0 oy
226 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (368 puan) tarafından
Kızım 9 aylık ilk gunden beri hep aglar hep aglar hıc durmadı. Neyse yenıdoğan dedık anladık. 4-5 aylık oldu oyuncaklar VS aldım oynar kendi kendine oyalanır dedik yok asla oyalanmadı ve yine hep agladı neyse 7-8 aylık oldu artık kendi kendine oynar emekler sıkılmaz aglamaz dedık yemin ederim ki bayılmak üzereyim nefes alamıyorum sanki bu kız yine ağlıyor asla durmuyor. 1 saniye bile durmaz. Mesela onune oyuncak koy asırı ilgisini ceksın. Ama ondan bile 5 bilemedin 10 dk sonra sıkılıp aglar. Odadan cıktıgım an aglar yanından gideyim istemez. Yanımda goturıyorum. Ama genede durdugu yerde aglar. Emekleme zaten yok. Oturduğu yerde devrılse ağlar. Bugun yine aglıyor artık dayanamadım sormak istiyorum inanın soru postu acacal vaktim yok hep aglıyor. Ama hıc bir sorunu yok hasta degil elhamdülillah saglıklı yanı bence hasta olsa 9 aydır hasta mı. Canı isteyince susar cok sinirli bide elinden bsıy alınca elime vurup yuzume vuruyor. Kızıyor morarıp aglıyor. Yalvarırım. Bir bilen yorum yapsın. Hayatında boyle bsıy yoksa dahi cevresıne sorsun ne olabilir  neden aglıyor. Hep 1 saniye oyuncaklarla oynamıyor. 

19 Cevaplar

0 oy
(752 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Her çocuk farklıdır bacim o sinir benim kızda da var şimdi bir yaşında mesela evde bağırır ben yüz vermem öyle her istediğini de vermem alismasin öyle diye yere düştüğünde kendi kalksın başkalarından medet ummasin diye hoppala yaptın kizim hadi kalk derim şimdi mesela düşse de yere elini çırpar kalkar maşallah ağlamayı bıraktı . Bebekler ilgi görmeye alışınca daha fazlasını istiyor şimdi mesela dünya nnem gol gekdi annem in ilk torun hiç kuvagindan indirmiyor yemin ederim kadına doğru dürüst ekmek yedirtmedi ben diyroum ki anne sal gitsin kendi başına oynasin yok annemden yüz bukuyo mesela naLaniyor sürekli bağırıyor aglayarak istiyor herşeyi demem o ki bebek yüz bulduğu kişiyi iyi biliyo ona naz geçiriyor sen acaba çok mu ilgileniyorsun da sürekli ilgi istiyor hemen sinirleniyor 
-Reklam-
+1 oy
(381 puan) tarafından
Canim aynısından bi tane de ben yaptım. Tam 9 ayligiz hep ağlıyor 
(368 puan) tarafından
Niye boyle neden hep aglıyor. Ama cok zor bu durum
(381 puan) tarafından
Canim ramazanin basindan beri uykusuzluktan ayakta sızıp duruyorum gözlerim ağrıyor artik
+1 oy
(485 puan) tarafından

Ağlarmış demek ki. :)

Yani bütün çocuklar karakterleriyle doguyorlar bence. Onun karakteri de bu demek ki. 

