0 oy
594 göst.
Diğer kategorisinde (2,623 puan) tarafından
Ne kadar vicdansız insanlar var az önce antalya sayfasında kadının biri paylaşım yapmış kiracıyim 1500 tle oturuyormuş ev sahibi zam yapmış 3000 olmuş 1 2 ay oturmuş şimdide çıkın 8000 tleye kirada verecem demis nerde merhamet nerde vicdan ev sahibiniz nereli diye sormuş biri iranliymis vay anam vay turkceside yokmuş çat pat konuşuyormuş anlasamiyorlarmis 

Diger bi konuda emlakcilar ve ev sahipleri 

Evin fiyatı 5.000 kiralık 

3 depozito istiyor  2  kira bedeli emlakci istiyor bunun elektriğini suyunu al evi taşı hepsi masraf bu insan ne kazanıyorda sen bu kadar vicdansız oldun ya eskiden krediye faize kızarlardi valla kimse kusura bakmasın ama şuan kredi çok masum kalıyor bu ev sahiplerinin yanında 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ocakta 1000den 1300 oldu bu aydan sonra 1500 olacakmış..eşim toptan veriyor bazen sorun olmuyor aralarında..onun da işi düşüyor eşime hallediyorlar 7.5 senedir aynı yerdeyim..çıkamıyoruz da iş yerine uzak kalıyor ama uçuk kiralar yüzünden kaldık
(2,623 puan) tarafından
Yazik günah ya bu ev sahipleri hicmi yokluk çekmedi acaba
tarafından
Önceden senelik zamlar yapılırdı bu sene fırsat çıktı onlara enflasyon bahanesi
(2,623 puan) tarafından
2 ablam kirada ikisinede ev sahibi zam yapmadı.
Diger ablam ev aldı kiraya verdi herkese inad 1500 tleye verdi ve ablam eşinden ayrı oğlunu evlendirecek neden onun ihtiyacı yokmu ama bizde yokluk içinde büyüdük halden anlarız
tarafından
Aynen cnm halden anlamak lazım asgari ücret belli geçim zorlaştı onlar bari böyle yapmasa..helal olsun ablana..10 yıldır kiradayım ilk sene 450ye oturuyordum han gibiydi ev o zaman bize fazla geliyordu aldığı maaş belliydi 6 ay kalabildik çıktık.kira karşılığı bir yere gittik kira vermedik ama bahçe çöp işlerini yaptık 1 sene sonra bina yıkıldı..başka yere taşındık 250 tlydi ama affedersin ahır gibiydi masraf ettik bir de..bir sene sonra bacası aktı ev sahibi biz yaptırmayız siz karşılarsınız dedi..eşim istemedi 2 gün içinde oturduğum evi bulduk 600 ile girdik site içi bakkalı var güvenliği var parkı var bulunduğum mahalle sakin bir yer aevdim burayı 7.5 yılım burda geçti..1500 az bile buraya çünkü alt katım 2500 oturuyor..biz çıksak bu evi de en az 3000 den verirler
tarafından
Öyle yapamaz ki yılda 1 kez zam yapılır kira sözleşmeniz yok mu canım niye öyle oldu
-Reklam-
0 oy
(2,808 puan) tarafından
Zaten herşeyi bizim insanımız yapiyo kimse bişey yapmiyo gözleri aç insanımızn
(2,623 puan) tarafından
Yav kadın ağlıyor kendi topraklarımda uygun kiralık ev bulamıyorum diyor
(2,808 puan) tarafından
Dogrdr canım benim annemlerde evi sati şimdi almya ev yok trilyondan kapı açıyor adamlr
0 oy
tarafından
Canım ev sahiplerine kızıyoruz ama kimse evini bedavaya almıyor e varsa da Bi gedik kapatsın istiyor mesela 1500 TL şu an 4 kişilik bir ailenin mutfak masrafi bile değil. Üniversite okuyan çocuğu varsa aylık harçlığı değil. Ekonominin freni patlamış gidiyor Allah sonumuzu hayır etsin 
(2,623 puan) tarafından
Tatlım heryerin bi piyasası vardır neden ucuk rakamlar biz makul fiyat alana bisey demiyoruz ki anlattığım konudaki ev sahibi sizce haklimi 8 bin tle kira nedir ya yazik günah
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Dün haberlerde gördüm kira tavan yüzdesi şartı koymuşlar. En fazla yüzde 25 zam yapabilir ev sahipleri.
(2,623 puan) tarafından
Iste o yüzden kiraciyi çıkarıp farklı fiyatla kiracı koyacak çünkü içindeki kiracıya istediği zammı yapamiyacak
(1,169 puan) tarafından
Ne vicdansız insanlar var ya
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ocakta 4 kira peşin verdik acımaları asla yok 
(2,623 puan) tarafından
Peki tatlım 4 kira peşin verince 4 ay kira odemediniz mi
(272 puan) tarafından
Neden 4 kira verdiniz? Kanunen 3 kira alabilir ev sahibi depozite olarak
(7,768 puan) tarafından
3 depozito 1 normal kira
Hayır canım sanırım 3 ten birini emlakçı aldı çıkarken 2 kira bedelini geri alıcaz
0 oy
(414 puan) tarafından
