+1 oy
569 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kızlar bu aralar çok bunaldım sürekli evdeyim, 3 hafta sonra ilk defa pazara gittim ona bile laf yapiyor , benimle bir yere gitmek istemez. Neden dediğim zaman çünkü beni pişman ediyorsun sürekli hesap yapıyorsun bunalıyorum der. Sizinkiler sizi götürüyor mu ? Yada çok bunaldığınızda ne yapıyorsunuz? 

* Boş yere ne uyarı veriyorsunuz. Aileyle alakalı bir konu, bıktıysan soruya girme uyarı veren arkadaşım. 

35 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Kız sen de ne hesap yapıyorsun Allah aşkına,ye iç gez boş ver... 
tarafından
Alışkanlık canım ya, şimdi bıraktım ama tabi oda soğudu artık benimle gezmekten. Yani dışarı götür demiyorum çay demliyip termosa koyayım açık havada içelim diyorum onu bile istemiyor
(1,272 puan) tarafından
Işte canım Senin hatan ben çay demleyiyim denmeyeceksin gel cafeye gidelim birlikte biseyler yiyip içelim de bak o zaman nasıl geliyor
tarafından
Dur bide onu deniyim bari :D
tarafından
Kız hala hesap derdindesin ha :D :D  cafeye falan gidelim de ne o öyle çay demleyim gidelim :))) bi gün de dışarda yiyelim hayatım ne dersin de, o gün de giyin Kuşan git güzelce yemeğini ye gel eve... Hiç acıma boş ver,madem öyle istiyor alasını yap kız :D
tarafından
Küs gibi biseyiz aramız biraz düzelsin deniycem :))
-Reklam-
+1 oy
(4,040 puan) tarafından
Çok bunaldiginda tabii ki de çıkıp dolasacaksin pazara da gideceksin her yere gideceksin. Ne manyak herifler ya kapatma almış kendine
tarafından
Bir de bekarken çalışan, boş zamanlarımda da gezen sosyal biriydim şimdi sürekli evde olmak psikolojimi bozuyor
(4,040 puan) tarafından
Valla kendini böyle biri olmak için zorlama ne ev hanımları var Ora benim bura benim geziyorlar. Bakıyorum çalışanlar daha beter baskı altındalar
tarafından
Gerçekten öyle ya
0 oy
tarafından
Asla gezdirmez gezmeminde istemez hep evdeyim zatn 
tarafından
Ne yapiyosun peki evde , benimkide istemiyor zaten küçük bir yer gezecek bir yer de yok
tarafından
Burda takılırım kızımla uğraşıyorum internete video izlerim bazende annemlere giderim 5dk uzaklıkta kardeşim gelir öyle böyle gün geçer ama çok sıkılıyorum tartışıyoruz ama yine eşim aynı arkadlariyla gezer benle asla
tarafından
Kardeşim uzakta canım, arkadaşlarıyla da gezmiyor sırf ben dışarı çıkmiyim diye öyle inatçı. Bir de İstanbul'a köye geldim alistim bütün arkadaşlarımda ordaydi WhatsApp sosyal medya desen asla izin vermiyor bebiş daha doğmadı onla ilgileneyim etrafımda sadece yaşlı var ne yapcam bilmiyorum telefondan da bunaldım artık :))
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Her pazar mutlaka dışa çıkarız çoğu cumartesi de çıkarız vardiyasına göre değişiyo bazen çıkarız bazen çıkmayız,sen neyin hesabını yapiyosun ki
tarafından
Genelde aldiklarimizin filan
0 oy
tarafından
Sende hesap yapma neyin hesabını yapıyorsun keyfine bak dışarı çıkınca 
tarafından
Eskiden yapıyordum şimdide çıkmıyoruz maalesef