(368 puan) tarafından
Evet katılıyorum haatanedeyken daha dogdugu an bile cok mızmızdı hıc susmadı hala aynı. Bu bir hastalık olabilir mi
(485 puan) tarafından
Yani hastalık değil de kişilik yapısı bence. Bizim bir komşunun oğlu vardı benzer durumda olan... Care bulamadılar. Çocuk 6 yaşına kadar ağladı. :) arada sinir krizi geçirircesine sinirleniyordu istediği olmadığında falan... Çok zor bir durum. Genetik olabilir, ailelerde var mıymış böyle olan?
0 oy
tarafından
Canım ya gebeliğin zor mu geçti psikolojikmen 
tarafından
Bı yerden duymuştum doğruluğu tartisilir ama gebeliği rahat geçirenlerin bebekleri daha huzurlu sakin oluyor diye belkii ondandır bolca dua oku inşallah düzelir buyudukce
(368 puan) tarafından
Cok sagolun tesekkurler
(7,447 puan) tarafından
Bu söylediğiniz şey çok doğru çünkü anne ne kadar mutlu huzurlu olursa bebekte anne karnında onu hisseder o duyguları hisseder yaşar eğer stresli üzüntü içinde bir hamilelik geçirdiyseniz bebeğinize yansımış olabilir sizin gibi bir arkadaşım var onunda bebeği böyle ve hamileliği sıkıntılı geçmişti baya
tarafından
Evet bir kaç kişide ben de denk geldim
(7,447 puan) tarafından
Kesinlikle doğru
0 oy
(536 puan) tarafından
Seni istiyordur bol bol vakit geçirmeyi dene beraber yapın sarıl kucağında tut dışarı çıkar yine de aynı mı
(368 puan) tarafından
Evet hep aglıyor yanı en fala 10 15 hadı 20 olsun sonrası hep aglama
(536 puan) tarafından
Sen niye ağlıyorsun diyip sevsen oyun oynatsan devam mı ediyor
(368 puan) tarafından
Evet ya susmuyor anlamıyor hıc cok zor vallahi bu durumu yasayan bilir siz hıc yasadnz mı
(536 puan) tarafından
Yaşadım tabi ki yakamdan düşmezdi herşeye mızıldıyordu benim kızım aktif bir çoçuk oturduğu yerde sıkılır oyuncaklarla oynamazdı 3 yaşı bitecek daha yeni yeni bebekşe oynuyor karnı doyuruyor arabası var koyup gezdiriyor filan ama çok zorlandım uyumayı fa sevmezdi istikrarlı oldum çoğu şeyde filan büyüdükçe geçiyor inşallah bol bol vakit geçir gerekirse dışarı çıkar benim kız dışarı çok severdi dururdu hala daha öyle evde uzın süre vakit geçiremiyor bana yapışıyor parka götürüyorum akşma kadar oynasa oynar sıkılmaz
0 oy
(1,092 puan) tarafından

9. Ay da ne iki yaşına kadar ağlar hep ağlar her zaman ağlar :) benimki iki yaşına girecek hala öyle

(368 puan) tarafından
Eeee nasıl gectı hayatınız cok yıprandınz mı
(1,092 puan) tarafından
İki yılda on yıl yaşlandım iş ev kızım arasında koşturup duruyorum ama alıştım artık o tempoya kızıma da alıştım zamanla normal gelmeye başlıyor
0 oy
(7,247 puan) tarafından

Bi bebek dogdugu gunden 3 yasina kadar agliyorsa. 9 aylik olana kadarda aglar :)

(368 puan) tarafından
Bu tarz bebekler otizmli falan degıller dimi. Cok anormal davranıyor da durduk yere aglıyor ben anlam veremiyorum
(7,247 puan) tarafından
Valla bilemiyorum benim cocugumda bisey yok sukur sadece biraz hiperaktif gibi cani sıkildikca agliyor
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Sakin ol benimki de ağlıyor 2 yaşında :D ahaha ben alıştım sende alışırsın 
0 oy
(225 puan) tarafından
9 ay boyunca ağlar mı bilemem de bizimki de 6 aydır ağlıyor valla sürekli huzursuz mutsuz ne yaparsak yapalım maalesef ağlıyor
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Benimki de 6-7.ayına kadar falan ağladı ama hep bi sebebi vardı.. Kırkı çıkıncaya kadar gazı vardı, ondan sonra kabız oldu aylarca geçmedi.. (Sadece anne sütü alan çocuk kabız olabiliyormuş onu da öğrenmiş oldum bu arada..) Şimdilerde de 8.ayın içinde, niye ağladığını bilmiyorum ama diş sıkıntısı başladı onun için ağlıyor diye düşünüyorum.. Oturuyorum tepeme çıkıyor, iş yapmaya kalkıyorum paçama yapışıyor.. Doğum kilomu veremezsem diye korkuyordum, bekarlık kiloma döndüm
0 oy
(15,976 puan) tarafından

9 ay mi benim kızım 3 bucuk yaşında hala ağlar :ermm:

0 oy
(2,349 puan) tarafından

• :angel:3 yaşına girecek kendini yırtıyor aglamaktan
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Huy kuzum huy artk demekki bendede var bı oğlan 5 yaş bitcek hala agliyo hiç degismiyo saolsn 
0 oy
(632 puan) tarafından
Koliktir canim benim oglum da oyleydi 3 yasinda hala aglmasina insanlar korkar bi sebebi olmasina gerek yok
(632 puan) tarafından
Birsey yapilamiyor canim sebebi olmadigi icin kolik denmis zaten yabanci makalelerden okuyabilirsin turkiyede doktorlarin cogu bile gercek koligi bilmiyor. Gercek kolik sebepsiz ama direncli aglama krizleri ve cocugun sakinlestirilememesidir. Zamanla kendiliginden geciyor bilinen bir caresi yok zaten hastalik da degil ben de delirdim ama duruldum gecti cok zor biliyorum dayanmaya calis
(632 puan) tarafından
Hani diyorlar ya hamilelik stresi onunla da alakasi yok ben cok mutluydum bi arakadasim bosanma esiginden dondu. Onun bebegi pusette uyuyarak ohnayarak byyudu birak aglamayi mizmizlanmadi bile 1 kere benimki susmadi gece gunduz ayyyy o gunleri dusunuyorum da 2.cocuga o kadar korkuyorum ki bazen dehsetti
(368 puan) tarafından
Bı defa hastanede bir doktor kızımın karnını elledi ve kolik bebek dedi. 1 yasına kadar devam dedi. Kendini pencereden aşağı atma dedi. Cok zor dedi. Ama bende sanıyorum ki ilk 3 ay sürüyor sadece. Mesela benim kızım cokda sinirli. Kumandayı agzına sokuyor ısıramayınca aglıyor. Bı defa duvarı ısırmak istedi. Elledi agzını duvara dayadı ısırmak istedi sonra agladı Herseye aglıyor. Beni dövüyor kendince. Hissediyorum sınırlı Bı sekılde elıyle vuruyor. Daha 9 aylık yanından 1 saniye ayrılınca aglar. Uykuya cok zor gecer iştahı cok az. Kendi kendine oynamaz koca adam gibi seyler istiyor ben yaşlandım
(632 puan) tarafından
Oyle iste tum koli kbebekler gibi. Huzursuz huysuz memnuniyetsiz malesef yani kotulemek gibi olmasin ama inan buyudukce cok akilli olabiliyirlar kendini ferahlatacak seyler yap ben agir bir lohusa deoresyonu gecirdim 1 sene surdu kendi psikolojine dikkat et canim
(368 puan) tarafından
Hacamat yaptır. Psikolojiye bire bir daha iyisi asla yok
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Benim büyük kızım da öyleydi. Sürekli ağlardı mutsuz bi bebekti eylülde 4 yaşına girecek hala huzursuzdur zor mutlu olur. Ben bunun hamilelikle ilgili olduğunu düşünüyorum. Büyük kızıma hamileyken zor günler geçirdim eşim işten çıktı iş bulamadı babam kalp krizi geçirdi filan Çok gergin geçti hamileliğim. Ama 2. Hamileliğim çok huzurluydu. Mutlu bi gebelik geçirdim. Kızım şimdi 8 aylık çok sakin ve mutlu bi bebek mesela.
0 oy
(119,289 puan) tarafından
kolikse aglar valla
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Aglar. 9may ne kı 14 ay bıle aglar. Su anda bıle aglıyo. Aglayıp hızını alamıyo dudakları morarıyo artık aglarken. Bısey gosterır verırsın aglar vermezsin aglar. O aglar benımde anlamda aglar
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Ya   anim kan idrar tahlili bakittinmi birde alerjisi olabilrmi benim bebegim hoc susmazdi meger alerjisi varmis mamasi degisince birazdaha az aglamaya baslamisti
0 oy
(573 puan) tarafından
4 aylık bebeğimle aynı durumdayım gazı var dedik susar dedik gazı bitti yine ağlıyo oyuncakları veriyorum 5 dk sonra sıkılıyor kendini yırtıyor morarana kadar sesi kısılana kadar ağlıyo zaten doğum anında, kafası çıkar çıkmaz ağladı o zamandan beri hala ağlıyor :(((

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 223 göst.
19 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 150 göst.
23 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 2KizAnnesi (341 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
0 oy
9 cevap 635 göst.

379,685 soru