+1 oy
929 göst.
Diğer kategorisinde (7,958 puan) tarafından
Kızım 6 yaşında 2 senedir ana okulana gidiyo dün götürdüm okula okulda 1 sokak ötede kimse gelmemiş ogretmende kızıma git demiş ev yakın diye sonra beni aradı Göksu geldi mi dedim yok getirdim okula dedi kimse yoktu yolladım dedik ne zmn dedi baya oluyor öyle diyince dizlerimin bağı çözüldü dedim yok nasıl fln kapri vardı üstümde çıkarıp esafmannimi giydim aşağıya sokağa koştum oda yine aradı sen sokaktan bak bende okuldan çıkıyorum diye nasıl korktum aklıma 5 dakikada herşey geldi içimdende kızdım niye bana demiyorsun gel nasıl dersin git diye sonra gene aradı dedi Göksu arkadaşını eve bırakmaya gitmiş yolda gördüm dedim nasıl oda küçük ya kaybolsaydi neyse beni gösterdi kızım bana koştu geldi ona ztn kızdım öğretmene şok oldum ya bana demeden sokağa salması ya başına bir şey gelseydi yinede ses atmedim kadına siz olsaydınız nasıl tepki verirdiniz 

53 Cevaplar

+2 oy
(1,451 puan) tarafından
Çocuk bu şakaya göz kapamaya gelmez devir çok kötü olmuş bn olsam ögretmene kızardım sorumlulugu sizdeyken nasıl bırakırsınız diye
(7,958 puan) tarafından
Valla korkudan aklıma herşey geldi dizlerim tutmadı sonradan kızmak aklıma geldi dedim okul bitti kırmadim ama bence bu onada derse çok korktu oda
-Reklam-
+1 oy
(1,975 puan) tarafından
Kızın çok küçük değil evde yakınmış ama kesinlikle gönderiyorum, göndereyim mi yada gelin alın vs. bişey demesi lazımdı. Yaptığı sorumsuzluk, her an herşey olabilir. Yüz yüze gelince mutlaka bu konuda uyar. Eskidendi küçücük çocukların okula kendi gidip gelmesi. 
(7,958 puan) tarafından
Aynen ztn kızım kendi gidip gelebilir ama ben yinede götürüp getiriyorum ve bunu biliyo görüyor yinede sqlmamaliydi sokağa
+1 oy
(632 puan) tarafından
Canim yaptiginin belki de disiplin cezasi bile vardir oyle is olmaz ciddi azarla
(7,958 puan) tarafından
Konuşacam cnm kızımın okulu bitti başka çocuklar için konuşacam
0 oy
tarafından
Ben olsam azarlardim tanı küçücük çocuk sonuçta hem numaranda varmış göndermeden önce telefon edebilirdi uyarın yani...
(7,958 puan) tarafından
Okul bitti cnm ondanda kızmadım cuma günü karnesini alacak
0 oy
(3,862 puan) tarafından
ya ne bicim ogretmen , Allah akil fikir versin . 6 yasinda cocuk tek basina kapi onune bile birakilmaz . akil yok mu ,ay cok sinirlendim , git konus muhakkak
(7,958 puan) tarafından
Onada ders oldu çok korktu ztn öyle görünce bişey demedim cuma günü karnesini alacak kızım
(72 puan) tarafından
Çocuğu korkutmamak için söylemedim de, çek müdürn odasına veya bahçeye sinirini göster. Kimse uyarmadığı için böyle saçmalıklar oluyor
