+1 oy
143 göst.
Diğer kategorisinde (1,831 puan) tarafından

İnstagramda dijital baba Orhan Toker beyi takip ediyor musunuz ? Etmiyorsanız etmenizi öneririm. Bilinçlenelim her şey biz annelerin elinde elimizden geldiğince direnelim çocuklarımızın telefona tablete tv ye ihtiyacı yok en çok bize ihtiyaçları var ne olur bu konuda dikkatli olalım. İlerde kızımında akran baskısına maruz kalmasını istemediğim için buraya yazıyorum. İstiyorum ki bütün anneler uyanık olsun bu duruma karşı. İlerde ödev vs ihtiyaç halinde kullanacaklar denetimimiz altında benim kızım 8 aylık şuan bunlara ihtiyacı olmadığını biliyorum ne olur sizde uzak tutun . Sadece paylaşmak istedim dilerim beni ve korkularımı anlarsınız bir anne olarak . Hepinize sağlıklı güzel günler diliyorum güzel anneler <3

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Büyük kızım 7.5 yaşında telefon tablet bilmez kitap okur daha çok..aynı şekilde 3 ysşındaki kızım da öyle..brnim de sosyal medyam yok.çevremdeki çocuklar yemeği bile telefonsuz yemiyor öyle alıştırmışlar
(1,831 puan) tarafından
Ablamın kızları öyle maalesef telefon tablet ellerinden düşürmüyorlar bırak kitap okuyabilmeyi ödevleri yapmamak için elinden geleni yapıyor 7 yaşındaki 5 yaşındaki yemek yemiyor ve aşırı hırçın ikiside ne oyuna ne sohbete adapte olamıyorlar tek istekleri ellerinde bi telefon olsun . Bende 1 aylıkken bile başladım kitap okumaya çok severim şükür kitap okumayı onunda ilgisini çekiyor . Çok güzel yetiştirmişsiniz tebrik ederim
tarafından
Sağol cnm.bu yaz bile okul bitti diye bırakmıcaz okumayı..tablet alıcaz ama içine sadece derslerle ilgili uygulamalar ve hikayeler yüklicem oyun olmucak
-Reklam-
0 oy
(13,806 puan) tarafından
Ben kendimde kullanmiyorum sosyal medya. Çocuğumu da mümkün olduğunca uzak tutacağim. Tabi şöyle bir endişemde var, ilerde okula herşeyden bihaber bi çocuk mu göndereceğim. Bazen diyorum acaba kullansam mi diye ama içimden gelmiyor. 
(1,831 puan) tarafından
Boşver bi haber olsun gerilemesinden ve kötü etkilenmesinden çok çok daha iyidir ablam çalışan bi anne 2 kızıda ellerinden telefon tablet düşürmüyorlar ne bir oyuna adapte olabiliyorlar ne bir sohbete biri 7 yaşında diğeri 5 onlarda etkisinin çok ağır olduğunu düşünüyorum.
0 oy
(288 puan) tarafından
Valla kızım 6 aylık olacak evde tek yaşıyoruz televizyonun fişi bile çekili tablet yok telefonda sadece babası ve ananesiyle görüntülü konuşurken görüyor oda artık mecburen cocuk şarkılarıni ben ezberleyip söylemeye çalışıyorum cabaliyorum uzak dursun diye ve şuna da dikkat çekerim akşamları eve gelen bir eşim yok kendisi suriyede bir destekçim de yok her işi kızımla yapıyorum ve bunları yaparken oyalansin diye kızımı herhangi bir ekrana mahkum etmiyorum 
(1,831 puan) tarafından
Maşallah sen harika bi annesin bunu bütün samimiyetimle söylüyorum
(288 puan) tarafından
Teşekkür ederim ama bence gerekli olan bu 3-4 aylık çocukları bile çizgi film izleyerek oyalayan anneler var ben böyle bir anne olmak istemiyorum o yüzden belki kendimi çok yoruyorum ama bunlarin hepsini evladim için ve tabiki rabbimin emanetine doğru bir şekilde sahip çıkmak için yapıyorum
0 oy
(119,156 puan) tarafından
biz sosyal medya kullanmiyoruz
(1,831 puan) tarafından
Harikasınız
0 oy
tarafından
Uzak tutmaya çalışmıyorm. Uzak tutuyorum. Bile isteye vermiyorm ellerine ışıklı ekran. Beyin göz algılama öğrenme tüm herşeyini geriletiyor. Bazı çocuklara bakiyorum. Okuldan gelir gelmez TV tablet telefon. Benim kızım boyama kitabı alır kardeşi ile resim yapar. Anasınıfına gitmesine rağmen neredeyse 1. Sinif duzeyinde. Ve herşeyi kendi oturup kendi çabasıyla öğrendi. Bence telefon TV aşırı gereksiz bir şey kızımda sevmez zaten 
(1,831 puan) tarafından
Maşallah çok sevindim dilerim sizin gibi anneler artar
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Benim kızımda 8 aylık hiç göstermiyorum akşamları eşim telefondan çizgi film açtı yapma dedim dinlemedi doktor kontrolüne giderken sende gel dedim doktor kesinlikle yasak deyince oda bıraktı ama amcası Suriye'de onunla görüntülü konusturuyorum bazen yeğenini çok özlüyor çünkü bazende anneannesi ile görüntülü konusturuyorum o kadar başka yok
(1,831 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsınız bende bazen ailemle görüntülü konusuyorum onada gösteriyorum mecbur çok ısrar ettikleri için
0 oy
(611 puan) tarafından
10 yaşında kızım ödevler eba üzerinden geliyor. Araştırmaları internet uzerinden yapmak zorunda sürekli proje ödevleri geliyor hangi ders için kaynak alabilirim ki? Büyüdükleri zaman ister istemez ekran karşısındalar o zaman da çocuklar oyun yok ama ders yaparken var. Bu dönemde ekrandan uzak tutmak çok zor 
(1,831 puan) tarafından
Öyle tabi maalesef sizde haklısınız elimizden geldiğince sınır koymak lazım
(611 puan) tarafından
Küçük cocuklar için sırf dursun diye ekran karşına bırakmak kötü ama büyüdükçe teknoloji hayatlarının tam ortasında o zaman kontrol altında almak gerekiyor. Kızım oyun oynuyor artık bende onunla oturup oynuyorum oyunların içeriğini bilmek için

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 1,264 göst.
0 oy
5 cevap 304 göst.
0 oy
9 cevap 633 göst.
30 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Betül'ün Annesi‍‍ ❤ (3,078 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 336 göst.

378,396 soru

11,326,208 cevap

34,778 kullanıcı

...