+1 oy
104 göst.
Diğer kategorisinde (182 puan) tarafından
Doktoru şeker yüklemesi gerekli dediği halde yaptırmayan ve topuk kanı aldırmayan her şeyi kulaktan duyma yapan, bilime, doktorlara güvenmeyen bir kesimde var aramızda.ne kadar acı

5 Cevaplar

0 oy
(64 puan) tarafından
Bir şey demişti topuk kanı alınıyor yurt dışına gönderiliyor çocuğun zeka seviyesine bakılıyor sonra Türkiye'den cocuklar bulunup kaçırılıyor hajshshajshsjshshshsh :D :D 
(182 puan) tarafından
Twitterda çok tartıştılar bu konuyu :D hatta plasentayı bile hastanede bırakmayın alın yanınıza diyorlardı
-Reklam-
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Topuk kanı çok onemli ya nadir hastalıklar o kandan öğreniliyor. 
(182 puan) tarafından
Evet ama bizim insanlarımız kulaktan duymalara devam ediyorlar. Aşılar için bile pişmanım diyip 2. Bebeğim olunca kesinlikle hiçbir aşısını yaptırmayacağım diyen çok insan var
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Ya şeker yüklemesi neysede topuk kanı nasıl yapılmaz 
(7,939 puan) tarafından
Niye ztn yaptıracaktim mecbur değildim ki ama evet yaptım bide keşke banada komik gelse sana komik gelen sey
(64 puan) tarafından
Aşılar mecburi hanımefendi
(7,939 puan) tarafından
Değil hanimefendi gidip imza atarsın yaptirmasin burda ahkam kesecegine git araştır
(7,768 puan) tarafından
Kız şeker yüklemesi neysede olur mu şeker yüklemeside en az topuk kanı kadar önemli
(64 puan) tarafından
Arkadaşım ebe hemsireyim ben biliyorum ne olup ne olmadığını
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ben seker yüklemesi yapmadım... Ama dogumda kan alımslar bebekten sarılık için. Sonra şu zeka meseleso için aldır dediler eee bıkere iğne sokmuslar zaten bebege dedim aldırayım bari ama söyle düşün aldırddın Allah korusun zeka geriliği cıktı napcan cocugu verimi iade edeceğim ... Tövbe tövbe:) 
0 oy
(272 puan) tarafından

image

Rabbim öncelikle saglik versin herkese. Son 4bucuk haftadir hayatimda olan gebelik sekerinin özetini resimledim. Gördügünüz sisede 130 igne var ve ben igne fobisi olan birisi olarak bebegimin sagligi icin bunu göze aldim. Ben halime sükrediyorum yine diyet ve ölcümle devam ediyorum. Ama insüline maruz kalmayi asla istemezdim. Buyüzden herseyin zamaninda yapilmasi ve doktorumuzu dinlememiz gerektiginin altini ciziyorum....
(7,939 puan) tarafından
Ah cnm bende gebelik şekeri geçirdim çok zor açlıktan çok aglardim Rabbim yardımcıniz olsun
(272 puan) tarafından
Amin insallah canim. Rabbim herkese sagliki dogum nasip etsin aclik cok zorlamiyo beni ama sürekli parmak delmekten parmaklarim uyusuyo artik bazen kan cikmiyo tekrar delmek zorunda kaliyorum. Son 6 hafta artik idare edecem yeterki kizim saglikla gelsin
(7,939 puan) tarafından
Benimde süzgeç gibi olurdu parmaklarim çok zor biliyorum sağ salim doğsun inşallah
(272 puan) tarafından
Amin insallah :))

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 117 göst.
27 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Nebzelik (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 133 göst.
2 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mys62 (1,740 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 115 göst.
19 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde MinnieMouse (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 102 göst.
24 Mart 2023 Aile kategorisinde Aslsmyr (800 puan) tarafından soruldu

378,952 soru

11,343,094 cevap

34,809 kullanıcı

...