0 oy
184 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (307 puan) tarafından

Hanimlar dogum yapali 1 ay oldu nasil kilo verebilirim ? Kiloyu cok kafama taktim bunalimdayim bu konuda :(

11 Cevaplar

0 oy
(1,223 puan) tarafından

Bu konuda tek soyleyebilcegim sey stres te kilo aldirir once stresi takintiyi birak :ermm:

(307 puan) tarafından
evet malesef cok stres yaptim :(
-Reklam-
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Çok yeni değil mi biraz daha bebeğine odaklan belki zamanla koşturmaca emzirme verirsin stres yapma
(307 puan) tarafından
evet cok yeni canim insallah yogun tempoda kosturmacada verebilirim
0 oy
tarafından
Bi dur daha erkennn yaahuuuu
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Bebe büyüdükçe verirsin canım,daha her yerin şiş senin.çok yeni ye iç kafana takma süt olsundu :)

(307 puan) tarafından
insallah canim ikiz kizlarim var bir bucuk yasinda onlarinda pesinde kosturuyorum 1 aylikda bebegimi emziriyorum ama bi turlu zayiflayamadim
0 oy
tarafından
Canim 19 ay oldu kilo yapalım hala 84um ve 154 boyum kızımla Anneler kızlar ağır yasama katilcaz :D
(307 puan) tarafından
sagol canim ya güldürdun beni :D
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Şuan bebegine odaklan canım  eger ki emziriyorsan ilk 6 ay diyet yapma sadece kilo aldiracak seylerden uzak dur bol bol su süt meyve suyu böyle seyler tuket 
(307 puan) tarafından
evet emziriyorum diyet yapcam ama süt kesilir diye korkuyorum sagol canim 6. aydan sonra baslayim diyete o zaman
(3,950 puan) tarafından
Oyle yap canim ilk 6 ay anne sütü  bebekler cok daha onemli onin icin sen tam olarak doyet degil de yediklerine dikkat et ekmek  makarna pilav gibi seylerden yeme
(307 puan) tarafından
tesekkur ederim canim cevap icin
0 oy
tarafından
şuan kiloyu dusunmeyin.çocuk emiyorsa hic dusunmeyin.zamanla gidiyor 1 yas gibi ek gıda alir o zaman yavaş yavaş verirsiniz atla deve degil ya.
(307 puan) tarafından
emziriyorum canim insallah dediginiz gibi zamanla gider
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Ben hamilelikte almadığım kiloyu doğumdan sonra aldım sebebide süt olsun diye içtiğim kompostolar hiç stres yapma zaten sonra kiloyu veriyorsun önemli olan yavrun saģlıklıysa sen iyiysen gerisi boş 9 aylık olduk biz ben anca yürüyüş yaparak vermeye başladım 
(307 puan) tarafından
Birazdaha buyusun insallah bende baslamayi dusunuyorum
0 oy
tarafından
1 ay olmuş kilo derdine mi düştün bacım,boş ver bebeğini emzir kilo verilir elbet,sütün kesilmesin kilo verecem diye 
(307 puan) tarafından
haklisiniz bebegin doymasi en onemlisi:) benimde size tavsiyem rezene cayi icin süt icin iyi geliyor
tarafından
Anason rezene humana çayi onları eklememisim :D hayatımda hiç icmemistim rezene anason,günde kaç bardak içiyorum inan bilmiyorum:) bazen aşırı süt oluyor fışkırıyor bildiğin, sonra bi bakıyorum anaaaa hiç yok göğüslerim yumuşacık. Neye göre oluyor böyle valla hiç anlamadım
(307 puan) tarafından
Bende rezeneyi ilk defa iciyorum hicde sevmem ama iste mecbur :) Masallah canim nazar degmesin insallah en az 6 aya kadar emzirebiliriz
tarafından
Ay ben 2 yaşına kadar emsin istiyorum ama istemekle olmuyor anladım, Allah hayırlısını versin ya ne diyim,zorluyorum olmuyor
(307 puan) tarafından
aynen canim ben ikizlerimi anca 6 hafta emzirebildim simdi insallah oglumu en az 6 ay emzirebilirsem iyi daha cok emzirmek isterim ama nasip
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Henüz çok erken ama şöyle söyleyeyim en azından daha fazla abartmadan yiyebilirsin ekmeği hamurisini tatlıyı tamamen kes. Makarna pilav falan süt yapmaz.onlari da yeme. Sen bunları kestikten sonra zaten yavaş yavaş kilo vereceksin ekstra diyet yapmadan.  Zaten emzirdigin için kilo veriyorsun ee bide bebek kosturmasi var. Rahatlıkla verirsin yeterki daha fazla alma.. yada süt olsun olsun diye önüne geleni yeme.
(307 puan) tarafından
tesekkur ederim önerileriniz icin
0 oy
(850 puan) tarafından
Ya siz daha lohusasınız, bambaşka bir hayata düzene adapte olmaya çalışıyorsunuz..lütfen sakin olun, kendinize zehir etmeyin..bol sıvı tüketin, bebeğinizle vakit geçirin..zaten emzirmek başlı başına kalori yaktırıyor..
(307 puan) tarafından
tavsiyeniz icin tesekkur ederim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 51 göst.
29 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kenanveannesi (451 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 127 göst.
12 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 130 göst.
4 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merymmeryem (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
14 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayselanne (367 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...