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Yasak gönderemez ortaokul öğrencilerini bile velisi gelmeden göndermiyoruz ve her sınıfta  bir öğrenci olsa bile git demiyoruz 
(7,958 puan) tarafından
İşte yemin ederim şok oldum insan bı arar
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Çocuk bu şakaya gelmez kızardım kızın neden iki yildr gidiyor ana sınıfına benimde kızım bu yıl ana sinifana gidiyor ama hiç bişi öğrenmesi tekrar göndermeyi dusunyorm 
(7,958 puan) tarafından
Geçen sene pandemi vardı bir giderdi bı gitmezdi bazen 1 ay okul yok derdiekr bazen vakalar çok doye ben korkup gondermezdim bide içine çok kapanık sosyalessin diye bu senede gonderdim
(4,101 puan) tarafından
Aldılar dimi bende 2 kere yollamak istyorm alrlarmi
(7,958 puan) tarafından
Tabi alırlar ama benim kızım 2016 Mart doğumlu ztn bu sene almadilar dilekçe ile yılın ilk 3 ayını aliyolarmis dilekçe verdim okulda yer yok öğretmen sıkıntımız var dediler
(4,101 puan) tarafından
Benimde Kasım 2016 doğumlu
(7,958 puan) tarafından
Bu sene 2016 lilar birinci sınıfa başlayacak tabi istersen tekrar ana okula yolarsin
0 oy
(997 puan) tarafından
Ses etmedim mi valla ben kıyameti koparirdim ne biçim iş 6 yaşındaki çocuk tek başına gönderimi okulu ve o öğretmenidir şikayet ederdim göz ardı edilecek bir konu değil ya kızının başına birşey gelseydi
(7,958 puan) tarafından
Aslında hiç bir zaman böyle yapmamıştı hata bı kere tüm öğrencileri eve bırakmıştı kızımı merdivenlere kdr bırakıp beni aradı Göksu içeri girdi mi diye çok düşünceli bir kadindirda böyle yapmasi beni şok etti
0 oy
tarafından
Bizim okulda çok yakın ama öğretmen veli olmadan salmiyo çocukları geçen sene okulun ilk günü oğlumu okula bıraktım (1.sinif )Kırtasiye ye uğradım sonra eve gittim kızım kardeşinin tek başına eve geldiğini abisinin tekrar okula göturdüğünü söyledi hemen okula gittim müdürün yanına çıktım anlattım mudur öyle bir korktuki çünkü onların sorumluluğunda bir suru özurler dilediler ama suç onlarda değildi kapının yanına yigilan boş beleş velilerdi güvenlik basedemiyordu onlarla ama 
(7,958 puan) tarafından
Valla bu kdn çok iyi düşünceli bir öğretmen ilk defa böyle oldu şok oldum
tarafından
Uyar o zaman bidaha olmasın de sana haber versin öncesinde
(7,958 puan) tarafından
Cnm okul bitti cuma günü karne alacak ama konuşacam başka ailelerin başına gelmesin salmasin diye
0 oy
(7,741 puan) tarafından
Benim kızım da ana okuluna gidiyor Geçen gün görümcem almaya gitmişti öğretmen durdurmuştu siz kimsiniz daha önce hiç görmedim diye 

