+1 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde (216 puan) tarafından
Kızlar bugün oğlum için tuvalet eğitimine başlattım. Oğlum 2 yaş 9 aylık altına  cisi yapinca kakasini yapınca söylüyor bende hazır olduğunu düşündüm bugün başladım fakat gün içerisinde tuvalete gitmek istemedi hep altına kaçırdı . Şuan çok denetimsiizm aranızda deneyimli olan var mı nasil bir yol izliyecem 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım taş çatlasa 1 ay dayan ve söylemesini bekleme sen her götürmeye kandır oyun yaparak alkış yaparak  sevindir  pis oldu git kurtulduk senden hadi pislikten kurtulalım de inatlaşma değil ama bazen korkup söylemek istemezler her yapmasına tebrik et sarıl asla altına kaçırdı diye bağırma sureklii oyun yaparak çise götür çok mutlu olmasını sağla ben 2 saatte öğrettim maşallah çabuk öğrendi yavrum bir buçuk yaşında ... Ve 2 haftada tam olarak düzenimiz oturdu ... Ama benim komşum senin gibi iki buçuk yaşında açtı bezden ne koltuk ne halılar çok uğraştı kadın çok çekti 2 hafta sürekli altına yapıp inat ediyordu ... En önemlisi azim et ve anladığı dilden yola çık ara sıra inatlaşma ağlama olur o süreçte sabırlı ol unutma eninde sonunda ogrenecek
(3,279 puan) tarafından
Biz de pazartesi başladık dün sabah baktım bezi kupkuru uyandı. Çişi 1 kere denk geldi yaptı kakasını yaparken anladığım için götürüyorum yapıyor ama çiş yaparken belirti vermediği için yakalayamıyorum. Sürekli götürüyorum oturuyoru bekliyorum yok yapmıyor tuvaletten çıkıyoruz 5 dk sonra kaçırıyor altına devam ediyorum ama öğrenir söyler mi hiç fikrim yok
-Reklam-
0 oy
(48,713 puan) tarafından
pes etme konusnbiseyler anlat oyala tuvalette oyun tatli geliyo ondan gitmek istemiyorlar
0 oy
(7,935 puan) tarafından
oğlum da 34 aylık , senin oğlanla hemen hemen yaşıt.Lazımlık aldım , ilk zamanlar lazımlığa oturup çiş çiş diyordu ama sıkıyordu , yapmıyordu .Bir keresinde donunu  çıkardım sade kilot giydirdim çişin gelince söyle oğlum dedim altına işedikten sonra söyledi .Beni sıtmalattı bende bıraktım beze döndüm , bazen sarılıp anlatıyorum bak çişin gelince söyleyip tuvalete yaparsan bezi sarmayacam yaz geldi bez seni pişirecek , büyüdün artık diyorum hayır  diyor .

Nasıl öğrenecek bilmiyorum , ilk çocuğum , burda bekleyeyim belki yol gösteren olur 
0 oy
(73 puan) tarafından
Canım bu süreçte sabır ve bir daha beze geri dönmemek çok önemli ona anlatarak şarkı söyleyerek biz ilk başladık 2 günde öğrenmiştik önce daha sonra kakasini görüp korktu 10 gün boyunca hep altına yaptı ben beze geri dönecem dedim artık olmuyor derken eşim birde ben deneyim dedi ve denedi 2 defa tuvalete götürdü korkma kızım ben yanındayım kakayi annesine gonderelim hadi ona el sallayalım diyerek başarmıştık hem daha yeni başlamışsınız biraz daha zaman ver ve onun söylemesini bekleme sürekli sen götür ilk günlerde her yere yapabilir bu süreçte ona kızma inşallah en kısa zamanda öğrenir 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Canım benim kızım tuvaletten korkardı ben lazimlik aldım lazimligi önce oturma odasında bir köşeye koydum. Bir kaç gün sonra koridora bir kaç gün sonra banyonun önüne bir kaç gün sonra da içine koydum orada tuvaletini yapma korkusu bitince ara ara klozette yaptırdım. Öyle alıştı 
0 oy
(119,458 puan) tarafından
allah yardimcin olsun

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 86 göst.
9 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Eminebbk (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 97 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Efenin_annesii (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 87 göst.