0 oy
1,420 göst.
Diğer kategorisinde (401 puan) tarafından
Merhaba kızları maksadım sadece sohbet etmek düşüncelerinizi bilmek ..

Sizce bekâret ne kadar önemli.  Her iki cins için de soruyorum örf ve adetlerimize göre sadece kadınların bakireliği önemli görülse de ben öyle düşünmüyorum haram aynı haram günah aynı günah.. mesela erkekler İlk gece her türlü anlayabilmekte bakire olup olmadığını ama biz kadınların öyle bir şansı yok eşlerinizin bâkir olmadığını bilseniz yine de evlenir miydiniz ???

32 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Günümüzde bakirelik sadece totonun bütünlüğünden ibaret sayılıyor ne yazıkki oysa mü'min kadın ve erkek her anlamda kendini muhafaza etmeli şimdikiler 10 kişiyle geziyor 1 kişiyle evleniyor rabbim hepimizi hidayete erdirsin 
(401 puan) tarafından
Amin amin işte ondan bahsediyorum erkek için bekâret iki damla kandan ibaret
-Reklam-
+3 oy
(13,705 puan) tarafından
Bana Göre önemi yok.

Ön taraf deglde arkadan otoban olanlar o kadar cokken..
tarafından
Vurdu ve golllll
(401 puan) tarafından
Bakireliği bacak arası olarak düşünürsen böyle düşünmen normal
+3 oy
(1,431 puan) tarafından
Ne diyordu Nur suresi " temiz kadınlar temiz erkeklere yakışır " hadis ayet ve Rabbim biz kadınları yaratırken bakireliği veriyorsa bence buna sahip çıkmak gerek , bunun için bence önemli her iki taraf içinde önemli Hz Yusuf iffetini korumadı mı ? Peki bizim çağ neyin kafasını yaşıyor özgürlük adı altında yapmadıkları şey kalmadı , Rabbim hepimi korusun 
(401 puan) tarafından
Özgürlük adı altında yaptıkları kendi bedenlerine saygısızlık..
(1,431 puan) tarafından
Maalesef çağıda kirletiyorlar
+1 oy
(333 puan) tarafından
Bide her kadınla gezip tozup yatıp eğlenip temiz bakire kızla evlenmek istiyorum diyen hanzolar var
(401 puan) tarafından
Evet işte bu çok yanlış her kadın kendini helaline saklıyor özel olsun diyor kendini koruyor erkek yapmıyor çoğu erkek yani
+1 oy
tarafından
Valla bence eğer önemliyse dediğin gibi iki taraf için de önemli olmalı. Yani bir erkek ya da kadın bekaret konusunu önemsiyorsa bu ikisi için de geçerli olmalı. Kendi fikrimi sorarsanız, eşimin de işi gereği bilşyorum ki boşanmaların yüzde80 lık bir kısmı cinselliğe dayalı sebeplerden oluyor. Ya çiftlerde ten uyumu olmuyor ya da evlenene kadar kimseyle birlikte olmadığı için kişilerde doygunluk olmuyor aldatmaya gidiyor. (Dini inancımı soracak olanın canını sıkarım kızlar uyarıyorum) :)
tarafından
Sizin düşünceniz öyle benimki böyle kızlar. Kıyaslama olduğunu da hiç görmedim şu ana kadar :) kıyaslama olsa bile bu evlilikten önce olduğu için işine gelmezse herkes kendi yoluna bakıyor. Bağlantı da şu MERAK. Bunu ilk defa eşiyle yaşamış birinde, özellikle erkekte hoşuna gittiği için acaba başkalarıyla nasıl olur merakı başlıyor. Tabiki hepsi böyle değil. Ama bu tip de azımsanamayacak kadar çok.
(7,043 puan) tarafından
Hiç alakası yok tam tersi evlilik öncesi ilişki yaşamış kişiler daha çok boşanıyor en büyük örnekleri ünlüler.
tarafından
Allah aşkına ünlülerin boşanma nedeni o mu sizce :D
(650 puan) tarafından
Dini inancını sormaya geldim :))
(1,937 puan) tarafından
Aldatmak için yani daha önce biriyle bir şey yaşamamak gerekmiyor çok tanıdığım var evlenmeden önce evlendikten sonra doyum denen bir şeyin olmadığını maalesef ki kadın da öyle erkekte kuzenim avukat ve söylediğine göre boşanmaların çoğunun sebebi aldatmak ve sizin söylediğiniz gibi bekâretle alakası yok önceden bir şey yaşamamakla alakası yok aksine yaşadıkları için oluyor o başka kadınlarda daha iyisini daha güzelini yapanı gördüğü için kendi karısında da onu arıyor daha önce hiç yapmayanlar da netten ya da videolardan izleyerek aynısını beklediği için olmayınca da sıkıntı oluyor
+1 oy
(240 puan) tarafından
Bekaret iki bacak arasında aranmamalı bence. İnsanın kalbinde beyninde ruhunda aranmalidir deyip susuyorum. 
0 oy
tarafından
Evlenmezdim eşimin benden once sevgilisi olmamış benimde olmadı çok şükür herşeyi ilk eşimle yaşadım oda benimle 
(401 puan) tarafından
Bende evlenmezdim herhalde yani belki çiğ düşünceli diyecekler desinler tecrübeli fıldır fıldır bı adam istemem
tarafından
Çiğ düşünce yada eski kafalilik umrumda değil ben rahat bir insan değilim
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Evlenirdim. Ben olaya şöyle bakıyorum. Erkek tamam belli olmuyo ama şu zamanda oyle kızlar var ki bekaretini kaybetmeden herşeyi yapıyolar. Evlendiği zaman da hiçbirşey yaşamamış gibi giriyo olaya. 
(401 puan) tarafından
Ayy bilmiyorum gerçekten varmı böyleleri
tarafından
Aynen öyle :D bakirelerin yüzde90 ı öyle şuan. Köyler bile ohhhoo yani :D
(1,368 puan) tarafından
Var tabi olmaz olur mu. Öyle bi devirdeyiz ki artık temizlik duruluk bekarete bakmıyo.
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Benim için önemli bu kadın erkek olarak değil her iki cins içinde geçerli. Allah'a şükür eşimle küçüklükten beri sevgiliydik herşeyin ilkini birlikte yaşadık. Kendi huyumu bildiğim için eşimin ilki olmak benim için önemliydi.benden önce birşey yasasaydi evlenseydim bile bu olayı öne çok cikarabilirdim huyumdan dolayı diyorum buda bizim iliskimize zarar verirdi.
(401 puan) tarafından
Ne güzel gönlüne göre olmuş
(1,964 puan) tarafından
Aynen canım dualarımin karşılığıdır kendisi Şükür sebebim
0 oy
(2,310 puan) tarafından
Eşimin bakir olması benim için önemli değil. Ama benim için ilk Eşim.