Öğretmen hemen beni aradı halası mi alacaktı diye evet dedim birde kusura bakmayın görümcenizi durdurdum diye 

Bazıları da sorumsuzmuş gerçekten 
(7,958 puan) tarafından
Aslında çok iyi bir öğretmen işini hakkıyla yapan biri ilk defa böyle olunca şok oldum bide oda aşırı korktu
0 oy
(866 puan) tarafından
Ağzına sıçaardım net bana haber vermeden nasıl gönderiyor çocuğu 
(7,958 puan) tarafından
Aslında kızımı çabuk buldum yoksa bende delirirdim herhalde
(866 puan) tarafından
Onlarn sorumluluğunda olan bir çocuk tek başına dışarı sokağa salamaz çabuk bulsana gerekeni yapacaktın haddini bildirecektn öğretmen diye bişi diyemycm, ucuz atlatmışsın
(7,958 puan) tarafından
Haklısın vala ne diyim
0 oy
(485 puan) tarafından
Milli eğitime şikayet edin. Olacak iş mi yaptığı? Ya çocuğa bir şey olsaydı? Asla bırakamaz o şekilde. 
(7,958 puan) tarafından
Yok ya Ekmeğiyle oynamam şükür çabuk buldum kızımı çokta korktu oda
(485 puan) tarafından
Valla benim çocuğumun güvenliğiyle oynayanın ekmeğiyle oynarım, gözümü bile kırpmam.
(25,224 puan) tarafından
Ekmeğiyle oynamam ne demektir şoktayım şuan. O okulu başına yıkar süründürürüm onu mahkemelerde...
(7,958 puan) tarafından
Canım cuma günü konusacam ztn başka çocukları salma bize yaptın başkası benim gibi susmaz diyecm
(72 puan) tarafından
Kız ekmeğiyle oynamak değil meslekten mi atacaklar, git müdüre söyle
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Kimse gelmediyse direk git demesi çok hatalı , sizi arayıp  diğer öğrenciler gelmedi kızınızı gelip alın demesi lazım 
(7,958 puan) tarafından
Aynen öyle bende öyle sanıyordum ben yolladım diyince şok oldum
(7,935 puan) tarafından
Allah korumuş yaa .Madem dönem sonu,  bi tatsızlık çıkmasın .Öğretmen de çok korktu diyorsun .Daha bi bilinçlenmiştir  ona da ders olmuştur
0 oy
(2,887 puan) tarafından
Direk ağzına sıçardi.m
(7,958 puan) tarafından
Şükür çabuk buldum yoksa bende herhalde delirirdim
0 oy
tarafından
Sizi araması lazımdı. Tepkini koy birdaha olmasın şikayet ederim de  . Allah korusun biri alsa götürse nolcak. Küçücük yavrucak yalnız gelip gidecek yaşta değil. Devir zaten bozuk kötü. 
(7,958 puan) tarafından
Şimdi kızım okula gitmiyo cuma günü gidip karne alacak okulu bitti artık
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Müdüre şikayette bulun eğer tebdirini alıp tepkini koymazssan tekrarı olur ne sorumsuz öğretmen öyle 

(7,958 puan) tarafından
Yok cnm şimdi okula gitmiyo cuma günü karnesini alacak bence oda bir daha yapmaz ama genede konuşacam diyecem bizim için okul bitti ama gelecek sene başka çocukları salmayin lütfen fln derim
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Ben olsam telefonda o an sinirimle ağzıma geleni sayardim yeğenim 7 yaşında bakkala göndermiyoruz biz aynı sokakta olduğu halde bu nasıl bir kafa yapısı ya neelr olup bitiyor farkında değil mi bu öğretmen 
(7,958 puan) tarafından
O an ki şok korkuyla bişey demek aklıma gelmedi ama cabukta buldum şükür ama konuşacam yinede
0 oy
tarafından
Öğretmen size demeden nasıl bırakır biz lisedeyken bazen son iki ders bizi okuldan yollarlardı yollamadan önce babaları ararlardı 
(7,958 puan) tarafından
İşte bana demeden salmasina hayret ettim
0 oy
(3,084 puan) tarafından
Çok sorumsuz bi öğretmen insan yalnız birakir mi ya benim öğrencilerim vardı 10 yaşında ikizler biz eve tek dönüyorum demişlerdi içim rahat etmemişti acaba doğru söylüyorlar mi diye bende evlerine kadar eşlik ettim anneyle konuştum evet tek dönüyorlar demişti o günden sonra daha götürmedim tabi ama yinede o çocukları görünce üzülüyordum
(7,958 puan) tarafından
İşte herkes öyle sizin gibi düşünceli dehil
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bnde öğretmenim. Koca çocukları eve göndermeden arıyorum.  Gelin çocuğu teslim alın. Anne baba dışında kimseye vermem diye. Gelir bni görür çocuğu öyle gönderirim. Gönderme sebebimde hastalık filan olur onun dışında gondermem
(7,958 puan) tarafından
Keşke herkes sizin gibi olsa
(1,461 puan) tarafından
Merak etme o da koekmustue. Ama git konuş mutlaka. Eğer o çocuğa bişey olsaydı meslekten ihracti
(7,958 puan) tarafından
Ztn konuşacam ama kendi çocuğum ocin değil benim kizim artık gitmiyo cuma günü karnesini alacak
(1,461 puan) tarafından
Bnm fikrim müdürü de durumdan haberdar et. Şikayet gibi degil ama bilgisi olsun
(7,958 puan) tarafından
Hele bı konuşayım bakalım nasıl tepki verecek ona göre hareket edecem

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 158 göst.
18 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 286 göst.
28 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Eylül öykü (246 puan) tarafından soruldu
0 oy