0 oy
1,855 göst.
Diğer kategorisinde (343 puan) tarafından
Arkadaşlar termosta çay nasıl yapılır daha önce hiç termosta çay yapmadimda sürahi şeklinde termos bu arada 

9 Cevaplar

+2 oy
(435 puan) tarafından
Çayı termosta yapmıyorsunuz normal caydanlikta demleyip termosa aktariyorsunuz
tarafından
Puhahaha :))
(4,152 puan) tarafından
kiz sabah sabah güldürdun☺☺☺
-Reklam-
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Çayı çaydanlıkta demle ... sonra deminden koy termosa biraz da suyundan koy bi bardağa biraz dök nasıl içiyorsanız bak rengine falan yine ayarlarsın.  Çok demli yapmıyorum ben çünkü daha da demleniyor açık yaparım genelde 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
İşte çayını demleyip dökecen. Ara ara da bir bardağa biraz koy rengini koyulugunu anla ona göre su veya dem koyarsın 
0 oy
(2,150 puan) tarafından
Normal demliklerde demle çay iyicr dinlenince tüm çayı içine dök süzerek yani. Sonra suyunu koy demli içiyosanız yada açık ona göre ayarla birden tüm suyu dökme fazla açık olabilir ayarlayarak dök termosun boyuna göre alacağı miktara göre demle çayını da fazlası kalmasın 
0 oy
(916 puan) tarafından

Burada yapılan hiçbir yoruma katılmıyorum bir pikniğe gidilecek büyük ihtimalle yâda  da uzak bir yola bir süre sonra o çay bayatlanıyor tadı kaçıyor biz sıcak su koyarız yanımıza da çayımızı alırız içmeden 15 dakika önce demini atarız demlenir içeriz:P

0 oy
(1,170 puan) tarafından
Ben kaynamış suyu termosa alıyorum. Üstüne de ne kadar lazımsa çay ekliyorum. Bizim kullandığımız termosa 1 kahve fincanı yeterli. Diğer türlü çay dinlenene kadar soğuyor. Tam dinlenmeden koyunca açık oluyor 
0 oy
(13,702 puan) tarafından
İnan ki 3 sene termosa dem attım sıcak su döktüm ahahahahha.

Abim görünce dedi sen manyak mısın caydanlikta demleyip doksene termosa :D
0 oy
(4,229 puan) tarafından
Ben kaynamis su koyuyorum, gitcegimiz yerin mesafine bagli olarakta demlik poset caylardan aliyorum yanima, yolda atiyorum icine :)
0 oy
(15,988 puan) tarafından
Çayı çaydanlıkta demle sonra termosa aktar

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 92 göst.
15 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 166 göst.
15 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 151 göst.
8 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Vesile hakan (844 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 78 göst.
25 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mhmd8mrn (5,908 puan) tarafından soruldu

379,973 soru

11,374,623 cevap

34,857 kullanıcı

...