+1 oy
338 göst.
Aile kategorisinde (1,231 puan) tarafından
Kizlar ALLAH askina bu kimsede olmayan isim arama cabalari neden yani yani ahmet ali ayse ne oldu bunlara yok degisik degisk isimler ariyo herkes yaa hayret ediyom yani tmm sevdigin isim olur ama kimsede olmasin o bnde olsun cabasi ndn yani anlamiyom

12 Cevaplar

+6 oy
(770 puan) tarafından
Herkes kendi çocuguna isim koymakta özgür sen koy artık ahmet ali ayşeyi saçma sapan post açıp duruyorsunuz yaa bi çocukların ismine karışmadıgınız kalmıştı o da oldu
tarafından
Aslında bende arıyorum değişik isim ya varsa bı fikir verin gı hayriniza olsun
Erkek ismi bu arada:))
(770 puan) tarafından
Altından ne gibi bişey aradım ki ? Milletin çocugunun ismine karışıyorsun yok şu isimler konmuyo degişik isimler konuyor kimseden olmayan isimler konuyormuş herkesin kendi çocugu isim vermektede özgürler bu konunun neyini merak ettin anlamış degilim.
(1,231 puan) tarafından
Neyse ne yaa nasl bakarsan oyle görürsün
(770 puan) tarafından
Söyledigin şeylere açiklama bile yapamıyirsun bide gelmiş bana laf çakıyor nasıl bkarsam öyle görürmüşüm
tarafından
Düz merak eden soruyu bu şekilde sormaz da neyse.
-Reklam-
+1 oy
(3,197 puan) tarafından
Tercih meselesi bisey diyemeyiz ki bacım 
(1,231 puan) tarafından
Yaa tabi kimseye onu koyma diyemeyiz ama ayse olsa ne yani butun ayseler birbirine mi bnziyo yok illa gidecek degisik isim koyacak nedenini anlamiyom yani
(3,197 puan) tarafından
Evet kimisi çok uçlarda isim arıyor  ama kimi de ailede olmasın diye arayışa gidiyordur yoksa isimleri beğenmemek değildir
+1 oy
(9,247 puan) tarafından
Neden kendkne sorun arıyorsun
(1,231 puan) tarafından
Sorun aramiyom düz bi merak sadece altinda bsy olmayan düz  merak
(9,247 puan) tarafından
Bence bu yeni isim türetme ünlülerden geldi
(1,231 puan) tarafından
Galiba
(9,247 puan) tarafından
Ben ne sacma isimler duydum ya llahım
(9,247 puan) tarafından
Benimki Amine sahra memnunum
+1 oy
(3,094 puan) tarafından
Tercih meselesi milletin çocuğun isminin derdi sanami düştü
tarafından
Puahaha;) yürü bee
(1,231 puan) tarafından
Bana düşen bsy yok ndn millet boyle birbirini surekli kotu konusmak zorunda mesela sen daha yumsak bi yorum yapabilirdin
(3,094 puan) tarafından
Fazla merak iyi değil canım sen koy Ahmet Ali Ayşe
+1 oy
tarafından

Sananeki. Eski isimden sen hoslaniyorsan koy bebeklerine. Ben hiç sevmem eski isimleri . Ekndi ismim eski isimlerden hep nefret ettim ismimden. 

Eski isimleri sevmene saygı duyarım ama emrivaki yapıp konuşman abes olmuş
(1,231 puan) tarafından
Bn kimseye eski isim koy demedim ki kimseye emrivakide yapmam huyum degil sadece merak edemem mi yaa normal duz kimseyi yargilamadan kimseye sen eski isim koy demeden ki bn eski isim koyun demedim kimsede olmayan isim arayislarindan bahsettim
0 oy
tarafından
Birçoğu da anlamsız kuranda geçiyor diye koyuyorlar. Oğlumun adı Osman Nevfel lise de sahabe nevfel in hayatını okuyup etkilenmiştim o zaman demiştim oğlum olursa adını koyucam diye. Farklı ama farklı diye koymadım 
(1,231 puan) tarafından
Yani bn herkesten boyle bi yorum bkledim yani düşüncelerini ogrenmek istedim acaba bana mi sacma geliyo diye ama herkes cok merakli havadan konusmaya
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Ahmet ali ayşe, bunlar artık kimsede olmayan isimler bence:) 12 yıllık meslek hayatımda bir elin parmaklarını geçmez bu isimli tanıdıklarım, ki çok insan gelip geçiyor iş gereği. 
(1,231 puan) tarafından
Bn kimsenin koydugu isime karsmiyom sadece merk ettim
0 oy
tarafından
Yani isteyen istediği ismi versin bosverin ya milletin çocuğuna verdiği isimden kime ne.isterse ali verir isterse Anjelika 
(1,231 puan) tarafından
Evet kimene herkes istedigini koyar zaten bnmki düz bi meraktı
tarafından
Düz bir meraktan ziyade yargılar gibi yazmışsın bence.herkes değişik isim arıyor hayret ediyorum falan hayret etmelik bir şey oysa ki
(1,231 puan) tarafından
Bn bi bana mi tuhaf geliyo acaba diye yazdm dogrudur belkide bn yanls acikladm
0 oy
(2,969 puan) tarafından
Herkes istediği ismi koymakta özgür bence, ayrıca yeni isimler de çok güzel kulağa hoş geliyor çoğu 
(1,231 puan) tarafından
Tabiki yani kimi anlami guzel diye kimi isim guzel diye koyuyo koyadabilir istedigini derdim karsmak dgl sadece düz bi merakti
0 oy
(118,484 puan) tarafından
karisilmazmi anne baba ne isterse koyar
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Çünkü aynı isim olmasın istiyoruz ☺️☺️
0 oy
(272 puan) tarafından
Herkes koyacagi isimden kendi sorumlu. Haa benim esimde ailede olmayan bi isim istedi hep cocuklarima o sekildede isim bulup koyduk
(1,231 puan) tarafından
Olabilir tabiki bn sadece merk edip sordum kimsenin koydugu isime karsmak dgl niyetim
(272 puan) tarafından
Yok estagfurullah herkes kendi sorumlu derken hesabini herkes kendi verecek anlamli veya anlamsiz zevk meselesi

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 1,609 göst.
29 Aralık 2018 Diğer kategorisinde Zarin (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 317 göst.
30 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Nrtn123 (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 209 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,567 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,648 soru

11,206,297 cevap

34,507 kullanıcı

...