+10 oy
714 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,629 puan) tarafından

#artık su insanlar sezaryan kotu sezeryan soyle sezeryan boyle artık vazgeçin normal dogum kadar buda normal kötülemeyin herkesin bunyesı aynı degıl bız sezaryan yaptık diye cocuk dogurmadık olmuyo onunda acısı oluyor yani lutfen insanlari korku panık kotu bısey yazmayın 

61 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Sezeryan doğum yaptım hayatımın en zor anlarını yaşadım.  İlk o ayağa kalma anında dedim heralde ölüyorum 10 gün tek başıma bebeğimi kucağıma alamadım.  Her doğum zordur ama sezeryan bambaşka zor. Sezeryan küçümsenecek birşey değil 
(2,226 puan) tarafından
Katılıyorum aynı ben de öyleyim
tarafından
Hastaneden çıktıktan sonra eve dönüş yolunda araba her hopladığında canımdan can gitti o trafikte 40 ile geldik. Birde ilk hafta dikişlerimi patlattım kalkarken kimse bana sezeryan kolay demesin
tarafından
Ben normal doğum yaptım 2 tane ilki zordu ama 2.gun kendime geldi ikinci dogumumda sabah doğurdum ikindi evime geldim iki çocuğuma da kendim baktım. Büyük kolaylık şimdi ben sezeryan olacak diyenlere aksi olmadıkça normal doğurmaya çalış diye derim
(2,226 puan) tarafından
Aynen canım bende öyle arabada eve gelirken yavaş yavaş geldik bizde her hoplama da benim de canım yandı dediğin gibi . 50 günlük olduk şimdi daha da toparladım sırt ve bel ağrım var başım ağrıyor bir de eskisi gibi ağrım yok ama yine de dikkat ediyorum ani hareket falan yapmıyorum ağır kaldırmıyor um ev işi yapmadım daha annemlerdeyim .
Aynı şekilde bende mecbur kalmadıkça önermiyorum kimseye gerçekten
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Haay ağzına sağlık bacım yaaa
+1 oy
(309 puan) tarafından
Sezeryan o an acısı olmayabilir ama uyuşukluk geçtikten sonraki zorlukları hiç hesaba katmıyorlar hastanede o yataktan ilk kalkış bu acının tarifi sanırım hiçbir şeyde yok insanlar slak slak konuşmayı çok seviyor 
(2,226 puan) tarafından
Kesinlikle.....
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Kimse öyle bişey yazmamış ki ben denk gelmedim yani sezaryenle doğum yapana doğum yapmamış gibi davranan mı oldu da. 
(1,629 puan) tarafından
Ewet her postun altında sezaryan kotu allah göstermesin yazan cok
(2,835 puan) tarafından
Hahaha Allah göstermesin mi diyorlar bide tövbe estağfurullah ya :)) bebek o şekilde gelmek istiyor o da bi doğum şekli üstelik bazı normal doğumlara göre de çok daha zorlu bir süreç. Kim daha çetin yollardan geçiyor düşünmek lazım. Hala sezaryen yada normal doğum kıyaslaması yapmaları da saçma üstelik.
tarafından
Sezeryan yapanlara yarım insan diyorlar birde terbiyesizler ben duydum
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Hala bunu yapan var mı ya
(1,629 puan) tarafından
Ewwt cok
0 oy
(1,350 puan) tarafından
O kadar haklı bir isyan ki valla bende bazen yeter artık diye bağırasım geliyor bir sene oldu sezeryan olalı sezeryan oldum diye hala psikolojim bozuk karnımı gördükçe tuhaf oluyorum normal doğum yapanları görünce sanki kötü bişey yapmışım gibi ben niye doğuramadım diyorum hep çevreden dolayı bu hale geldik 
(1,629 puan) tarafından
Ewwt ınsanlar sezaryani normalleştirmeylim dıye anket yapanı gordum
(218 puan) tarafından
Çok saçma ya zorunlu Sezeryan oldum yüksek tansiyondan üstelik 36. Haftada. Dursaydım bekleseydim de çocuğum ölse daha iyi bi anne daha iyi bi insan mı olacaktım. Daha doğru yolu mu seçmiş olacaktım. İnsanlar ne tuhaf her postuna altına Sezeryanı kötülemeyin demekten bıktım gebelik uygulamasında
0 oy
(230 puan) tarafından
Kim kotuluyo yine..
(1,629 puan) tarafından
Su elalem var ya herseye burnunu sokan onlar bacım
(230 puan) tarafından
O tayfadan çok var bacım..ağzı olan konusuyo..
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Normal herkes dogurabliosa sezeryan demekki daha sancılı mecbur kalınca olabilen bişey bence sezeryan olanlar daha zorlanıyor daha çok anne mi oluyolar ozaman 
(1,629 puan) tarafından
İkisi de eştir kımse az yada cok anne olmuyo
0 oy
(695 puan) tarafından
Bazen diyorum ki bunu bu kadar kötüleyen elbet yaşar birgün o zaman anlar büyük konuşmamak gerektiğini banada diyen çok oldu he dedim gectm
(1,629 puan) tarafından
İnsallah bacım yaşasın
(695 puan) tarafından
Zeka seviyesi önemli tabi ne dym canım he sezeryan ameliyat komplikasyon ihtimalleri yüksek ama artk normal doğumda öyle son zamanlarda çok duyuyorum bebekle annede sorunu Allah yardım etsin doğum zor ve kutsal
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Boşuna çeneni yorarsın bacım basa gelmeden kimse anlamaz ven üç sezaryen doğum yaptım hepsinde de kaynanam hanım kalk kalk ne yaptiyon sanki saatlerce sancimi çekip doğurdun dedi kendi kızı üçüncüye mecburi sezaryen oldu amuuu ne zorumuş sizeryan gunleridir doparlanamadi yavrum dedi gezdi anladılar ne olduğunu bide gelip bana biz bilmez dik böyle oluğun üşen nasıl kalktın hemen dediler allah halkımı köküne kadar soksun alsın inşallah 
(1,629 puan) tarafından
Amın bacım nankörlük diz boyu normal de zor kesik atıyor lar sancısı ayrı
(4,426 puan) tarafından
Ben üçünde de normalin sancısını çekip sezaryene girdim benim doğumlar hep erken başlıyor amaaann vallahi ben saldım allahıma havale ettim hamdolsun rabbim yanına bırakmaz
0 oy
(5,868 puan) tarafından
Of valla sezeryan oldum bende hiçte kimseyi kimin ne dediğini umursamadım saçma sapan kime ne 9 ay taşıdığımı nasıl doğracağımada ben karar vereyim bi zahmet. 
(1,629 puan) tarafından
Wer zaten sorun orda degıl sorun sezaryan kolaylık demesi
(5,868 puan) tarafından
Kız desinler s.ktr et salla gitsin. Doğum şeklini bebek ve doktor belirliyor ayrıca sezeryanda vücudunda koca bi yarık oluyor ne oturabiliyosun ne yatabiliyosun
0 oy
(339 puan) tarafından
2 doğum yaptım 1i normal 2ci sezeryan oldu sezeryanla olan daha zorlu geçti 
(1,629 puan) tarafından
Uyuyorsun uyanıyorsun bitti sen bıde ayagı kalkınca gör ama kolay tercih
(339 puan) tarafından
Yani belden uyuşmalıydı ama sonrası iyileşme süreci daha zorlu oluyo sezeryanda
0 oy
tarafından
Sezeryan yapanlara yarım anne gözüyle bakan bir toplumda yaşıyoruz ne yazik ki. 

