0 oy
433 göst.
Diğer kategorisinde (547 puan) tarafından
İkinci kez sezeryan olanlar daha mı zor atlattınız? Yoksa daha kolay mı? İlk sezeryanla kıyaslayınca ne gibi farklar oldu? 

33 Cevaplar

0 oy
(2,719 puan) tarafından
Bekliyim burda
-Reklam-
0 oy
(6,923 puan) tarafından
Ben de bugün bunu düşünüyordum. 
(547 puan) tarafından
İnşallah öyle olur canım. Teşekkür ederim cevabın için:)
(6,923 puan) tarafından
Ay inşallah dediğin gibi olur canım ben çok zor toparlanmıştım.
(64 puan) tarafından
İkincisinde göreceksiniz umarım doğumdan sonra rahatladinizda bir arkadaşımız bize sitede böyle yazmisti dersiniz :)) korkmayın ilki daha zor agriili ve sanciliydi :))
(547 puan) tarafından
Ay inşallah canım ya :)
(6,923 puan) tarafından
Unutur muyuz hiç sağolasın canım  ❤
0 oy
(2,436 puan) tarafından
Bende bekleyim surda 
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Bende beklim herkesle birlikte ahahah
0 oy
(64 puan) tarafından
İkincisi çok daha kolay çok daha haiff geçiyor korkmayın :)
(547 puan) tarafından
Ayy inşallah ya canım ;)
0 oy
tarafından
Benim kötü geçti erken alınmak zorunda kalındı çok kastım çok stres yaptım doğum esnasında nefesim kesildi gibi oldu bütün Dr başıma toplandı zor geçti ama sakin olursan inşallah seninki kolay olur cnm rabim sağ Salim kucağına almayı nasip etsin inşallah 
(547 puan) tarafından
Amin inşallah canım. Teşekkür ederim cevabın için
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Cok daha kolay oluyor Canım 
(547 puan) tarafından
Ay inşallah canım
0 oy
(485 puan) tarafından
Hiçbir farkı yoktu benim için. Sadece ilkinde dikislerim on gün sizlayip geçmişti. Bunda 42 gün oldu, hala ara ara biraz acıyor. Başka bir fark yok pek. 
(547 puan) tarafından
Anladım canım. İnşallah bir an önce toparlanırsın ;)
0 oy
(9,626 puan) tarafından

İlkine göre ağrılarım %70 daha azalmıştı cok rahattı yani dogum sonrası,bence ilk dogumlarda hep acemi olduğumuz için dogum sonrası ağrılı okuyo ama ikinci de biraz daha tecrübelendigimiz için ilki kadar ağrılı gecmiyo çünkü ilk dogumda yaptığımız yanlışları yapmıyoruz :D 

(547 puan) tarafından
Hadi hayırlısı bakalım:)
(9,626 puan) tarafından
Olabilir bak bilmiyodum bunu ☺☺ çünkü ben ilk dogumumda aman canim acımasın diye hareket etmeden durdum hep yattım bi tuvalete kalkiyodum  cok yürümemistim iç dikislerim aşırı sızı veriyodu yaniyodu sanki ama ikinci de hastanede ilk yürütmeye baslamalarindan eve gelene kadar hiç uyumadım yatmadım uzanmadım hep odanın içinde turladım eve geldikten sonra da bi uyumadan uyumaya yatağa giriyodum onun haricinde hep gezer vaziyetteydim yada gider odada otururdum o yüzden ben çabuk toparlanmamı ona bağladım :D
(64 puan) tarafından
Kızlar ben ebe hemsireyim aklınıza takılan bsiey olursa yazabilirsiniz korkmayın bebeklerde strese sokmayın :))
(547 puan) tarafından
Aramızda ebe de varmış ne güzel çok mutlu oldum. İnşallah daha kolay atlarım
(9,626 puan) tarafından
Insallah atlatırsın canim Rabbim sag salim kavuştursun inşallah ☺❤

