0 oy
604 göst.
Diğer kategorisinde (301 puan) tarafından
Kızlar dün gece çat kapı kayınvalidem, kayınpederim ve görümcem geldiler. Gelicez diye eşimi aramışlar 5 dakika sonra geldiler. Oturdular baya. Ki zaten ne zaman gelecek olsalar eşimi arıyor Kayınvalidem. Bugün de, eşimin kuzeninin çocuğu oldu oraya gittik kayınvalidemle onların eve gittik. Az önce eşim annem sabah kahvaltıya çağırdı bizi dedi, sinir krizi geçiricem artık 2 gün zaten beraberdik ve ne zaman bizi çağıracak olsa hep eşimi arar söyler bize gelin diye, beni aramaz. Bende seni çağırmış dedim eşime bana söylemedi bişey dedim ne farkeder dedi bende hep böyle yapıyor ayrıca kaç gündür beraberiz sabah çağırmasına da gerek yoktu dedim, görümcemle zaten aramız kötü ve o da kayınvalidemlerle yaşıyor, onunla karşılaşmak istemiyorum, yemin ederim bıktım ya siz olsanız gider misiniz? 

20 Cevaplar

0 oy
(1,369 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bilmiyorum bana da çok yanlış geliyor. Nurettin Yıldız diyor ya bırakın ev kadınların istediği gibi olsun erkek akşam geliyor sabah çıkıyor ama kadın o evde yaşıyor yaşlanıyor. Halı onun istediği olsun mutfak dolabının rengini o seçsin diye. Bence bu da öyle bişey. Biri eve bişey aldı mı veya misafirliğe geldi mi kadına sorulmalı diye düşünüyorum. Erkek tarafı gerçekten kadını hiç ediyor bende bunu farkettim 
(301 puan) tarafından
Aynen öyle canım Nurettin hocayı bende çok severim
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Git ne olacak kız abratma kadın çağırmış yine de seni aramış koçanı aramjs ne fark eder 
(679 puan) tarafından
Iki günde bir kadın gide gide bunalmış zaten her gün buluşmasalar burada açıp sormaz
tarafından
Onu kocasına ve kaynanasina söyleyebilir dimi ? Ben aramasına dedim . Onu kendisi çözecek sürekli gitme konusunu . Sen bana yazmışsın da açıp sormaz diye ben cozemem yani bu durumu
+2 oy
(7,687 puan) tarafından
Ha sen ha eşin ne fark ediyo yani senin annenler eşini mi ariyo gelecekleri zaman
(301 puan) tarafından
Evin hanımı benim, evin işleriyle ilgilenen benim, beni aramaları gerekiyor,  eşim ilgilense eşimi ararlardı. Kim olursa olsun beni aramalı, eşim de evdeyse bende eşime de danışır ona göre cevap veririm
(7,687 puan) tarafından
Evin hanımı sen olabilirsin ama eşin de evin bir ferdi, misafiri değil. Bazen sırf eş ailesine nasıl gıcık olabilirim, napsalar gözüme batarlar diye düşünüp böyle şeyleri bahane ettiginizi düşünüyorum
0 oy
(839 puan) tarafından
Ayni benim kaynanayi tarif etmissin gorumcemde annesigile gelince abisini arar caya çağırır beni atamazlar 
0 oy
(2,180 puan) tarafından
Eşime bağlı biraz. Eşim sözümü dinleyen anlayışlı ise bahane uydurur gitmem, yok aramiz bozulcak tadimiz kaçacaksa giderim
0 oy
(273 puan) tarafından
Kimi arıyorlarsa arasınlar umrumda değil de aynı benim kaynanami anlattın oğlunu asla boş koymaz bağlamış kendine uhu yapıştırıcısı gibi.
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bence seni aramalı aklı olsa, hazirlikyapacak olan sensin madem oyle hazırlık yapma sende 
0 oy
tarafından
Takılma arasın kocanı ne olucak ki 
0 oy
tarafından
Belki de senin kabul etmeyeceğini düşündüğü için eşinle emrivaki yapıyodur. Sende yüzüne de numram yok mu yoksa anne sende bi kerede beni ara böyle şeyler için de
0 oy
tarafından
Eşim böyle tavizler vermez. Bende hergün onlarla olmam. Ne kendi ailemle ne onlarla. Abartmaya gerek yok. 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Benim yengem annemin üst katta oturur ben gittiğimde annemde kalırım. Çat kapı da giderim. Bazen diyorum böyle postlar okudukça acaba o da bizim için böyle diyor mudur diye. Ne var ki bunda ailesiniz sonuçta. 
0 oy
(2,314 puan) tarafından
Bunu kaynanam 1 kez yaptı, size geliyorum diye eşimi aramıştı. Bende sen hazırlığını yaparsin, senin evin sonuçta diyip eşimle tartışmıştım. Oda annesi gelince anne bir daha beni arama, meleği ara. Müsait olur olmaz, o kadar verir demişti. Bir daha yapamadi kaynanam. Gerçi görüşmüyoruz şuan ama olsun.
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Kız hakli kim olsa sinir olur bence
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Görümcem kaynanamlarda yaşıyor oğluyla birlikte ve biz birbirimizi görünce şeytan görmüşe dönüyoruz ama ben daha dün oradaydım öğlen 12 de gittim akşam kızımı uyutmaya geldim eve 9 da umrumun köşesi değil kudursun boşver
(301 puan) tarafından
Takılmayacak şey mi sizce her gün beraber olmak istemedim diye tuhaf mı oldum,  siz 7/24 kaynananızın yanındasınız herhalde, normali bu demek ki sizin için
tarafından
Heee 7/24 kaynanamin yanındayım evimede çıkmıyorum çıkınca sıkılıyorum
(3,832 puan) tarafından
Aynı dediği gibi valla hatta kaynanasında yatıya da çok kalıyor bayıldığından mı tabiki hayır eş hatrı için
Büyüklerimizin bi sözü var tabiri caizse eşeğin hatrı yoksa sahibinin de mi hatrı yok derler
tarafından
Aynen öyle Gülşen abla haftanın bir günü evimde isem 6 günü asagidayim

