0 oy
107 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
28 yaşındayım önlisans çocuk gelişimi mezunuyum dgs ile  istanbul üniversitesine geçiş yaptım lisans tamamlamak için şubatta oğlum.dogdu bu donem dondurdum eylülde tekrar devam etmeyi düşünüyorum lisans mezunu olmak benim hayalimdi ikincisi de kendi ayaklarımın üstünde durmak. Oğlum 1 yaşını doldurduğunda çalışmak istiyorum kayinvalidem yakın ama güvenmiyorum annem yarim saat uzaklıkta hergun gidip gelmek mümkün değil bakıcı yada kreşle bu durumu çözmeyi düşünüyorum ama.bir yandan da aklım karışık bir an önce işe başlamak mantıklı geliyor çünkü yaşım geçiyor bir yandan da oğlumu bırakma düşüncesi üzüyor sizce ne yapmalıyım 

5 Cevaplar

0 oy
(485 puan) tarafından

3 4 yaşından sonra zaten oglun seni bırakacak. :)

Üniversite mezunuysan, mesleğin varsa bence oturman hata. Anne ya da kayınvalide gibi bir şansın varsa kullanmanı öneririm. Kreş için küçük. Bakıcıya yüzde yüz güvenmek imkasız. Benim annem uzak, kayınvalidem baktı ama iyi ki o varmış. İkinciye bakıcı tutmak zorundayım, güvenme özgürlüğünün kıymetini şimdi anladım. Bakıcıya asla tam güvenemezsiniz. Ama babaannesi her türlü sever yani, en azından kötü davranmaz.

Mesleki tecrübe yoksa 30 yaşından sonra sıfırdan ise baslamak zordur. O nedenle bir an önce baslamanda yatar var bence. Çocugu bırakmak evet zor ama bu devirde çocuklarımıza nispeten güzel imkanlar sunmanın, onları iyi büyütmenin tek yolu da maalesef maddiyat... 

tarafından
Kayinvalidem bakarım diyor ama bir önceki posttan bilenler bilir 4 aylık bebeğime kola verdiğini gördüm o günden beri güvenemiyorum o yüzden bakıcı baksın diye düşünüyorum tabi ona da güvenilmez haklisiniz. Eşime kalsa 1 yaş çok erken en azında 2 buçuk yaşına gelsin kreşe veririz diyor ama o zamana benim yaş 30 olacak iş tecrübem var işveren tercih etmeyecek. Maddi olarak güçlü bir anne olmak evlatlarımız için çok kıymetli bence sizce 1 yaş erken mı olur
(485 puan) tarafından
Kreş için mi? 1 yaşında kreş almaz zaten, Gündüz bakım evi alır ki o da her yerde yoktur. Olsa bile ben vermezdim çok mecbur kalmadıkça. Bakıcı daha makul.

Kayınvalide ile konuşulup ne yapıp ne yapmaması gerektiği anlatılabilir. Türkiyedeki 50 yaş üstü kadın profili maalesef çok cahil ve asla laf anlatamıyorsun. Ama benim kayınvalide dinlerdi mesela. Kafasına göre yaptığı ya da gizli saklı yaptığı şeyler de vardı ama yine de az çok neyin zararli olup olmadığını anlatmayı başarmıştım çünkü cok korkaktır. Bebeğe bir şey olur bunu yaparsan dediğim an korkup bırakıyordu. :)
tarafından
Kayinvalideme bırakacaksam bastan peşin peşin konuşurum zaten ne yapıp yapmayacağını bilsin ona göre hareket etsin sonuçta torunu
-Reklam-
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Benim annemde bana uzak oturuyodu ama bakmayı çok istedi o yüzden haftaiçi bende kalıyor haftasonu evine gidiyor biz böyle çözüm bulduk sağolsun babamda hiç hayır olmaz demedi , 1 sene sonra kreşe vereceğim idare ediyorlar
tarafından
Benim annem kalamaz babanneme dedem var onlarda bakıma muhtaç malesef
0 oy
tarafından
Üniversiteyi bitirip ise başlayana kadar oğlun büyümüş olur zaten
tarafından
Bir aksilik olmazsa bitirene kadar 2 yaşında olacak
0 oy
(2,692 puan) tarafından
1 yaşında bence çok küçük bırakmak için. Çocuklara güzel gelecek sunalım diye, bize en ihtiyaçları olduğu dönemde bırakmayı doğru bulmuyorum. Bu günleri geri gelmeyecek. Dolu dolu geçirme taraftarıyım.

Not düşeyim; memursundur, iznin bitiyordur, ya istifa ya işe devam arasında kalmışsındır amenna... Ama kendi başvurunla başlayacaksındır, bir iki sene ertelenebilir. Bunu demek istiyorum. 
tarafından
Memur değilim özel sektöre başlayacağım bu yönden bakımca evet haklisiniz
(2,692 puan) tarafından
Ayrıca yaşa takılma bence. 20 ile 30 arasında fark var evet. Ama 28 30 32 falan çok da fark yok bence.
tarafından
Öyle de bu devirde iş bulmak zor yeni mezunlar dururken işveren 30lu yaşlarda birini pek tercih etmez sanırım yinede herşey nasip herkesin bir yerlerde nasibi vardır elbette
(2,692 puan) tarafından
Cevabım son cümlede saklı :)
Herkes nasibini yer.
0 oy
tarafından
Yarım saat uzaklık birşey değil ki. Büyük şehirlerde en az bir saat yol sürdüğünü düşünürsek. Kayınvalidene bırakmak istemiyorsan annene birak bence. Biraz daha büyüyüp kendini ifade edince de  kreş yada bakıcı dusunebilirsin. Çalışmayı  seviyorum, bransimiz farkli ama bende egitimciyim. Oğlum biraz büyüsün bende çalışmak istiyorum. Evde durmak hiç bana göre değil. 
tarafından
Siz MEB de misiniz? Bende evlenene kadar çalışıyordum kendi paranı kazanmak gibisi yok evet özel sektör çok zor ama en azından para kazanıyorsun ve evladına yatırım yapma imkânı doğuyor
tarafından
Hayır özelde çalıştım . Bana da kpss perileri geliyor arada sonra vazgeçiyorum. Sizin atamalar nasıl şansın varsa kpss dene DGS yi kazandığına göre mat yapıyorsun galiba .
tarafından
Okul öncesi bölümünün atamaları iyi ama çocuk gelişimi mezunu olacağım çok az aliyor formasyon alırsam anca öyle atanabilirim  matematik yapabiliyorum ezberim de iyidir ama eşimin yanıma gelme imkanı yok
tarafından
Özelde mi çalışıyor eşin. Formasyon al bence bulunsun. Dünyanın binbir türlü hali var. O kadar emek vermişsin, yerinde olsam atanmayı düşünürdüm. Atamalar gittikçe azalıyor ve zorlaşıyor . Tabi sen bilirsin.
tarafından
Yok kendi işini yapıyor. Evet haklısınız atamalar gittikçe zorlaşıyor denemek lazım

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 269 göst.
10 Mayıs 2024 Aile kategorisinde melikeili (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 325 göst.
27 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 398 göst.
22 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Birmucizeolsunn (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 88 göst.