canım ben cok seviyorum oglum da meyve suyu olarak içiyor..
(2,769 puan) tarafından
Mantıklı canım çok sağ ol
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Konserve yapıyorum buzluğa patlıcan biber közleyip bırakıyorum
(2,769 puan) tarafından
Yaprak olurmu dolapta
0 oy
(339 puan) tarafından
Canım bende bezelye yeşil fasulye vişne dolma sarıp atmayı düşünüyorum bende 7 aylık hamileyim bu hafta başlayacagım 
(2,769 puan) tarafından
Sarmayı sarıp mi atiyorsunuz.  Sulanmiyormu
(339 puan) tarafından
Hayır canm hiç yaşamadım bir tane kızım var çok yaramaz onunla sarmak imkansız görümcem eltim annem falan toplanıyoruz 1 gün bdnimkini 1 gün görümceminkini 1 gün eltimin kini falan sarıp bitiriyoruz genelde 8 poşet falan çıkıyor tabi kaç kişi olmanada baglı ben 2 kişiyim 8 poşet yetiyor bana şimdi 2 ay sonra 2 ci kızım gelecek misafirler gelince kolay oluyor hemn atıyorum 1 saate pişiyor
(2,769 puan) tarafından
Tamam insaAllah öyle yapayim Allah razı olsun çok sagol canm
0 oy
tarafından
Yaprak, erik turşusu, dut reçeli,Çilek reçeli , kaysı vişne aroması, birde bazı otları kuruttuk şimdilik.
(2,769 puan) tarafından
Bende yenı başlıycam inş. Geç kaplamamışımdır
0 oy
tarafından
Annem bidona basar birkaç sene durur bişey olmaz . Bidon daha iyi bence buzlukta yer lazım hem oraya başka şeyler koyarsın.
(2,769 puan) tarafından
Kayınvalidem yapmıştı Tuzla basmıştı yapraklar yanmıştı bayağı
0 oy
tarafından
Bezelye,bamya, barbuny, yeşil fasulye, domates,dolmalık biber, közlenmiş kırmızıbiber ve patlıcan atıyorum. Biber ve patlıcan kuruturuz. Yaprak yapar annem , yani istediğin herşeyi koyabilirsin tamamen sana kalmış. Reçel yapabilirsin. Benim kayinvalde maydanoz,yeşil soğan  bile koyuyormus ben hiç denemedim.
(2,769 puan) tarafından
Yeşil soğan nasıl oluyor peki kışın nasıl kullanıyor
tarafından
Hiç bilmiyorum ben koymadım kayinvaldem koruduğunu söyledi. Muhtemelen yıkayıp kurutup, doğrayıp koyuyordur. Patates salatasi hariç kullanmam ben o neye koyar bilmem.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 228 göst.
22 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Seyhan (2,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 245 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
0 oy
2 cevap 107 göst.
21 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,182 soru

11,381,669 cevap

34,875 kullanıcı

...