Erkek kadınlarla birlikte olup, bakire arıyorsa namussuzdur uzak durulması gerekir. Dert etmezse sıkıntı yok. 
(401 puan) tarafından
Esin için bekâret önemli miydi peki
(2,310 puan) tarafından
Eşimin ilkiyim ama oda benim için sen ilk olmasan aramazdım dedi. Kendi iffetini korumayan karşı taraftan beklemesi saçma gelir bize
0 oy
tarafından
düzenlendi
evlenmezdim. benim icin onemli. bu isin gunah boyutu da var dediginiz gibi. esim in de daha onceden birlikteligi olmamis sukurler olsun, benim de olmadi. gorustugum biri olmustu gecmisinde bi kizla ayni evi paylastigini soylemisti kabul etmedim ben. onemli bi konu cunku. her seyin ilkini birlikte yasamak cok guzel bence. 
(401 puan) tarafından
Bende böyle düşünüyorum ben kendimi helalime sakladiysam muhafazakar olduysam oda olmalı özel İlk olmalı
tarafından
kesinlikle. cok sukur ki bu konuda da esitlik var zaten. Kuran da da geciyor
0 oy
(13,048 puan) tarafından
Evlenmezdim 3 yık aevgiliydik cok seviyordum eşimi.nikah günü almaya giderken dahi sordum tenin bir kadına degdiyse burada bitisn diye 
(401 puan) tarafından
Ahahhaha :))) adam şok iyi etmişsin kız
(13,048 puan) tarafından
Şaşırdı ben kaldıramam oyle şeyleri :)
0 oy
(9,010 puan) tarafından
Evlenmezdim diyemiyorum ama kadın için ne kadar önemli ise erkek içinde önemli bence erkektir yapar zihniyetini hiç onaylanıyorum. Bazen eşime şakayla karışık soruyorum ama net bir cevap yok erkek bir şekilde kendini tatmin ediyo zaten bekarken bile
(401 puan) tarafından
Eşin için bekâret önemli miydi peki sen bakire olmasan seninle evlenir miydi
(9,010 puan) tarafından
Yani aslında bununda net bir cevabı Yok çünkü uzun süre sevgiliydik tanıştığımız da ben 19 o 25 yaşındaydı. Ama sevgisi halen daha o kadar büyük ki bunu sorun edeceğini sanmıyorum o zihniyette biri degil. Namus sadece bacak arasında değil
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Evet keşke anlasilsaydi erkeklerler bu kadar şerefsizlik etmezdi çoğu erkek bekar olan o haltı yemiş durumda 

