0 oy
220 göst.
Diğer kategorisinde (72 puan) tarafından
Buzları nasıl çözdürüyorsunuz hızlıca ve neyle siliyorsunuz? Sirkeli su okudum bir yerde buzları hemen çözüyormuş  yapan var mı 

18 Cevaplar

0 oy
(72 puan) tarafından

En İyi Cevap
Yan duvarı buzlanıyor. Tek benimki mi buzlanıyor ya neden acaba 
(120,149 puan) tarafından
dolapta bi ariza vardir
(3,821 puan) tarafından
Yaz kış ayarını yapmıyondur canım
-Reklam-
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Valla hiç uğraşmadım fişi çektim eridi sildim 
(72 puan) tarafından
Eriyene kadar buzluktaki yiyeceklerin çözülmedi mi? Tekrar buzluğa koyulmaz yani o yüzden hızlı bir yöntem istiyorum erimesini bekleyemem.
(1,369 puan) tarafından
Valla et çözülmez kolay kolay ama hamur işi varsa batar haklısın.  İnşallah bilen biri vardır
(72 puan) tarafından
İnşallah cnm
0 oy
tarafından
Buzluğundaki yiyecekleri bitirmeye bak sonra temizlersin acelesi yoksa tabi. Hemen temizlemek istiyosanda sen temizleyene kadar eriyecek kötü olacak seyleri komsuna rica et bir iki saat atıversin ssnde fişi çek temizle bence 
(72 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım mantıklı
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Buzlugumda buz birikmiyo ki normal siliyorum boşaltıp 2 dk da
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Annemin var sandık tipi büyük dondurucu balkonda duruyor hortumla basıyoruz suyu buzlar düşüyor temizliyoruz aciyoruz tıpasını su gidiyor balkonunda akarı var zaten sıkıntı olmuyor. 
tarafından
Kız bozulmaz mi öyle nasıl yapıyorsunuz
(3,259 puan) tarafından
Yok niye bozulsun öyle temizleniyor onlar zaten diyorum ya su tahliye yeri bile var tıpa açıyorsun içindeki su boşalıyor
tarafından
Ay ne bileyim hiç duymadım elektronik alet ya suyla temas edince bozulur gibi geliyor.
(3,259 puan) tarafından
Bacım içindeki zaten sudan oluşan buz
0 oy
(44,802 puan) tarafından
Buzlanmiyoki benim buzlugum kolay temizleniyo
0 oy
tarafından
Buzlanmiyo eşyaları çıkarıp siliyorum koyuyorum yerine 
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Buzlugum buz tutmuyor ılık suya sirke katbanat limon sıkıp iyice siliyorum sonra sade suyla yıkanmış bezle duruluyorum ve kurutuyorum 
0 oy
tarafından
Ben gece tuvelete kalktigim zaman yada kızımı emzirmeye kalkınca fişini çıkarıyorum ama içindeki malzemeleri çıkarmıyorum dışarı cikarirsan erir. Buzluğun kendi soguguyla birazda olsa buz kalmaha devam ediyorlar, sabah oluyor kahvaltidan sonraya bırakıyorum erimiş oluyor ama çok değil bir kaç buz kalıyor onlari da bir zahmet kendim alıyorum içini bı güzel silip o malzemeleri soğuk sudan geçirip tekrar koyuyorum, eşim balık tutuyor malzemeler balık kokmaya başlıyor o yüzden soğuk sudan geçiriyorum bir sefer yerleştirip takıyorum fişini oh mis. 
0 oy
tarafından
Ben gece tuvelete kalktigim zaman yada kızımı emzirmeye kalkınca fişini çıkarıyorum ama içindeki malzemeleri çıkarmıyorum dışarı cikarirsan erir. Buzluğun kendi soguguyla birazda olsa buz kalmaha devam ediyorlar, sabah oluyor kahvaltidan sonraya bırakıyorum erimiş oluyor ama çok değil bir kaç buz kalıyor onlari da bir zahmet kendim alıyorum içini bı güzel silip o malzemeleri soğuk sudan geçirip tekrar koyuyorum, eşim balık tutuyor malzemeler balık kokmaya başlıyor o yüzden soğuk sudan geçiriyorum bir sefer yerleştirip takıyorum fişini oh mis oluyor.
0 oy
tarafından
Buz tutmuyor benimki hemen boşaltıp 5 dakika da siler geri yerlestiririm canım 
0 oy
(492 puan) tarafından
Ya çekmeceli ya da raflı çıkıyorsa çıkart zaten su tut gidiyor ben geçen gün öyle yaptım 
0 oy
(120,149 puan) tarafından
bizde buzlanma olmuyo
0 oy
(846 puan) tarafından
Ben yeni gelinim ama benim kaynana biz evlenmeden önceden almış eski tip buzdolabı sağolsun çok buz tutuyor benimkide. 

Bir saat önceden fişini çekerim erir ondan sonra silerim temiz bezle başka kimyasal karıştırmiyorum
0 oy
(609 puan) tarafından
Derin dondurucuyu değilde buzdolabındani buzluga soruyorsan İçindekileri boşaltırım ıslak bezle silerim buz tutuyor bazen bende su koyuyorum çözülüyor 
(72 puan) tarafından
Nasıl su koyuyorsun içine mi döküyorsun suyu
(609 puan) tarafından
Yok canım bezi hafif ıslak bırakıyorum buzlar erisin diye varsa eğer buz
0 oy
(667 puan) tarafından
Bi kabın içşnevsıcak su koy buzluğa koy  kapısı açık kalsın onun sıcağına çabuk erir
0 oy
tarafından
Benim buzdolabı buz tutmuyor,normal temizliyorum canım ama sıcak suyla dene bi istersen,buhar belki yumuşatır 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 165 göst.
0 oy
4 cevap 95 göst.
15 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Oykulku (1,063 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 140 göst.
13 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde bsradgn (641 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 74 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Citipiti (2,908 puan) tarafından soruldu