0 oy
810 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (98 puan) tarafından

Kizlar kek koydum 45 dk oldu hala içi sıvı pismemis napicam :(

8 Cevaplar

0 oy
(332 puan) tarafından
Fırın kaç derece
(98 puan) tarafından
180di pismedi :(
(332 puan) tarafından
Bi alt kata koyup sıcaklığını azaltabilirsin canım ben öyle yapıyorum
(98 puan) tarafından
Simdi koydum  valla 2 saattir firinda kek evrim gecirdi :D
(332 puan) tarafından
Bende de çok oluyor öyle bende sanıyorum ki internetteki kek resimlerine aynı benzicek :Ddd hiçbiride benzemiyor
(98 puan) tarafından
Birde youtubean baktim herkes yorumlaraa aaa kekim cok guzel oldu muthis misafirler bayildi hayaller hayatlar bizimki :D
-Reklam-
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Fırının ayarını biraz kış yanmasın o sıcaklıkla içini ala ala pişer belki canım 
(2,548 puan) tarafından
Bakalım fırını kıstıysan biraz içini alır pişer o inş merak etme
(98 puan) tarafından
Insallah piser birdaha yapamam valla :) :( coook sagolun
tarafından
benimde bi kek kalibim sekilli ama dar derin oyle oluyor canim her ölçü her kaliba gitmiyor ne yazikki
(98 puan) tarafından
Valla suan resmen 2 bucuk saat pisti az once aldim hala dogru duzgun pismemis ama artik skldim oyuzden aldim
tarafından
fırında birak icini ceksin soracsktim bende pismis mi diye
0 oy
tarafından
Alt üst ayar 180-200 derece dene ama kabın mı küçük acaba
(98 puan) tarafından
Galiba kap kucuk evet slk gibi olur dedim kucuk kaba koydum :(
tarafından
kap küçükse yapacak bişey yok genişe boşalt desem bilmem olur muki
(98 puan) tarafından
Ustu pismiski kekin ici pismemis  50 dk grcti cokdannn
0 oy
(346 puan) tarafından
Uzerini kapat aldini ac oyle pisir 
(98 puan) tarafından
Mantikli evet. Hala pismedi biliyormusunuz  resmen 2 saat olucak
(346 puan) tarafından
Isisi ne durumda isiniyomu sen belki biseyi acmayi unuttun
0 oy
tarafından
Benimde keklerim kabarmaz o yüzden ben fikir sunamam sana canım 
tarafından
Kastamonuda canım
tarafından
uzaksın canim :)
tarafından
Sen nerde oturuyorsun canım
tarafından
bursa orhangazide :) beklerim kek yemeye gel yarin
tarafından
Saol canım teşekkür ederim ❤❤
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Eger ilk 30 dk icinde kapagını actıysanız cökmüştür pişmez.. 
(98 puan) tarafından
Yok acmamistim 45 dk boyunca cokmeyle falan degil ya kabi kucuktu sanirim 2 bucuk saatin sonunda pistii garip bir sekilde
(1,093 puan) tarafından
:) neyse pişmis ellerinize saglık
(98 puan) tarafından
Tesekkurler :)
0 oy
(2,102 puan) tarafından

Söylemesi ayıptır. Mükemmel kek yaparım :D

Tatlı ve hamur işlerinide çok güzel yaparım.

Kaynanam ascı olmasına rağmen arada benden tarif ister, birde kendine istediğini çaktırmaz derki sen nasıl yapıyorsun ben böyle farklı yapıyorum guzel oluyor der bi bakarim benim verdiğim tariflerle aynısını yapar :D

(98 puan) tarafından
Nekadar guzel afiyet olsun :) keske tarifini yazaydin
(2,102 puan) tarafından
Sağ ol yavrum. Yazayım ayıpsın:)
4 yumurtayi 1 su bardağı şekerle kopurene kadar çırpıyorum. Içine 1 su br. Sıvıyağ. 1 su br. Süt , 1 küçük paket kakoo, atıyorum sonra tekrar çırpıp o sostan yarim su bardağına koyuyorum en son ıslak kek yapmak için ayırıyorum. 1 paket vanilin 2 paket kabartma tozu koyuyorum. 8 yemek kaşığıyla  dolu dolu un koyuyorum sonra çırpıyorum cıvık olmayacak çok kati da olmayacak.  Sonra borcami hafif yağlayıp keki döküyorum. 180 derece fırına atıyorum. 20 25 dk arasında pişiyor zaten kokusu burnuna gelince anlarsın. Çıkartıp bakıyorum çatalla çatala gelmiyorsa pismistir.  Hani yarim su bardağı sos ayirmistik ya üzerine de süt döküp o sosu karıştırıyorum sonra kekin üzerine döküyorum ıslak kek oluyor ıslatmak istemezsen kuru kek seversen hiç sos tan ayırma ıslatma ama ıslak kek daha güzel oluyor.
(98 puan) tarafından
Deniycem cok tesekkurler
(2,102 puan) tarafından
Birde aynı bu tarifin çok güzel ağlayan kek pasta gibi tarifi de var. O keki her yerini çatalla deliyorsun sonra o sosla ıslatıp soğuyana kadar beklet ama baya soğuyacak. Bi yandan da kremşanti ayarla krem santi yap 2 paketle katı yaptıktan sonra dolaba at krem santi soğusun. 3. Olarak ta ocakta puding veya çikolata sos yapıcaksın ben genelde pudingle yapıyorum pudingle 2 buçuk şu bardağı sütü ocakta yapıyorum oda buz gibi soğuyacak. 3 û de soğuduktan sonra ( eğer ılık bile olursa erir hepsi birbirine karışır) hepsi soğuduktan sonra o ıslak kekin üzerine krem santiyi dağıtıyorum iyice heryerine yayıyorum en son da pudingi üstüne yayıyorum dolapta 4 5 saat dinlendiriyorum.  Çok güzel bir pasta oluyor. Tadı damağında kalır:)
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Kurtaramazsn kurtarsan bile ici piser ama disini siyirmak zorunda kalirsin cnku disiyanar benim basimada gelmisti :))
(98 puan) tarafından
Yok yanmadi :)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 140 göst.
27 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Sarikizzz (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 508 göst.
0 oy
2 cevap 81 göst.
21 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 136 göst.
31 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu

379,485 soru

11,360,284 cevap

34,838 kullanıcı

...