Kızı erkeği yok iki taraf içinde çok önemli bir konudur bence ... 

(401 puan) tarafından
Bence de keşke anlaşılsa
(9,010 puan) tarafından
Hep bende bunu düşünmüşumdur keşke erkeginde anlasilsa...
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Eşimin ilki ben degilim bunu nişanlıyken biliyodum ama bnim ilkim oydu geçmiş geçmişte kalmıştır dedim takmadım günahı kendine aynı şeye ona sordugumda önemli bnim için ama böyle bişey için senden ayrılmazdım dedi
(1,451 puan) tarafından
Evlendigimiz günün sabahına baktı odamıza gelip baktı bizim buralarda var hala bu gelenek özellikle köyde yaşayan insanlar için
(13,048 puan) tarafından
Neresi orası
(1,451 puan) tarafından
Antep
(2,158 puan) tarafından
Ay bende antepliyim canım ama yok öyle bir şey yapmadılar yani yörede n yöreye değişiyor da
(1,451 puan) tarafından
Benim kaynanamgilin köyü daha geri kafalı daha geçen sene görümcem evlendi aynısını onada yaptılar
0 oy
(125 puan) tarafından
Sadece kadina has degil zaten olamazda, bence cok onemli her iki cinsin de bakir olmasi, ve esimin o halti oldugini bilseydim cok yuksek ihtimalle evlenmezdim, zira benden sklip baskasina gitmeyeceginin garantisi yok, guvensizlik olusurdu sahsen
(401 puan) tarafından
Bana dokunurken başkasında tecrübe ettiğini düşünmek beni delirtirdi...
0 oy
(1,878 puan) tarafından
Kadınlardan da var evlenmeden önce bir sürü şey yaşayıp elime erkek eli değmedi diyenler. Erkekler de diyebiliyorlar. Belki yargılayacaklar olacaktır ama ben bakire değildim evlenmeden önce eşim de bunu biliyordu biz bu konuyu aştık. Sadece kızlık zarının varlığı hiçbir şeyi ifade etmiyor. Kandırmak çok kolay. Diktiren de oluyor karşılıklı dürüst olmak en önemlisi.
(401 puan) tarafından
Yargılamiyorum kendi düşüncem ben kendimi helalime sakladiysam oda bı erkek olarak aynısını yapmalı o yapanlar da günahları boynuna...
(1,878 puan) tarafından
O konuda size katılıyorum erkek kadından bekliyorsa kadın da erkekten bekleyebilir bekareti.
0 oy
tarafından
Bunu dinlemenizi tavsiye ederim.
(401 puan) tarafından
Peki dinlicem
(401 puan) tarafından
Dinlerim de sen hangi dusuncedesin onu söyle
tarafından
Ben bu kadının düşündüğü gibi düşünüyorum yani bekaret bence koruyucu tedbir .
0 oy
(917 puan) tarafından
Benim için önemli insan kendini,namusunu helaline eşine saklamali,eşini beklemeli çünkü diğer türlü bekarkan bu işleri yapmak zinaya giriyor ve günah ayıp ben böyle düşünüyorum 
(401 puan) tarafından
Bende böyle düşünüyorum +
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Tabikide çok önemli kadınlarda bu anlaşılıyor ama erkeklerde kıyamet günü Allah'a hesap verecek sonuçta onlarda yapsa günah 
(401 puan) tarafından
Günah aynı günah işte ama toplumda erkeğin bekareti konuşulmuyor kiii

İlgili sorular

+1 oy
46 cevap 549 göst.
24 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 423 göst.
7 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 450 göst.
0 oy