700 den 1350 ye yukseltti ustune yeni bebegim oldu ay sonunu zor getiriyoruz ALLAH tan annem var bazen oluyor mamayi bile alamadigimiz oluyor RABBİM yardimcimiz olsun :(
0 oy
(2,052 puan) tarafından
Suphanallah ya insanlar ne kadar vicdansizlaşmiş 
0 oy
(4,171 puan) tarafından
Antalyada gerçekten kiralar ev fiyatları aldı başını gidiyor kardeşimin arkadası 800 e oturuyomuş ev sahibi 4000 demis ister kabul edin ister çıkın siz çıkınca 5000 den aşağı vermem zaten demis valla kimsede vicdan kalmamış artık 
(2,623 puan) tarafından
Al iste vicdan lazım yokluk görmemiş insanlar
(4,171 puan) tarafından
Aynen öyle canım ben şimdi kayınvalidemlerin evinde oturuyorum ama onlar gelince mecbur biz çıkacagız eşim de öyle Bi durumda kiralar böyle iken ne yaparız nasıl geçiniriz diye şimdiden onu düşünüyoruz valla
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Amin canım ama yeni cikartilar ya ev sahibi yüzde 25 i geçemez zam yaparken yasak birden bire cikartamazda gorumceminde 1400 birden 3500 yapacak dedi mahkemeye veririm dedi adam 1700 yaptı sustu zaten yasak yani 
0 oy
tarafından
Şimdi bizim apartman 6 katlı 3 kız kardeşe bolusturulmus daireler biz bin tl veriyorduk kadın saolsun 1100 TL yaptı şükrettik daha fazla bekliyorduk yılda 1 kere arttırıyor bizim 1.katta oturan kiracida bin TL ye oturuyordu 1400 olmuş kirası düşün 5kat 1100 1.kat 1400 insanların merhetine kalmış gerçekten ev sahipleri farklı apartmanda Allah ıslah etsin çokta zengin alttaki komşumun ev sahibi 
0 oy
tarafından
Biz kiradayız bi sıkıntı yok bizde .Allah yardım etsin valla üzüldüm.. 
0 oy
(611 puan) tarafından
Olduğumu yer site 8 den aşağıya kiraya vermiyor ya cikicaz yada evin duvarlarimi yeriz 
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Vala annem  gil kepez taşındı 3 bin kira 10 bin depozito verdiler
0 oy
tarafından
Ev sahibime kurban olayim 600e oturdum 2 sene bu sene 800 yaptı bizimde buralarda yok böylesi üstelik ara kat olmama rağmen 
0 oy
(657 puan) tarafından
Cok zor rabbim hepimize yardım etsin bizde baska bi eve çıkalım dedik dediğimzle kaldık
0 oy
(997 puan) tarafından
Bu gözler Antalya da 65 bin TL kiralık ev gördü 
(997 puan) tarafından
Mesleğin varmı canım Muratpaşa da binaların yüzde doksanı eski ve beş binden başlıyor kiraları kaynanm gil oturuyor görümcem görümcem kızları orda oraların kiraları arttı birde çok kalabalık öyle bahçesi vs yok binalar iç içe balkona çıksan yan balkon gayet konuştuğunu duyar illa Antalya ya gelicksen bence Muratpaşa çocuklu aile için pek uygun bir yer değil
(997 puan) tarafından
Kira vermiyecksen güzel canım gecinirsn o zmn Muratpaşa çok geniş kapsamlı bir yer tam sokak bilgisi varmı
(181 puan) tarafından
yok canım hiç gitmedim ama korkularim var
(997 puan) tarafından
Aman kuzum korkma hiç ekmek nerdeyse memleket orası olur rabbim yardımcı olur inşallah sen güzel düşün dua et güzel olsun herşey ❤️
(181 puan) tarafından
sagol canım herseyin hayırlısı olsun
0 oy
(190 puan) tarafından
Canım devlet o ise el attı en fazla yıl içerisinde %25 zam yapabilir eb sahibine şikayet seni şikayet edecem diyin gözünü korkutun evden de çıkmayın hak hukuk  var bir halt yapamaz
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcımız olsun,:/
0 oy
tarafından
Her kelimen çok haklı ne vijdan kalmış ne merhamet bizim mileletimiz de daha el bağlayıp tamam diyor kiraya kimse itiraz edemiyor 
0 oy
(1,757 puan) tarafından
Ah canım kredi şu anda en masum banka bile böyle faiz istemiyor nereye gidiyor dünya

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 491 göst.
27 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 1,043 göst.
14 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Miskokulum (477 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,257 göst.
5 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Beauty Alya & Mom (1,358 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 542 göst.
12 Şubat 2019 Diğer kategorisinde Bir Doğa Annesi❤ (397 puan) tarafından soruldu

381,088 soru

11,408,852 cevap

34,945 kullanıcı

...