0 oy
311 göst.
Diğer kategorisinde (1,794 puan) tarafından
Bir kresle görüştüm sabah 7 buçuk aksam 6 dil eğitimi var dans dersleri var serbest çalışmaları var vs 2500 dedi ama biseyler yaparız dedi (KIZIM 1.5Y YAŞINDA)

Bakıcı eşimin halasının kızı bir çocuğa da bakıyormuş durumu yok ihtiyactan dolayı bakıyor hiç görmedim konuşmadım nasıl biri bilmiyorum çocuğumla ilgilenirmi nasıl davranır vs çok soru var aklımda onda 1.500 yada siz ne verirseniz ben ona kabulum diyor? 

Siz ne yapardınız ? 

17 Cevaplar

+3 oy
(485 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bakıcı deneyimim de oldu. Kres deneyimim de oldu. Krese verecekseniz, İngilizce eğitimi şu bu demelerine bakmayın, 1.5 yaşındaki çocuk native eğitim almadıkça, yani sürekli kendisiyle bire bir İngilizce konuşan biri olmadıkça iki üç şarkı ezberlemekten başka bir şey ogrenemeyecek. Buna hazırlıklı olun. Öte yandan, o dans dersleri falan genellikle göz boyamadan öteye gitmiyor. Dediğim gibi, 1.5 yaşındaki çocuğu ancak eglendiriyorlar yani, verebilecekler pek bir eğitim yok.

Akraba derseniz, birincisi kadını tanımanız lazım. İkincisi de iki çocuğa birden bakacaksa, ikisine de yetebilecek mi ona bakmak lazım. Diğer çocukla yaşları yakınsa arkadaş olurlar, bu avantajdır. Ama diğerinin yaşı 3 4 yaş büyükse bu aleyhe de olabilir, sizinkini ezebilir.

Ozetlemem gerekirse, 1.5 yaşındaki çocuğu ben mecbur kalmadıkça kreşe vermem. Çünkü o daha sosyalleşme ihtiyacı duyacağı yaşta değil, bire bir bakım ihtiyacı duyduğu yaşta... Öğreneceği pek bir şey de yok zaten. Kaldı ki 1.5 yaşındaki çocuğu alan kres de bunun farkındadır. O yaş grubu çocukların gün içindeki ihtiyaçları bitmez. Koordinasyon sağlamak zordur, derse adapte etmek imkansızdır. Orada eğitim değil, eğlendirmek ve oyalama var kısacası...

Ben olsam şayet kadına isinirsam ve iyi bakacağına inanırsam, bakıcıya tercih ederdim. Krese en azından 2.5 yaşından önce vermezdim. Ama siz bilirsiniz tabi. 
(1,794 puan) tarafından
Nasıl güzel yazmissin öyle hiç usenmeden Allah razı olsun :)
Eğitim konusunda uzun süreli kalacağı için Anaokuluna kadar biseyler öğrenmiş olur diye düşünüyordum yoksa eve gelip ingilizce konuşmasını beklemiyorum :D dans vs dediğin gibi oyalamak vakit geçirmek için evet bende evde aynısını yapıyorum :) Bakıcı ablaya da dediğin gibi önce bir bakacagm nedir ne değildir bir gozlemleyecegm çok sağol valla çok iyi ozetlemissin
(485 puan) tarafından
Küçük yaş gruplarında öğrenecekler şeyler çok kısıtlı inanın. Ayrıca en önemlisi, dediğim gibi, çocuk sosyalleşme çağında değil. Önceliği sosyalleşmek değil. Bire bir bakım ve bağlanma çağında şu anda. 3 4 yaşından sonra sosyalleşme dönemi başlayacak. Çocuğun ihtiyacını gozetelim diyorsanız, bire bir bakım yolunu tercih etmeniz lazım. Kolaylıklar dilerim.
(1,794 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim aklımda bulunduracagm bu dediklerini ❤️
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Kesinlikle kreş. Hem pedagojik eğitim almış biri bakıyor hem de kendi akranları ile sosyalleşiyor çocuk
(1,794 puan) tarafından
Dimi bende böyle düşünüyorum ya
+1 oy
(3,807 puan) tarafından
2.5 yasina kadar bakici sonra kreş derim canim ben . 2 yasindan sonra tuvalet egitimi de verirsin   ,kreş daha kolay gecer 
(1,794 puan) tarafından
Bakıcı ablasıyla bir görüşeceğim bakalım nasıl biri neler yapıyor evde zaman nasıl geçiyor ona göre
0 oy
tarafından
Kadınla tanışır bakardım. Ama iki çocuğa birden nasıl bakacak seninki baya küçük sürekli ilgilenmesi lazım.
(1,794 puan) tarafından
Aynen öncesinde bir görmem lazım zaten o da aklımda
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Ben olsam güvenilir bir yerse kreşe verirdim.