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Evde olduğu hasta olmadığı veya çok aşırı yorgun olmadığı her gün götürür. Cumartesi pazar mutlaka çıkarız ailecek vakit geçiririz. Ailem uzakta tek gezmeyi sevmiyorum market alışverişinden gezmeye herşeye birlikte gidiyoruz. Eşin hesap yapıyorsun derken birşey alınacağı zaman veya yemek yemeye gidilince birşey mi diyorsun
(1,964 puan) tarafından
Erkekler çok soylenilmesini sevmez ne yalan soyliyim benim eşim benim yanımda söylense ben bile yanımda götürmem. Verilen artık verilmiş açılmasının bir anlamı yok dün bizde farkı ilde yemek yedik 230 TL ödedim çok ödedim doymadan kalktık birde  sadece güldük geçtik konuşsak günün devamı bozulacak
(1,964 puan) tarafından
Sen yinede şöyle demicem birşey tamam de ne alıyorsa da karışma
tarafından
Ya orası öyle tabiki diyorum ya öyleydim ama astım bende artık yani hesap kitap işlerine bakmiyorum ama bir kere soğudu götürmüyor, bende evde bunalıyorum. Tek gitmeme izin vermiyor beraber gidelim diyorum o da yok
(1,964 puan) tarafından
İnşallah düzelir götürür çünkü gerçekten evde insan aşırı bunalıyor konuş anlat derdini
tarafından
Evet bide büyük sehirden geldim köye sırf onun için. Burda arkadaşım da yok bunaliyorum sinirden aglayacagim az kaldı yani cevremde hep yaşlı var
0 oy
(3,261 puan) tarafından
İşimiz yoksa Java uygunsa haftasonu çıkartır Allah razı olsun kafamıza göre takılırız. Hafta içi sıkılırsam da parka markete giderim mutlaka 
tarafından
Ne güzel
0 oy
tarafından
Sen de hesabını yapma canım,ne istiyorsan al gez bırak o uğraşsın hesap kitapla.
tarafından
Artık yapmıyorum canım ama artık dışarı da çıkmıyoruz ben bunalıma giricem nerdeyse o benden daha beter
tarafından
Hep evin içinde çok zor olur sende haklısın canım,valla eşin bir an önce bu huyundan vazgeçer inşallah
tarafından
İnşallah canım cok teşekkür ederim
0 oy
(11,279 puan) tarafından
Biz öyle gezmeyi seven çiftler değiliz ama ben sürekli anneme giderim pazara çıkarız çarşıya çıkarız 
tarafından
İnşallah bizde aşarız gitgide daha da kötü bir hal alıyor ilişkimiz bir de yeni evliyiz yani
(11,279 puan) tarafından
İlk zamanlar oluyor canım çoğu kişide bizde çok zorlandık 1 2 yıl 4 yıl oluyor evleneli anca oturdu evliligimiz bebegin yoksa biraz bekle derim canım ve tamam sen bilirsin tamam etmem gitmem deme güzellikle anlatmaya çalış anlamazsa dişini göster biraz erkekler bizj cepte görüyorlar gitmez etmez nasilsa diye her dediklerini yapacakmisiz gibi bakiyorlar
tarafından
Fedakarlık dediğin karşılıklı olur yani insanı bunaltmaya da gerek yok. Hamileyim canım ondan da ruhum sıkılıyor zaten
(11,279 puan) tarafından
Evet tabiki değişmesi gereken bisi varsa iki taraflı olmalı hayırlısıyla sağlıkla kucağına al kuzum
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Hafta sonları beraber gideriz hafta içi canım istedikçe ben giderim bi yerlere 
tarafından
Sevindim sizin adiniza :)
0 oy
(4,174 puan) tarafından
Ne zamn istersek goturur cocuklarda sıkılıyor bana da der dısarı cıkın gezin dıye
tarafından
Ne güzel bizimkisi daha gelmedi yolda :)
0 oy
(3,826 puan) tarafından