Hemşirem ben çıkardım kurtuldum darısı diğerlerinin başına insallah❤bari hazır yakalamışız bi soru sorayım ben de 2 pıtırcık var Allah bunlara ömür versin ama üçüncüyü istemiyorum çünkü pespese oldular psikolojik olarak biraz çökmüş durumdayım yani çocuklara bakma konusunda değil kızım oglumun peşine oldu kızım olduktan sonra yine aynı korkular peşimi bırakmadı sanki naparsam yapayım yine hamile kalicak modundayim sürekli o yüzden baglatmak istiyorum biliyorum günah ama inan iyi değilim daha anlatamadigim şeyler var o yüzden :/ baglatmak nasıl bi operasyon,internetten video şeklinde bulamıyorum ama okuduğum kadarıyla 3 tane delik açıp yapiyolarmis yapımı ve sonrasıyla alakalı bilgin varmi hic ? Ay uzun oldu kusura bakma :)
0 oy
(10,712 puan) tarafından
Bemce 2. Si cok daha kolay. Ne olacak biliyorsun stres yapmıyorsun. Bebegine kavusacagın için korkmak yerine heycan ve mutluluk oluyor. Ve bwnce daha kolay toparlıyorsun. Ben işkte 1 hafta ayaga kalkamadım. 2.sinde 3. Gunu hayet rahattım
(547 puan) tarafından
Ay inşallah canım bende çabuk toparlanirim. Yorumları okudukça baya bir rahatladım mutlu oldum :)
(10,712 puan) tarafından
Hiçç panık yapma xok daha guzel  olacak bu canım
(547 puan) tarafından
İnşallah:)
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Daha kolay oluyor canim 
(547 puan) tarafından
Ay inşallah:)
0 oy
(611 puan) tarafından
Çok kilo aldığım için ilkine göre daha yavaş hareket ettim. İkisi de belimden uyuşturdular diğerinde daha ağrım oldu bunda doktorum daha iyidi bire bir hep ilgilendi. 
(547 puan) tarafından
Hayırlısı bakalım:)
0 oy
(385 puan) tarafından
Benim 2.daha kolaydi doktordanda farkediyor.ilkinde genel anestezi oldun 2.de belden uyusturma daha kolaydi daha iyiydi
(547 puan) tarafından
İnşallah benimde daha kolay olur. İlk belden olmuştu,buda böyle olacak
(385 puan) tarafından
Kazasiz atlat kuzum Allah yardimcin olsun doktor cok onemli cok guveniyodum cok iyiydi sagolsun ondanda kolay geldi bana
(547 puan) tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim:)
(385 puan) tarafından
Ne demek :)
0 oy
(2,366 puan) tarafından
İlkine göre çok kolay oldu ilkinde ilk ayağa kalkmak çok zor Du günlerce kendime gelemedim iki kişinin yardımı olmadan yuruyemeidm eşim banyomu yaptırdı ama ikincide ilk seferde yürüdüm ve başım dönmedi tek başıma yürüdüm banyomu kendim yaptım belimin de kopmicak olduğunu öğrendim jsjdjd dik yürümeye çalıştım korkmadim 
(547 puan) tarafından
Ay inşallah benimde daha rahat olur :) ilkinden sonra 2 haftada anca toparlanmıştım çünkü
0 oy
tarafından
İkisinde çok iyi gecti
(547 puan) tarafından
İnşallah benimde iyi geçer
tarafından
Iyi gecer ins cnm. Korkma hic cok rahat oluyor
(547 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Daha kolay oldu ama ben ikinci ameliyat oldum dogum esnasında benim sondaj falan takılı kaldı 1 hafta zor geçti yoksa ikinci daha iyidi 
(547 puan) tarafından
Anladim canım. Teşekkür ederim cevabın için
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Çok çok kolaydı ikincisi her bünye bir değil tabi ama ben 3-4 günde baya kendime geldim 
(547 puan) tarafından
Ay inşallah bende çabuk toparlanırim :)
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Daha kolaydi canm 
(547 puan) tarafından
Ay inşallah canım ya
0 oy
tarafından
3 sezaryen dogum yaptım inan ilki daha zordu 2. Ondan daha kolay 3. De daha daha kolay geçti canım 
(547 puan) tarafından
Ay inşallah canım ya
0 oy
(979 puan) tarafından
Genel anestezi yptilar hiç bsy hatrlamiyorum beni üzen bu .. ilki nrmal 2.acil sezeryan oldu 3.cuyu de düşünmüyorum :)
(547 puan) tarafından
Anladim canimm. Hayırlısı olsun bakalım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 143 göst.
5 Mart 2022 Diğer kategorisinde Melike111020 (456 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 350 göst.
10 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 152 göst.
22 Şubat 2022 Aile kategorisinde Semraclk (143 puan) tarafından soruldu