Hem verimli zaman geçirmiş olur bebeğin.
(1,794 puan) tarafından
Bu dusuncedeyim bende
0 oy
(1,982 puan) tarafından
Kreş guvenilirse veririm çünkü 1 buçuk yaş çok küçük kendine bişey yapılsa anlatamaz vs herşeyi iyi araştırmak lazım 

Onun dışında o akraba guvenilirse en azından 3 yaşına kadar bakar sonra veririm çocuk kendini biraz ifade eder diye düşünüyorum 
(1,794 puan) tarafından
Kreş araştırdığım kadarıyla güvenilir
Akraba hiç tanımıyorum bilmiyorum daha önce hiç görmedim.  O yuznden kararsız kaldım
0 oy
tarafından
1. Şu hangi şehirdesin 

2. Şu dil eğitimi var demişsiniz tam zamanlı mı
(1,794 puan) tarafından
1. Gaziantep
2. Tam zamanlı evet
tarafından
T zamanlı ingilizce konuşan hocalar var ise, fiyatı iyi gibi 2000 e anlasirsan zaten daha da muhteşem.  Benim kreşte aradığım tek kriter ingilizce . Başkada bir beklentim yok
(1,794 puan) tarafından
Siyahi bir hocalari var :) ingilizce danslar konusmalar öğretiyor :)
0 oy
(351 puan) tarafından
Çocuğun bilişsel gelişim dil gelişimi vs tüm gelişimleri  açısından tabiki kreş çocuklarla büyüyen çocuk çok sosyal oluyo kesinlikle kreş bence canım
(1,794 puan) tarafından
Aynen öyle düşünüyorum bende daha akıllı buyur sanki
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Bende kreş hic yoktan bisiler öğrenir 
(1,794 puan) tarafından
Aynen öyle düşünüyorum aslinda
0 oy
tarafından
Kreş için çok küçük bnce  bakıcı
(1,794 puan) tarafından
Öyle mi diyorsun canm bakıcı ablasıyla bir görüşelim bakalım
0 oy
(13,761 puan) tarafından

Uzaktan bakinca kreş daha iyi bir seçenek gibi duruyor ama 4 yaşindan küçük çocuk için bakici daha iyi bir seçenek. 

image

(1,794 puan) tarafından
Önce bir bakıcı ile de goruseyim sonra karar vereyim o zaman
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Anaokulu öğretmeniyim 11 yıl kreşte çalıştım kesinlikle Kreş tabiki. Kreşin vereceği eğitimi evde bakıcı veremez. Yalnız kreşin bişeyler yaparız demesi hoşuma gitmedi. Prensip sahibi kaliteli sağlam kreşler böyle konuşmamalı bana göre. Biz fiyat konusunda böyle asla konuşmazdık. Tanıdık olur orası ayrı, oğlum 2 yaşında 2.haftamız kreşte eski çalıştıgım yere verdim eski öğretmenleri oldugum için bana fiyatı azalttılar dogal olarak. Onun dışında fiyatta taviz yok. Taviz verenin şahsen eğitiminden hoşlanmam. 
(1,794 puan) tarafından
Biseyler yaparız şu şekilde canm Milli eğitimde çalışan anne babalara %10 Luk bir indirim yapıyorlarmış bende milli eğitimde göreve başlıyorum o bakımdan dedi biseyler yaparız diye . Yoksa Haziran geçerse 3000 den aşağı alamam dedi
(25,224 puan) tarafından
O zaman tamam canım normalde bazı okullar sırf kaçırmamak için indirim yapıyo kaliteli bir okul bunu yapmamalı. Bizim kreşte şuan 3750 fiyatlar aşırı yüksek
0 oy
(11,217 puan) tarafından
kres daha profosyonel ve yasitlari var. benim kizim 4 yildir krese gidio.babaanneside bakarim dedi ama 1 ay gozlemledim bana uymadi . ki emekli ogretmendi.
(1,794 puan) tarafından
Hmm anladım canm bana da kreş mantıklı geliyor ama bilemedim
0 oy
(323 puan) tarafından
Bir bakıcıya asla güvenmem eğitimi geçtim benim için önemli olan güvende olması.Kreşte bir öğretmen ilgisizse diğeri mutlaka ilgilidir vicdanlıdır ben kreşe verirdim.Eğer bakıcı da olacaksa evin her yerine kamera döşemem lazım.Böyle düşünüyorum ben.
0 oy
(118,983 puan) tarafından
kesinlijke kres     
0 oy
(1,653 puan) tarafından
Bence akrabaya verme kreşe ver. Pişman olursun zamanla
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Başka çocuğa dha bakıyorsa başka bakıcıya bak bnce 1,5 yaş kreş için erken 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 112 göst.