Kendim de giderim ben sıkılınca eşimi beklemem :) onunla da gideriz . Hesap işine gelince de boşver yapma sende anın keyfini çıkar 

tarafından
Hesap işini de geçtim artık ama yok cikarmiyor yani
0 oy
(485 puan) tarafından
Valla evden çıkma özgürlüğü olmayana köle diyoruz modern dünyada... Ne demek çıkarmıyor, izin vermiyor... Tek başına boşanma sebebidir erkeğin bu tavrı. 
tarafından
Ya böyle bir adam değildi tamam kıskançlığı vardı ama artık bana da fazla geliyor. Bir de ben bekarken sosyal bir insandım, çalışırdım çalışmadığım zaman gezerdim şimdi böyle olmak benim psikolojimi bozdu iyice
0 oy
(37 puan) tarafından
Elimizden geldiğince bütçemizi zorlamayacak kadar çıkıp geziyoruz tabikide
tarafından
Ne güzel canım Allah bozmasın
(37 puan) tarafından
Amin canım çok teşekkür ederiz :)
0 oy
tarafından
Görevde olmadığı sürece gideriz hafta sonu hafta içi ondan hariç kızımla çıkar gezerim alışveriş park yeme içme. Hesap kitap yapma sıkılsın biraz da aklı başına gelsin seni  incitmesine izin verme biraz kurnaz oluver 
tarafından
Kurnazlık hiç yoktur bende yaaa Evlendiğimizden bu yana ilk defa cüzdanına baktım parası yoksa istemiyim morali bozulmasin diye arka cebine koyacagima ön cebine koymusum :))
0 oy
tarafından
Bende bayramda pazara gittim fazls gitmem ama arada cikariz esimle bende bisey alirkrn bunun fiyati kac tldir derim esimde şikayetçi begendiysen al diyo fiyatına karisma der 
tarafından
Aynı benim eşimde öyle beğendiysen al ne diye elli yere bakıyorsun diyor
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Evet fazlasıyla 
tarafından
Sevindim sizin adınıza
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Şükür bizim ki bizsiz biryere gitmez aksine biz sıkılıyoruz diye hep bizim için birşeyler ayarlar şükür . Gitmeme nedenini bulup ona göre düzeltip aranızı gezin bu yaşlar bu günler geri gelmiyor. Neyin hesabini yapiyormussunuz onu anlayamadım
tarafından
Mesela bir yere gittik yediğimiz yemeği beğenmedim dedim ki tüh şuna vereceğimiz parayla evde yapardık, oda ona takıldı gittiğimiz yerde hesap yapiyosun gitmek istemiyorum diyor. Baya bi önceydi tabi bu anlattığım. Hamileyim bunalıyorum bana vakit ayır diyorum benim kendime bile ayıracak vaktim yok diyor
(1,465 puan) tarafından
Hesap kitap işi biraz bahane gibi geldi bana . Bu dediğinizi herkes söyleyebilir bence. Bende yemek yedigimizde yüksek miktar verirsek ay ne çok para verdik derim mesela. Eşiniz belki bu ara iş güç sıkılmış bunalmış olabilir hep böyleyse tabi bilemiyorum
tarafından
İşi çok yoğun hak veriyorum ama bence sorun olmaması lazım. Yani tamam mesela restoran olmaz çay demler koyarız termosa bir parkda oturmak olur. Ama oda yok paylastigimiz bir şey yok yani
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Valla canm eşim yogun calısıyor ama marlete pazara beni bırakır alır oarka giderix cocuklar sıkılmasn diye bu haffta içi orhaniye kız kumuna götürecekms sözde bakalm inanmıyorum ama neyse :D
tarafından
İnşallah götürür canim bizde daha çocuk yok daha doğrusu yolda :) evlendim bambaşka bir şehir köy daha doğrusu hiç de bir şey yok bunalıyorum burda
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Ne demek izin vermez ya tamam eşimiz saygımız varda bizde süs biberi değiliz burda . Kendiside gezdirir istersen kendimde gezerim hatta saat 3 gibi kız arkadaşlarımızla bebeleri alıp sahile inicez kahve içmeye . Bu konuda taviz verme derim ne alaka insansın sen ya tabiki hava almak dolaşmak isteyeceksin 
tarafından
Bir de anlatabilsem
(1,092 puan) tarafından
Sorgusuz çik o zaman zamanla alışır seninde insan olduğunu anlar belki

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 331 göst.
16 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 189 göst.
30 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,043 puan) tarafından soruldu
+1 oy