Bende Sezeryan yapmış bir anneyim. Sırf o sancıları çekmedik ıkınmadık diye toplumda eksik gören çok insan var. 
(1,629 puan) tarafından
Ewet bnde buna ayar oluyorum bnde sezaryan oldum ınan bacım ılk ayagı kalktım dedim oldum bn
tarafından
Valla benimde ağrım aşırı çoktu. Bıçak yarası sonuçta.
(25,224 puan) tarafından
Ikınanı da gördük nasıl anne olduklarını kız :D
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Yaw herkes olmuş bir prefesor :/ ben normal doğum yaptım arkadaşımda sezeryanla vallahi arkadaşıma bakıyorum maşallah benden daha saglamdi daha çabuk adapte oldu eski hayatına o diyenler halt etmiş anam 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Valla kendi istegimle sezeryan oldum cokta rahat geçti şükürler olsun hiç zorlayamam kendimi prenses gibi dogurup gelmek varken:)
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Evet var oyle bir algi.sanki sezeryan dogum yapanlar bebegi dogurmuyorda sıçıyor
0 oy
(628 puan) tarafından
Ağzınıza sağlık. Cahillik diyorum ben başka bir şey değil.  Valla iyi ki sezaryen doğum yaptım diyenlerdenim. Şimdi ilk doğumu yapacak olsam yine sezaryen doğum isterdim.  
0 oy
(108 puan) tarafından
Okadar daraldım ki bu konudan hamileyim normal doğum yapamam istemiyorum mecbur değilim normal yapmaya beynim şişiyor biri sorduğunda sezeryan istiyorum dediğimde  ayy yapma sakın normal yap saçmalama neler neler diyolar yeter artık yani 
(25,224 puan) tarafından
Yapma kız git mis gibi prenses gibi sezeryan ol kafa rahat oh :D
0 oy
tarafından

Her iki sancıyi da çektim hem normalin sancısını hem suni sancıyi hem de üstüne sezaryen in acısını o zaman ben alfa anneyim :)) kimseyi takmadım takmıyorum açıkçası normal olmasını isterdim ama sezaryen de kötü bı şey değil gerektiğinde yapılmalı önemli olan o bebeği sağlıklı bir sekilde kucağına alabilmek nereden çıktığı değil 

0 oy
tarafından
Kiz ben hem acil sezeryan oldum bebeğin kalp atislari 40lara düştü diye hemde kızım 19 aylık 1ay bile emmemistir ve esimin tarafi beni anne olarak görmüyor 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 88 göst.
0 oy
2 cevap 103 göst.
25 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ege'nin annesi❤️ (2,537 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 236 göst.
0 oy
3 cevap 52 göst.

380,108 soru

11,379,045 cevap

34,864 kullanıcı

...