Evim başka yerdeydi gittim üst katına taşıdım üst katında olmama rağmen onlarda yatıyorum peki neden ?

Eşim tek kalmano istemiyorum eşim için.tam. 1 senedir yediğimiz içtiğimiz aynı.

Yenigelin senin bir kaç postuna denk geldim çok usteliyorsunuz kendi aileniz gelsede böylemi olcksiniz
(301 puan) tarafından
Evet canım kendi ailem de her gün beraber olmamızı isterlerse kırmadan eşimle vakit geçiremiyorum derim.
0 oy
tarafından
Dağ tilkiye meyve vermiş al başına cal demiş jajajjajajaja
0 oy
tarafından
Ben olsam giderim canım hazır kahvaltı ye iç gel ne olacak sanki 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Sıkıldım ise artik kahvaltiyada gitmem yani sürekli onlarla vakit geçirmek zorunda değilim ama  kırmadan bir bahane uydurur gitmezdim 
0 oy
(752 puan) tarafından
Görümce belası bende de var benjim bide 3 tane hiç birini sevmiyorum hepsi birbirinden beter bizimkiler de öyle bı b ok var gibi nerdeyse hergun burdalar onlar burda diye bizim herif de ablamgik var gidelim deyip duruyir bı dusmediler yakamizdan suratlarıni görmekten yapmacık davranmlarindan çok sıkıldım valla bende rabbim bı sıkıntı verse onlarda gelemeseler artık zırt pırt  fırsat bulsalar hergun burdalar ya evlendiyseniz eviniz sapiniz ayrı olacak  haftada ayda gelin her zaman sırt pırt mi gelinir  ya gerizekalılar hepsi
0 oy
(91 puan) tarafından
Bacım cagirsalarda suç glb benmde gorumceyle aram yok hatta hicbryle yokta evmzde dipdibe ne gelirler ne çağırırlar gebeyim öldüm mü kaldmmı hiç sormzlr bu kdri daha kötü emin ol
(301 puan) tarafından
Valla ortası olmalı canım, çağırmasınlar demiyorum zaten ama 2 gün zaten beraberdik 3. Gün de beraber olmamızı istiyorlar bu kadarı da saygısızlık
(91 puan) tarafından
Çok içiçe de iyi deildr tabi o da esnle senn arnda sizin karrnz olsn boşver aileyi
0 oy
(482 puan) tarafından
Bir yere gidilecekse veya misafir alinacaksa musait olup olmadiginizi kadin bilir. Erkek aranip sorulmaz. Kayinvaliden resmen oglumun evi degil mi gelirim de otururum da  diye onu ariyor seni saymiyor 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 889 göst.
16 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,374 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 359 göst.
6 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,747 soru

11,399,700 cevap

34,928 kullanıcı

...