0 oy
726 göst.
Diğer kategorisinde (301 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kayınvalideme kahvaltıya geldik, görümcemle küsüz, her zamanki gibi tabağını bile kaldırmadan masadan kalktı odasına gitti, eşim de kahve istedi, Kayınvalidem görümcen de içer dedi, tatsızlık çıkmasın dedim o anki salaklıkla yaptım yaptım görümcem de geldi bi güzel kahvesini içti hizmetçi gibi ayağına taşıdım her şeyi kalkmadı bile yerinden,(Görümcem ve arkadaşı benden 3-4 yaş küçükler) sonra arkadaşı geldi geldiler arkadaşıyla mutfakta kahve sigara keyfi yaptılar arkadaşıyla görümceme kendi evinde hizmet ettim yani yardım edeyim mi diye bile sormadılar, arkadaşıyla da daha yeni tanıştı bu arada kızla hiç bir samimiyetim yok, eşim de tanımıyor bile kızı. Kayınvalidem de, eşim de ağzını açıp bişey demediler. O kadar sinirlerim bozuldu ki. Çok üzülüyorum. Hep böyle oluyor zaten ilk değil,  geceki postuma her şeyi dert ediyorsun diyenler buna ne diyecek acaba gördüğüm muameleye bakın, gerçi bu olay da onlar için normal gelir. ben buraya her gün hizmet etmeye gelmek zorunda değilim. Siz olsanız napardınız?

40 Cevaplar

0 oy
(7,791 puan) tarafından
Esine anlatsana derdini onun çözmesi gerek
(301 puan) tarafından
Haklısın
(2,194 puan) tarafından
Bencede eşine anlat canım yani sadece eşine yapsaydın kahveyi gorumcene niye yaptın kalksin kendi yapsaymis
-Reklam-
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Gitme bacım sende
(301 puan) tarafından
Gitmek istemiyorum deyince buradaki bazı arkadaşlar bana tepki verdiler
(48,704 puan) tarafından
buradaki arkadaşlardan sanane belki ben hergun gidiyorumdur sen bir gun gitmek istemezsin yada bir baskasi yatili kaliyodur bdn hic gitmiyorumdur herkesin kisiligi aile yasantisi farkli
(4,430 puan) tarafından
Ya tamam gidersin de hergun gitmezsin burdakilere ne hiç gitmemeye bende karşıyım ama böyle evde kız varken hizmetçi hesabına koyan insanlar haketmiyo yani bı.kahve pişirip önüne koyamiyorsa görümcen utanmali yani gelinsin diye esir değilsin ben o kadar severken kaynanamı ben bile hergun inmem gün aşırı gidiyorum fazla muhabbet ttez ayrılık getirir
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Asla yerimden kalkmazdim bence sende ya yap lafini bile etme yada yapma birak napiso yapsin
0 oy
tarafından
Yaşlarınız kaç 
(301 puan) tarafından
Ben 25 yaşındayım, görümcem de 22 yaşında
0 oy
(133 puan) tarafından
Yapmasaydın sende ben olsam yapmazdım arkadaşını kendi ağırlasın 
0 oy
(15,730 puan) tarafından
Ben olsaydım yapmazdım ekin var yap bir yaparsın iki yaparsın üçüncüde patlarsin artık az yesin de kendine uşak tutsun 
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Açıkçası bana normal geldi. Ben de anne evinde hiçbir şey yapmazdım anne evi rahatlığı diye bir şey var. Arkadaşım gelirdi annem kahve atıştırmalık getirirdi ben de iş yapmak yerine arkadaşımla vakit gecirirdim. Gorumcenin iş yapmaması normal bence. E sen de yapmasaydin neden hizmet ediyorsun ki 
(301 puan) tarafından
Görümcem benden 3-4 yaş küçük bir de, her gün beraberiz her gün hizmet etmek zorunda değilim ki benden küçük birine üstelik arkadaşına da neden hizmet edeyim? Nasıl normal ya burası onun evi, evlerimiz ayrı
0 oy
(776 puan) tarafından
Canım burda sorun sende tamam hoş değil yaptığı sofrayi falan eşinin hatrina topladin tamam temizledin sildin eşinin hatrina oda tamam ama ayağına kahve onlara hizmet senin tercihin sen yapmışsın yapmasaydin 
0 oy
(4,390 puan) tarafından
aa bizim yeni gelinmis. okuduktan sonra nicke baktim.

haksizlik her evde oluyor demekki. benim de yasadiklarim bunlar. sanki sen insan evladı degilmissin gibi davranıyorlar. bi dualari bile yok. Allah yardimciniz olsun
0 oy
tarafından
Banada böyle kaynanam misafitlerine hizmet ettirmeye çalıştı yapmadm ben geçtim oturdum canm 
0 oy
tarafından
Yapmasaydın ben olsam sen yapta yengecim merak içelim deseydin 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
esin vercek ayari bak bakalim nasil adam oluo
0 oy
tarafından
Yapma. Gorumcenin ayağına kahve götürme. Ola ki götürdün kalkıp önünden alma. 
0 oy
tarafından
Gitme gidiyorsun madem yapma misafir gibi otur kalkma yerinde 
0 oy
tarafından
Yapma canım,  bende giderim kaynanamgile elimi hiçbirşeye sürmem alırım oğlumu onunla ilgilenirim çayımı bile kaynanam getirir bana 
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Hiç elimi sürmem canım kahvaltı kaldırdım eşime kaynanama yaparım oda istefse kendi yapsn terbiyesizlik yaptığı
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Ben olsam eşime anlatırım zaten eşim de kayınvalidem de asla bölr nişiye müsade etmez kaldı ki görümcem de böle bişi yapmaz bana böle bili yapılsa görümceme seslenip bulaşıkları kaldırır mıısn yardım eder misin diyip utandırırım onu herkesin içinde. Yada sen hiç muhattap olmayacksın öyle bir duruöda eşin kardeşine al şunları görtüe yıka veya kahveyi de sem yap yengen de yoruldu diyecek
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Burda herkes herşeyi söyler eğer derdini anlatıyorsan bunu göze almış olman lazım ancak sıkıntının çözümü sen ve eşinde cnm. Hazıra alıştırmışsın yapma ozamn kalkıp mecbur kndi işini kndisi yapıck yada eşine syliceksin o kardeşini uyarıcak. 
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Sende aynen onun davrandigi gibi davran en nefret ettiğim seydir ayni sofrada yemek yiyip kenara cekilen kişiler :angry:

arkadaşi var diye oyle davranmisyir dicem ama hp böyle diyorsun 

0 oy
tarafından
Hizmet etmeee bırak kalsın bulaşık ortada . Ben misafirim de bişey diyen olursa da

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 170 göst.
19 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 943 göst.
10 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 873 göst.
29 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 594 göst.